ARISTON ILI WHIRPOOL

Sanja77

Početnik
Poruka
12
Molila bih sve one koji su kupili nedavno masine za pranje vesa da mi pomognu oko izbora, tj imam nedoumice oko izbora marke. Cena nije toliko bitna koliko kvalitet, nacin pranja, vrste programa, zatim servisiranje (ovlasceni serviseri)....
Naime,zasto samo ove dve firme (majstor za plocice mi je ostavio samo 59,5 cm prostora) tako da mi samo njihove dimenzije odgovaraju za kupatilo.

Whirpool 6 th sense ili Ariston kome se vrata otvaraju suprotno od obicnih masina.
Ko god ima bilo kakvo iskustvo pozitivno ili negativno nek nesto napise, ne bih da bacam pare...

Hvala ;)

http://www.tehnomanija.rs/katalog/ariston_ves_masina_aqxf_129.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/whirlpool-ves-masina-awo-d-7012.html
 
Poslednja izmena:
Ja imam Ariston neku Margaretu,vrh je masina..1200 obrtaja..i to ti savetujem da gledas prilikom kupovine.Sve ispod 800 je malo...
Smatram da se sve to danas pravi za krace vremenske periode,nema masina koje traju po 20 godina ko nekad...
 
Već sam rekla da je po meni Whirpool najbolja....mada ja nisam za mašine sa
previše obrtaja....iz prostog razloga što tim istim obrtajima tolik zgužva veš da
posle možeš da se ubijep dok ga opeglaš.....moj izbor je bio što manji broj istih
tako da veš jeste nešto vlažniji kad se izvadi iz mašine...ali se zato većina ni ne
mora peglati....pa sad svi biramo prema afinitetima:)
 
Moja Candy je izdrzala 15 godina i onda pocela da se kvari pa sam ja poludela i kupila Ariston , vec pomenutu Margaretu....i IMAM PROBLEM ....nakon 3 godine -besomucnog koriscenja jer ja ni carape ne perem na ruke , a ona ima bezbroj varijacija pranja , nesto je podivljala juce.
Elem , na broj servisa koji je pustio u pogon , niko se ne javlja , a jedini je koji imam , pa je pitanje za one koji je imaju , da li neko zna broj nekog njihovog servisa u BG , HITNO!
Moze i na PP, da ne bude reklama
 
Ma to je sve stvar srece kod tih tehnickih stvari. Evo ja imam Beko masinu za ves vec 5 godina bas sam zadovoljna njome i do sada pu ...pu...da ne ureknem jos mi se ni jednom nije pokvarila. Takva stvar moze da se desi i sa ovim markama. Desava se :confused:
 
Ma to je sve stvar srece kod tih tehnickih stvari. Evo ja imam Beko masinu za ves vec 5 godina bas sam zadovoljna njome i do sada pu ...pu...da ne ureknem jos mi se ni jednom nije pokvarila. Takva stvar moze da se desi i sa ovim markama. Desava se :confused:

Šo jes jes,u pravu si! Ali ja sam posle njihovih pehova postala skeptična po pitanju Beka!
Da i ja potvrdim ,pu...pu...da ne ureknem tvoju mašinu,ne daj bože da se pokvari pa da nemirne savesti živim! Iako mi se sviđa ideja, iz njihovih reklama,da mi tehnika pada sa neba "pod noge"!
 
tacno, sve je relativno.
Recimo za Gorenje masine kazu da su vrhunske. Moja mama ni u ludilu nije htela da kupi gorenje (otad smo i poceli sa Candijem :) ) jer je kao devojka imala jednu gorenje koja se samo kvarila.
Generalno postoje kvalitetnije i manje kvalitetne marke ali sta god da uzmes mozes da imas srece da te odlicno sluzi a moze i da ti se zalomi onaj drugi kraj. Recimo primera radi imao sam 2 canon fotoaparata koja su me odlicno sluzila a trecem posle samo mesec dana koriscenja je morao da se menja objektiv. Ali je bitno da imas garanciju i sve se sredi ;)

U svakom slucaju ono sta je bitno je da kupis od generalnog zastupnika jer samo onda mozes biti sigurna u servis i postovanje garancije. Nemoj zbog par hiljada ustede da odes u neku "prodavnicu", na kraju prodjes skuplje ;)
Ovo su ipak stvari koje se kupuju na duze staze.
;)
 
Poslednja izmena:
Ma definitinvno stvar srece. Secam se nameracila ja da kupim seckalicu onu za kuhinju da sve seckam u njoj jer sam trapava pa kad god secem luk obavezno zasecem nokat. To me izludi :dash: i onda moram sve nokte da skracujem.
I secam se odem u prodavnicu i kad tamo...marke...cene :azdaja: uzas...nemam ja za to pare. Taman pomislih morace to da saceka jos malo da primim platu kad u nekom uglu ugledah jednu Clactronik cini mi se da se firma zove...nikad cula :sad2: ali za nju imam pare. Hvali je prodavac kaze da su se lepo pokazale i ja se resim i kupim je. Pomislim nek traje kolko traje za te pare posle cu da kupim nesto drugo. Imam je i dan danas. I jos je upotrebljavam. A nije neka firma bar ja nisam cula za njih.
Valjda imam srece :D pu..pu da ne ureknem.
 
Jel prevod za ovu Whirepool-ovu šesto čulo?
Izgleda moćno, ja bi uzeo nju, ako već biraš od ove dvije. Oko garancije je pipavo i uvijek mogu da eskiviraju. Manje više svi štede na tome i nemoj previše računati na to.
 
Molila bih sve one koji su kupili nedavno masine za pranje vesa da mi pomognu oko izbora, tj imam nedoumice oko izbora marke. Cena nije toliko bitna koliko kvalitet, nacin pranja, vrste programa, zatim servisiranje (ovlasceni serviseri)....
Naime,zasto samo ove dve firme (majstor za plocice mi je ostavio samo 59,5 cm prostora) tako da mi samo njihove dimenzije odgovaraju za kupatilo.

Whirpool 6 th sense ili Ariston kome se vrata otvaraju suprotno od obicnih masina.
Ko god ima bilo kakvo iskustvo pozitivno ili negativno nek nesto napise, ne bih da bacam pare...

Hvala ;)

http://www.tehnomanija.rs/katalog/ariston_ves_masina_aqxf_129.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/whirlpool-ves-masina-awo-d-7012.html

Candy..........ili Gorenje.....hehehe..........

058e1cfec72ded27493fede713ef8e64.jpg


Candy%20GO%20510%20personal%20velika.jpg
 

Back
Top