STANJE MEMORUJE NA RACUNARU?

Nina78

Početnik
Poruka
49
GDE MOGU DA POGLEDAM STANJE MEMORIJE NA KOMP?KOMP MI RADI SPORO,MADA IMAM NORTON INTERNET SECURITY I ADAWARE6.IMAM I DOSTA PROGRAMA,A XP MI JE NA SPANSKOM,OVDE U SPANIJI SAM KUPILA KOMP,PA SE NE SNALAZIM BAS NAJBOLJE!JEDNOM SAM KOD PRIJATELJA VIDELA DA SU SLAGALI PODATKE NA HARDISKU ,DA BI KOMP BRZE RADIO I DA BI BILO VISE MESTA NA KOMP.I TO ME ZANIMA DA URADIM ALI NE ZNAM GDE DA UDJEM.SIGURNA SAM DA NEKO ZNA NESTO NA OVU TEMU,JER CITAM OVDE NA FORUMU I VIDIM DA IMA BAS DOBRO UPUCENIH U KOMPJUTERE.[/b]
 
sonne:
slaganje podataka? Desni klick misa na ikonicu harka u My Computer pa Properties pa Tools pa Defragment Now. Onda samo izaberes particiju, kliknes na defragment i sacekas da komp odradi svoje.
To je to
Prvo, nisi ništa rekla o količini memorije koju imaš na kompu. U pravu su kada kažu da Norton zauzima dosta prostora. Ali za jake kompove to nije problem.
Drugo, Šone je u pravu, mada do Defragmentacije HDD-a ili neke njegove particije možeš doći i:
Start/Programs/Accessories/System Tools/ i onda klik na Disk Defragmenter.
Preporučio bih ti i da odeš na MyComputer pa desni klik na particiju koju želiš (C:/ D:/ E:/...) onda klik na Properties(na dnu padajućeg menija) i onda klik na Disk Clinup.
To bi bile neke dve operacije koje bi trebala da sprovodiš sa vremena na vreme na svom kompu. Ako ga ne koristiš mnogo onda bar po jednom mesečno.
Poydrav i srečno u daljem radu!
 
Reinstalacija je najbolje resenje pogotovo ako na hardu imas nekih bezveznih fajlova koji ti netrebaju(djubreta) i ako dugo nije defragmentovan defragmentacija mu nece pomoci.Ukoliko je u pitanju nedostatak RAM-a onda ti je najbolje resenje da dokupis jos jer danasnji racunari su nezamislivi bez 256 mb RAM-a. I jos nesto ja defragmentaciju nikad neradim.Kad pocne da gnjavi a to se dogadja tek posle 3-4 meseca ja rainstaliram Windows i to je to.
 
memorije imam 256MB,a procesor mi je celeron 2,oGHz.mislim da je to ok.Malo se razumem u komp,a posto su me bili izludeli virusi,kupila sam Nortona,imala sam da biram izmedju Nortona i Mcafee-a,posto drugi mi se cine da su losi.Cinjenica je da komp radi malo sporije sa Nortonom,ali nema sanse da ga deinstaliram i skidam neke gluposti sa interneta.Tako sam skinula Pandu i zakacila viruse ko nista.Nego hvala vam,na odgovorima,idem da probam da nadjem i uradim defregmentacija diska ako se snadjem.
 

Back
Top