Koliko kosta cuvanje dece u kuci?

littlefoot

Aktivan član
Poruka
1.413
Zbog poslovnih obaveza moram da koristim uslugu cuvanja deteta kod kuce. Poveravam je divoj zeni, koja je inace i njen vaspitac u vrticu. Medjutim, zena nema cenu, tacnije je fazon daj koliko das. Sad sam u velikoj nedoumici koliko da joj platim za cuvanje 8 sati. Dali neko zna kolike su realne cene za ovakve usluge?
ps- lokacija bgd
 
littlefoot:
Zbog poslovnih obaveza moram da koristim uslugu cuvanja deteta kod kuce. Poveravam je divoj zeni, koja je inace i njen vaspitac u vrticu. Medjutim, zena nema cenu, tacnije je fazon daj koliko das. Sad sam u velikoj nedoumici koliko da joj platim za cuvanje 8 sati. Dali neko zna kolike su realne cene za ovakve usluge?
ps- lokacija bgd

Cao,

Racunaj na to da ta ta zena pruza tvom detetu osim paznje i neko znanje. Verovatno ga uci i matematiku i srpski i poznavanje kojecega tako da treba ipak da cenish to. Da uzmes neki cas matematike, informatike, to bi te izaslo bar nekih 5 eura po satu...a ovde se ipak radi o malom detetu kome treba posvetiti SVU paznju i usput ga uciti raznim stvarima.

Cena : 4-10 eura po satu ( u zavisnosti od materijalne situiranosti, ali nikako ispod 30eura za 8 sati)

To je bar po meni...
Sta misle ostali!?
 
Ma to je zena koja obozava moje dete i koja mi pre svega cini uslugu, tako da iskreno nema tih para kojim mogu da joj platim, nego mi vazno da je ne potcenim, da dam malo ili mnogo. Vrlo sam svesna njenih kvaliteta, jer moje dete inace u vrticu provodi sa njom 8 sati svakodnevno. Skoro da bolje ona poznaje moje dete nego ja. Ma dacu joj 1000 din i to je to:)
 
_sin_:
privatnivrtic:
Cena bebisitovanja u stanu korisnika usluga je 140din po satu ili 2 eura.


Ne razumem. U cemu je fora? Jel to potcenjivanje ovog posla ili jednostavno ima previse radne snage tj. konkurencije!?


Ako pomnožite 140 sa 8 pa sa 20(dana) dobićete cifru koju ne tako veliki broj porodica može da izdvoji od svojih ukupnih primanja za čuvanje deteta. Vaspitno- obrazovni rad u kolektivu je kvalitativno drugačija kategorija od kućnog bebisitovanja.
 
littlefoot:
Ma to je zena koja obozava moje dete i koja mi pre svega cini uslugu, tako da iskreno nema tih para kojim mogu da joj platim, nego mi vazno da je ne potcenim, da dam malo ili mnogo. Vrlo sam svesna njenih kvaliteta, jer moje dete inace u vrticu provodi sa njom 8 sati svakodnevno. Skoro da bolje ona poznaje moje dete nego ja. Ma dacu joj 1000 din i to je to:)
Ostaviti dete nekome i mirno izaci iz kuce...to zaista nema cenu.Realna procena sto se love tice!!
 
Ma nece ona nju cuvati cesto, nego ovako kad se zadesi praznik, ja moram da radim, a vrtic naravno ne radi ili nekad subotom.
Ja moje dete nikad nikome nisam ostavila na cuvanje, jedino mojim roditeljima, pa cak je ni rodjenom bratu ne bih ostavila. Ali ovde se radi o stvarno predivnoj osobi na kojoj se vidi da svoje zanimanje obavlja sa puno ljubavi, nekad mi se cini da cak i preteruje ( ali to ne smem da kazem :D ).
Bas sam srecna sto je imam.
Hvala svima sto ste mi pomogli da se odlucim...kisses
 
privatnivrtic:
_sin_:
privatnivrtic:
Cena bebisitovanja u stanu korisnika usluga je 140din po satu ili 2 eura.


