principijelnost ili nesto drugo

grubid

Početnik
Poruka
1
Bio sam sa jednom djevojkom ne tako dugo, ali sam osjetio da je to bila obostrana ljubav. I kad nam je bilo najljepse, kad vise nismo skrivali osjecanja otputovao sam na brod, ja sam pomorac. Ona je znala cime se bavim i koliko cu ostati. Cesto smo se dopisivali preko maila, telefonom smo se culi koliko god mi je to bilo moguce ali vec poslije mjesec dana nekako mi je bila daleka i odsutna u razgovoru. Malo iza toga je potpuno prestala da mi pise i da mi odgovara na poruke. Mozda poslije dva mjeseca vise nije htjela da mi se javi ni na telefon kada bi je zvao. Pokusavao sam nekoliko puta opet i preko maila i telefona ali nista mi nije vrijedilo. Mogu samo da nagadjam sta joj je zasmetalo ili preko cega nije mogla da predje ali to su samo moje pretpostavke. Ne znam ima li nacina da ponovo nekako uspostavim kontakt sa njom.
Ovo je veliki izazov za mene jer je volim,
 
Ocigledno je shvatila da joj treba neko ko ce uvek bitu tu za nju. Nama zenam je potrebna ljubav i oslonac..pitanje je koliko ti to s daljine mozes da joj pruzis. Lepo je to sto si pisao i sto ste se ponekad tj. kad kod ti mozes culi telefonom ali sta je sa njenim zeljama i sa njenom potrebom da te cuje a ti nemozes jer radis. Ako je zaista volis kao sto kazes promenices zanimanje, i kao sto neko rece pre mene popricati sa njom iskreno o svemu pa tek onda raditi na promeni zanimanja, i nemoj previse da cekas moze da se ohladi skroz ili da nadje novog dasu pa ti posle ne vredi nista.
 
Ocigledno je shvatila da joj treba neko ko ce uvek bitu tu za nju. Nama zenam je potrebna ljubav i oslonac..pitanje je koliko ti to s daljine mozes da joj pruzis. Lepo je to sto si pisao i sto ste se ponekad tj. kad kod ti mozes culi telefonom ali sta je sa njenim zeljama i sa njenom potrebom da te cuje a ti nemozes jer radis. Ako je zaista volis kao sto kazes promenices zanimanje, i kao sto neko rece pre mene popricati sa njom iskreno o svemu pa tek onda raditi na promeni zanimanja, i nemoj previse da cekas moze da se ohladi skroz ili da nadje novog dasu pa ti posle ne vredi nista.

Ok..a da te pita decko da li imas nesto protiv da ode na par meseci da bi vam je li buducnost bila lepsa i sigurnija..da li si sama sa sobom cista..da li verujes u vas..da li bi ga sacekala..ti bi odgovorila..naravno..volim te..cekacu te!?vazi..isto bi bilo;)
 
Bio sam sa jednom djevojkom ne tako dugo, ali sam osjetio da je to bila obostrana ljubav. I kad nam je bilo najljepse, kad vise nismo skrivali osjecanja otputovao sam na brod, ja sam pomorac. Ona je znala cime se bavim i koliko cu ostati. Cesto smo se dopisivali preko maila, telefonom smo se culi koliko god mi je to bilo moguce ali vec poslije mjesec dana nekako mi je bila daleka i odsutna u razgovoru. Malo iza toga je potpuno prestala da mi pise i da mi odgovara na poruke. Mozda poslije dva mjeseca vise nije htjela da mi se javi ni na telefon kada bi je zvao. Pokusavao sam nekoliko puta opet i preko maila i telefona ali nista mi nije vrijedilo. Mogu samo da nagadjam sta joj je zasmetalo ili preko cega nije mogla da predje ali to su samo moje pretpostavke. Ne znam ima li nacina da ponovo nekako uspostavim kontakt sa njom.
Ovo je veliki izazov za mene jer je volim,

prvo pitanje
da li si na brodu sad?
e ona jeste znala čime se ti baviš, ali je osetila da je to stvarnost tek kad si otišao
a da nije našla drugog'
ma moraš se videti sa njom da raščistiš neke stvari
ajd pa javi šta je bilo
 
