Krađa ili kopanje- NE znam kako ću porodicu da prehranim

27E

Legenda
Poruka
52.416
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=131867&datum=2008-11-10

stiglo i u novine.
veliki broj otkaza do sada, kraj im se i ne vidi. a ne vide se ni nova radna mesta. iza svakog otpustenog je po jedna porodica. ako se nezaposlenima ne ponudi opcija nekakvog rada pod ljudskim uslovima sta je za ocekivati?
pitam se sta je posao vlade? da li su radna mesta briga ministarska? ako nisu radna mesta, sta im je zadatak u stvari?
 
..uletimo u maxi i osushimo ga..

Pazi brate, nije uopšte loša ideja. Stvar je sledeća: više puta su se u americi i evropi događali "..... gathering" ne znam pravi naziv, ali ljudi se netom dogovore i u roku od 5 min, nekoliko hiljada ljudi okupira tržnjak. To su uglavnom radili zbog protesta ili podrške.

Sad recimo najavi se akcija, mi se dogovorimo, i protestvujemo protiv Miškovića i Vlade u nekom Maxiju. Samo treba biti oprezan, jer ako svako uđe i pokupi neku sitnicu, nema tu mnogo šta da se ganjaju krivci. Ali, ako krene stampedo lopovluka (znaš onaj srpski običaj), e onda je to žestok kriminal, ali je izvodljivo.
 
Pazi brate, nije uopšte loša ideja. Stvar je sledeća: više puta su se u americi i evropi događali "..... gathering" ne znam pravi naziv, ali ljudi se netom dogovore i u roku od 5 min, nekoliko hiljada ljudi okupira tržnjak. To su uglavnom radili zbog protesta ili podrške.

Sad recimo najavi se akcija, mi se dogovorimo, i protestvujemo protiv Miškovića i Vlade u nekom Maxiju. Samo treba biti oprezan, jer ako svako uđe i pokupi neku sitnicu, nema tu mnogo šta da se ganjaju krivci. Ali, ako krene stampedo lopovluka (znaš onaj srpski običaj), e onda je to žestok kriminal, ali je izvodljivo.

I da ponesemo krmace :mrgreen:
 
Ne bre, je6eš to... Onda se samo dokazujemo kao lopovčine. Ali jednim takvim skupom bi žacnuli je6enog Miškovića gde ga najviše boli. Prvo u džep, a drugo dali bi mu do znanja da, ipak, ne može da kontroliše celu Srbiju, ma koliko glupa bila... ;)

Ja sam ga zicnuo vec za hiljade evra ;) ali ne na taj nacin.......tj .......to mi nesto najdraze u zivotu :hahaha:

ko ebe budjavog monopolistu...........ma bre znas gde je najveca steta,sacekamo mu onaj dupli furgon sa pljugama :hahaha:
 
Pazi brate, nije uopšte loša ideja. Stvar je sledeća: više puta su se u americi i evropi događali "..... gathering" ne znam pravi naziv, ali ljudi se netom dogovore i u roku od 5 min, nekoliko hiljada ljudi okupira tržnjak. To su uglavnom radili zbog protesta ili podrške.

Sad recimo najavi se akcija, mi se dogovorimo, i protestvujemo protiv Miškovića i Vlade u nekom Maxiju. Samo treba biti oprezan, jer ako svako uđe i pokupi neku sitnicu, nema tu mnogo šta da se ganjaju krivci. Ali, ako krene stampedo lopovluka (znaš onaj srpski običaj), e onda je to žestok kriminal, ali je izvodljivo.

A da se organizuje akcija krkanja u Tempu(moze i Maksi)?Cesto vidim kako ljudi tamo jedu i ostavljaju praznu ambalazu na police
 
Pazi brate, nije uopšte loša ideja. Stvar je sledeća: više puta su se u americi i evropi događali "..... gathering" ne znam pravi naziv, ali ljudi se netom dogovore i u roku od 5 min, nekoliko hiljada ljudi okupira tržnjak. To su uglavnom radili zbog protesta ili podrške.

Sad recimo najavi se akcija, mi se dogovorimo, i protestvujemo protiv Miškovića i Vlade u nekom Maxiju. Samo treba biti oprezan, jer ako svako uđe i pokupi neku sitnicu, nema tu mnogo šta da se ganjaju krivci. Ali, ako krene stampedo lopovluka (znaš onaj srpski običaj), e onda je to žestok kriminal, ali je izvodljivo.

