Kada nas nasa dijeca stave u neugodnu situaciju

elleonora

Ističe se
Poruka
2.419
Sigurno se svima desilo makar jedan put da se zbog nasih slatkisa nadjemo u negodnoj situaciji...
Kako se vi ponasate u datom momentu?
Ajde malo da pisemo o tome,evo ja cu prva
Jedne prilike moj, tada cetverogodisnjak, je otvorio vrata komsiji koji se tu doselio odskora,pustio ga u kucu i pozvao ga da se raskomoti i sve to dok sam ja bila u kupatilu...
Kada je nas komsija otisao ja krenem onako polako malisi da objasnjavam(po ko zna koji put) da nikome ne otvara vrata ako mama ili tata nisu tu blizu sve pokusavajuci da ga ne isprepadam nekim pricama o dobrim i losim cikama ali ipak da shvati da ne moze svima da vjeruje!!!
Pita on mene onako nevino pa jel Paolo znaci los ciko,
ja mu odgovorim da nevjerujem ali da nisam sigurna i da moramo jos malo da ga upoznamo!!!
Nismo stigli da upoznamo malo bolje komsiju jer se ovaj naljutio kada mu je moj sin u parku rekao da NE MOZE DA PRICA SA NJIM zato sto mama misli da je los ciko...



Izvinjavam se ako je ova ili slicna tema vec postojala,ja sam listala i nisam nasla...
 
naravno hahahah
cerka moja imala nesto manje od dve godine..poplava u stanu..ja trudna skupljam vodu i histerisem ona trcka zamnom i samo oce da mi pomogne..u jednom momentu izadjem na terasu da uzmem jos neke krpe za skupljanje vode kad vidim da mi se uparkiravaaju svekar i svekrva i onako promrsim..E SAMO STE MI VI JOS FALILI i udjem u sobu da daljem skupljam vodu..posle par minuta zvone oni na vrata i ja zaem cerki da ide da otvori vrata babi i dedi..kako je otvorila vrata tako je kao iz topa rekla...mama bas sad kaze samo ste joj jos vi falili

samo sto nisam propala u zemlju
 
naravno hahahah
cerka moja imala nesto manje od dve godine..poplava u stanu..ja trudna skupljam vodu i histerisem ona trcka zamnom i samo oce da mi pomogne..u jednom momentu izadjem na terasu da uzmem jos neke krpe za skupljanje vode kad vidim da mi se uparkiravaaju svekar i svekrva i onako promrsim..E SAMO STE MI VI JOS FALILI i udjem u sobu da daljem skupljam vodu..posle par minuta zvone oni na vrata i ja zaem cerki da ide da otvori vrata babi i dedi..kako je otvorila vrata tako je kao iz topa rekla...mama bas sad kaze samo ste joj jos vi falili

samo sto nisam propala u zemlju



:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ev da dodam jos jednu moju;
Jedan dan kada sam dosla da uzmem istoga u vrtic pozove mene direktorica vrtica u kancelariju,vec sam bila pomislila na neku stetu ili tako nesto kad ono zena pocela okolo naokolo da me preispituje da li mozda imam potrebu za pomoc, ono u vezi ovisnosti etc,ja onako blijedo gledam u nju i razmisljam sta ju je navelo na jedan ovakav razgovor,
kad ono moja sincina pricao po vrticu kako mama pije alkohol pa ga tuce i svasta mu radi:eek:
 
Meni se desilo kad je moja cerka imala 4 god.
To je bilo pred samu Novu godinu.
Zena koja je cuvala je htela da je iznenadi ,posto je imala kostim od Deda Mraza i da joj da paketic.
U medjuvremenu je moj kolega sa kojim sam radila naucio pesmicu o Deda Mrazu.
Dosla tada tetka Mira u obliku Deda Mraza i pita dete,,Da cujem koju pesmu znas o Deda Mrazu,,
A ona sva vazna,,Prsti,prsti bela staza *ebu Deda Mraza,,
Umrla sam od stida.
 
Ev da dodam jos jednu moju;
Jedan dan kada sam dosla da uzmem istoga u vrtic pozove mene direktorica vrtica u kancelariju,vec sam bila pomislila na neku stetu ili tako nesto kad ono zena pocela okolo naokolo da me preispituje da li mozda imam potrebu za pomoc, ono u vezi ovisnosti etc,ja onako blijedo gledam u nju i razmisljam sta ju je navelo na jedan ovakav razgovor,
kad ono moja sincina pricao po vrticu kako mama pije alkohol pa ga tuce i svasta mu radi:eek:

Auuu, majko moja. :hahaha:
 
Meni se desilo kad je moja cerka imala 4 god.
To je bilo pred samu Novu godinu.
Zena koja je cuvala je htela da je iznenadi ,posto je imala kostim od Deda Mraza i da joj da paketic.
U medjuvremenu je moj kolega sa kojim sam radila naucio pesmicu o Deda Mrazu.
Dosla tada tetka Mira u obliku Deda Mraza i pita dete,,Da cujem koju pesmu znas o Deda Mrazu,,
A ona sva vazna,,Prsti,prsti bela staza *ebu Deda Mraza,,
Umrla sam od stida.

:rotf: :hahaha:
 
Ja mogu da vam ispričam kako sam ja izblamirala moje roditelje... :)
Trebali da idemo na neku slavu, mama i tata krenuli da me bude i kako su hteli u isto vreme da me poljube udare se glavama... i to tako prođe, svi se smejali... spremili se krenuli, ušli u autobus i ja naravno meljem, ne zaklapam... u jednom trenutku pogledam mami na čelu stoji crveni trag i pitam:''Mama šta ti je to?'', ''A, da, to te tata danas udario!'' :hahaha: :rotf:
 
Uf, evo kako roditelj pogresi pa jos posle dete pusti bruku nas roditelja (ovo je bas skolski primer:rumenko:)
Nesto nakon sto je mindjusica tek posla u vrtic (4 godine) bila je stalno slinava i musava, a nos joj zakoreo od slina i prljav, od ovlas brisanja. Pitam ja dete: Dobro, kako one(vaspitacice) vama brisu nos? A ona kaze: uzmu jedan papir i svima brisu. Ja pitam: Svima s istim papirom? Ona kaze: Svima.
Ja onda mm kazem: Oni debili ne znaju ni da im obrisu nos! a dete je to culo

Sledece jutro kad smo dosle u vrtic i ja je pitala koja je vaspitacica joj tako brisala nos, ona kaze pred njom: To je taj debil sto ne zna da mi obrise nos!:rumenko:
E bas sam se izblamirala sad za medalju:rumenko:
 
Ја се стално зезам у друштву како ми је Бог све дао, само три ствари није: бујну косу, џезерски глас и већи број брусхалтера! :lol:

Једног дана, враћа се моја ћерка из школе (а тек је кренула у први разред) и каже ми:''Мама данас смо имали за задатак да нацртамо МАМИНУ ЖЕЉУ, и да представимо пред целим разредом шта смо нацртали.''
...Ја сва цветам...док не угледах цртеж на којем је нацртана жена са бујном дугачком косом, која је зинула и из уста јој излазе слова АААААА... Збуњено питам шта је то, а она прича:''...И онда је учитељица мене прозвала и ја сам свима испричала како моја мама има три жеље...'' :confused: Мени тек тад шуне да је она чула шта сам ја давно причала и пресекла сам се у моменту, а она наставља:''...И ја сам показала свој цртеж и објаснила да је твоја прва жеља да имаш бујну дугу косу.....да је твоја друга жеља да имаш леп глас и да лепо певаш....''...и онда застане, а ја се презнојавам...:sad2: ''Али, мама, извини - ја сам заборавила која је оно била твоја трећа жеља, и никако нисам могла да се сетим, рекла сам учитељици да ћу те питати...''

Ух...добро је!:rumenko:

Ја сам смандрљала како су ми две жеље заиста довољне, тако да није пред целим одељењем рекла да би њена мама желела веће сисе...:rumenko::lol:
 
Moja cerka bila sa babom (svekrvom) na moru letos i naravno,pred dolazak,kako to vec ide :) kupovale nam sitnice za uspomenu..elem,svakom je kupila po neku zaebanciju,al kad je baba pitala sta ce da kupi mami,ona ko iz topa:"varljace"! Pita je baba a sto varljace,a ona:"Pa mama je imala jednu,pa je tukla mene i nikolu sa njom pa je ona pukla na pola i od tad vise ne moze da nam kuva rucak jer nema cime da mesa pa sam ja mislila da joj kupim 5 varljaca pa ako krene da nas bije,ja brojim do pet i dokle god ima prstju neisbrojanih,znaci da moze da nam kuva rucak?! "Tako da sam ja,na opste odusevljenje moje sverkve,ispala majka-kojabijedecuvarljacom + majka-kojanecedakuvadecirucak! Inace,varljace jeste pukla jednom kad sam krenula da ih mlatim,pa sam tresnula pod pretnjom o sto vrhom i tako je pukla..al ja zaista jesam imala druge za spremanje rucka :( :D no,nema veze,sad imam pet novih :)
 
Kad sam bila mala spavala sam cesto kod dede i babe a u njihovom komsiluku u soliteru ziveo je stariji bracni par.Kako su bile krizne godine, zbog ustede struje i ostalog u nabavku namirnica su isli pred kraj radnog vremena a kucne poslove obavljali nocu.U pauzi između rucka,pranja peglanja i ostalog igrali su karte, jos im ponekad dođe još neka komsinica.
Kad legnemo da spavamo ja sam pitala zasto mi uvek gasimo svetlo a oni ne.Deda nesto na brzinu mi objasni i kaze u fazonu:"Ma pusti ih,igraju karte!"
Jedno deda i ja bili u setnji kad su oni isli u nabavku.Deda nas zvanično upozna(predstavi svoju finu unuku) , a ja mrtva hladna kazem:"Jooooj znam,to su oni sto se KOCKAJU!"
Deda:rumenko::rumenko::rumenko: , a komsinica :eek::eek::eek: i doda:"Jes' malo mi to...volimo...cisto rekreativno! :hahaha:
 
Moja cerka bila sa babom (svekrvom) na moru letos i naravno,pred dolazak,kako to vec ide :) kupovale nam sitnice za uspomenu..elem,svakom je kupila po neku zaebanciju,al kad je baba pitala sta ce da kupi mami,ona ko iz topa:"varljace"! Pita je baba a sto varljace,a ona:"Pa mama je imala jednu,pa je tukla mene i nikolu sa njom pa je ona pukla na pola i od tad vise ne moze da nam kuva rucak jer nema cime da mesa pa sam ja mislila da joj kupim 5 varljaca pa ako krene da nas bije,ja brojim do pet i dokle god ima prstju neisbrojanih,znaci da moze da nam kuva rucak?! "Tako da sam ja,na opste odusevljenje moje sverkve,ispala majka-kojabijedecuvarljacom + majka-kojanecedakuvadecirucak! Inace,varljace jeste pukla jednom kad sam krenula da ih mlatim,pa sam tresnula pod pretnjom o sto vrhom i tako je pukla..al ja zaista jesam imala druge za spremanje rucka :( :D no,nema veze,sad imam pet novih :)

Kukuuuu...! E, Niko ne može da te tako "udesi" kao malo dete!:hahaha:
 
Недеља, седимо за доручком, а наш син, који тада има две и по године, мрљави. Нецу ово да једем, хоцу оно да једем. Е нецу ни то да једем.
Мој муж: Не мораш да једеш.
Дете: Е хоцу да једем.
И тако, можете већ да замислите како се то отгло, свима пропао доручак и на крају се мој муж изнервира: Устани од стола, немој да нас нервираш, пусти нас да једемо на миру. Дете скочи и побеже. Ја, трпам последњи залогај и трчим за њим.

Седи дете на тераси и запомаже: Мени моја татица не да да једем! Мени моја татица појела доруцак! Мене моја татица не волииии! А комшије испод, седе и пију кафу...

:rumenko:
 
1. bile smo u posti ,guzva a ona malecna,drzala sam je u narucju
i imala sam duks na rajsferslus napred,a ispod samo brus (hvala bogu da sam bar njega stavila :lol:) i cekam ja tako kad pogledam a moje dete se igra s rajferslusom i otkopca mi pred svim onim ljudima:eek: oni se smeskaju a ja :rumenko: )

2.silazimo da vidimo da l je postar stavio nesto u sanduce,a tu i komsinica,neka baba,i kaze moja cerka njoj "je li a sto si ti tako mala?" :rumenko: ova joj kaze "nisam jela povrce" :lol:

3.u prodavnici hoce ona bombone,ja joj kazem "kupicemo jagodice,necemo da jedemo bombone i budemo debele krave" i posle prolazimo pored reona s bombonama a dve devojke biraju i ona na sav glas "mama vidi krave kupuju bombone za debele krave" :sad2:

4.rekla je dadilji "tata mi je rekao ako se ne popravis da cemo da trazimo drugu" (ova ispiiiip)

5.mm otisao kod opticara koji je ispod nas,tj u prizemlju zgrade. i nema ga nema i ja odem povremeno da pogledam kroz prozor da l izlazi.dolazi on kuci i ja kuliram,sve normalno,kad ova mala mu kaze "mama je sve vreme gledala kroz prozor da l dolazis kuci" :otkacio: kad je nisam roknula,a mm srecan :lol: jer zna da mu j nikad ne bih priznala da sam razmisljala gde li je on


ovoga se secam na prvu loptu ali nije iskljuceno da se javim opet :lol:
 
bila neka epizoda nodija u kojoj je majmunica Marta stalno vikala -upomoooc,pomozite mi..e posto je moja cera obozavala nodija i tu epizodu,jednom s epopela na prozor da gleda ljude sto prolaze i pocela da vice:"Upomooooooc!! Spasiteee meeeee...Pomozite miiiii...pola komsiluka mi zakucalo na vrata a druga polovina krenula da zove miliciju..srecom,dpreceni su na vreme a Veri je bilo zabranjeno da gleda nodija neko vreme :D
 
jednom ja piso, a sin uleteo u kupatilo.. ja viknem na njega:"izlazi napolje!".. on ne ebe i ide da mi vidi pisu.. ja se zaklanjam, al ne mogu vise u desno da ne bih promasio solju.. i on se lepo nagne i vidi mi pisu i prvo se uplasi, a onda se odusevi.. istrci iz kupatila, ja za njim.. ali, ebi ga - kasno.. on vec prica zeninoj babi:" znas kolku moj tata ima pisu... uuuuuuu" ..i odmerava rukama.. narednih nekoliko dana, ko god nam je dosao pokazao mu je kolku tata ima pisu..
 

Back
Top