Ok..a da te pita decko da li imas nesto protiv da ode na par meseci da bi vam je li buducnost bila lepsa i sigurnija..da li si sama sa sobom cista..da li verujes u vas..da li bi ga sacekala..ti bi odgovorila..naravno..volim te..cekacu te!?vazi..isto bi bilo;)

Ne sporim ja da si u pravu. Ali mislim desavaju se stvari...e pa ona je iako je mozda to obecala spoznala da ne voli da je sama, da ne moze da izadje s njim, da joj treba fizicki, psihicki da podeli s njim i dobro i zlo svakodnevnice..lupam sad, nesto se ocigledno desilo, mozda je pomislila da ce moci da ce to brzo proci a to se oteglo ko ,,gladna godina,, i eto ga ...shvatila je da ne moze i da ne zeli mozda sve to...

Drugacije je kada nesto zamisljamo, a sasvim drugacije kada se nesto zaista desava. Oduvek sam mrzela pitanja tipa ,,sta bi uradila da....,, pa mozes samo da pretpostavis ali sta bi zaista uradila to niko ne moze unapred reci, dok mu se ne desi data situacija.
 
Bio sam sa jednom djevojkom ne tako dugo, ali sam osjetio da je to bila obostrana ljubav. I kad nam je bilo najljepse, kad vise nismo skrivali osjecanja otputovao sam na brod, ja sam pomorac. Ona je znala cime se bavim i koliko cu ostati. Cesto smo se dopisivali preko maila, telefonom smo se culi koliko god mi je to bilo moguce ali vec poslije mjesec dana nekako mi je bila daleka i odsutna u razgovoru. Malo iza toga je potpuno prestala da mi pise i da mi odgovara na poruke. Mozda poslije dva mjeseca vise nije htjela da mi se javi ni na telefon kada bi je zvao. Pokusavao sam nekoliko puta opet i preko maila i telefona ali nista mi nije vrijedilo. Mogu samo da nagadjam sta joj je zasmetalo ili preko cega nije mogla da predje ali to su samo moje pretpostavke. Ne znam ima li nacina da ponovo nekako uspostavim kontakt sa njom.
Ovo je veliki izazov za mene jer je volim,

Ja to shvatam jednostavno nije prava ljubav........sve sto je pravo je obostrano.....u cemu li vidis izazov,ne znam.....moje jedino vidjenje,objasnjenje jeste da te ne voli,s tim i ne zasluzuje da gubis vrijeme s njom...samim tim nije ljudski postupila,zasto izbjegava,ignorise......sve sto je problem mogla je lijepo da kaze ili u krajnjem slucaju napise.....toliko ti zasluzujes.....;)
 
Ocigledno je shvatila da joj treba neko ko ce uvek bitu tu za nju. Nama zenam je potrebna ljubav i oslonac..pitanje je koliko ti to s daljine mozes da joj pruzis. Lepo je to sto si pisao i sto ste se ponekad tj. kad kod ti mozes culi telefonom ali sta je sa njenim zeljama i sa njenom potrebom da te cuje a ti nemozes jer radis. Ako je zaista volis kao sto kazes promenices zanimanje, i kao sto neko rece pre mene popricati sa njom iskreno o svemu pa tek onda raditi na promeni zanimanja, i nemoj previse da cekas moze da se ohladi skroz ili da nadje novog dasu pa ti posle ne vredi nista.

Е, а да ли би ти због сваког момка мењала занимање?
 
Ја не бих могла живети с поморце, најискреније.
Познајем их доста из Црне Горе који се баве тим послом- беж' бре, па по 6 месеци нису код куће, па су 6 месеци присутни константно.
Не- то не би био живот за мене.

А што се теме тиче, ако ти је стварно стало до ње, саватај је да разговарате уживо.

Не буди глупо принципијално чељаде- '' пошто се не јавља, нећу више ни ја њу да зовем'', него, лепо је ухвати за ручицу и отворено поразговарај, реци јој искрено шта осећаш према њој, шта желиш од ње, и дозволи јој да она теби искрено каже шта мисли о вама.

Толико од мене..
 
Ne sporim ja da si u pravu. Ali mislim desavaju se stvari...e pa ona je iako je mozda to obecala spoznala da ne voli da je sama, da ne moze da izadje s njim, da joj treba fizicki, psihicki da podeli s njim i dobro i zlo svakodnevnice..lupam sad, nesto se ocigledno desilo, mozda je pomislila da ce moci da ce to brzo proci a to se oteglo ko ,,gladna godina,, i eto ga ...shvatila je da ne moze i da ne zeli mozda sve to...

Drugacije je kada nesto zamisljamo, a sasvim drugacije kada se nesto zaista desava. Oduvek sam mrzela pitanja tipa ,,sta bi uradila da....,, pa mozes samo da pretpostavis ali sta bi zaista uradila to niko ne moze unapred reci, dok mu se ne desi data situacija.

Mislim zasto je problem reci da je ta razdaljina prekinula nit..ocigledno da nije sama sa sobom kad mu se ne javlja..ne treba nista ostaviti nedoreceno
 
Ocigledno je shvatila da joj treba neko ko ce uvek bitu tu za nju. Nama zenam je potrebna ljubav i oslonac..pitanje je koliko ti to s daljine mozes da joj pruzis. Lepo je to sto si pisao i sto ste se ponekad tj. kad kod ti mozes culi telefonom ali sta je sa njenim zeljama i sa njenom potrebom da te cuje a ti nemozes jer radis. Ako je zaista volis kao sto kazes promenices zanimanje, i kao sto neko rece pre mene popricati sa njom iskreno o svemu pa tek onda raditi na promeni zanimanja, i nemoj previse da cekas moze da se ohladi skroz ili da nadje novog dasu pa ti posle ne vredi nista.

Moguće da je to shvatila ,no za ljubav se vredi čekati i jedan mjesec i godinu dana ja bih čekala,ljude trebamo prihvatiti onakvi kakvi jesu ,a ne ih modificirati po svojim potrebama,možda si je cura dala samo vremena da razmisli što hoće ,ali samim time povredila onoga ko za nju čezne.Karte na sto ,otvorene uvek resavaju stvari i ne daju lažne nade.
 
Poslednja izmena:
Moguće da je to shvatila ,no za ljubav se vredi čekati i jedan mjesec i godinu dana ja bih čekala,ljude trebamo prihvatiti onakvi kakvi jesu ,a ne ih modificirati po svojim potrebama,možda si je cura dala samo vremena da razmisli što hoće ,ali samim time povredila onoga koju za nju čezne.Karte na sto ,otvorene uvek resavaju stvari i ne daju lažne nade.

Zrelo i iskreno to se ceni:ok:
 
Eh grubid, ti dobro znas da ona zena koja bude bila sa tobom mora biti bar isto onoliko jaka koliko i ti da bi mogao da izdrzis na brodu mesecima. Ja predpostavljam da ti vise ne mozes bez plovidbe i to je sasvim u redu, ali iskreno, to je jako tesko prihvatiti i izdrzati, u dugom periodu tvojih odsustava vama dvoma vreme tece drugom brzinom. Sve ono sto se dogodilo izmedju vas, tj.dozivljaj toga moze postati potpuno virtuelan, znam da moze da prodje dugo vremena bez ikakvog kontakta. Ti vidi, razmisli, pokusaj uzivo da porazgovaras sa njom, ako ne ide - ne ide.
 

Back
Top