Michelle Obama

Ovo je stvarno pokazatelj naseg mentaliteta, a vi se sad vredjajte koliko hocete.
Sto moramo mazati go.vnima svaki pozitivan primer u svetu? Zasto moramo mazati istim govnima ljude koji su otisli iz Srbije i kojima je dobro?
Sto uvek ali uvek moramo da se ponasamo kao poslednje pleme u svetu, potpuno odvojeno od svih desavanja? Jesmo mi sa neke druge planete? Ili je danas svet takvo globalno selo da nema vise smisla insistirati na geografiji u tom smislu?
I onda cemo opet da se odvajamo po principu "ko je progutao vise go.vana - taj vise vredi".

Zato Beso sto ljudi ovde najpre imaju takav mentalitet, (imali su ga uvek, uvek prosecan seljak koji nije odmakao 50 km bolje zna od tebe kako je u Njujorku, Cirihu, Parizu...) nadalje zato sto im je zivot u proseku sranj.e, zato sto stalno oko sebe gledaju vrhunsko licemerje, i konacno zbog toga sto zadnjih vise od 20 godina nigde nisu putovali, nista nisu videli i nemaju sa cime da uporede.
 
Vidi UnBeso....meni se čini da ti odavno nisi bila ovde ili i ako si bila nisi
videla i doživela ono što je naša stvarnost....bar mi se tako čini..

Što se mene tiče nije me zanimala ni Mira Marković ni Đinđićka, a ni Tadićka sada,
sve mi je isto koja je prva dama, a ne da mislim kakva je i koliko škole ima, šta radi
Obamina žena.

Ona je kažeš uspešna....pa lepo, imamo mi svoje uspešne žene, u svim oblastima
života, pa jedva krpe kraj sa krajem...žive od nekoliko stotina eura mesečno, ne
mogu da plate svoje račune..jer su se posvetile nauci pa nisu imale kad da se laktaju,
da bi se izborile za bolje plaćeno mesto.

Naše drage prve dame, su se dobro obezbedile, sve sem Jovanke Broz koja je do
skoro živela u bedi, na ivici egzistencije, a mnogi će opet reći kako smo u vreme
Broza, živeli pod čizmom...i svakakvih će se gluposti nalupetati, a ove dođu, još
brže odu...i odma kupuju vile, na Dedinju, Senjaku...za neverovatno veliku sumu
novaca, samo se pitam odakle im.

I šta očekuješ kada je toliko nepravde u ovom našem okruženju, a sada mi likujemo
što je Amerika dobila prvu damu...ma daj...neka je tebi tamo lepo...neka si sretna,
meni je drago zbog tebe....ali mene Amerika zanima isto koliko ima li života na
Jupiteru.....

Prema tom Američkom narodu imam strašno ružna osećanja, i ničem se ne mogu
izbrisati....te prema tome, tako ne mogu da se radujem sa njima...sa tim demokratama
koji pobiše pola sveta, kako bi se otarasili viška vojnog naoružanja, narodu koji je
nastao na genocidu, a pri tom svud vide genocid sem u svom dvorištu....otkud
toliko lutalica i beskućnika u toj tako pravednoj zemlji........:???::mrgreen:

Izvini neću više ništa reći na tu temu.....ali nisam mogla da ne iznesem svoje
mišljene o prvoj dami Amerike...i zemlji odakle dolazi sve što je loše.....:think:

Pozdrav tebi i budi srećna koliko možeš u toj nesretnoj zemlji..jer sve što je
nastalo na tuđoj nesreći....ne moše biti dobro i sretno:ok:
 
....Da, da, dragi Lyone, slažem se s tobom!

...al da se lepo nosi- nosi se!:mrgreen:
Uparuje boju svojih kompleta/haljina sa Obaminom kravatom...i dečjim mašnicama u kosi...
Ko da ih je Darko Kostić oblačio za snimanje reklamnih spotova u režiji Dejana Milićevića...:lol:
 
Zanimljivo...kao nikad ne raspravljamo o nasim pozitivnim primerima...? Ne mazem ja nista, a jos manje se vredjam...ali me nervira upravo to sto ne citas sta pisem...ja i kazem da je normalna, i da zapravo nista drugo i nije...to sto je prva dama, Boze moj...ubola je zgoditak kad je rekla DA...:)
Sa druge strane, ona je samo SADA u centru paznje medija, pa i obicnih smrtnika u Srbiji...gde je bila do tad...? O tome ja pricam...? Po cemu se ona razlikuje od ostaliih zena...? Zbog cega je otvorena tema bas o njoj, a ne o zeni ( zenama ) Sadama Huseina...?
Ona je samo ispolitizovana marioneta...bacen akcenat na prvog predsednika Crnca, oboje intelektualci i ostalo...On je postigao to sto jeste...ona ce se malo pitati, kao i Sadamov harem...tako da, razlike bas i nema...
 
