Vinogradarstvo i vinarstvo

Pogledaj rezultate ankete: koliko litara vina po berbi i koje sorte grožđa

Glasova
3. Ne možete glasati na ovu anketu
  • 1)do 500 litara (lične potrebe, familija, ostalo za prodaju)

1 33,33%
  • 2)više od 500 litara (uglavnom za prodaju)

3 100,00%
  • 1. Sauvignon beli

1 33,33%
  • 2. Pinot (Chardonnay) (belo)

2 66,67%
  • 3. Riesling (belo)

2 66,67%
  • 4. Muškat (Muscat) (belo/crno)

2 66,67%
  • 5. Cabernet Sauvignon (crno)

1 33,33%
  • 6. Pinot crni

1 33,33%
  • 7. Merlot (crno)

1 33,33%
  • ...neka druga sorta grožđa (navedi u postu koja)

2 66,67%
Anketa sa više izbora.
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Vinogradarstvo i vinarstvo

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Hortus Croatiae ........ ignore lista: kajzersoza, chupakaz
    Reputaciona moć
    339

Smile Vinogradarstvo i vinarstvo

Vinogradarstvo i vinarstvo

tema za vinogradare i vinare, ali i za one koji uživaju u vinu a nemaju svoj vinograd
    evo došao sam na ideju...pošto sam novi u tom biznisu (naime početkom godine moja familija kupila vinograd...pa bi volio da steknem neka nova znanja...neka sam tokom ove godine već naučio...al znanja nikad previše

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evo danas 11.tog novembra je Sveti.Martin i u Sloveniji, Hrvatskoj i većini evropskih zemalja se slavi kao dan vina...tada službeno mošt (mlado vino) postaje (krsti se) u vino...
    eto to je ujedno dan vinogradara i vinara nešto poput Svetog Trifuna koji je zaštitnik vina i vinogradara u Srbiji.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eto volio bih da na ovoj temi:
    raspravljamo o tome kako vi obrađujete vaš vinograd,
    čime prskate, gnojite trsove, koliko puta godišnje i kada to činite,
    kada imate berbu,
    kakvu sortu grožđa imate ili planirate da posadite....
    koliko trsova imate i
    koliko ste litara grožđa dobili od prošle berbe...te
    dal imate vinograd zato jer vam je to lični gušt za lične potrebe ili
    ste proizvođač i to vam je zanimanje i posao od kojeg privređujete!?

a evo i (nezaobilazne u mojim temama) ankete

dva su anketna pitanja:

1. za koliko litara vina ste imali berbu?
    -do 500 litara (za lične potrebe, familija, ostalo za prodaju)
    -više od 500 litara (uglavnom za prodaju)

2. koje sorte grožđa imate u vašem vinogradu?
    - Sauvignon beli
    - Pinot (Chardonnay) (belo)
    - Riesling (belo)
    - Muškat (Muscat) (belo/crno)
    - Cabernet Sauvignon (crno)
    - Pinot crni
    - Merlot (crno)
    - neka druga sorta grožđa (navedi u postu koja)

svestan sam da ću teško da naiđem na nekog ko se razume u "materiju" ovom forumu ...
    al kako kaže narodna: nada umire poslednja

PS ako sam krivi pdf izabrao, moje isprike i molio bih da se tema preseli na onaj "pravi"
    Poslednji put ažurirao/la kyo. : 11.11.2008. u 18:52
    drage moje komšije Balkanci... sve vas lepo pozdravlja i posmatra kyo iz EUa .... nemoj da mi vrludate ... "EU nema alternative!":)

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

Podrazumevano Re: Vinogradarstvo i vinarstvo

znahi,nauchni pistup alkoholizmu?
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Шта фали, мој тата прави алкохол 96%
    Најбољи у Европској Унији- добио и две године за редом званичну потврду.
    Ето, Срби праве ових година најбољи алкохол...ко ће други?

А вино је, иначе, моје омиљено алкохолно пиће.
    Баш бих волела да умем да га правим...имам и виноград преко пута куће...и комшију Далматинца који прави сјааајно вино.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Supermoderator Nina (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2004.
    Pol
    ženski
    157.590
    Reputaciona moć
    15776

Volim vino..to je prakticno jedini alkohol koji konzumiram a vinograd...da ..volela bih..jedan onako ..i da sa svojom rukom u njegovoj obilazimo nas vinograd i..uzivamo u njegovim plodovima..mala vinarija..mala kuca....maa kupicu taj vinograd..( ocigledno sam promasila pdf..odoh na romantiku )..kazu da vinogradari zive dugo i srecno...i jeste predivno..baviti se time..videh u jednoj zemlji gde se cela pokrajina bavi vinogradarstvom i proizvodnjom vina..

Želim vam mnogo ljubavi, sex bez reklamacije i što manje sekiracije u 2018.godini.