Ne razumem. U cemu je fora? Jel to potcenjivanje ovog posla ili jednostavno ima previse radne snage tj. konkurencije!?


Ako pomnožite 140 sa 8 pa sa 20(dana) dobićete cifru koju ne tako veliki broj porodica može da izdvoji od svojih ukupnih primanja za čuvanje deteta. Vaspitno- obrazovni rad u kolektivu je kvalitativno drugačija kategorija od kućnog bebisitovanja.
I ja sam to mislila ali kada sam neke svoje prijatelje uputila na doticni bebi servis ispalo je da nemaju nerasporedjenih devojaka.A pouzdano znam da raspolazu poprilicnim brojem devojaka ili zena za cuvanje dece.Znaci,guzva...
Cifra o kojoj se polemise je 14000din mesecno(bez dodatnih nocnih cuvanja!)
Izgleda da se roditelji sve vise odlucuju na ovu varijantu ,a ukoliko pogledate temu Jaslice u Bgd,bice vam jasnije i zasto.
Ma,bebeisiterke su zakon!!!
 
Steta sto mnogi od vas izgleda nisu gledali reportazu na televiziji gde prikazuju sta je sve snimljeno skrivenim kamerama. Ostaviti dete na milost i nemilost nekome bez ikakvog nadzora je za mene nedopustivo, pogotovo ako se radi o malom detetu koje ne zna da se pozali.

Meni da nije ove vaspitacice, ladno bih dete vodila sa sobom na posao. btw- to sam i radila dok je bila manja :D
 
Cinjenica je da ima svega i svacega,ali nije tesko ustanoviti kako se stvari odvijaju u vasem odsustvu!Pa niko nema dece za bacanje da bi ih tek tako nekome ostavio i ladno izasao iz kuce...
Mi smo nasu devojku cak i spijunirali sto je bilo i smesno ali korisno,mada mi je sve bilo jasno kada sam videla da devojcica cici od srece kada se ona ujutru pojavi na vratima,da se sa njom mazi na svoju inicijativu i u mom prisustvu,da mirno ostaje sa njom kada ja ili suprug krenemo iz kuce.
Naravno da sam znala i da banem u neko neocekivano vreme u kontrolu...
Izgleda da smo imali srece...
 
littlefoot:
Steta sto mnogi od vas izgleda nisu gledali reportazu na televiziji gde prikazuju sta je sve snimljeno skrivenim kamerama. Ostaviti dete na milost i nemilost nekome bez ikakvog nadzora je za mene nedopustivo, pogotovo ako se radi o malom detetu koje ne zna da se pozali.

Meni da nije ove vaspitacice, ladno bih dete vodila sa sobom na posao. btw- to sam i radila dok je bila manja :D
Ja sam isto to gledala na tv-u, a i cula svakakve price o bebiservisu od svojih prijateljica.
 
Anonymous:
littlefoot:
Steta sto mnogi od vas izgleda nisu gledali reportazu na televiziji gde prikazuju sta je sve snimljeno skrivenim kamerama. Ostaviti dete na milost i nemilost nekome bez ikakvog nadzora je za mene nedopustivo, pogotovo ako se radi o malom detetu koje ne zna da se pozali.

Meni da nije ove vaspitacice, ladno bih dete vodila sa sobom na posao. btw- to sam i radila dok je bila manja :D
Ja sam isto to gledala na tv-u, a i cula svakakve price o bebiservisu od svojih prijateljica.


Šta? Pričaj!
 
Ja radim 25-35 sati nedeljno, porodica je vrlo zadovoljna, a i ja sam. Plata mi i nije bas nesto, ali posto zivim sa njima, i hranim se u kuci, moze nekako da se prezivi! I nisam strasna, imam vrlo dobar odnos sa detetom, i ne pada mi na pamet da radim stvari koje ne bih volela neko meni da radi. Ali na zalost, cinjenica je da ima u kretena, treba biti obazriv.
 
apotekarka:
Anonymous:
littlefoot:
Steta sto mnogi od vas izgleda nisu gledali reportazu na televiziji gde prikazuju sta je sve snimljeno skrivenim kamerama. Ostaviti dete na milost i nemilost nekome bez ikakvog nadzora je za mene nedopustivo, pogotovo ako se radi o malom detetu koje ne zna da se pozali.