Zato Beso sto ljudi ovde najpre imaju takav mentalitet, (imali su ga uvek, uvek prosecan seljak koji nije odmakao 50 km bolje zna od tebe kako je u Njujorku, Cirihu, Parizu...) nadalje zato sto im je zivot u proseku sranj.e, zato sto stalno oko sebe gledaju vrhunsko licemerje, i konacno zbog toga sto zadnjih vise od 20 godina nigde nisu putovali, nista nisu videli i nemaju sa cime da uporede.

Vidim ali se svaki put iznenadim. :neutral:
 
Zanimljivo...kao nikad ne raspravljamo o nasim pozitivnim primerima...? Ne mazem ja nista, a jos manje se vredjam...ali me nervira upravo to sto ne citas sta pisem...ja i kazem da je normalna, i da zapravo nista drugo i nije...to sto je prva dama, Boze moj...ubola je zgoditak kad je rekla DA...:)
Sa druge strane, ona je samo SADA u centru paznje medija, pa i obicnih smrtnika u Srbiji...gde je bila do tad...? O tome ja pricam...? Po cemu se ona razlikuje od ostaliih zena...? Zbog cega je otvorena tema bas o njoj, a ne o zeni ( zenama ) Sadama Huseina...?
Ona je samo ispolitizovana marioneta...bacen akcenat na prvog predsednika Crnca, oboje intelektualci i ostalo...On je postigao to sto jeste...ona ce se malo pitati, kao i Sadamov harem...tako da, razlike bas i nema...

Pise joj u biografiji gde je bila do sad. Sta sad, ljudi postoje samo ako ih ti vidis na Tv-u? :D

A o Sadamovom haremu slobodno otvori temu. Ja sam otvorila ovu i pravo da ti kazem, krivo mi je.
 
Zato Beso sto ljudi ovde najpre imaju takav mentalitet, (imali su ga uvek, uvek prosecan seljak koji nije odmakao 50 km bolje zna od tebe kako je u Njujorku, Cirihu, Parizu...) nadalje zato sto im je zivot u proseku sranj.e, zato sto stalno oko sebe gledaju vrhunsko licemerje, i konacno zbog toga sto zadnjih vise od 20 godina nigde nisu putovali, nista nisu videli i nemaju sa cime da uporede.

Ne preteruj...A sto si se stopio sa tim seljakom...? Zbog prve dame...? Zasto je tudje djubre bolje od tvog...? Manje smrdi...? Zapakovano je u celofan...?
 
Lele...iskamenovaste Beso:hahaha:

Ode razgovor u drugom pravcu.
Smisao je bio moze li javna licnost, supruga predsednika da bude uzor i motiv nekim obicnim ljudima.
Ja bih rekao da moze.
Amerika je prosto takva, uce ih od rodjenja da je sve moguce, mada realno bas i nije.
Upali su u euforiju iz mnogo razloga (dobrih) ali ne treba zaboraviti da je Obama samo demokrata i da ce slediti politiku svoje partije, mada ce uneti dosta licnog pecata u tu funkciju. Prosto je nemoguce da ne unese iz istorijskih i socioloskih razloga.

I mi smo sami imali mnogo euforija nasim predsednicima. Ne zaboravimo nasa rosna cveca, nase slobodane i tragicno nastradalog premijera.
Ispostavilo se da je taj zanos uvek bio naivan i kratkotrajan, bar za vecinu ljudi i bar intimno ako ne javno.
Mozda tako bude i sa Obamom, mozda i sa njegovom suprugom.
I Sara Pejlin je neko vreme u kampanji bila hrabra, obicna zena sa Alaske, pa je onda ispalo da je nesto way ahead od toga.

A mi smo Beso skepticni jer nam je iskustvo takvo.
To moras da razumes.
Nismo glupi ali smo oprezni u odusevljenju bilo cime, jer smo tako puno puta grubo izigrani.
 
Pise joj u biografiji gde je bila do sad. Sta sad, ljudi postoje samo ako ih ti vidis na Tv-u? :D

A o Sadamovom haremu slobodno otvori temu. Ja sam otvorila ovu i pravo da ti kazem, krivo mi je.

Pise u biografiji...? Ovo postaje smesno...:hahaha:...Da, dok se nije pojavila na TV-u pored njega bila je jos jedna statisticka brojka, kao ti i ja...o tome pricam...:dash:
 
Zato Beso sto ljudi ovde najpre imaju takav mentalitet, (imali su ga uvek, uvek prosecan seljak koji nije odmakao 50 km bolje zna od tebe kako je u Njujorku, Cirihu, Parizu...) nadalje zato sto im je zivot u proseku sranj.e, zato sto stalno oko sebe gledaju vrhunsko licemerje, i konacno zbog toga sto zadnjih vise od 20 godina nigde nisu putovali, nista nisu videli i nemaju sa cime da uporede.

E ja se ne slažem ni malo.....ako nismo putovali to ne znači da smo blesavi, pa da
ne vidimo ono što bi slepac video.
 
Da, samo sto ovo nije politicka tema nego zenska. A ja sam izgleda precenila ovaj deo foruma misleci da mozemo da pricamo i o ovakvim stvarima, a ne samo o daskama i cipelama.
Jesam li? Zene? Mozemo li pricati o tome kakvi nam se uzori namecu, kakve bi uzore voleli da vidite i slicno? Da li ste u stanju da vidite sta zena poput Obame predstavlja u jednom krajnje konzervativnom drustvu (da, Amerika je jako konzerativna) poput naseg? I eto nam paralele - nema potrebe nabijati na nos nekom da nema pojma kako je u Srbiji i da sve ovo nema veze sa nama.

Ako to nije moguce, zatvorite temu, meni je stvarno svejedno.
 
Ne preteruj...A sto si se stopio sa tim seljakom...? Zbog prve dame...? Zasto je tudje djubre bolje od tvog...? Manje smrdi...? Zapakovano je u celofan...?

Ne preterujem.
Stanje je prosto takvo, nas mentalitet je prosto takav.
I ja sam deo tog mentaliteta i cesto me nervira.
No, nisam nimalo odusevljen ni zanesen nicijim tudjim djubretom a ni bljestavilom.
Svet je u osnovi svuda isti. I tamo i bilo gde kao i ovde, istih profila ljudi.
Samo su nasi ljudi nasi, pa njihov mentalitet tipa "idi bre decko/devojko, nemas ti pojma" dobro poznajem i vise me nervira.
Uostalom, objasnih u postu pre ovoga
 
E ja se ne slažem ni malo.....ako nismo putovali to ne znači da smo blesavi, pa da
ne vidimo ono što bi slepac video.

Bez ljutnje, tako isto kaze i onaj sto pije pivo ispred prodavnice u Chatanugi ili u nekom drugom americkom bespucu, kad ga pitas o tome jesu li Srbi krivi za ratove, jesu li losi, da li ih je trebalo bombardovati itd itd.
 
Da, samo sto ovo nije politicka tema nego zenska. A ja sam izgleda precenila ovaj deo foruma misleci da mozemo da pricamo i o ovakvim stvarima, a ne samo o daskama i cipelama.
Jesam li? Zene? Mozemo li pricati o tome kakvi nam se uzori namecu, kakve bi uzore voleli da vidite i slicno? Da li ste u stanju da vidite sta zena poput Obame predstavlja u jednom krajnje konzervativnom drustvu (da, Amerika je jako konzerativna) poput naseg? I eto nam paralele - nema potrebe nabijati na nos nekom da nema pojma kako je u Srbiji i da sve ovo nema veze sa nama.

Ako to nije moguce, zatvorite temu, meni je stvarno svejedno.

Naravno da mozemo...i ne treba da bude politicka...nije poenta u Americi i Srbiji...samo je po meni apsurdno insistirati na nekome ko to nije...Ajde da se ugledamo na neke ljude koji su malo vise postigli od toga ...koji su doprineli covecanstvu, koji su nesto stvorili...ja sam za...:ok:...ali, zaista ne vidim njenu ulogu u svemu tome..to je sve...mozda samo pogresan naslov temi...:think:
 
Bez ljutnje, tako isto kaze i onaj sto pije pivo ispred prodavnice u Chatanugi ili u nekom drugom americkom bespucu, kad ga pitas o tome jesu li Srbi krivi za ratove, jesu li losi, da li ih je trebalo bombardovati itd itd.