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio kuca Pogledaj poruku
    Volim vino..to je prakticno jedini alkohol koji konzumiram a vinograd...da ..volela bih..jedan onako ..i da sa svojom rukom u njegovoj obilazimo nas vinograd i..uzivamo u njegovim plodovima..mala vinarija..mala kuca....maa kupicu taj vinograd..( ocigledno sam promasila pdf..odoh na romantiku )..kazu da vinogradari zive dugo i srecno...i jeste predivno..baviti se time..videh u jednoj zemlji gde se cela pokrajina bavi vinogradarstvom i proizvodnjom vina..

evo mi smo ove godine na proleće kupili u Međimurju (najsjeverniji dio Hrvatske) imamo nekih 300njak rsova (srećom nisu slabi i mladi pa daju dosta) eto ovu jesen smo ubrali za blizu 600 litara vina...i više smo nego zadovoljni ...bila je dobra godina...dosta sunca i toplih dana evo berba je bila dosta rano za ovo podneblje.. sredinom septembra..
    imamo najviše Burgundaca (pinot sivi), nešto šipona, rizlinga i pinota belog, te muškata...

evo i malo pre došao sa večere i prvi put probao mlado vino

ODLIČNO je
    nije ni kiselkasto ni slatko previše ono taman...

bili su kod nas tamo okolni vinogradari i rekl su da smo dobro radili i da se može i pod butelje prodavati

al eto mi nećemo prodavat jer se ne mislimo s time zbog prodaje baviti već čisto iz ličnog užitka

tako da ćemo ga trošiti većinom za lične potrebe a ono ostalo kao poklon za rođendane, imendane i tome slično
    drage moje komšije Balkanci... sve vas lepo pozdravlja i posmatra kyo iz EUa .... nemoj da mi vrludate ... "EU nema alternative!":)

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    А вино је, иначе, моје омиљено алкохолно пиће.
    Баш бих волела да умем да га правим...имам и виноград преко пута куће...и комшију Далматинца који прави сјааајно вино.
    nekako oni koji imaju vinograd "oduvek" ne cene to kao neki koji su oduvek želeli da ga imaju ali nisu bili u prilici ili materijalnoj mogućnosti da ga kupe

eto moji su roditelji oduvek hteli da imaju mali vinograd i vikendicu van grada negde na međimurskim bregima i da imaju vlastiti podrum i vino i tek si ovo proljeće to ostvarili...

a godinama išli kod tete na berbe, na slavlja mladog vina na matinje (11.novembra) i eto teta ovo proleće prodavala i prodala nama

šteta što se ne bavite time...

ono razumem ljude koji imaju vinograd sa preko hiljadu trsova.....a ono i za to "ima leka" jedan dio prepustiš da ti neko drugi radi ili prodaš ili ukloniš i ostaviš si jedan manji dio recimo 200-300 trsova sasvim dovoljno za lične potrebe

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Citat Original postavio kyo. Pogledaj poruku
    nekako oni koji imaju vinograd "oduvek" ne cene to kao neki koji su oduvek želeli da ga imaju ali nisu bili u prilici ili materijalnoj mogućnosti da ga kupe

eto moji su roditelji oduvek hteli da imaju mali vinograd i vikendicu van grada negde na međimurskim bregima i da imaju vlastiti podrum i vino i tek si ovo proljeće to ostvarili...

a godinama išli kod tete na berbe, na slavlja mladog vina na matinje (11.novembra) i eto teta ovo proleće prodavala i prodala nama

šteta što se ne bavite time...

ono razumem ljude koji imaju vinograd sa preko hiljadu trsova.....a ono i za to "ima leka" jedan dio prepustiš da ti neko drugi radi ili prodaš ili ukloniš i ostaviš si jedan manji dio recimo 200-300 trsova sasvim dovoljno za lične potrebe
    Нисам се можда најбоље изразила.
    Виноград није мој, само је лоциран преко пута моје куће.
    Дакле, немам га у поседу.
    И вероватно га нећу ни имати, јер нећу никад моћи тј. имати времена тиме да се бавим.
    А и некоко ми је то више за мушкарце.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    339

Thumbs up Re: Vinogradarstvo i vinarstvo

Prvi trezor za arhivska vina u Srbiji

SUBOTICA - Tradicionalni Festival mladog vina, koji se održava trećeg četvrtka u novembru, ugostio je u vinariji "DiBonis" i restoranu "Širaz" u Subotici desetine najboljih proizvođača vina iz subotičke regije i veliki broj ljubitelja božanske kapljice. Udruženje vinogradara i vinara i vitezovi viteškog reda "Arena Zabatkiensis" ("Subotički pesak") ideju o susretu preuzeli su od francuskih vinogradara, koji slave svoj mladi "Božule". U sklopu restorana nalazi se u Srbiji jedinstveni vinski trezor, sa preko 120 vrsta vina, kako iz sopstvene proizvodnje, tako i vina poznatih svetskih vinskih regiona.
    Ljerka Alajbeg, generalna konzulica Hrvatske u Subotici, i Ferenc Nađ, generalni konzul Mađarske, dobili su vinske trezore, u kojima će moći da čuvaju vina za specijalne goste.

радио телевизија Војводине - Суботица

-------------------
    eto bili gosti i iz Hrvatske i Mađarske, a domačini su pokazali pravo gostoprimstvo, eto ja bih takođe rado probao vaša subotička vina kao što bi rado i da vi probate moje

Elita kyo. (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    339

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Нисам се можда најбоље изразила.
    Виноград није мој, само је лоциран преко пута моје куће.
    Дакле, немам га у поседу.
    И вероватно га нећу ни имати, јер нећу никад моћи тј. имати времена тиме да се бавим.
    А и некоко ми је то више за мушкарце.
    а немој тако... ја познам и жене које се баве виноградарством...
    ево комшијица отишла у пензију и бави се производнјом вина, каже док је берба увек комшије помогну а за остало се увек нађе времена...и није толико посла колико људи мисле да јест
    још си млада кад дођеш у године лјубав према природи и животињама постаје све већа

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •