AVG brisao sistemske fajlove

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
Antivirusni softver AVG 8 svojim updatom od prošle subote greškom je upozoravao korisnike Windows 2000, XPa i Viste da na računaru postoji Trojanac i to u sistemskom fajlu user32.dll.

Ovaj problem odnosio se na verzije softvera na španskom, italijanskom, francuskom, portuglaskom i holandskom jeziku.

Za one koji su ipak povjerovali upozorenju i izbrisali pomenuti fajl kompanija AVG Technologies postavila je na svom sajtu uputstvo kako da riješe novonastalu situaciju zbog koje veliki broj računara nije više ni uspio da se "podigne".
---------------
http://www.cafemontenegro.com/index.php?group=27&news=52657
--------------
Eto zasto ne koristim anti virusne programe.
Ne, nije samo AVG u pitanju. Svi antivirusni programi rade veoma slicno. Znaci svi imaju slicne greske a i brate, opterecuju sistem ! ;)
 
Ovo je samo još jedan primer da AVG treba maksimalno izbegavati. Međutim, to ne znači da i druge AV programe treba svrstati u isti koš sa AVG-om. Zna se dobro koji AV programi godinama imaju dobru, a koji lošu reputaciju i jednom kad ti prilepe etiketu da si loš, to više ne moš ispraviti pa da te okuju suvim zlatom.

A to da ne treba koristiti nijedan AV program jer su 'svi u suštini loši' i opterećuju sistem, to nek ide na slobodnu procenu svakom od nas. Isto bismo mogli da kažemo, a šta će nam odeća, što da je nosimo jer je sva u suštini slična, jedno pokriva drugo otkriva, jedno štiti drugo ne, a i brate... opterećuje naš 'organski sistem' (naročito zimi). ;)
 
Steta samo sto je ta varijanta usko vezana sa format C. :lol:

Nego,ozbiljno...ako nemas neke bitne stvari na kompu,nemas sta da krijes i uvek koristis iste programe,mozes napraviti back up particije i za par minuta imas svez win. Kad vidis da ti neko cudo trosi konekciju ili komp trokira...par minuta i reseno.
Jos idealnije je da imas jedan komp za surf a drugi za ozbiljne stvari. ;)
 
Neces vjerovati...prije par godina sam prestao koristiti antivirus programe upravo radi testiranja rada.
Primijetio sam da ako koristim Norton, Pandu, Kaspersky, Nod i slicno bivam izlupan virusima, spajverima i malverima. Logicno, posjecivao sam i posjecujem sajtove na kojima je ekstremno lako pokupiti tako nesto.
Virus kao virus nije nikakav problem samo ga treba znati ukloniti. Zato s vremena na vrijeme skeniram komp prostim Yahoo Antivirus Toolbar-om i ako ima nesto on prijavi mnogo bolje nego bilo koji drugi od AV progija. Moja je zelja sto od ponudjenog zelim da ostavim na racunaru.

Uh, prije par dana me strefio nekakav kavo.exe. i tavo.exe.
To prakticno ne uklanja ni formatiranje diska ...ali sve se moze kad se hoce.
Sve instrukcije na webu su uzaludne :lol:
 
Hm..ima i onih koji su resili. Nisam imao posla sa tim cudom,ali nadjoh nesto sto bi moglo pomoci.
http://forums.whatthetech.com/Remov...cc_exe_helpp_t89653.html&p=445708#entry445708

Ni slucajno ! ! !
http://www.prevx.com/filenames/65738690185445640-X1/TAVO.EXE.html
Sajt izgleda normalno i primamljivo ali stvari ne rjesava. Cak njihov software koji treba da skenira comp online obori ram memoriju i prakticno onesposobi racunar.
Citao sam na raznoraznim forumima pa i na majorgeek (koji smatram vrlo kvalitetnim i strucnim) instrukcije i upotrebi HiJackthis-a i slicnih progija ali - sve je uzalud. :lol:
Svaki od tih programcica ce registrovati da postoji kavo.exe i tavo.exe i formalno ce ih pobrisati kao i sve stringove u registri editoru ali pri podizanju sistema oped se instaliraju

Dobro si rekao to "cudo" je vrlo gadno pogotovu kad formatiras disk i shvatis da su kavo.exe i tavo.exe opet u racunaru :lol:
To se zove LUDILO !
 
Poslednja izmena:
Naravno da format briše sve i da apsolutno ništa nakon toga ne može da ostane na disku. Međutim, format C\: briše samo sistemsku particiju, dok ostale ostaju netaknute i upravo te druge particije mogu predstavljati mesto sa kojeg će ovaj virus nastaviti da se širi, kao i pokretni drajvovi. Pošto sam virus periodično kopira dva fajla od kojih je jedan "autorun.inf", njegovim brisanjem ništa se ne rešava jer ga kopije zamenjuju.