Ma ok svi imamo pravo na svoje mišljenje....ja ih ne volim, ne crnce, već Amerikance
pa tako da sve što je vezano za njih meni je bljak.....ili se ni sa ovim nećeš složiti:think:

Da pjasnim ne delim ljude po boji kože već po tome jesu li ljudi ili neljudi..a meni su
oni ovo drugo...svi bez razlike:ok:
 
Zanimljivo...kao nikad ne raspravljamo o nasim pozitivnim primerima...? Ne mazem ja nista, a jos manje se vredjam...ali me nervira upravo to sto ne citas sta pisem...ja i kazem da je normalna, i da zapravo nista drugo i nije...to sto je prva dama, Boze moj...ubola je zgoditak kad je rekla DA...:)
Sa druge strane, ona je samo SADA u centru paznje medija, pa i obicnih smrtnika u Srbiji...gde je bila do tad...? O tome ja pricam...? Po cemu se ona razlikuje od ostaliih zena...? Zbog cega je otvorena tema bas o njoj, a ne o zeni ( zenama ) Sadama Huseina...?
Ona je samo ispolitizovana marioneta...bacen akcenat na prvog predsednika Crnca, oboje intelektualci i ostalo...On je postigao to sto jeste...ona ce se malo pitati, kao i Sadamov harem...tako da, razlike bas i nema...

Jao pa naravno da je to marketinski obradjen proizvod koji ima za cilj da poveca broj glasaca svog muza.
To je jasno.
Ali je jasno i to da je ta zena imala nekakav zivot i pre nego joj je muz postao predsednicki kandidat.
Ja sam temu shvatio u tom svetlu. Da li gospodja obama zbog svega onoga sto jeste, moze biti primer i uzor drugim zenama, pre svega u Americi.
Da li je ub beso malo naivno shvatila sta ona jeste a sta je proizvod medijskog friziranja, ne znam, mozda i jeste.
Ni u Americi nisu svi crnci isti, nisu svi bedni i na marginama. Ni ona ni njen muz nisu na ove pozicije dosli iz nekog geta, budimo realni, ali kao takvi predstavljaju primer i motiv za mnoge koji u njima vide neku nadu. Hoce li ih izneveriti, videcemo. Ja skepticno smatram da hoce i da je ovo jedna naivna euforija koja je americi bila potrebna.

I gospodja Hilari je bila predstavljana kao cvece, hrabra i jaka zena pa videsmo sta je sve bila spremna da istrpi samo da ostane u igri i dokle je dogurala.
A mozda bi i o njoj sasvim drugacije mislili i sudili da smo na primer albanci a ne srbi.
 
Mislile ste da necu? :mrgreen:

Sta mislite o novoj prvoj dami?
http://en.wikipedia.org/wiki/Michelle_obama (biografija, pretpostavljam da je slabo poznata kod nas a i ovde se tek proslavila).

Ja sam potpuno odusevljena. :D Jer, retko kad prva dama nije domacica, u senci muza ili prosto bimbo u skupom kostimu vec zena sa diplomama Princeton-a i Harvard-a, koja ima svoju karijeru, koja se ponasa potpuno cool, ima normalnu decu i kaze da joj kuvanje nije jaca strana.
Primer koji daje se vec vidi - pitali male crnkinje sta ce da budu kad porastu a one rekle "Zavrsicemo Harvard" :D.

Da li mislite da primer koji zena - javna licnost daje svojim ponasanjem ima uticaja na devojcice/devojke i muskarce i njihov nacin kako gledaju na nas?Koji su vam uzori?
Da li u Srbiji postoje uzori ovog tipa?

Zanimljiva tema. Zivim sa majkom i znam koliko se, obrazovane ili ne, zene u Srbiji zaista muce. Meni je uzor moja ujna koja zivi na selu i nije fakultetski obrazovana. Ali to ne znaci da, ako postujem nekoga ko se ne muci unizavam nase zene. Tema se odnosi na zenu koju ima prilike ceo svet da vidi i cuje za nju, pa je zato pitanje da li je bas ona uzor(bar sam ja to tako shvatila). Svakako da je ona bolji uzor devojcicama od Britni Spirs. Bilo bi lepo kada bi se nase devojcice ugledale na prvu damu Amerike, a ne na Cicu i Micu, ma koliko one bile nase. Sto se tice uzora kod nas, po meni to je Mira Stupica.
 