..pa to bre..organizuje se akcija "free shoping" u svim maxijima od 12-00 do 12-05...:evil:
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=131867&datum=2008-11-10

stiglo i u novine.
veliki broj otkaza do sada, kraj im se i ne vidi. a ne vide se ni nova radna mesta. iza svakog otpustenog je po jedna porodica. ako se nezaposlenima ne ponudi opcija nekakvog rada pod ljudskim uslovima sta je za ocekivati?
pitam se sta je posao vlade? da li su radna mesta briga ministarska? ako nisu radna mesta, sta im je zadatak u stvari?

Radna mesta u kapitalizmu kome se neodemokratska opcija toliko radovala su stvar preduzimljivosti pojedinca, a ne kojekakvih sektora u vladi. Svi bi da im padne posao s neba, a da zhive u novokomponovanom kapitalizmu.:thumbdown: A otkazi pokazuju realne potrebe za datim kadrom. Postoje mogucnosti doskolovanja, preusmeravanja i sl. Ne treba cekati i kukati na drzhavu.
 
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=131867&datum=2008-11-10

stiglo i u novine.
veliki broj otkaza do sada, kraj im se i ne vidi. a ne vide se ni nova radna mesta. iza svakog otpustenog je po jedna porodica. ako se nezaposlenima ne ponudi opcija nekakvog rada pod ljudskim uslovima sta je za ocekivati?
pitam se sta je posao vlade? da li su radna mesta briga ministarska? ako nisu radna mesta, sta im je zadatak u stvari?


Ne znam šta im je zadatak, ali su ga odlično odradili! Sve firme su prodali strancima, pa sad, kad njih drma kriza, prvo će ove firme što su kod nas pootvarali da pozatvaraju, i mi ćemo prvi da ostanemo bez posla, umesto njihovih radnika - tako će donekle, da amortizuju svoje krize, preko naših leđa!
 
Radna mesta u kapitalizmu kome se neodemokratska opcija toliko radovala su stvar preduzimljivosti pojedinca, a ne kojekakvih sektora u vladi. Svi bi da im padne posao s neba, a da zhive u novokomponovanom kapitalizmu.:thumbdown: A otkazi pokazuju realne potrebe za datim kadrom. Postoje mogucnosti doskolovanja, preusmeravanja i sl. Ne treba cekati i kukati na drzhavu.

mozda, u nekom neutralnom obliku vlasti. ali vlast je ovde aktivan cinilac u stvaranju atmosfere, okruzenja i uslova, za sve pa i privredu.

onda je trebalo prvo osposobiti i ozdraviti ekonomiju, pa onda redom. ovako se krenulo od repa. najgori oblik civilizacijski i najnizi, ekonomska prinuda. pa i to ne bi bilo katastrofalno da se nisu umesali spoljni faktori pomognuti rezimim. `kupuju` a nemaju nikakvu svest i odgovornost za drustvo i razvoj drustva. samo goli biznis. pa kakav je uspesan biznis moguc u zemlji posle dvadesetak godina propadanja? oni isle na nama da zarade a nama vec loses. srbija je bila ekonomski gigant 1991. za ovo. licno se secam 30. maja 1992. i sankcija. nesto smo radili sa amerima, vrhunska gis tehnologija, onda, i samo stize faks nesto kao `prekidamo saradnju zbog sankcija` i cao.

a sada svako za sebe. ko te sisa sto nemas i ne mozes! nije tako. drzava mora da se na svoj nacin star o svojim gradjanima, ne kao ova.
ne mora biti ovako
 
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=131867&datum=2008-11-10

stiglo i u novine.
veliki broj otkaza do sada, kraj im se i ne vidi. a ne vide se ni nova radna mesta. iza svakog otpustenog je po jedna porodica. ako se nezaposlenima ne ponudi opcija nekakvog rada pod ljudskim uslovima sta je za ocekivati?
pitam se sta je posao vlade? da li su radna mesta briga ministarska? ako nisu radna mesta, sta im je zadatak u stvari?
После Слобе Злоба
 
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=131867&datum=2008-11-10

stiglo i u novine.
veliki broj otkaza do sada, kraj im se i ne vidi. a ne vide se ni nova radna mesta. iza svakog otpustenog je po jedna porodica. ako se nezaposlenima ne ponudi opcija nekakvog rada pod ljudskim uslovima sta je za ocekivati?
pitam se sta je posao vlade? da li su radna mesta briga ministarska? ako nisu radna mesta, sta im je zadatak u stvari?

Sto je vise takvih lakse ce im biti zaletit se na Vladu, Skupstinu, kuce i imanja "vlasti" :mrgreen:
 

Back
Top