Meni da nije ove vaspitacice, ladno bih dete vodila sa sobom na posao. btw- to sam i radila dok je bila manja :D
Ja sam isto to gledala na tv-u, a i cula svakakve price o bebiservisu od svojih prijateljica.


Šta? Pričaj!
Zasto niko nece da kaze sta je to svasta sto bebisiterke rade jadnoj deci!?Zao mi je ali nisam gledala tu emisiju pa molim da mi se ukratko preprica...bar neki delic!
 
mamablagonama:
Mi imamo devojku iz bebi servisa,i prezadovoljni smo.Njihov cenovnik je sledeci:
Sat je 100din i to vazi za radni dan do 20h .Od 20h je tzv.nocno cuvanje i sat je 150din.
Ukoliko dolazi vikendom sat je takodje 150 din.

Idite na:

http://www.geocities.com/zvoncica_zemunska

Privatni vrtic u Zemunu. Sigurno ce znati da Vam daju informaciju. Sa njima sam prezadovoljan. ili jednostavno okrenite 609-219.
 
Danijel Alivoj:
mamablagonama:
Mi imamo devojku iz bebi servisa,i prezadovoljni smo.Njihov cenovnik je sledeci:
Sat je 100din i to vazi za radni dan do 20h .Od 20h je tzv.nocno cuvanje i sat je 150din.
Ukoliko dolazi vikendom sat je takodje 150 din.

Idite na:

http://www.geocities.com/zvoncica_zemunska

Privatni vrtic u Zemunu. Sigurno ce znati da Vam daju informaciju. Sa njima sam prezadovoljan. ili jednostavno okrenite 609-219.
Stvarno me cudi da ste toliko zadovoljni sa sopstvenim vrticem...nisam ni ocekivala da ce te kritikovati.Svako ko iole pazljivo procita vas sajt ustanovice da se na ovaj nacin reklamirate...
Ali ajde da cujemo i nekog od "prezadovoljnih"korisnika!!!
 
mamablagonama:
privatnivrtic:
_sin_:
privatnivrtic:
Cena bebisitovanja u stanu korisnika usluga je 140din po satu ili 2 eura.


Ne razumem. U cemu je fora? Jel to potcenjivanje ovog posla ili jednostavno ima previse radne snage tj. konkurencije!?


Ako pomnožite 140 sa 8 pa sa 20(dana) dobićete cifru koju ne tako veliki broj porodica može da izdvoji od svojih ukupnih primanja za čuvanje deteta. Vaspitno- obrazovni rad u kolektivu je kvalitativno drugačija kategorija od kućnog bebisitovanja.
I ja sam to mislila ali kada sam neke svoje prijatelje uputila na doticni bebi servis ispalo je da nemaju nerasporedjenih devojaka.A pouzdano znam da raspolazu poprilicnim brojem devojaka ili zena za cuvanje dece.Znaci,guzva...
Cifra o kojoj se polemise je 14000din mesecno(bez dodatnih nocnih cuvanja!)
Izgleda da se roditelji sve vise odlucuju na ovu varijantu ,a ukoliko pogledate temu Jaslice u Bgd,bice vam jasnije i zasto.
Ma,bebeisiterke su zakon!!!

Diskusija Jaslice u bg-u je bila korisna po roditelje SB a i decu, zasto -znamo mi korisnici i zaposleni, u svakom slucaju za 15000 dete pored nadzora ima i drustvo druge dece sto je veoma vazno, bejbisitovenje je ok. ponekad, ali mislim da je detetu potrebno da se socijalizuje i nauci da zivi sa drugima, infekcije su normalne i ta vrsta adaptacije brzo prodje i manje je bolna od adaptacije koju psiholoski dete prodje kad podje u skolu i prvi put je u kolektivu.
 

Back
Top