Zastupanje
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Zastupanje

nindza52 nije na forumu
    isteruje pravdu - like Don Kihot... www.namestuvoljno.com, www.agropromet.com
    Zainteresovan član nindza52 (avatar)
    Učlanjen
    22.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Zastupanje

Ima li pravo formacijski zamenik na 4%, 8 %... ukoliko k-dir ode recimo na bazu ? Neki tvrde da su kao formacijski zamenici ostvarili to pravo neki tvrde da to ne moze ...
    Ima li pravo formacijski zamenik da dobija 4%, 8 %... ukoliko jedan od komandira vodova ode na GO ili na bazu...Moze li k-dir voda da na taj nacin menja k-dira odeljenja i obratno ? Moze li k-dir voda da menja na taj nacin formacijskog zamenika ili k-dira...
    Pitanja postavljam jer nas personalac ne zeli da nam da odgovore na ta pitanja i vrda ( nama tvrdi da sve to ne moze jer k-dir voda je odgovoran za svoj vod , k-dir za svoju cetu a njegovi potcinjeni tvrde da on svaki put dobija 8% kad oni odu na bazu ).
    Pre nekoliko meseci sam prisustvovao informisanju ali nism dobili neka detaljnija obavestenja, tak da sticem utisak da se kod nas k-da dok ostali
    Ostavljam mogucnost da covek ne ume da protumaci to kako treba ali izjave i delovanja dovode me u sumnju po pitanju ostvarivanja mojih prava ..

Wake up
    (wake up)
    Grab a brush and put on a little make up
    Hide the scars to fade away the shakeup
    (hide the scars to fade away the shakeup)
    Whyd you leave the keys up on the table
    There you go create another fable
    You wanted to
    Grab a brush and put on a little makeup
    You wanted to
    Hide the scars to fade away the shakeup
    You wanted to
    Whyd you leave the keys up on the table
    I dont think you trust in my self righteous suicide
    I cry when angels deserve to die (die)
    Wake up
    (wake up)
    Grab a brush and put on a little make up
    ......
    Poslednji put ažurirao/la nindza52 : 05.11.2008. u 22:00
    Najbrži način da zaustavite rat je da ga izgubite ...

nindza52 nije na forumu
    Učlanjen
    22.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Re: Zastupanje

bilo ko ?

Primećen član SS88 (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

To što je neko 'formacijski zamenik', ne znači da je on u obavezi da menja pretpostavljenog/potčinjenog bez naknade, to jest- zamenik nije zastupnik-volonter! To mu samo daje ekskluzivno pravo i mogućnost da ga baš on zastupa u odsustvu, uz novčanu naknadu propisanu zakonom.
    Sasvim je svejedno da li 'zastupaš' potčinjenog ili pretpostavljenog, i to ne utiče na ostvarivanje ovog prava koje se ne zove 'naknada za zastupanje', već nešto poput 'naknada za dodatno opterećenje' (nisam pri papirima,pa sam je napamet tako nazvao,a možda sam i pogodio)... a dodatno opterećenje je i jedno i drugo.
    Poslednji put ažurirao/la SS88 : 10.11.2008. u 11:12
    I came to bring you a sword!

nindza52 nije na forumu
    Učlanjen
    22.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    51

postoji li negde ( sajt MO ili VS ) neki dokument gde bih nasao tacke na osnovu kojih bih mogao da se pozivam za to opterecenje. Napominjem da je to kod nas u jedinici samo jednom procitano na informisanju i da posle toga niko nije mogao da dodje u posed tog dokumenta. Nekoliko puta smo trazili od personalca da nam da ali nije i nece..

Zainteresovan član strumffirer (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio nindza52 Pogledaj poruku
    postoji li negde ( sajt MO ili VS ) neki dokument gde bih nasao tacke na osnovu kojih bih mogao da se pozivam za to opterecenje. Napominjem da je to kod nas u jedinici samo jednom procitano na informisanju i da posle toga niko nije mogao da dodje u posed tog dokumenta. Nekoliko puta smo trazili od personalca da nam da ali nije i nece..
    Mozes naci samo kod personalca ili u SVL(mislim da je uredba o platama i drugim novcanim primanjima).
    A ako personalac nece da vam je da na uvid vi njemu lepo kancelariju zakucajte pa neka cuva uredbe 24h dnevno.
    Vidi majstora molim te,nece da da!Pa nije on tu da cuva uredbe,nego da resava ili salje na resavanje zahteve ljudi.
    Puno ste ga vi razmazili kada mu dozvoljavate takav bezobrazluk.
    "Oni koji znaju ne govore;oni koji govore ne znaju"

Aktivan član ubootfahrer (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Naknada za dodatno opterećenje je propisana u uredbi o platama.

