Selo gori a baba se ceslja

Jos jedna u nizu...znaci ipak je pocelo stancovanje serija...a posebno ove o seljacima...sramota, mislim, kao sto neko rece, taman da se predstave ona dva padeza, made in Srbia i onda smo deffinitivno otisli u qratz... :whistling:

Jeftina ZAbava Miliona. A tada je, secate se, sve pocelo da se rusi...
 
večeras počinju da se prikazuju nove epizode ove serije
jedva čekam da vidim šta će dalje da se zbiva, šta je sin Dragan to uradio sa svadbom, odn, šta će dalje sa tim biti. Svi su nekako bili srećni, samo on nije
Interesuje me sa kim će Radosav da nađe svoju konačnu sreču, dal sa Ingrid ili sa lekarkom
:klap::klap::klap:
gledaćemo večeras....
 
serija je baš lijepa...tako dobro su "skinuti" likovi,njihovi karakteri,ambijent,mentalitet,razni detalji i ne djeluje nimalo izvještačeno...a i izbor glumaca je odličan...
krajnje je vrijeme bilo posle onih silnih urbano-depresivnih ,da se snimi jedna opuštajuća,lagana serija,koja se ne može baš nazvati komedijom,iako ima i komičnih elemenata...pretpostavljam da ovi koji je kude nisu odgledali nijednu epizodu jer im se činilo da nije dovoljno "in"...:snesko2:
i u seriji nema ništa omalovažavajuće za srpskog seljaka, naprotiv...samo malo treba pogledati i ispod površine...:ukras6:
 
Poslednja izmena:
Serija je krajne ponizavajuca i omalazavajuca za srpskog seljaka i selo uopste.

Sramota da se pare od pretplate trose na ovakve gluposti.

Uzas.

Ti prijatelju u selo nisi nogom krocio.
Da jesi, znao bi sve, a da ne mora da ti se objasnjava

Serija je jednostavno odlicna.
Mentalitet, izraze, akcente, glumci su sve odradili savrseno.
Iz tih sam krajeva i smatram da sam vise neko kompetentan da procenim autenticnost i akcenta i mentaliteta i ponasanja i cele price. Price su apsolutno zivotne, a takvi likovi zaista postoje.
Ali, da bi to video, moras u selo da ides ili da tamo provodis vreme ili da imas rodbinu sa kojom si blizak.
Tvoje romaticarsko vidjenje srpskog seljaka i to sto smatras da se on ovom serijom ponizava, jednostavno ne odgovara stvarnosti.
Svakome to moze da se svidja ili ne, ali gledanost najbolje pokazuje koliko su ljudi u tome prepoznali nesto vredno
 
Poslednja izmena:
Ti prijatelju u selo nisi nogom krocio.
Da jesi, znao bi sve, a da ne mora da ti se objasnjava

Serija je jednostavno odlicna.
Mentalitet, izraze, akcente, glumci su sve odradili savrseno.
Iz tih sam krajeva i smatram da sam vise neko kompetentan da procenim autenticnost i akcenta i mentaliteta i ponasanja i cele price. Price su apsolutno zivotne, a takvi likovi zaista postoje.
Ali, da bi to video, moras u selo da ides ili da tamo provodis vreme ili da imas rodbinu sa kojom si blizak.
Tvoje romaticarsko vidjenje srpskog seljaka i to sto smatras da se on ovom serijom ponizava, jednostavno ne odgovara stvarnosti.
Svakome to moze da se svidja ili ne, ali gledanost najbolje pokazuje koliko su ljudi u tome prepoznali nesto vredno

e pa lave kao da sam ja pisala.
Svakom danom me sve više oduševljavaš
 
'Ајд за све који МРЗЕ серију један захтев:
напишите које су то серије које ви волите и које
би уздигле овај "глупи народ"...
Ево ја обожавам серију "Село гори..." а исто и серије "Изгубљени",
"Рођак са села", "Пријатељи", "Стижу Долари"...
Значи не делим серије на сељоберске и фенси...
П.С намерно ћирилицом и српске преводе...
 
Kao da smo mi debili - serija je baš, ali baš debilna - odavno nešto tako glupo nisam videla!

Ne kazem ja da su ljudi kojima se serija ne svidja debili.
Aman.
Imas pravo da ti se to ne svidja, ali shvati da ima mnogo ljudi kojima se dopada, kojima je lepa i kvalitetna.
Ni oni nisu debili.
Ja govorim iz mog ugla.
Da sam iz nekog drugog dela srbije, ili da na selu nemam rodjake, da tamo nisam cesto bio, da mi taj govor, mentalitet i likovi, njihovi izrazi, nacin razmisljanja, logika nisu nesto sto sam kroz odrastanje sretao, sto sam disao i ziveo, gledao i dodirivao....mozda bi i meni serija bila glupa i nerazumljiva.
A zaista nisam odrastao na Pigalu ili Menhetnu da mi to sto serija prikazuje i price koje prica, budu nesto strano
z:hi:
 
Poslednja izmena:
Ne kazem ja da su ljudi kojima se serija ne svidja debili.
Aman.
Imas pravo da ti se to ne svidja, ali shvati da ima mnogo ljudi kojima se dopada, kojima je lepa i kvalitetna.
Ni oni nisu debili.
Ja govorim iz mog ugla.
Da sam iz nekog drugog dela srbije, ili da na selu nemam rodjake, da tamo nisam cesto bio, da mi taj govor, mentalitet i likovi, njihovi izrazi, nacin razmisljanja, logika nisu nesto sto sam kroz odrastanje sretao, sto sam disao i ziveo, gledao i dodirivao....mozda bi i meni serija bila glupa i nerazumljiva.
A zaista nisam odrastao na Pigalu ili Menhetnu da mi to sto serija prikazuje i price koje prica, budu nesto strano
z:hi:

evo,ja npr.nisam iz tog kraja,ali baš prepoznajem suštinu priče ,uopšte, ljudi sa sela...
čak su i zavjese u seriji bile kao kod moje babe u kući...:)
 
evo recimo ja koji sam rodjen u bosanskim brdima mislim da je serija vise nego dobra.serija je skroz autenticna u odnosu na recimo "vratice se rode" u kojoj nista lijepo nisam mogao da pronadjem.likovi su razradjeni do maksimuma i tacno se vidi da je dosta rada ulozeno u seriju.bojim se da ovde neko jednostavno pronalazi isuvise sebe u svoj toj prici, sto se ne uklapa u njihovu koncepciju "urbane" i anti seljacke srbije.nazalost vidim da je rados pogodio tacno u srz problema srpskog naroda.to sto gledamo je jedna srbija kakva je trebala da bude,zdrava i radna cije slike rados nosi iz djetinjstva u svom srcu.mislim da smo zaboravili ko smo a tu je rados i ljudi kao on da nas podsjete.
 

Back
Top