Naravno da mozemo...i ne treba da bude politicka...nije poenta u Americi i Srbiji...samo je po meni apsurdno insistirati na nekome ko to nije...Ajde da se ugledamo na neke ljude koji su malo vise postigli od toga ...koji su doprineli covecanstvu, koji su nesto stvorili...ja sam za...:ok:...ali, zaista ne vidim njenu ulogu u svemu tome..to je sve...mozda samo pogresan naslov temi...:think:

Ok, mogu da ti objasnim cemu moje odusevljenje u prici ( a daleko od toga da se odusevljavam na sve sto je americko, predugo sam ovde da bih to radila :neutral: ).
Ako pogledas njenu biografiju, zavrsiti Princeton i Harvard je ogromna stvar - pogotovo ako je zena i crnkinja u pitanju. Jer, ovo je jedno tradicionalno drustvo koje je sa Bushom otislo najnize sto je moglo - i to bas u onim aspektima koje i te kako sikaniraju manjine ( i zene!).
Ne moram da ti objasnjavam koji je stav seljaka tradicionaliste prema zeni koja hoce nesto vise od kuvanja, ciscenja i radjanja dece, je l da? Problem je kad su ti seljaci u vecini i kad su na vlasti.
Kad se vlast promeni, pa jos ovoliko, to je ipak dokaz da se svest menja i da ce tim istim seljacima i tradicionalistima sad predsednik biti crnac intelektualac (ne znam sta je gore :lol:) a zena mu nije domacica vec neko ko ima uspesnu karijeru i koja predstavlja potpuno drugaciji imidz zene od recimo prethodne prve dame (koja je blago retardirana, prava ona juznjakinja, americka seljancura). A da li to ima uticaja - ima ogromnog!
I mislim da ima uticaja na ceo svet.
Jer, sad napokon zene ( i manjine) imaju argument na idiotska i zaostala razmisljanja - pogledaj koga su izabrali milioni ljudi u bas toj, tradicionalnoj i zatucanoj Americi.
E ako to nije promena, ne znam sta je.
I jeste razlog za slavlje - meni iz vise pozicija. Zena, imigrant i manjina, udata za manjinu :D.
Ja mogu da shvatim da je tebi sve ovo daleko i da te ne zanima. Ali zarmisli o tome na globalnom planu. I na tvoje sugradjane (i sapatnice :D) koji su ovde - u svakom slucaju nam je bolje. ;)
 
Ma ok svi imamo pravo na svoje mišljenje....ja ih ne volim, ne crnce, već Amerikance
pa tako da sve što je vezano za njih meni je bljak.....ili se ni sa ovim nećeš složiti:think:

Da pjasnim ne delim ljude po boji kože već po tome jesu li ljudi ili neljudi..a meni su
oni ovo drugo...svi bez razlike:ok:

Necemo se sloziti do kraja.
Za mene je Amerika mnogo vise od administracije coveka kome na radnom mestu neka sekretarica radi felacio. I galerije drugih likova koji su samo izvrsioci volje mocnih ljudi iz senke i sprovoditelji nekih surovih interesa.

Ne mogu Ameriku da gledam drugacije sem da uvazavam mnogo toga sto je tamo dobro i realno sagledam i govorim o tome sta je lose i sta ne treba primenjivati ovde.
To se videlo na mnogim temama gde se nisam slagao sa un beso i drugima.
Ne delim euforicni zanos Amerikom jednog tinejdzera, niti pak generalnu osudu i zgrazavanje nad svime sto odatle dolazi.
Trudim se da budem realan i prema njima i prema nama.
Daleko je od toga da su oni neljudi, samo je njihova drzava takva kakva jeste.
Nemoj praviti istu gresku kakvu su drugi pravili prema nama i gledali nas kroz nase vladare
 
