Slanje paketa za Srbiju

nova05

Početnik
Poruka
11
Moze li se na internetu naci informacija tj tekst zakona ili bilo koji drugi zvanicni iskaz o DANAS vazecem pravilu pri carinjenju postanskih paketa u Srbiji.
Zadnja infomacija koju sam imala i pravilo koje je vazilo pre godinu dana je da se carini svaki paket cija je vrednost preko 20 dolara (uracunajuci u to i placenu postarinu i naznacenu vrednost robe u paketu).
Obzirom na visoke cene postarine, to je fakticki znacilo da se i za najmanji paketic (cak i za naznacenom vrednosti : 0 dol) poslat iz Amerike u Srbiju moralo platiti i otvaranje paketa i carina.

Ako neko ima infomacije u vezi ove teme ili link ka nekom sajtu sa tom temom, molim da se javi.
 
ja stalno saljem paket i jos nijednom nisu otvarali, skoro sam poslala i za Crnu Goru, samo su pitali sta je unutra mi rekli i gotovo, nikakvu carinu nista niti mi niti oni nisu platili, e sad zavisi sta se salje, ako su neki uredjaju tipa laptop ili fotoaparat ili tako nesto onda se placa carina
 
I ja sam cesto slala pakete ali za Beograd (saljem samo garderobu) i svaki put su ne samo otvarali paket nego su moji rodjaci placali i veliku carinu. Zadnji put, pre 2 godine, za desetak majica koje sam poslala sinu, carina je placena preko 50 evra. Jednom je cak i koverat poslat kao preporucena posiljka (koja se ne sme otvarati) bio otvoren i naplaceno je otvaranje kao da se radi o paketu.
U to vreme je vazilo pravilu carinjenja koje sam objasnila u prethodnom textu. I tada sam tu informaciju i nasla na internetu u zvanicnoj formi. Sada nalazim neke informacije koje mi daju nadu da je to pravilo promenjeno ali nikako ne nalazim neki zvanicni dokument .
A upravo to me interesuje: zvanicna informacija o pravilu pri carinjenju paketa kada privatno lice salje privatnom licu.
Na zalost, dobiti informaciju telefonom od Urave carine ili Carinskog odeljenja gde se pregledaju i carine postanski paketi u Bg je "nemoguca misija".
 
Svasta, nijedan paket nisu dobili otvoren niti platili carinu moji u Beogradu, uvek sam slala preko poste stigne im u roku od 5 dana, uvek sam garderobu slala za rodjendano ili praznike, kad dobijem papir da napisem adresu ko salje i od koga ima deo gde se pise sta je unutra, ja sam pisala rodjendanski poklon ili jednostavno garderoba
 
meni nekad ne carine pun paket sa novom odecom a pre mesec dana su mami ocarinili FOTOGRAFIJEEEEEEEE ljudi moji.. poslala sam joj moje slike i morala je da plati 190 dinara. uzas.. sramota.. kad ona meni salje iz Srbije nikad mi ne naplacuju u Americi..
 
Ma, treba da je sramota carinskim radnicima!
Sta god da sam slala moji su dobili otvoren paket... Poslala sam poveci paket sa igrackama, odecom, cokoladama i bilo je otvarano i neke cokolade su falile! Posaljem manji paket sa slikama i dve majice i otvore ga i u oba slucaja moji su morali da plate carinu, tj. troskove otvaranja i pregledanja paketa!
Ne razumem, zasto otvaraju/pregledaju, ako ce da naplate tu "uslugu", a nema nista da se ocarini? Mogu preko rengena da vide da li je neka tehnika ili sta vec unutra. Da li misle da je novac u paketu?

Saljem iz USA i niko me nista ne pita. Daju mi papir da popunim i mogu da napisem i "svemirski brod" ako hocu - niko ovde nista ne proverava.
Moji su mi slali paket i ovi na posti u Srbiji nisu hteli da prime paket dok se nije otvorio i detaljno pregledao: da vide sta ima unutra. Mama mi je spakovala slike, a ovi "radnici" u posti su seli i gledaju slike i pitaju ko je na slici, gde je slikano...! I dok nisu sve pregledali i ispitali nisu dali da se paket zatvara! Stvarno sramota!

@micimi92: Mozes staviti snowboard u obicnu kutiju. Ako im "zapadne za oko" ima da otvaraju i gledaju... ako imas srece, mozda ga nece ni pogledati.
Samo vodi racuna - nemoj slucajno da pises da je vrednost paketa veca od nekih $20 - kao sto je vec receno: ako je vrednost paketa vise od 20$, zagarantovano ti je da ce paket da ti bude otvaran i da ce da naplate primaocu paketa njihove "usluge" otvaranja i pregledanja paketa. A i ako je manje od $20 opet postoji verovatnoca da ce otvoriti...
Cena slanja zavisi od tezine paketa. To mozes saznati u posti - vidi koliko je tezak snowboard i pitaj u posti koliko kosta slanje paketa te-i-te tezine.
 
Znaci naravoucenije, saljemo stvari bili80 pa ih ona salje za Srbiju jer ona, koliko vidim, najbolje prolazi :) :)
Salim se naravno, ja nikako da se okurazim da saljem postom paket upravo zbog ovih razloga koje navodite, ne znam kolko ce me to kostati.. Ali recimo mama mi je poslala paket sa lekovima iz Srbije i platila je 600 dinara, to je sve, stiglo mi je u roku od 5 dana, a nista ovde nisam platila...
 
hahhahahhah jasminka hhahaha, slobodno, evo vec druga godina kako saljemo i stvarno niti smo mi platili carinu niti oni z:D, bas sam zadnji put slala jednom decku paket u Crnu Goru, bila je jedna jakna dve dukserice i KOSARKASKA LOPTA z:D, lepo zapakovali otisli u postu popunili papir, napisali vrednost oko 100$, i nista vise, ni mi ni on nije platio carinu, e sad mi smo napisali da je polovno, jer smo culi kad se napise da je polovno da se neplaca onda nista z;), pa pokusajte neznam sta vise da vam kazem sem SRETNA NOVA GODINA z:poz: z:dd: z:dm5:
 
Nasao sam dobar servis za slanje robe iz Amerike.
Naime kupujes preko e-bay ili Amazon i navodis adresu koju dobijes od servisa a oni ti robu salju u Srbiju.
http://www.viaddress.com/
Na ovoj strani imate video klip pa pogledajte za vise informacija.

Ovo mi je posebno interesantno jer sam mnogo puta naisao na extra jeftinu tehnicku robu ali nesalju je van Amerike :(
Jeftiniji su od konkurencije a salju i USPS-om
Srecna kupovina
 
Nasao sam dobar servis za slanje robe iz Amerike.
Naime kupujes preko e-bay ili Amazon i navodis adresu koju dobijes od servisa a oni ti robu salju u Srbiju.
http://www.viaddress.com/
Na ovoj strani imate video klip pa pogledajte za vise informacija.

Ovo mi je posebno interesantno jer sam mnogo puta naisao na extra jeftinu tehnicku robu ali nesalju je van Amerike :(
Jeftiniji su od konkurencije a salju i USPS-om
Srecna kupovina


a carina za istu robu? naisla sam npr na aparat koji kosta oko 60 dolara... ako ovdje uplatim i navedem adresu u Srbiji kako kazes, da li to sa originalno navedenom cijenom podlijeze carini tamo ili je lutrija sta ce tamo biti? uvalzavaju li originalan racun kao pokazatelj stvarne vrijednosti robe?
 

Back
Top