Формиран и шести тим за преговоре са Русима

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
8.488
Како видех у јучерашњем издању "Гласа" на челу тима је угледна чланица ДС Бисерка Јефтимијевић Дрињаковић, саветница председника Тадића и председник УО НИС.
Ако ме сећање добро служи (а именовану познајем више од 20 година) она је почетком деведесетих радила као преводиоц за УНПРОФОР и у то време хапшена и осуђивана за шверц робе возилима УН из РС у СРЈ.

Ко не верује, нека провери!
 
Морам да се исправим, консултовао сам неке сараднике... хапшена је због крађе беле технике која је преко УНХЦР стизала у БиХ као помоћ избеглицама, значи у питању је крађа шпорета, фрижидера и веш машина, а не шверц.
Извињавам се, и мени се дешава да погрешим.
;)
 
Како видех у јучерашњем издању "Гласа" на челу тима је угледна чланица ДС Бисерка Јефтимијевић Дрињаковић, саветница председника Тадића и председник УО НИС.
Ако ме сећање добро служи (а именовану познајем више од 20 година) она је почетком деведесетих радила као преводиоц за УНПРОФОР и у то време хапшена и осуђивана за шверц робе возилима УН из РС у СРЈ.

Ко не верује, нека провери!


Познајете се више од 20 година а само она шверцовала? :think:
 
Јасно је Русима с ким имају посла.

И оно што ме највише брине јесте то што имају пуно право да читав народ посматрају кроз ту безмозгу екипу, јер ипак је зес освојио скоро 40% гласова у Србији...јесте да је то много мање кад се одузму католичке и муслиманске мањине, али 40% је 40%...све у свему- јадно, бедно и чемерно!
 
Trenutno Rusi na nas gledaju kao na ekstremno prozapadno orijentisan narod. Na jednom ruskom forumu sam pričala sa nekim članovima o Srbiji, EU, NATO-u, našim međusobnim odnosima i tako to, i njima nije nikako jasno kako je narod u Srbiji spreman da samo nekoliko godina pošto mu je NATO bacao bombe po glavama, zaboravi i počne da razmišlja o članstvu u alijansi. Moj argument je bio jadan: "Ma veći deo naroda ne želi, oni su samo sluđeni obećanjima o EU". I onda odgovor, hladan tuš: "Kako ne želi, kad konstantno bira vlast koja radi na tome?"
 
......Naime, prvobitni ruski predlog tretirao je samo kupovinu NIS-a bez preuzimanja obaveze da će i u kom roku uopšte izgraditi krak gasovoda Južni tok..........
.........Naime, srpski tim je odbio predlog Rusa da se dogovorene investicije od 500 miliona evra u NIS, izvedu tako što bi se sam NIS kreditno zadužio, dok bi "Gasprom" bio samo garant za ovaj kreditni aranžman.........Kako tvrdi izvor "Blica nedelje", predlog Rusa da se zapravo zaduživanjem NIS-a, a ne dotokom svežeg kapitala izvrše dogovorene investicije, u Vladi Srbije shvaćen je kao nepoštovanje potpisanog Memoranduma......
.........Tako bi bio napravljen svojevrsni paket aranžman, koji bi prodaju NIS-a pod ovim uslovima omogućavao samo ako se Rusi ugovorno obavežu na izgradnju gasovoda kroz Srbiju u određenom roku..............

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=11&dd=09&nav_category=206&nav_id=327889


A da počnemo, za promenu, da se bavimo suštinom Gasnog aranžmana. Ja razumem da je svaka odluka legalističke vlade Vojislava dr Koštunice, uz svesrdnu podršku njegovog odanog pulena Velimira Ilića, za vas jedina ispravna stvar, ali dozvolimo mogućnost da su napravili (ne)namernu grešku.
 
Trenutno Rusi na nas gledaju kao na ekstremno prozapadno orijentisan narod. Na jednom ruskom forumu sam pričala sa nekim članovima o Srbiji, EU, NATO-u, našim međusobnim odnosima i tako to, i njima nije nikako jasno kako je narod u Srbiji spreman da samo nekoliko godina pošto mu je NATO bacao bombe po glavama, zaboravi i počne da razmišlja o članstvu u alijansi. Moj argument je bio jadan: "Ma veći deo naroda ne želi, oni su samo sluđeni obećanjima o EU". I onda odgovor, hladan tuš: "Kako ne želi, kad konstantno bira vlast koja radi na tome?"

Kad su tako promucurni i britkog uma, zasto su opet izabrali Jeljcina posto ih je vec ojadio u prvom mandatu?

Jeftine price.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top