Ok, mogu da ti objasnim cemu moje odusevljenje u prici ( a daleko od toga da se odusevljavam na sve sto je americko, predugo sam ovde da bih to radila :neutral: ).
Ako pogledas njenu biografiju, zavrsiti Princeton i Harvard je ogromna stvar - pogotovo ako je zena i crnkinja u pitanju. Jer, ovo je jedno tradicionalno drustvo koje je sa Bushom otislo najnize sto je moglo - i to bas u onim aspektima koje i te kako sikaniraju manjine ( i zene!).
Ne moram da ti objasnjavam koji je stav seljaka tradicionaliste prema zeni koja hoce nesto vise od kuvanja, ciscenja i radjanja dece, je l da? Problem je kad su ti seljaci u vecini i kad su na vlasti.
Kad se vlast promeni, pa jos ovoliko, to je ipak dokaz da se svest menja i da ce tim istim seljacima i tradicionalistima sad predsednik biti crnac intelektualac (ne znam sta je gore :lol:) a zena mu nije domacica vec neko ko ima uspesnu karijeru i koja predstavlja potpuno drugaciji imidz zene od recimo prethodne prve dame (koja je blago retardirana, prava ona juznjakinja, americka seljancura). A da li to ima uticaja - ima ogromnog!
I mislim da ima uticaja na ceo svet.
Jer, sad napokon zene ( i manjine) imaju argument na idiotska i zaostala razmisljanja - pogledaj koga su izabrali milioni ljudi u bas toj, tradicionalnoj i zatucanoj Americi.
E ako to nije promena, ne znam sta je.
I jeste razlog za slavlje - meni iz vise pozicija. Zena, imigrant i manjina, udata za manjinu :D.
Ja mogu da shvatim da je tebi sve ovo daleko i da te ne zanima. Ali zarmisli o tome na globalnom planu. I na tvoje sugradjane (i sapatnice :D) koji su ovde - u svakom slucaju nam je bolje. ;)

E, ako si im rekla! :lol:
:klap:
 
Da, samo sto ovo nije politicka tema nego zenska. A ja sam izgleda precenila ovaj deo foruma misleci da mozemo da pricamo i o ovakvim stvarima, a ne samo o daskama i cipelama.
Jesam li? Zene? Mozemo li pricati o tome kakvi nam se uzori namecu, kakve bi uzore voleli da vidite i slicno? Da li ste u stanju da vidite sta zena poput Obame predstavlja u jednom krajnje konzervativnom drustvu (da, Amerika je jako konzerativna) poput naseg? I eto nam paralele - nema potrebe nabijati na nos nekom da nema pojma kako je u Srbiji i da sve ovo nema veze sa nama.

Ako to nije moguce, zatvorite temu, meni je stvarno svejedno.

Žao mi je, UnBeso, što si morala da slušaš o ženama koje "kukavički" beže iz svoje zemlje. :confused:
Takođe, žao mi je što su ljudi - a ovde se ne bih ograničila samo na forum - skloni generalizaciji (ova nacija je dobra, ona loša).

Ali zato uopšte nismo skloni da priznajemo kako imamo uzore, a gro naše populacije poistovećuje se sa zvezdama Granda ... i izbacuje floskule tipa "gadi mi se sve što je strano", ali će kupovati stranu robu ili gledati američke serije i filmove (ili voditi decu u McDonalds).

Politika je zatrovala sve.

Lično, imam uzore, ali oni nisu iz javnog života.
 
Da li je ub beso malo naivno shvatila sta ona jeste a sta je proizvod medijskog friziranja, ne znam, mozda i jeste.
Ni u Americi nisu svi crnci isti, nisu svi bedni i na marginama. Ni ona ni njen muz nisu na ove pozicije dosli iz nekog geta, budimo realni, ali kao takvi predstavljaju primer i motiv za mnoge koji u njima vide neku nadu. Hoce li ih izneveriti, videcemo. Ja skepticno smatram da hoce i da je ovo jedna naivna euforija koja je americi bila potrebna.

E, nemoj. :neutral: Ja sam poslednja osoba koju je moguce hipnotisati Tv-om.
Ne mogu ni da ti opisem sta znaci uopste ta pobeda ovde, za to moras da zivis ovde i da vidis kako stvari stvarno stoje - koliki su rasisti, da je ovo vladavina belog, strejt muskarca i koliko jedno pricaju (progres, multikulturalizam...itd) a drugo rade.
U to necu da ulazim jer vas, pretpostavljam, ne zanima.

Otvorila sam temu druge vrste, lepo ti pise u uvodnom postu. :D
 

Back
Top