Hrvati otvorili ambasadu naravno na Kosovu gde bi drugde?

tu tu tu

Buduća legenda
Poruka
45.209
http://www.blic.co.yu/politika.php?id=64494

Hrvatska otvorila ambasadu na Kosovu
Autor: Tanjug | 07.11.2008. - 20:22


Hrvatska, koja je priznala jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, odlučila je da kancelariju za veze u Prištini podigne na nivo ambasade, saopšteno je iz hrvatskog ministarstva spoljnih poslova i evropskih integracija, prenose večeras hrvatski mediji.

Odlukom predsednika Hrvatske od 21. oktobra ove godine osnovana je ambasada Hrvatske na Kosovu sa sedištem u Prištini, koju će voditi vanredni i opunomoćeni ambasador, saopšteno je iz ministarstva. Vlada Hrvatske donela je odluku o priznanju jednostranog proglašene nezavisnosti Kosova 19. marta ove godine, dok su diplomatski odnosi izmedju Hrvatske i Kosova uspostavljeni 30. juna ove godine.
Do osnivanja ambasade Hrvatske, komunikacija se odvijala putem kancelarije za vezu Hrvatske u Prištini.

Šef te kancelarije Dario Malnar danas je kosovskom ministru spoljnih poslova Skenderu Hiseniju predao pismo hrvatskog ministra spoljnih poslova i evropskih integracija Gordan Jandroković u kome ga informiše da se biro podiže na nivo ambasade, navode hrvatski elektronski mediji.
Malnar će biti otpravnik poslova dok se ne imenuje hrvatski ambasador u Prištini.

Kosovsko ministarstvo inostranih poslova je saopštilo da je Hrvatska 14. zemlja koja je podigla svoju kancelariju na nivo ambasade na Kosovu. Mediji podsećaju da su Kosovo do sada priznale 52 zemlje, uključujući SAD i 22 zemlje članice EU.
 
.....heeeeeeeeeej...dobro ti jutro šogi...evo me malo se nakucavam...jesi mi dobar...danas odmaras?...bem ti koji ukakan dan kod nas ..11celzija...kiša..da te bog sacuva...a je..ja sam ti ambasador dobre volje...hvala ti na tome...

Ja na poslu, prelistavam malo novine, krstaricu... kod nas za nijansu hladnije nego ovih dana... Nema kiše...
 
Ja na poslu, prelistavam malo novine, krstaricu... kod nas za nijansu hladnije nego ovih dana... Nema kiše...

..ma...bilo bi bolje da je hladnije...nece biti gripe,i kojekakvih bakcila...poubija to zima..kod nas su najgori komarci..tj.komarice...sunce ti kalajsano..evo otkrili su neku novu vrstu..zovi je tigar..mali...a grizu ko veliki..de mi reci sad sam primjetio ..sta znace ove tu zelene kockice..
 
zna se
ko otvori ambasadu u pristini neka zatvori u bgd. jednostavno.
da ponovim nista siptarsko ne treba priznavati dokumenta, licna dokumenta, diplome, srobracajn ei vozacke dozvole...
srbima sa kosova olaksati koliko god moze, siptatre koji ne priznaju srbiju i ne pustati u srbiju.
berlinski zid sto pre, od juce

Dokumenta se, ja mislim, ne priznaju, osim ličnih, koja su i onako unmikova, nisu "kosovska"... pa ne bi šiptari džabe vadili srpska dokumenta, da njihova prolaze...
 
pa nije im bilo dovoljno sto su priznali..morali su na neki nacin da nam pokazu kako su spremni da se izmedju nas i njih otklone svi nesporazumi..sve u cilju dobrosusedskih odnosa...mada smo ipak mi znali na cemu smo sa njima...ambasada? hihhihih pa naravno...nije valjda da je neko u ovoj drzavi mislio da oni nece to uraditi ili ako hoce da ce to pozdraviti pljeskom..meni to nije iznenadjenje a ona skupina japanaca na forumu na celu sa idibabomidedom im sad sigurno salje telegrame podrske
 
Dokumenta se, ja mislim, ne priznaju, osim ličnih, koja su i onako unmikova, nisu "kosovska"... pa ne bi šiptari džabe vadili srpska dokumenta, da njihova prolaze...

mislio sam ova vlada sta ce sutra da priznaje.!?

primera ima mnogo
siptarski kamion u prolazu, kad ih priznas ne smes da gledas unuta, kad tamo teroristi i droza, cak bi ih tada stitila nasa policija
siptarski auto, mecka obicno, na putu ubije nekoga a vozac zapali i sta ces onda?
ili diplome, ko bre zna sta su i gde `polozili` bivsi clanovi ovk i njihove rodjaci a ti sutra zbog vlade moras da se pravis kao da su prave!

itd itt

nista oni ne mogu da doprinesu srbiji i ne treba ih nikada, ali nikada priznati kao nezavisnu drzavu, samo nam stete i ubijaju srbe sa kosova juce, dan danas, a kako izgleda nemaju nameru da prestanu ni sutra, sve to uz blagoslov zapadne civilizacije.
 
valjda ces onda tamo na forum, malo i siptari da uzivaju sa tobom.
ovde si prakticno zavrsio sta si imao.prostakluke i genijalnosti si ispucao. idi malo svojim prijateljima. zar mislis da ima ikakve koristi bilo ko od citanja i uzdizanja po tvojim textovima.
smisao se izgubio. druga si drzava, mozes kao dobar gost da dodjes. to da. ali da govoris sta i kako mi da u svojoj kuci resimo? malo si uobrazen. nisi vise ni oficijelno bitan, ni sustinski. pali brate.
 
Zanima me kakve ce reakcije da budu kad Crna Gora otvoru ambasadu u Pristini :P

Pa kao i kad je CG priznala Kosovo. Svi će da čitaju politikanske gluposti raznoraznih političkih analitičara, političara i svakojakog šljama koji jednostavno uživa u paljenju masa.

Ovakve vesti treba dostojanstveno primiti i raditi na pravom odgovoru koji treba da bude upečatljiv.
 
valjda ces onda tamo na forum, malo i siptari da uzivaju sa tobom.
ovde si prakticno zavrsio sta si imao.prostakluke i genijalnosti si ispucao. idi malo svojim prijateljima. zar mislis da ima ikakve koristi bilo ko od citanja i uzdizanja po tvojim textovima.
smisao se izgubio. druga si drzava, mozes kao dobar gost da dodjes. to da. ali da govoris sta i kako mi da u svojoj kuci resimo? malo si uobrazen. nisi vise ni oficijelno bitan, ni sustinski. pali brate.
Па, знаш како је кад неко изгуби идентитет. Штрашно је то...али осећа он негде у себи да је Србин, па се подсвесно довлачи својима.:mrgreen:
Јадан.:sad2:
 

Back
Top