Na žalost nećeš je naći u SVL jer tamo i nije objavljena, a dali će ti je personalac dati zavisi od njegove dobre volje jer je neki genije na pravilnik stavio stepen tajnosti POVERLJIVO.

Ista stvar je i sa pravilnikom o putnim i drugim troškovima.
    Bad people are punished by society's law and all good people...
    are punished by Murphy's law.

Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Meni je kod kućeta ta uredba, tek za 5-6 dana je mogu uzeti... A do tada nadji na netu uredbu o platama državnih službenika i nameštenika... Naša uredba je u skladu sa njom, samo 'državni službenik' zameni sa PVL...

Zainteresovan član strumffirer (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Citat Original postavio ubootfahrer Pogledaj poruku
    Naknada za dodatno opterećenje je propisana u uredbi o platama.

Na žalost nećeš je naći u SVL jer tamo i nije objavljena, a dali će ti je personalac dati zavisi od njegove dobre volje jer je neki genije na pravilnik stavio stepen tajnosti POVERLJIVO.

Ista stvar je i sa pravilnikom o putnim i drugim troškovima.
    E voleo bih da se usudi da mi neda na uvid.
    "Oni koji znaju ne govore;oni koji govore ne znaju"

nindza52 nije na forumu
    Učlanjen
    22.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    51

pa ja braco jedino da se bijem sa njime.. stekao sam utisak da moj personalac umesto da stiti moje interese i da radi za mene , radi za k-du i stiti interese uskog kruga ljudi.. nece sve da kaze do kraja, nece da uradi resenje, nece ovo nece ono... sve moras na misice da izvlacis, ako razumete o cemu pricam... potrudicu se da nadjem nesto ali cu i sa nestrpljenjem da sacekam tih 5-6 dana da vidim na cemu sam

Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Dajte ljudi okačite nindži te članove, nije valjda da niko nema kod sebe Uredbu o platama!?

Početnik
    Učlanjen
    23.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja cu, samo da dodjem kuci.

nindza52 nije na forumu
    Učlanjen
    22.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    51

hvala. ne znam stepen te poverljivosti i ukoliko je potrebno posaljite ma na PP

Početnik
    Učlanjen
    23.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ПРАВИЛНИК О ПЛАТАМА......

Члан 33.

Ако по писаном наређењу надлежног старешине професионални припадник Војске ради и послове који нису у опису његовог радног места због тога што је привремено повећан обим послова или ради и послове одсутног професионалног припадника Војске, има право на додатак за додатно оптерећење.

Додатак за додатно оптерећење од најмање 10 радних дана месечно износи 4% плате професионалног припадника Војске који обавља послове који нису у опису његовог радног места, а 5% од те плате ако професионални припадник Војске замењује претпостављеног.

Додатак за додатно оптерећење од најмање 20 радних дана месечно износи 8% плате професионалног припадника Војске који обавља послове који нису у опису његовог радног места, а 10% те плате ако професионални припадник Војске замењује претпостављеног.

ЦРВЕНО је обрисано изменом наведеног Правилника

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Sve je to tacno,ali moras da imas saglasnost k-danta koju verovatno neces dobiti.

Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Povreda zakona je argument za traženje pisanog naređenja!
    Kažeš pretpostavljenom da smatraš da je povreda zakona da ti naredi usmeno da nekoga zastupaš, i on je obavezan da ti naređenje ponovi u pisanom obliku... I sa tim papirom ostvariš pomenutu naknadu.

nindza52 nije na forumu
    Učlanjen
    22.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    51

ok jasan mi je taj detalj. medjutim pojavljuje se neko naredjenje ili objasnjenje vise kuce koje ovu tacku pravilnika tumaci drugacije - upravo ono sto mene i interesuje a vezano je za formacijskog zamenika...znate li nesto o tome ?

Obećava Stipo (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    35

Prvo što se tiče uredbi o platama a i ostalih sve to mežeš naći na internetu malo se potrudi.
    Drugo kao formacijski zamenik komandira-komandanta dužan si da obavljaš poslove iz njegove nadležnosti u vreme njegove odsutnosti do 30 dana pored svoje redovne dužnosti, imaš nižu PG od ostalih komandira u vodu i četi.
    Treće pravo na zastupanje ostvaruješ kada obavljaš poslove drugog formacijskog mesta koje nije popunjeno, naravno za zastupanje mora biti doneta naredba a na osnovu naredbe mora biti doneto rešenje

www.sbrkan.blogspot.com

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •