INTERNET REVOLUCIJA!!!!

SSJ4

Ističe se
Poruka
2.334
11. septembar 2008. | 18:23

Izvor: Beta

Grad: Beograd

Telekom Srbija objavila da je u prvoj polovini ove godine imao profit 8,1 milijardi dinara (oko 102 miliona evra), dva odsto manje nego u istom periodu 2007.

Kako se navodi u izveštaju objavljenom u kompanijskom listu Telekom svet, na pad profita i pored rasta prihoda od 14 odsto najviše je uticao porast finansijskih rashoda, odnosno izdataka za kamate.

Telekom Srbije je od januara do juna ove godine imao poslovne prihode od 40,5 milijardi dinara (oko 509,8 miliona evra), pet milijardi dinara više nego u istom periodu 2007.

Na rast prihoda najviše je uticala mobilna telefonije, gde su prihodi povećani 27 odsto, na 16,7 milijardi dinara (oko 64 miliona evra).

Prihodi od fiksne telefonije blago su povećani, 0,3 odsto, sa 18,27 na 18,33 milijardi dinara (230 miliona evra), dok su prihodi od Interneta porasli 107 odsto, na 1,79 milijardi dinara (22,5 miliona evra). Najveći uticaj na rast prihoda od interneta imala je maloprodaja usluga.

Poslovni rashodi Telekoma Srbije u prvoj polovini 2008. iznosili su 30,9 milijardi dinara (388 miliona evra) i zabeležili su rast od 10 odsto.

Porast potiče od troškova rominga, međunarodnog obračuna i zakupa. Ukupni troškovi za zarade i naknade smanjeni su za oko dva procenta zbog dobrovoljnog odlaska radnika, dok su ukupni izdaci za bruto
zarade povećani 11 odsto, sa 3,8 na 4,2 milijardi dinara.

Prosečna isplaćena bruto zarada zaposlenih u Telekomu Srbije u provoj plovini ove godine iznosila je 64.625 dinara (812 evra).

Poslovna dobit odnosno zarada pre plaćanja poreza i kamata (EBIT) porasla je za 32 odsto, na 9,65 milijardi dinara (121 milion evra) zbog bržeg rast prihoda nego rashoda tokom prve polovine ove godine.


Eto i posle kazu da nemaju zaradu od interneta! Predlazem da svako poshalje mail sa ovim boldovanim ili svojom interpretacijom istog. Takodje iako sada svi imaju slobodan link ka inostranstvu telekom ima monopol nad infrastrukturom (tj kablovi i to). Predlazem da im svi javimo na ove brojeve/mailove

Kabinet ministarke - 011/2020057 kabinet@mtid.sr.gov.yu
Mr Slobodan Laketa, pomoćnik ministra za telekomunikacije - 011/2020058 slobodan.laketa@mtid.sr.gov.yu
Telekom:
011/2244012 - Natalija
011/3341058 - Maja cini mi se, u svakom slucaju trazite nekoga za ADSL nadleznog
011/2078811 - ovo bi trebalo da je telefon ili direktora ili njegovog kabineta

Takodje anketa ministarstva!

Dok ljudi u Hrvatskoj, Sloveniji, Rumuniji, Bugarskoj pa cak i makedoniji od skora imaju visestruko brzi internet za duplo manje para nego mi, mi ovde trpimo monopol Telekoma! Mora im se pokazati da nismo budale i da ne mogu vise da nas muzu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Има ја да им посаљем маил и да им све по списку мада неће уродити плодом пошто је ово идиЈотска држава...
Пример:
Живим на граници са Републиком Српском а.к.а. Босном и Херцеговином и као што сви знамо наш телеком је купио њихов телеком. Е сад да туга буде још већа преко пута мене људи уживају у адсл-у по приступачним ценама и ок брзинама а ја вриштим без нета. Једина опција ми је да узмем бежични интрнет од босанског провајдера и то ако сам срећан да видим а.п. А тај провајдер ће да узме адсл од нашег телекома и да ми га препрода уз већу цену, да не помињем како ради... Тј. како не ради... И тако да ова држава нема појма ни шта ни како ради... Сем да увек ураде најнелогичнију ствар која постоји... Свака им част за то... ја бих увео неки факултет где ће да се изучава поступање ван сваке логике и разума... Ал ајд то је нека друга тема... Ет остаје ми само тужно да гледам пут босне и да се надам да ће адсл да стигне у моје место неке тамо 2059. године...
 
Ев посла ја писмо сад чекамо одговор који нећемо добити или у фазону биће кад на врби....
Поштовани,
Потстакнут дешавањима задњих година што се тиче доступности интернет услуга решио сам да Вам се обратим да бих добио неке одговоре које ме као грађанина ове земље муче задњих неколико година. Задњих неколико година сведоци смо све веће потребе за интернетом и бржег приступа интернету, сем у овој земљи. У овој земљи се још увек интернет сматра луксузом. Потреба за интернетом је све већа, као што се тиче комуникација тако и образовања. Е ту смо ми који живимо у мањим градовима ускраћени. Ускраћени смо за све па чак и за тај интернет који нам је доступан само путем модемског или ти диал уп конекције која није употребљива ни за шта друго сем да се провери електронска пошта и то у случају да имате среће да је проток добар. Док сви нормални људи уживају у благодетима интернета ми чамимо у тами. Ниједан озбиљан пројекат није покренут ни од стране државе нити од Ваше стране да се интернет допреми до мањих места. као да ту нема живих људи и као да ми не знамо шта је то и немамо потребу за тим. Ускраћени за сва могућа културна дешавања (што је логично не можемо бројем посетилаца исти да отплатимо све то), па ускраћени и за интернет. Е сад једна нелогичност која је мени веома занимљива. Живим на граници са Републико Српском. Преко пута мене је град Зворник и село Каракај. И у Зворнику и у Каракају је адсл доступан, а услуге им пружа телеком Републике Српске који је у власништву нашег телекома. Да добијем број из Републике Српске и тиме адсл је нелегалан чин и самим тим неизводљив. И ја се опет налазим на почетку без интернета одсечен од свега. Е моје питање упућено Вама је која је Ваша стратегија за допремање широкопојасног интернета у мања места у Србији (овде не мислим само на своје место него на сва места која су слична мом и на све људе које мучи исти проблем)? А ако немате такву стратегију да ли можда имате стратегију да нас све преселите у неки већи град па да и ми живимо као људи? Унапре хвала на одговору.

--
West Serbia Style
 
Ев посла ја писмо сад чекамо одговор који нећемо добити или у фазону биће кад на врби....
Поштовани,
Потстакнут дешавањима задњих година што се тиче доступности интернет услуга решио сам да Вам се обратим да бих добио неке одговоре које ме као грађанина ове земље муче задњих неколико година. Задњих неколико година сведоци смо све веће потребе за интернетом и бржег приступа интернету, сем у овој земљи. У овој земљи се још увек интернет сматра луксузом. Потреба за интернетом је све већа, као што се тиче комуникација тако и образовања. Е ту смо ми који живимо у мањим градовима ускраћени. Ускраћени смо за све па чак и за тај интернет који нам је доступан само путем модемског или ти диал уп конекције која није употребљива ни за шта друго сем да се провери електронска пошта и то у случају да имате среће да је проток добар. Док сви нормални људи уживају у благодетима интернета ми чамимо у тами. Ниједан озбиљан пројекат није покренут ни од стране државе нити од Ваше стране да се интернет допреми до мањих места. као да ту нема живих људи и као да ми не знамо шта је то и немамо потребу за тим. Ускраћени за сва могућа културна дешавања (што је логично не можемо бројем посетилаца исти да отплатимо све то), па ускраћени и за интернет. Е сад једна нелогичност која је мени веома занимљива. Живим на граници са Републико Српском. Преко пута мене је град Зворник и село Каракај. И у Зворнику и у Каракају је адсл доступан, а услуге им пружа телеком Републике Српске који је у власништву нашег телекома. Да добијем број из Републике Српске и тиме адсл је нелегалан чин и самим тим неизводљив. И ја се опет налазим на почетку без интернета одсечен од свега. Е моје питање упућено Вама је која је Ваша стратегија за допремање широкопојасног интернета у мања места у Србији (овде не мислим само на своје место него на сва места која су слична мом и на све људе које мучи исти проблем)? А ако немате такву стратегију да ли можда имате стратегију да нас све преселите у неки већи град па да и ми живимо као људи? Унапре хвала на одговору.

--
West Serbia Style
:super::super::super::klap::klap::klap:
Nemam šta reći svaka čast za pismo nalazim se u istoj situaciji kao ti.
 
Poslednja izmena:
ma nema to nista da pomogne jedino bojkot telekomovog interneta i masovno prelazenje sa telekoma na SBB,ja sam nazalost jos pod ugovorom i dok mi ne istekne nemogu nista(samo da platim 5600din sto ne dolazi u obzir)... bio sam tamo vise puta i zvao ih i oni uvek nesto pocnu da filozofiraju kao "ako vam trebaju vece brzine vi odmah mozete promeniti paket" i dodje mi da im bacim bombu...
 
ma nema to nista da pomogne jedino bojkot telekomovog interneta i masovno prelazenje sa telekoma na SBB,ja sam nazalost jos pod ugovorom i dok mi ne istekne nemogu nista(samo da platim 5600din sto ne dolazi u obzir)... bio sam tamo vise puta i zvao ih i oni uvek nesto pocnu da filozofiraju kao "ako vam trebaju vece brzine vi odmah mozete promeniti paket" i dodje mi da im bacim bombu...
Velik deo ljudi nema uslove za SBB. Ne moze jednostavno da se bojkotuje Telekom. Meni treba net svakodnevno za fax. Ako neko moze bez neta nek slobondo bojkotuje, ali mnogo ljudi ne moze bez neta.
 
Само што ме ни одговора нису удостојили... Сад да имам времена и новаца отишао бих до бг-а правац влада републике србије министарство за информатику и телекомуникације и приупитао их шта је треба да урадим да добијем одговор... Или сам потпуно неважан, сем кад су избори у питању... Е сад ћу да се направим још луђи и да пошаљем чика Борису маил мада мислим да ме ни он неће ебати ни 2% чак ни значајно мање...
 
Да вратим тему мало на почетак... Недам јој тек тако да умре... Још нисам добио одговор и јасно ми је зашто... Министарка не зна да прочита маил... А ево и зашто...

Мр Јасна Матић, министар за телекомуникације и информационо друштво


Рођена је 14. јануара 1964. у Београду. Диплому магистра пословне администрације стекла је 2001. године на Универзитету Вашингтон у Сент Луису, САД, а диплому инжењера грађевине 1994. године на Грађевинском факултету Универзитета у Београду.

Именована је за државног секретара у Министарству економије и регионалног развоја Владе Републике Србије 2007. године, и ту функцију обављала до јула 2008. године.

Од 2004. до 2007. године радила је као директор Агенције за страна улагања и промоцију извоза Републике Србије (СИЕПА).

Била је главни саветник на Пројекту за унапређење конкурентности Србије, Буз Ален Хамилтон, УСАИД.

Од 2001. до 2002. године радила је као саветник потпредседника Владе СР Југославије. Била је консултант Светске банке, Вашингтон САД, у периоду од 2000. до 2001. године, а од 1994. до 1999. године и пројектант и координатор пројеката у предузећу „Mašinoproject Kopring D.D.“, Београд.

Влада вештинама презентирања, јавног излагања, преговарања, као и управљања организацијама и процесима.

Говори енглески, служи се италијанским и немачким језиком.

Ја ту не могу да нађем реч рачунар пробајте Ви...
 
Stvari su mnogo gore nego sto mislite.

Taj "Универзитет Вашингтон у Сент Луису" je jedan od onih na kojima naše političke stranke proizvode magistre za 5000$ po glavi. Verovatno imaju neki popust na količinu :P

Kod:
Влада вештинама презентирања, јавног излагања, преговарања,
као и управљања организацијама и процесима.
Ja sam time vladao vec posle srednje skole ako me pamcenje ne vara.
 
Да вратим тему мало на почетак... Недам јој тек тако да умре... Још нисам добио одговор и јасно ми је зашто... Министарка не зна да прочита маил... А ево и зашто...



Ја ту не могу да нађем реч рачунар пробајте Ви...

Ma nije to do toga nego sve mailove kao tvoje kod njih automatski detektuje kao spam:hahaha:
 
Cekaj , zar nisu rekli da su na gubicima u fiksnoj telefoniji i da ne mogu ni opremu da amortizaciono drze na istom nivou , a kamo li da unapredjuju....???

Ovo je opet ona srpska zvaka.....a tu su svi isti , i posle se cudite zasto hrvati u srbiji imaju bolju prodju nego srbi....

Reklame maxi, tempa , svih ostalih su prepune tih "jedno smo rekli , tacno je , to sto ste vi mislili bas ono bukvalno , to ste vi krivi"
Snizenje cena, roba koja je polu trula, polu ispravna, to je obavezno kod srpskog snizavanja cene....

IDEA iako na popustu , robu tacno razdvoji koja valja i koja je skroz pred raspad (to daju za nisku cenu svakodnevno ili kad ima...)
VIP, menadzeri zamislili promocije, koje su jako slicne ideinim (koja je prva inace uvela vikend snizenja na tlu srbije na redovnom planu.....), ali nasi koji rade u VIP to obezvredjuju...
Ne mogu da se zalim na neljubaznost , na neobavestenost , jer u svakoj poslovnici medju lutkama bez pameti se nadje i neki pojedinac (M ili Z ) koji zna odgovor na ono sto je sasvim obicno korisnicko pitanje u vezi sadasnjosti ili buducnosti....

Recimo za vip, dobijem sms da ce svaka uplata da mi bude duplirana, okrenem info , oni kazu to samo ako izaberete model , tarifu i predjete na nju .....medjutim poruka je bila jasnija od operatera.....

I stvarno , bez ikakvih obaveza , najstarijim i najvernijim korisnicima Vip je vise puta davao prilike duple uplate bez ikakvih ogranicenja.....(zadnji put u oktobru)....
Tako se namerno uvodi dvosmislenost znacenja da se ne bi ljudi navadili, da ne bi bili sigurni , osim ako su laki na okidacu.....

Dvosmislene reklame su strogo zabranjene na zapadu.....kod nas ne....
 
Само што ме ни одговора нису удостојили... Сад да имам времена и новаца отишао бих до бг-а правац влада републике србије министарство за информатику и телекомуникације и приупитао их шта је треба да урадим да добијем одговор... Или сам потпуно неважан, сем кад су избори у питању... Е сад ћу да се направим још луђи и да пошаљем чика Борису маил мада мислим да ме ни он неће ебати ни 2% чак ни значајно мање...

Sta si ti poludeo? Koji ce ti beeep internet? Uzmi gitaru i tandrci po ceo dan.:D:D:D
 
Pre neki dan moj drug svratio do Telekoma na Spens da pita za ADSL i predstavio se kao ja jersam se ja prijavio za ADSL već odavno(pre 2-3 god) i reklimu da sam ja prvi ili jedan od prvih u mom mestu koji se prijavio za ADSL i pošto sam punoletan da dođem sa ličnom kartom i da potpišem ugovor i kada budu ugrađivali ADSL ja ću među prvima ga dobiti.Šta mislite dali možda planiraju ugradnju u moje mesto ili me samo popaljuju,trebali su ga ugraditi u drugoj polovini ove godine pa su me ispalili i sada govore biće u ovoj narednoj,pošto su pustili u rad ovaj IPTV možda žele da omoguće ADSL u što više mesta?
 

Back
Top