Šta ste učinili da planeta zemlja bude bolje mesto za zivot
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 71

Tema: Šta ste učinili da planeta zemlja bude bolje mesto za zivot

Veoma poznat BORKETA (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Thumbs up Šta ste učinili da planeta zemlja bude bolje mesto za zivot

Evo nam mesta da se najzad pohvalimo nečim dobrim sto smo uradili
    Da li ste ucinili dobro delo, spasili neciji zivot, pomogli nekome kome je pomoc bila neophodna??? Možda pomogli da se ocuva životna sredina, posadili neko drvo...spasili neku zivotinju...aktivni u tim sferama??? Spasili neku ženu (muskarca) ili porodicu od zlostavljanja, pomogli nekoj staroj osobi u necemu, mora da je svako od nas ucinio bar nešto da ova nasa zemlja bude bolje mesto za život !!!!!!

Aktivan član
    Učlanjen
    19.09.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Šta ste učinili da planeta zemlja bude bolje mesto za zivot

pa... nista konkretno i veliko... ali dajem sve od sebe da kada nesto znam prenesem to na sto vise ljudi koje isto to interesuje..

...redovno shaljem neki sms kada vidim na tv-u poziv da se to uradi... sta je meni da skine sa kredita 20din... necu umreti za tih 20 din... ostavim tu i tamo kada se nadjem u poshti u onu kutiju par dindzi... koliko moj studentski dzeparac dozvoljava... sitnice uglavnom... mislim da bi bilo dobro da svi obratimo paznju na te "sitnice"... onoliko koliko smo u mogucnosti toliko da damo...

...ali i dalje mislim da je najvaznije da prenosimo znanje... ono je dugorocno a onda ono ima posledice koje su nemerljive... a to je da shvatimo da postoje i drugi osim nas samih... da naucimo da ne budemo sebicni...

Veoma poznat goldfish (avatar)
    Učlanjen
    10.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    171

veoma lepa tema , shteta shto nema puno komentara

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

puno puta pomogla....al puno puta sam i morala da okrenem glavu na drugu stranu

al evo,kada bih mogla,pucnula bih prstima i svi zli odvratni sebichni,sadistichki nastrojeni ljudi bi nestali sa planete....u trenutku..bezbolno....kao da nikad nisu ni postojali
    tako bi svi koji su zlostavljani,bili ljudi ili zivotinje,konachno danuli dushom.....

Veoma poznat Zikica (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    153

hehe sta bi uciniJo...pa prosto...tropsko ostrvo pravac tamo otiso i izlezavao se ceo dan i uzivao...e sad kakve to ima veze sa tim da zemlja bidne bolje mesto za zivot...paaaaa nem pojma ali ako je meni dobro ostalima oko mene ce biti jos bolje
    prosta korelacija...ja egocentrista filantrop jok....a i svi koji misle da su filantropi lazu jer covek ako ne voli i ne ugadja sam sebi niko nece
    dakle...da skratim...tropsko ostrvo...lezaljka...kokteli...meni lepo a za svet ma snacice se oni i bez mog uplitanja ...osim ako ne zaseru i pokvare mi uzivanje onda ce ljudi shvatiti zasto mi onaj crveni sa rogovima i repom stoji ispred klonje dok serem u slucaju ako mi nestane papira da mi ga donese...u prevodu zasto sam bed mada faka....bez niga
    As I walk through the valley of death I fear no one, for I`m the meanest motherfu*ker in the valley!

Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Zikice ova ti je doba

Ne znam zasto je ovo toliko teska tema..evo pocecu od sebe:
    Volim bliznjeg svoga...ono naravno da mi isu svi po volji kao sto nisam ni ja njima ali kada si dobronameran onda je sve lakse, pomognem komsinici sa kolicima i bebom u njima da ih podigne preko nekoliko stepenika u ulazu u zgradu, ustanem u busu ponekad babama i dedama koji idu bas u vreme spica :???: al vala kada mi je tesko u nekim danima u mesecu kada tesko stojim...e onda vala ne usajem ...sem trudnicama ...njima uvek.
    U autobusu ovim cigancicima sto pevaju nekad dam koji dinar sto pevaju, al vala nekad i ne dam nervira me sta pevaju obicno su to neke odvratne pesme i neki tekstovi da ti se smuci. Jedino uvek nahranim cigance koje je ponekad ispred pekare i koje prosi da bi kupilo da nesto pojede...e na to sam osetljiva...to ne mogu da trpim da je neko gladan. Bas sam gledala sta uradi sa parama kada mu neko da i videla da odmah ulazi i kupuje i odmah to jede. E onda kada sam to videla pitam ga sta hoce da mu kupim i kupim mu to sto je trazio i bude mi milo oko srca jer sam nahranila gladnog a to je sto kaze moja baba ,,sevap,,. Izvinem se u busu kada nekog ocepim ili nehoticno udarim.
    Kada su velike vrucine leti posto mi stan gleda na lep parkic i ima dosta drveca sidjem i zalijem drvece jer mi zao da pati po onim vrucincinama bez vode. Imam balon od 5 litara onaj sto kupujemo vodu u njemu i onda jedan sacuvam i svako drvce dobije po 5 litara vode ono znam da to nije mnogo al ipak svaki dan dobije po malo vode da se ne osusi bila bi steta. To su sitnice, ali sitnice zivot znace...
    To je prvo cega sam se setila.

Domaćin Fluffy (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

I ja sam cigancicima koji su prosili ispred moje skole kupila cips i sladoled. Posle toga su mi trazili i cigare, to im nisam dala. Vratila sam vlasnici preskupi telefon koji sam nasla na ulici i koji sam komotno mogla da zadrzim. Retko ustajem u busu zato sto imam problema sa nogama, ali uvek nateram mog decka da ustane trudnicama i maloj deci Ima verovatno jos stvari, ali ne mogu da se setim...

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

ljubi te majka ^^^
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Odlicno, draga, malo li je u ovo ludo vreme

Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    ljubi te majka ^^^
    Alo vozdovac jel se uz taj avatar zeli ljudima lep dan

Domaćin Fluffy (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    92

Citat Original postavio Iwan91 Pogledaj poruku
    ljubi te majka ^^^
    Ma idi begaj, pravi sam

Veoma poznat LPhoklica (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Jednom sam spasila pcelu koja se davila u mojoj casi soka XD
    zabluda je da si ti ovde, a ja tamo negde

Ističe se strelica66 (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    30
    Reputaciona moć
    57

Prvo, postojim, a i to je nesto . O humanim delima se ne prica, to bi bio marketing.
    Ako se ljudi slazu sa mnom, onda gotovo sigurno nisam u pravu.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio BORKETA Pogledaj poruku
    Alo vozdovac jel se uz taj avatar zeli ljudima lep dan
    cut tu...
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

svela sam socijalizaciju na minimum.... to je jako dobro za covjecanstvo

Primećen član saska sd (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

da spasila sam jednu kucu sa ulice gazda ju je tamo ostavio u kutiji sa jos dva steneta ali nisam mogla sve da ih uzmem,zato sam se potrudila da alarmiram neku decicu koja su se igrala u obliznjem parku tako da su svi nasli dom. covek koji ih je ostavio je to uradio zato sto je imao belu rasnu labradorku koju je "spopao" neki mesanac ulicni,pa je on kao "jedino" resenje video da ih baci kao smece u kutiji na ulici...SKOT tkacio: i moja kuca ima sada sest meseci,bila je vrlo bolesna kada sam je uzela tada sa ulice jer je rano odvojena od majke (mesec i po dana),svaki drugi dan sam je vodila kod veterinara i sada je izrasla u prelepu belu kucu sa crnim tufnicama na usima i volim je najvise na svetu.

da imam novca otvorila bih privatni azil za sve napustene zivotinje, eto gde cu da ulozim novac ako dobijem na lotou,bingu... ali stvarno

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

i ja isto

Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Nikada necu razumeti ljude :???: uzmu zenku neke zivotinje i onda kada se osteni (omaci) ili sta vec onda ih odbace i bace na ulicu...kako imaju srca, u stvari nemaju ga uopste...kao da nisu ziva bica nego da je stvar pa se igras s njom a kad ti dosati na ulicu. Ja bi takve kaznjavala...Kako mogu??

Poznat Carol (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    135

Nista nisam ucinila da planeta Zemlja bude bolje mesto za zivot.
    prejako je svetlo, samo da se oči naviknu.

Obećava "Puls" (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Reputaciona moć
    34

bacam smece u kontejner.....

Aktivan član
    Učlanjen
    19.09.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

mnoge stvari koje se zdravom razumu podrazumevaju, nazalost su u danasnje vreme pravi licni podvizi... pravi je licni podvig u danasnje vreme (a narocito kod nas, zbog svih cekanja i trpljenja) biti normalan, biti stvaran i biti altruista... biti manje sebican i biti malo vise okrenut drugima...

...mislim da svako od nas moze mnogo vise... samo... treba malo manje da se gleda u ogledalo i da malo vise gledamo oko sebe... i oko drugih...

...a pre svega- treba da naucimo da slusamo jedni druge, ne samo da cujemo jedni druge... nego da zaista cujemo sta nam neko govori...

Učlanjen
    06.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    185

Citat Original postavio ...creatrix... Pogledaj poruku
    mnoge stvari koje se zdravom razumu podrazumevaju, nazalost su u danasnje vreme pravi licni podvizi... pravi je licni podvig u danasnje vreme (a narocito kod nas, zbog svih cekanja i trpljenja) biti normalan, biti stvaran i biti altruista... biti manje sebican i biti malo vise okrenut drugima...

...mislim da svako od nas moze mnogo vise... samo... treba malo manje da se gleda u ogledalo i da malo vise gledamo oko sebe... i oko drugih...

...a pre svega- treba da naucimo da slusamo jedni druge, ne samo da cujemo jedni druge... nego da zaista cujemo sta nam neko govori...

Zainteresovan član jayme (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

...ne bacam smece po ulici, ustajem trudnicama, starijim osobama i maloj deci u busu, dajem koji dinar i raspevanim cigancicima( ne uvek ali ponekad), da nebi sad nabrajala... kad god mogu na neki nacin da nekom pomognem to i uradim....

Primećen član saska sd (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio BORKETA Pogledaj poruku
    Nikada necu razumeti ljude :???: uzmu zenku neke zivotinje i onda kada se osteni (omaci) ili sta vec onda ih odbace i bace na ulicu...kako imaju srca, u stvari nemaju ga uopste...kao da nisu ziva bica nego da je stvar pa se igras s njom a kad ti dosati na ulicu. Ja bi takve kaznjavala...Kako mogu??
    bila bih najgori sadista za takve imbecile :headbang:

Legenda
    Učlanjen
    20.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nađubravam prirodu, kad god mogu...

Slične teme

1. Planeta Zemlja kao vladar znaka Bika
    Autor Dave u forumu Planete
    Odgovora: 154
    Poslednja poruka: 05.03.2010., 07:56
  2. ZASTO JE (planeta) ZEMLJA OKRUGLA??
    Autor C*E*C*A u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 72
    Poslednja poruka: 07.02.2010., 07:13
  3. Kako se snima planeta zemlja??
    Autor spirittt u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 01.08.2008., 19:33
  4. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 19.01.2008., 01:34
  5. Da li Pluton prestaje da bude planeta?
    Autor Svabov u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 119
    Poslednja poruka: 09.09.2006., 01:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •