Michelle Obama

Gost 131338

Domaćin
Poruka
4.399
Mislile ste da necu? :mrgreen:

Sta mislite o novoj prvoj dami?
http://en.wikipedia.org/wiki/Michelle_obama (biografija, pretpostavljam da je slabo poznata kod nas a i ovde se tek proslavila).

Ja sam potpuno odusevljena. :D Jer, retko kad prva dama nije domacica, u senci muza ili prosto bimbo u skupom kostimu vec zena sa diplomama Princeton-a i Harvard-a, koja ima svoju karijeru, koja se ponasa potpuno cool, ima normalnu decu i kaze da joj kuvanje nije jaca strana.
Primer koji daje se vec vidi - pitali male crnkinje sta ce da budu kad porastu a one rekle "Zavrsicemo Harvard" :D.

Da li mislite da primer koji zena - javna licnost daje svojim ponasanjem ima uticaja na devojcice/devojke i muskarce i njihov nacin kako gledaju na nas?
Koji su vam uzori?
Da li u Srbiji postoje uzori ovog tipa?


I otvorite jos jednu temu o kucnim poslovima i WC daskama i ima da vas bijem...pojedinacno. :evil:
 
dilema br 1
da li barak spusta dasku
dilema br 2
da li mu misel kvoca
:mrgreen:
ne znam,meni je prva dama nekako apsolutno nebitna licnost(za mene) iako ima neku kobajagi ulogu,kako se zove muz od predsednika neke drzave?prvi dzentlmen? :think:
(izvinjavamo se mnogo se izvinjavamo al feminizam mi ne da mira :mrgreen: )
ovde je npr prva dama pevaljka
 
i jeste zatucano :( cak i ono najrazvijenije
nadam se da ce uspeti da za truncicu promeni svest,kao zena i kao crnac
moja drugarica ima crnu mamu,i kaze kad je ova cekala ispred skole deca su joj govorila "eno je sluzavka te ceka" kao i kad trazi posao,dodje na razgovor a oni misle iz mesta da je za mesto cistacice
pre neki dan pitam muza "sta mislis da l ce nasa cerka da bude feministkinja" a onda pomislim kako bi bilo dobro da nema razloga da to postane
sto je babi milo to joj se i snilo,odo ja na drugu stranu
u svakom slucaju borice se za ono za sta joj je licno stalo
npr ja kad postanem bogata smislila sam da otvorim fondaciju za izgradnju pozitivnog imidza srbije u svetu(i nemoj da se zacudis ako te pozovem da se prikljucis)
 
i jeste zatucano :( cak i ono najrazvijenije
nadam se da ce uspeti da za truncicu promeni svest,kao zena i kao crnac
moja drugarica ima crnu mamu,i kaze kad je ova cekala ispred skole deca su joj govorila "eno je sluzavka te ceka" kao i kad trazi posao,dodje na razgovor a oni misle iz mesta da je za mesto cistacice
pre neki dan pitam muza "sta mislis da l ce nasa cerka da bude feministkinja" a onda pomislim kako bi bilo dobro da nema razloga da to postane
sto je babi milo to joj se i snilo,odo ja na drugu stranu
u svakom slucaju borice se za ono za sta joj je licno stalo
npr ja kad postanem bogata smislila sam da otvorim fondaciju za izgradnju pozitivnog imidza srbije u svetu(i nemoj da se zacudis ako te pozovem da se prikljucis)

Samim tim što je Obama izabran za predsednika, promenila se svest.
Podržavam fondaciju, daću i neki prilog kada je osnuješ:D
 
Posmatrajući predizborne mitinge oba kandidata, video sam jednu bitnu razliku izmedju Mišel i McKejnove supruge. Mišel i Barak Obama su stvarno prisni, pravi par, dok su se Kejnovi vrlo hladno i čisto radi forme poljubili na bini.
Ako ni zbog čega drugog, zbog toga bih glasao za Obamu. Nisu za džabe rekli da iza svakog uspešnog muškarca stoji žena, a Obame odaju utisak medjusobne privrženosti i poverenja.
 
Mislile ste da necu? :mrgreen:

Da li mislite da primer koji zena - javna licnost daje svojim ponasanjem ima uticaja na devojcice/devojke i muskarce i njihov nacin kako gledaju na nas?
Koji su vam uzori?
Da li u Srbiji postoje uzori ovog tipa?

Naravno da ima uticaja. Dovoljno je pomenuti JK i Cecu i njihov uticaj na klinke.....:roll:
Da li kod nas ima ovako svetao primer, a da je toliko javno poznati eksponiran? Eto nista mi ne pada na prvu loptu
One koje ja znam nisu javne licnosti
Ako se setim napisacu
 
Pretpostavila sam da će to neko reći ;)
Ja sam ,,verski vaspitavana" podizana u duhu hrišćanstva - nas su mama i tata učili da je pogrešno imati idola ; ))
Ja i dalje verujem da je tako
Jedno je idol, a drugo primer; neko ko je za tebe savršen i želiš da živiš njegov život, ili na koga želiš da se ugledaš, kome se diviš ... Velika je razlika, ovo prvo ne treba da bude niko, naravno, a ovo prvo - bolje valjda Mišel Obama, nego jk
 
Nisam se bavila life story gospodze Obama, niti mislim da hocu...Zasto bismo sad trebali podizati spomenik zeni koja je zavrsila fakultet, ima decu, muza i ne ume sjajno da kuva...? Zar to nismo sve mi pomalo...jedino nas od nje deli MUZ PREDSEDNIK...I uskoro mnogo para i nevolja druge vrste...razliciti zivoti...
Uzor...ne...neka svako sledi svoje snove...Ona je samo malo vise srece od mozda nekih njenih sunarodnika...i dobro se udala...verovatno iz ljubavi, a ko je znao d ace on biti danas to sto jeste...?
 
Nisam se bavila life story gospodze Obama, niti mislim da hocu...Zasto bismo sad trebali podizati spomenik zeni koja je zavrsila fakultet, ima decu, muza i ne ume sjajno da kuva...? Zar to nismo sve mi pomalo...jedino nas od nje deli MUZ PREDSEDNIK...I uskoro mnogo para i nevolja druge vrste...razliciti zivoti...
Uzor...ne...neka svako sledi svoje snove...Ona je samo malo vise srece od mozda nekih njenih sunarodnika...i dobro se udala...verovatno iz ljubavi, a ko je znao d ace on biti danas to sto jeste...?

JeBte Nevo opet nemaš pojma misiiiim stvarnoooo nisi u fazonu.. Misiiim zar ne kontaš da ako veličamo Obamu a ne razgovaramo o wc školjama (ja kad pročitam wc školjka počnem da se smejem jer se u nas za to ne kaže tako pa mi simpatično nego...) pokazujemo kako smo emancipovane...
Evo ti crvena antireputaciona kockica :lol:
 
ima toliko sjajnih žena po svetu,koje mogu biti uzor devojčicama...ne idol,nego uzor...gosp.Obama ima sreću da je njen muž postao predsednik,pa će verovatno imati više uticaja,i biće više pod reflektorom...ali...mnoge žene su uspešne kao ona,mnoge žene su završile fakultet,rade,imaju porodicu,one su majke i žene,svestrane...ali...mislim da kao i Michelle žene koje imaju sreće da budu na nekim pozicijama treba to da iskoriste da daju dobar primer našem naraštaju....a lično,drago mi je što je Obama pobedio,možda će se svet malo promeniti na bolje,možda će i naša zemlja napokon dobiti šansu da se pokaže u pravom svetlu...
 

Back
Top