Selo gori a baba se ceslja

baš volim ovu seriju
nekako je puna topline....
a najviše mi se sviđaju muzika (kompozitor je Sanja Ilić i baš je komponovao super) i pejzaži
i radašinovi monolozi....
jao a kako je Radosav mogo da ode bez deteta u Kanadu...onolka gungula, strepnja,gužva oko deteta i na kraju ga ostavi kod babe i dede
svašta:thumbdown::ljutko::rtfm::rtfm:
 
Ne kazem ja da su ljudi kojima se serija ne svidja debili.
Aman.
Imas pravo da ti se to ne svidja, ali shvati da ima mnogo ljudi kojima se dopada, kojima je lepa i kvalitetna.
Ni oni nisu debili.
Ja govorim iz mog ugla.
Da sam iz nekog drugog dela srbije, ili da na selu nemam rodjake, da tamo nisam cesto bio, da mi taj govor, mentalitet i likovi, njihovi izrazi, nacin razmisljanja, logika nisu nesto sto sam kroz odrastanje sretao, sto sam disao i ziveo, gledao i dodirivao....mozda bi i meni serija bila glupa i nerazumljiva.
A zaista nisam odrastao na Pigalu ili Menhetnu da mi to sto serija prikazuje i price koje prica, budu nesto strano
z:hi:

Ja nisam rekla da su ljudi debili, već da je serija rađena kao da publiku čine debili .......
Glumci su odlični, odlično su prikazani i seljaci i selo, ali to je strahovito loše"upakovano".
Pa još kada počne narator - muka da ti pripadne, od ove serije sam bila prinuđena do odgledam tri epizode, nisam mogla da izbegnem .... sve same gluposti...
 
Kažu u onoj njihovoj reklami kako 80 i nešto % domaćinstava plaća pretplatu... Znaći, ne plaća skoro 20%. Ako se jednom odluče da tuže, moraće mnogo tužbi da podnose. z:D

Ta reklama nema veze s mozgom. Ja mislim da pretplatu ne placa ni 20% domacinstava. Evo u Vranju niko ne placa pretplatu jer nam je gradonacelnik, tada predsednik opstine, reko da to ne cinimo.

A sto se tice serije, slazem se s Gazdom da o ukusima ne treba raspravljati.
 
Ti prijatelju u selo nisi nogom krocio.
Da jesi, znao bi sve, a da ne mora da ti se objasnjava

Serija je jednostavno odlicna.
Mentalitet, izraze, akcente, glumci su sve odradili savrseno.
Iz tih sam krajeva i smatram da sam vise neko kompetentan da procenim autenticnost i akcenta i mentaliteta i ponasanja i cele price. Price su apsolutno zivotne, a takvi likovi zaista postoje.
Ali, da bi to video, moras u selo da ides ili da tamo provodis vreme ili da imas rodbinu sa kojom si blizak.
Tvoje romaticarsko vidjenje srpskog seljaka i to sto smatras da se on ovom serijom ponizava, jednostavno ne odgovara stvarnosti.
Svakome to moze da se svidja ili ne, ali gledanost najbolje pokazuje koliko su ljudi u tome prepoznali nesto vredno





Ako je zaista tako danas na srpskom selu i da ljudi tako medjusobno komuniciraju,
onda sam duplo iznenadjen i razocaran.

A kada bi kvantitet bio merilo vrednosti,
na osnovu cega bi se dokazivao i eventualni kvalitet i gledanost nekog programa,
onda bi ti pipl-metri koje svaka stanica steluje po svom nahodjenju bili relevantni.
 
Ova serija je radjena za odredjenu grupu ljudi, kao sto se i svaka druga radi za odredjene grupe.
Pa nije ni sex i grad radjen za seosko stanovnistvo ???????????????????????? Verovatno se njima nebi ni svidela ta serija. Posebno se serija Vil i Grejs ne bi svidela konzervativnim ljudima, i gle cuda NIJE ni radjena za njih. Verovatno zato i postoji mnogo filmskih zanrova, jer ne volimo svi iste stvari. A flimovi vise i nisu tolika umetnost, nego biznis. Vise se govori koliko je zaradio neki film (posebno u Americi), nego koliko ga je ljudi videlo.
Ova nasa serija samo pokazuje realno stanje u jednom delu srbije, u jednom selu u Sumadiji. I verno su prikazali mentalitet i nakvike jednog naroda. I meni je dobra serija, a kome se nesvidja ima daljinski.
 
Ova serija je radjena za odredjenu grupu ljudi, kao sto se i svaka druga radi za odredjene grupe.
Pa nije ni sex i grad radjen za seosko stanovnistvo ???????????????????????? Verovatno se njima nebi ni svidela ta serija. Posebno se serija Vil i Grejs ne bi svidela konzervativnim ljudima, i gle cuda NIJE ni radjena za njih. Verovatno zato i postoji mnogo filmskih zanrova, jer ne volimo svi iste stvari. A flimovi vise i nisu tolika umetnost, nego biznis. Vise se govori koliko je zaradio neki film (posebno u Americi), nego koliko ga je ljudi videlo.
Ova nasa serija samo pokazuje realno stanje u jednom delu srbije, u jednom selu u Sumadiji. I verno su prikazali mentalitet i nakvike jednog naroda. I meni je dobra serija, a kome se nesvidja ima daljinski.

И ако си им рекао.:klap:
За све те што имају против серије, потребно је да виде праве сељаке како се окупе око телевизора кад почне серија, не трепћу док гледају.
 
u startu nisam ni gledao i računao sam da je šit... sad u zanje vreme imam običaj da pogledam i, šta znam, nije tako loša serija... nije mi preterano ni zanimljiva, čak na momente mi je retardirana, al opet ima svojih kvaliteta i svoju publiku (ipak, većina kod nas se loži na taj žćanr i sesku tematiku)... recimu, kad pogledaš one Seljake na pinku koji otkrili nove nivoe dna, ovu mu dođe remek-delo... al stvarno realno prikazuje tužno stanje i život na srpskom selu, može da se čudi i pljuje onaj ko je selo video samo na razglednici
 
danas ce da vidimo sta ce dzota da radi s one pare
ja mislim da ce da kupi neku kafanu

djoda :dash:

dzota umro moja greska

sta mislite od koga zatrudnela ona draganova
ja mislim da je od onog drvosecu :mrgreen:

a i neprikazase djodu :evil:


party2.gif
 
Opet osecam u ovim postovima onaj toboznji urbanizam,kao "sve nema pojma,sve je shit,samo sve shto se daje na B92 je cool".Iskreno povraca mi se od takvih tipova.Sto se ove babe i cesljanja tice,mislim da je pre svega ovo globalna najezda serija o selu(Seljaci,Moj rodjak/strina/tetka/baba sa sela...),jos da krenu da repriziraju Bulidzu i "Gradjane sela Luga",pa da se "utepam ki siroce"(jel sam dobro rekao?).U pitanju je opsta komercijala i molim Boga da ovo "Selo gori",ne potraje ko "Mjesoviti brak" svojevremeno sa 420 000 000 000 epizoda.Isto mi ide na qurac reklama da je to najgledanija i najbolja serija u istoriji televizije(ista pompa je pravljena i za "Rode"),a ustvari je cista jednocasovna zabava za nasu vecinsku,nazalost prostu publiku,koja se lozi na ono "sine Dragane","nemo se ljutis" itd.Pogledao sam par epizoda,serija nije nista epohalno i proci ce mnogo godina(decenija,vekova) dok se napravi dobra serija o selu kao npr."Ljubav na seoski nacin".Sa tim i sa zakljuckom da nam je televizija otisla u qurac,jer se u pre podnevnom terminu,umesto standardnog skolsko-obrazovnog programa,daju "Ocajne domacice" i neke glupe americke krimi serije,pa se onda cesamo po glavi kako nam je omladina ovakva kakva je,zavrsavam ovaj post.Orevuare i cao!:D

e svaka cas odlican post ..potpuno se slazem
 

Back
Top