Uzburkanost i Poremecaj Instinkata i Zelja

mile kuronjic

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
342
:idea: Svako pitanje ako se posmatra jednostrano zapostavljaju drugi aspekti, ponekad uzrokuje nenadoknadive stete.
Psiholoska istrazivanja i otkrica tokom poslednjeg stoleca su dokazala da ugusenje instinkata i zelja narocito seksualnih instinkata, izaziva velike stete i uznemirenost.Postalo je jasno da je ovaj princip neosnovan, jer koliko god potiskivali prirodne instinkte i zelje toliko ce se ojacati i razviti uzvisenije snage, i to narocito snage uma; premda je ovaj princip bio prihvacen od strane vecine prethodnih mislilaca.
Da bi um sto bolje vladao nad p[rirodnim zeljama i instinktima neophodno je u granicama mogucnost izbegavati da ih ugusimo i sprecimo njihovom udovoljenju kako ne bi doslo do razornih posledica.
Nemamo izbora nego da postujemo granice drustvenih pravila i ne mozemo u potpunosti udovoljiti nasim instinktima seksualnih uzivanja.moramo da usmerimo svoj um ka uzvisenim umetnickim i umnim pitanjima i da direktno usmerimo nas instinkt u tom pravcu.
Da se razumemo, udovoljenje instinkta nije u suprotnosti sa postovanjem principa cestitosti i neporocnosti.Samo pomocu neporocnosti imcestitosti mozemo da udovoljimo svojim instinktima na adekvatan nacin i da sprecimo neumesna uzbudjenja i uznemirenja, osecaja degradacije i ugrozenosti koji su rezultat ovih uzbudjenja.
Jedna od prednosti i karakteristika coveka u odnosu na zivotinje je u tome da se kod coveka mogu pojaviti dve vrste zelja a to su:iskrene i lazne zelje.Kod nekih zelja i instinkata, medju kojima se nalazi i seksualni instinkt, ova zelja se u vecini slucajeva pretvara u dusevnu zedj, tj. za njih ne postoji zadovoljenje i svrsetak. :idea:
 
Ako mislis na iskonski prirodni instinkt.Onda postoji samo jedan:Produzetak vrste.
Ko jos od nas moze tvrditi da je nas sex uman lep i da je on drugaciji od zivotinjskog.
Ko jos moze da tvrdi da zivotinje neosecaju ljubav i da neuzivaju u sexu.Mozda je njihov sex uzvieniji i lepsi od naseg ljudskog.
Mi smo umna bica.I kao takvi toliko zaboravljamo na prirodne porive.Jedina zivotinja na ovom svetu koja ima seksualne blokade je COVEK.
I zato mi je se smucilo vise da slusam ljude koji se groze slobodnog sexualnog izrazavanja.
 
Bustura:
Ako mislis na iskonski prirodni instinkt.Onda postoji samo jedan:Produzetak vrste.
Ko jos od nas moze tvrditi da je nas sex uman lep i da je on drugaciji od zivotinjskog.
Ko jos moze da tvrdi da zivotinje neosecaju ljubav i da neuzivaju u sexu.Mozda je njihov sex uzvieniji i lepsi od naseg ljudskog.
Mi smo umna bica.I kao takvi toliko zaboravljamo na prirodne porive.Jedina zivotinja na ovom svetu koja ima seksualne blokade je COVEK.
I zato mi je se smucilo vise da slusam ljude koji se groze slobodnog sexualnog izrazavanja.

Ne bih se slozio s tvojom konstatacijom.Sex moze biti lep i ruzan; ako ti nije jasno sex se uporedjuje sa umetnoscu.A zivotinjski sex je samo jedan obican nagon bez primesa i bez niceg privlacnog u njemu.
A sto se tice tvoje konstatacije da mi ljudi imamo seksualne blokade to si potpuno u pravu. Po tome se i razlikujemo od zivotinje :lol: .Salim se... hm.. hm... Mislim da su uzroci tih blokada prirodne i drustvene norme koje su ljude pratili kroz vekove.Ako pogledamo unazad kroz historiju videcemo da su vecinom ljudi bili seksualno ogranicavani od strane; da ne nabrajam dosta je samo da spomenem Inkviziciju koja je svima zadala toliko muke i unazadila ljudski rod, pa ja mislim za jedno pet vekova.
Nego moje pitanje se odnosi na ovo: mozemo li mi sada u modernom dobu odstraniti sve granice (tabue) u sexu i da damo nama samima vec jednom tako zeljenu seksualnu slobodu? :P Ako se slazete s tim na koji nacin ga shvatate i kako bi ta sloboda izgledala.Mislim da smo ovim malo dotakli i Froydova misljenja. :idea:
 
mile kuronjic:
Bustura:
Ako mislis na iskonski prirodni instinkt.Onda postoji samo jedan:Produzetak vrste.
Ko jos od nas moze tvrditi da je nas sex uman lep i da je on drugaciji od zivotinjskog.
Ko jos moze da tvrdi da zivotinje neosecaju ljubav i da neuzivaju u sexu.Mozda je njihov sex uzvieniji i lepsi od naseg ljudskog.
Mi smo umna bica.I kao takvi toliko zaboravljamo na prirodne porive.Jedina zivotinja na ovom svetu koja ima seksualne blokade je COVEK.
I zato mi je se smucilo vise da slusam ljude koji se groze slobodnog sexualnog izrazavanja.

Ne bih se slozio s tvojom konstatacijom.Sex moze biti lep i ruzan; ako ti nije jasno sex se uporedjuje sa umetnoscu.A zivotinjski sex je samo jedan obican nagon bez primesa i bez niceg privlacnog u njemu.
A sto se tice tvoje konstatacije da mi ljudi imamo seksualne blokade to si potpuno u pravu. Po tome se i razlikujemo od zivotinje :lol: .Salim se... hm.. hm... Mislim da su uzroci tih blokada prirodne i drustvene norme koje su ljude pratili kroz vekove.Ako pogledamo unazad kroz historiju videcemo da su vecinom ljudi bili seksualno ogranicavani od strane; da ne nabrajam dosta je samo da spomenem Inkviziciju koja je svima zadala toliko muke i unazadila ljudski rod, pa ja mislim za jedno pet vekova.
Nego moje pitanje se odnosi na ovo: mozemo li mi sada u modernom dobu odstraniti sve granice (tabue) u sexu i da damo nama samima vec jednom tako zeljenu seksualnu slobodu? :P Ako se slazete s tim na koji nacin ga shvatate i kako bi ta sloboda izgledala.Mislim da smo ovim malo dotakli i Froydova misljenja. :idea:

Ma nemam pojma vise.
Kada pogledam unazad svoj seksualni zivot :roll: :?: Cudo.
ja sam zaista sebi priustio mnogo slobode.mozda cak i vise nego sto je drugim ljudima normalno.
sta reci lepo je kada te nista u zivotu nesputava.Zivis slobodno i odvojeno od drugih ljudi.samim tim nemas onaj libido koji kvari slobodu i uzitak.
Ali nije sve uvek u otvorenim kartama.I nazalost nije sve samo u sexu.Mada je sigurno veliki procenat.Ipak uvek fali ono samo malo pa da budemo presrecni i ograniceni samo zadovoljstvom.
Kocega znati zasto sam ja ovakav.Uvek nezadovoljan i pored sve srece.Zalosno je kada imas sve a osecas se kao da nista nemas.
Tada utehu pronadjes u sexu.U nekim zivotinjskim porivima.Bez ogranicenja.
ali kada sve to pürodje i kada umoran palis pljugu.Zapitas se zar je moralo tako biti.
 

Back
Top