Halloween in kindergardens

Ne lupaj...Svaki kalendarski dan je neki praznik u svakoj veri...to sto ti nisi upoznat sa tim ili obicajima drugih vera, sto i ne moras da budes, pa neka to bude olaksavajuca okolnost, ne daje ti za pravo da pljujes po istom...dakle, neki obicaji imaju svoju tradiciju koja je daleko od Srbije i Srbina koji prdi...to verovatno aludiras na sebe...i ono maskiranje je cista animacija i vizualizacija praznika...da, zasto ne preuzeti nesto ako je simpaticno...ja sam za...zasto preuzeti samo lose...dajte im nase Cece, Jami, i ostala g.ovna...bacice ih u prvu kanalizaciju ili potocic pored puta...Zasto toj deci ne priustiti jedan maskenbal...? Zasto im pustati narodnjake u GSP...? Ili jos gore u kuci...?
Ti svoje dete sutra posalji u manastir..tamo toga nema...ali ce ici u korindjanje...pazi, i tamo se maskiraju...
Нево, они су они, а ми смо ми.

Вера је један од основних носилаца идентитета човека ( осим оног човека који је подлегао глобализацији па је постао безоблична маса меса коју је могуће месити и обликовати по потреби).

Лично сам изразито против преузимања верских обичаја других народа, јер ми имамо своје, нпр. сличне су додоле.
Чему слављење или поштовање нечега што ти није дефинисано вером којој припада већина ( велика) у Србији?
Је л' можда они славе наше обичаје?
Не.
И то не раде с разлогом.

Данас је ноћ вештица, сутра ће бити нешто друго, прекосутра ћемо се сви крстити ''лопатом''.

Бојим се да такве акције никад нису случајне.

И да, пре неки дан је изашло у новинама како је једна учитељица у школи ''Бранислав Нушић'' издиктирала деци као примере држава: Србија, Косово, Војводина, Велика Британија...све се дешава симултано са славњем ноћи вештица.

Не бих да будем параноик, али опрезна сам у сваком смислу кад сутакве ствари у питању.
 
Poslednja izmena:
A sta je Srpska tradicija.
Toliko smo se izdelili a opet izmesali da odavno gubimo identitet.
Obicaji se razlikuju od kraja do kraja Srbije,drugaciji su u Vojvodini,drugaciji na Kosovu,jugu...
A ova noc Vestica je obicno pomodarstvo koje je,eto,delovalo bas zanimljivo u americkim filmovima,pa aj' sto da ne pokupimo.
I taj Dan zaljubljenih :???:
Dan Svetog Valentina...
Da nije ipak Trifun
 
A sta je Srpska tradicija.
Toliko smo se izdelili a opet izmesali da odavno gubimo identitet.
Obicaji se razlikuju od kraja do kraja Srbije,drugaciji su u Vojvodini,drugaciji na Kosovu,jugu...
A ova noc Vestica je obicno pomodarstvo koje je,eto,delovalo bas zanimljivo u americkim filmovima,pa aj' sto da ne pokupimo.
I taj Dan zaljubljenih :???:
Dan Svetog Valentina...
Da nije ipak Trifun
Da slavimo svaki dan,pa kud puklo?:)
 
Jao, jao...svi se busaju u grudi kad treba da se brani nesto " srpsko " ....Uzas...mislim, svaka cast i cest , ali ako sad zapocnem sa pitanjima i podpitanjima, zabavi nikad kraja...eno, PF religija...gde ste? nema vas? sto tamo ne pricate o tradiciji...? sto tamo ne branite...? Opet hocete na mostove...? Nemojte mi samo reci d aste svaki dan na Trgu republike u 17 i da ja zbog vas ne mogu da dodjem kuci u dogledno vreme...? Nemojte me zasmejavati...Sto slavite NG 31.12....?

Bez uvrede i nista licno, ali najgori su ti zagovoraci tradicije, vere i sl. stvari....

Karlito, ljuti me glupost i zatucanost...
 
Sto je lepo biti ateista (aka bezoblicna masa mesa :D).

Vidis...ja nisam vernik...nisam ni ateista...ja sam mesano meso svega pomalo....nije to ni bitno...ali, ne volim iskljucivost...ono je nase, ovo je njihovo...toliko lepih obicaja ima i kod jevreja i kod muslimana...obicaja koji nikog ne vredjaju i neugrozavaju...to, sto neko nece da prihvati srpsko ...? Prvo, nista tu nije srpsko vec pravoslavno, pravom verniku ili busacima treba nesto da znaci...da okrenu drugi obraz i budu tolerantni...ali, ne...oni to bolje znaju od istinskih vernika...a u crkvu idu na vencanja, svoja ili tudja...i da osvestaju pogacu kad treba da se pokaze pred komsijom cija je lepsa....to je cisto srpsko...e to je onaj mentalitet o kojem je govorio Lyon na pogresnoj temi...znas o cemu pricam...
 

Back
Top