Aurora

Rider14185

Početnik
Poruka
28
Evo jedno pitanje za zanimaciju dok ne smislim malo bolja.Da li verujete u postojanje Americkog,sada vec famoznog, aviona "Aurora".Surfujuci po internetu naisao
sam na mnoge stranice o ovom avionu i sve sto se moze naci na njima su same spekulacije i nagadjanja pocevsi od samog izgleda pa do glavnih karakteristika aviona.Zanima me vase misljenje o ovome tj. da li ovaj avion stvarno postoji ili je u pitanju jedna obicna manipulacija javnosti?
 
Kostadin:
Postoji, kako da ne! Bio film pre neki dan, mogao si da se uveris da postoji...!

Znam za taj film.Ali,film ko film, na njemu se moze svasta videti.Secam se tako jednog filma gde se pojavljuje cuveni F-117(film je sniman dok je taj avion bio koliko-toliko tajna i jako malo se znalo o njemu)i u njemu je prikazan kao dvosed i sa prostorom za jos sest putnika.Izgled su bili delimicno pogodili.Tako mislim da je i u filmu sa Aurorom dosta toga izmisljeno posto do danas ne postoji tacna fotografija tog aviona(ako uopste i postoji).
 
Aurora je supersonicni avion koji ima mesta za pilota i bombu.Kada krece u napad sa bombom krece se sa 50 posto svoje maksimalne brzine a kada se vraca bez bombe sa maksimalnom brzinom.Americka avijacija ima 6 ovakvih aviona a pojedinacna cena aviona je 1200000000 dolara.Pozdrav
 
Prepoznatljivi trag aviona u vidu perli u jasnom i pravilnom nizu sam video proleća ove godine na vedrom nebu iznad Subotice. Odgovara opisu, kao i nekim fotografijama koje se vezuju za trag koji ovaj avion pravi. Vidi se da je trag bio veoma visoko na nebu i bio je jedini trag neke letelice, koja je tog dana preletala. Drugim letilicama se trag gubio.

Oblaka tog dana nije bilo. To me je dovelo do zaključka da je na nebu neki drugačiji trag od avionskog, jer su avionski tragovi od putničkih aviona klasično nestajali, a oblaka, kao što rekoh, nije bilo. To je bilo negde u aprilu mesecu ove godine.

Koliko ja znam Aurora je jedan avion, a Ajaks (ruski avion) je nekih 60-70% brži od ovog aviona i koristi se za istu namenu.
 
Koliko ja znam Aurora je samo urbani mit...
Medjutim na ovoj ideji se aktivno radi i cini mi se da sam negde video da americka agencija DARPA (ekvavilent britanskom Q iz filmova o Bondu) radi na prototipu bombardera koji ce moci da brzinom od 6 maha da dostavi svoj teret od 6 tona bilo gde na svetu i to upotrebom scramjet motora...
 
Inace Aurora je postojala kao program koji je proucavao mogucnost hipersonocnog leta isto kao sto je postojao i tada Sovjetski program Ayaks, ali mislim da se nije islo dalje od testiranja u vazdusnom tunelu, a mozda je sve ostalo u sveri terorijskih nagadjanja i stvaranja novih ideja koje nisu sprovedene u praksu, bar ne za sada... Ipak sigurno je da i ameri i rusi aktivno rade na ovakvim idejama...
 

Back
Top