Doduše na Net-u ima dosta objašnjenja u vezi pomenute napasti i kako se rešiti, tako da mi je malo čudno ovo gore napisano a bogami i ono o nekorišćenju nijednog AV programa. :think:
 
Pa formatirati obe particije ili 3 zavisi koliko je ko izdelio hard i resen problem, naravno ovo se odnosi samo na korisnike koji nemaju mnogo sto sta na HD, pa im nece biti problem da sve obrisu. A oni kao ja kojima je HD pun do vrha gotovo da nema mesta preporucujem par antivirusa sa firewallom, naravno onda zaboravite na igre ja imam 6 AV u kompu i mogu da se slikam sa igrama, to vuce memorije ko ludo, dobra je stvar sto BD ima game mod, pa moze nesto i da se igra. A na ovu konstataciju nekoriscenja AV stvarno nemam reci, pa cak i da nekoristite net AV su potrebni, svaki put kada uzimam fles ili ga dajem nekome obavezno kada ga vratim bude jedan na njemu najmanje, a da nepominjem koliko ima narezanih igara na cd u kojima crack 50% ima wajruseeee proklete. Pa vi vidite. ;)
 
Imas 6 AV??? Ajde...da ne kazem sta....:lol: Pa i kad bi makar teoretski bilo moguce...mislim da za tebe nije net i komp nego kosulja...paranojo jedna :hahaha::hahaha::hahaha:

Nego,ja sam imao neku krsinu od kompa koji je sluzio da se drugi ustedi preko noci kada skidam nesto s neta. Na njemu nije bio nikakav av jer je sve kocio...i mozillu.
Jednostavno sve sto sidje kasnije preko mreze kopiram na drugi kom na kom imam kis. Ako se desi da onaj bez av zaradi neku bilestinu norton ghost resi problem za par minuta.
U tom slucaju moze bez av...inace nije pametno uopste.
 
Ovako pazi neznam sta si hteo da kazes sa prvim pasusom, ako moze pojasni pa cu ti odgovoriti, nebih da odgovaram jer mi nije jasno sta si hteo reci.

Nemam 6 bazicnih jer bi se poklali i nebi mi radio sistem nikako. Nego : BitDefender Total Security 2008, Spy Emergency 2008, SpyEraser, Malwarebytes' Anti-Malware, TrojanHunter, Spyware Detector.
 
@sasa6

Primetio sam iz nekih tvojih postova da dosta mešaš Anti-Virus i Anti-Spyware programe. To nije isto, a ti ih stavljaš u isti koš. Anti-Spayware programi ne mogu da brišu viruse, već samo ono za šta su namenjeni, dok neki Anti-Virus programi pored onoga za šta su namenjeni, imaju i mogućnost otkrivanja i brisanja i nekih spaywarea a i drugih malicioznih programa.
 
@sasa6

Primetio sam iz nekih tvojih postova da dosta mešaš Anti-Virus i Anti-Spyware programe. To nije isto, a ti ih stavljaš u isti koš. Anti-Spayware programi ne mogu da brišu viruse, već samo ono za šta su namenjeni, dok neki Anti-Virus programi pored onoga za šta su namenjeni, imaju i mogućnost otkrivanja i brisanja i nekih spaywarea a i drugih malicioznih programa.

Nemesam ih ja i znam sta je sta ali vise volim tako da kezem, jer ko se iole razume u AV zna da na racunaru nemoze da instalira Kasperski, Nod 32 i naprimer Bit Defender. Tako nazivam moju kolekciju, jer nemogu svaki put da navodim e znas imam 2 AV, 2 Anti-Spyware programa, 1 za trojance i 2 za svakojaku gamad. Razumes nego ovako je lakse a sada sto se pravi zabuna tu, nije ni bitno jer samo ja znam sta imam na racunaru. U neku ruku trojanci, spajveri, crvi nije ni bitno koja sve gamad su za nas Wirusi i nista drugo, stoga ja imam 6 AV koji uklanjaju te probleme. :D

I to izmedju ostalog. Znaci nije 6 AV programa...to mi je bilo malo cudno,ali kontam na sta misli. ;)

Sasa,pa rekao sam ti...Malo sam se usput nasalio,nemoj da zameris...nista lose nisam mislio,samo kazem da si malo vise strahujes nego sto je normalno. :D ;)

Nisi razumeo, ali cudi me da nisi predpostavio. Kao sto rekoh necu da navodim nego samo napisem 6 AV i tako mi je lakse, ko je malo upuceniji u to odmah ce da predpostavi o cemu se radi. Sto si se nasalio nema veze, ali budi spreman da se i ja nasalim sa tobom.......(kada dodje vreme). A sada cu ti ukratko reci sto ih drzim, naime 5-10 puta sam obarao sistem zbog raznih infekcija, svaki put nanovo treba da instaliram brdo programa koji su mi potrebni a ima ih oko 50-80 da te neslazem, takodje svaki put sam gubio podatke na C particiji koji su mi bili znacajni...... Sada mi je hard disk pun totalno i ima stvari koje su mi od velike vaznosti (vodim zbirke rezultata..... da nesmaram), dakle iz to na racunaru imam brdo programa (kada kliknem na start otvori mi se pod all programs, 4-ta kolona koja je do pola popunjena), tako da nemam nameru vise da rusim sistem i da se borim sa kojekakvim glupostima.... Otkada sam poceo da koristim pomenutu kombinaciju sa AV 6 najduse sam izdrzao a da sistem nije obaran, sto neznaci da nece i ona izdati, eto zato ih drzim toliko, pa ti sada vidi kako si se nasalio, jer ja nisam lud nebih radi FORE opterecivao sistem.
 
Predpostavio sam ja ;) Ali ne mogu nikako znati sta se mota po tvojoj glavi.:pZasto sam i pitao: "6 AV??" ;)
Sto se tice programa...mislim da gresis. Nije ti potrebno toliko. Kontaj da svaki od njih kreira foldere i kljuceve u registar bazi praveci lavirint u kom se sistem vremenom gubi. Plus sto pojedini imaju neke servise koji su aktivni i kada program nije pokrenut,sto dodatno opterecuje procesor i zaizima memoriju.Kod mene kada kliknem na all program se otvori jedna lista,retko (skoro nikada) pocetak druge....a imam bukvalno sve sto mi je potrebno.
Bitne stvari se obavezno backup-uju na cd. Kod mene je sve sto je vredno na dvd-ovima.
A za salu...hehehe nikako ne moze,banovacu te odma :hahaha::hahaha::hahaha: Naravno,salim se...opusteno prihvatam svaku salu koja je u granicama normale. ;)
 
Sada koliko je kome potrebno, to je na svakome od nas da oceni, nekome naprimer kao cizmicama, nije potreban ni jedan sto je njegova stvar ali se niko verujem od nas neslaze da nije potreban ni jedan AV, mozda se vecina od vas neslaze sto ja imam toliko i misli da je previse ali ja imam odgovor za to : (narodna) ,,Od viska glava neboli''. Ha, sta sada kazete.... Salim se malo.
Znam i da ima servisa koji su ukljuceni i rade kada pojedini AV nisu ukljiceni, kod mene je samo slucaj sa BD koji mi radi NON-STOP tako da za njega nije frka, i za Spy Emergency 2008 (koji svaki put lagano iskljucim), svi ostali su u stanju mirovanja dok nisu ukljuceni, tako da kako sam ranije naveo nisam lud i znam sta radim. Programa nikada dosta, neznam sta ti koristis i cime se bavis i kolike su ti potrebe, pa shodno njima se upravljas sta kako i koliko.... Evo ja imam (sada sam prebrojao), 12 DVD-ja sa kojekakvim programima i 2 obicna CD-a (tu ukljucujem i Operativne Sisteme), oko 800 filmova i 150 igara, i opet mi je HD pretrpan sa gomilom programa i muzike (oko 12000 pesama), tako da memogu da dozvolim obaranje sistema i gubljenje tih i mnogih drugih fajlova..... Mislim da ti je jasno. Izvinjavam se zbog navodjenja i skretanja sa teme ali samo da objasnim Sailor-u o cemu se radi.:D;)
 
Nisam mislio na procese od,kako ih ti zoves AV programa , nego uopste od svih programa. Pojedini imaju aktivne procese i kada program nije pokrenut.A tu je naravno i zbrka u reg.bazi.
Nakada sam skupljao programe,ali posto je net sada znatno brzi nema potrebe za tim. Imam oko 500GB (mozda i vise,nikako manje) programa na DVD-ovima zajedno sa OS...godinama se po malo rezalo,neki su i izgrebani,vise ni ne obracam paznju rekoh ti jer je sve dostupno na net-u.
No dobro nebitno to...da ne bude na kraju ciji je veci. Sustina je da ti sigurno nije potrebno toliko instaliranih programa. To ce ti svako potvrditi,ko bar malo konta o cemu pricamo. ;)
Al' opet ok,samo kazem da to ima svoje lose strane,a tvoja je stvar kako ces i sta da radis na svom kompu. :);)
 
Nisam mislio na procese od,kako ih ti zoves AV programa , nego uopste od svih programa. Pojedini imaju aktivne procese i kada program nije pokrenut.A tu je naravno i zbrka u reg.bazi.
Nakada sam skupljao programe,ali posto je net sada znatno brzi nema potrebe za tim. Imam oko 500GB (mozda i vise,nikako manje) programa na DVD-ovima zajedno sa OS...godinama se po malo rezalo,neki su i izgrebani,vise ni ne obracam paznju rekoh ti jer je sve dostupno na net-u.
No dobro nebitno to...da ne bude na kraju ciji je veci. Sustina je da ti sigurno nije potrebno toliko instaliranih programa. To ce ti svako potvrditi,ko bar malo konta o cemu pricamo. ;)
Al' opet ok,samo kazem da to ima svoje lose strane,a tvoja je stvar kako ces i sta da radis na svom kompu. :);)

Da ali nezaboravi da jos velika vecina nema ADSL, Bezicni ili neki drugi brzi net, nego stari neponovljivi Dial-up, tako da lako je tebi pricati, ja nemogu da skinem pesmu kako treba, a o nekom ozbiljnijem programu da negovorim a sada hvala bogu samo ih gruvaju Power DVD preko 100 mb, Nero isto nesto puno, tako da je to u granicama maste za mene. :sad2:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top