Uzburkanost i Poremecaj Instinkata i Zelja
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Uzburkanost i Poremecaj Instinkata i Zelja

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Uzburkanost i Poremecaj Instinkata i Zelja

Svako pitanje ako se posmatra jednostrano zapostavljaju drugi aspekti, ponekad uzrokuje nenadoknadive stete.
    Psiholoska istrazivanja i otkrica tokom poslednjeg stoleca su dokazala da ugusenje instinkata i zelja narocito seksualnih instinkata, izaziva velike stete i uznemirenost.Postalo je jasno da je ovaj princip neosnovan, jer koliko god potiskivali prirodne instinkte i zelje toliko ce se ojacati i razviti uzvisenije snage, i to narocito snage uma; premda je ovaj princip bio prihvacen od strane vecine prethodnih mislilaca.
    Da bi um sto bolje vladao nad p[rirodnim zeljama i instinktima neophodno je u granicama mogucnost izbegavati da ih ugusimo i sprecimo njihovom udovoljenju kako ne bi doslo do razornih posledica.
    Nemamo izbora nego da postujemo granice drustvenih pravila i ne mozemo u potpunosti udovoljiti nasim instinktima seksualnih uzivanja.moramo da usmerimo svoj um ka uzvisenim umetnickim i umnim pitanjima i da direktno usmerimo nas instinkt u tom pravcu.
    Da se razumemo, udovoljenje instinkta nije u suprotnosti sa postovanjem principa cestitosti i neporocnosti.Samo pomocu neporocnosti imcestitosti mozemo da udovoljimo svojim instinktima na adekvatan nacin i da sprecimo neumesna uzbudjenja i uznemirenja, osecaja degradacije i ugrozenosti koji su rezultat ovih uzbudjenja.
    Jedna od prednosti i karakteristika coveka u odnosu na zivotinje je u tome da se kod coveka mogu pojaviti dve vrste zelja a to su:iskrene i lazne zelje.Kod nekih zelja i instinkata, medju kojima se nalazi i seksualni instinkt, ova zelja se u vecini slucajeva pretvara u dusevnu zedj, tj. za njih ne postoji zadovoljenje i svrsetak.

Aktivan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    74

Podrazumevano Re: Uzburkanost i Poremecaj Instinkata i Zelja

Šta si hteo da kažeš konkretno?

Veoma poznat limunada (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    646

Podrazumevano

Vec treca tema koju ne kontam... :shock:

Aktivan član
    Učlanjen
    26.01.2004.
    Reputaciona moć
    74

Podrazumevano

Citat Original postavio limunada
    Vec treca tema koju ne kontam... :shock:
    Nisi jedini...

Aktivan član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Ako mislis na iskonski prirodni instinkt.Onda postoji samo jedanroduzetak vrste.
    Ko jos od nas moze tvrditi da je nas sex uman lep i da je on drugaciji od zivotinjskog.
    Ko jos moze da tvrdi da zivotinje neosecaju ljubav i da neuzivaju u sexu.Mozda je njihov sex uzvieniji i lepsi od naseg ljudskog.
    Mi smo umna bica.I kao takvi toliko zaboravljamo na prirodne porive.Jedina zivotinja na ovom svetu koja ima seksualne blokade je COVEK.
    I zato mi je se smucilo vise da slusam ljude koji se groze slobodnog sexualnog izrazavanja.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio Bustura
    Ako mislis na iskonski prirodni instinkt.Onda postoji samo jedanroduzetak vrste.
    Ko jos od nas moze tvrditi da je nas sex uman lep i da je on drugaciji od zivotinjskog.
    Ko jos moze da tvrdi da zivotinje neosecaju ljubav i da neuzivaju u sexu.Mozda je njihov sex uzvieniji i lepsi od naseg ljudskog.
    Mi smo umna bica.I kao takvi toliko zaboravljamo na prirodne porive.Jedina zivotinja na ovom svetu koja ima seksualne blokade je COVEK.
    I zato mi je se smucilo vise da slusam ljude koji se groze slobodnog sexualnog izrazavanja.
    Ne bih se slozio s tvojom konstatacijom.Sex moze biti lep i ruzan; ako ti nije jasno sex se uporedjuje sa umetnoscu.A zivotinjski sex je samo jedan obican nagon bez primesa i bez niceg privlacnog u njemu.
    A sto se tice tvoje konstatacije da mi ljudi imamo seksualne blokade to si potpuno u pravu. Po tome se i razlikujemo od zivotinje .Salim se... hm.. hm... Mislim da su uzroci tih blokada prirodne i drustvene norme koje su ljude pratili kroz vekove.Ako pogledamo unazad kroz historiju videcemo da su vecinom ljudi bili seksualno ogranicavani od strane; da ne nabrajam dosta je samo da spomenem Inkviziciju koja je svima zadala toliko muke i unazadila ljudski rod, pa ja mislim za jedno pet vekova.
    Nego moje pitanje se odnosi na ovo: mozemo li mi sada u modernom dobu odstraniti sve granice (tabue) u sexu i da damo nama samima vec jednom tako zeljenu seksualnu slobodu? Ako se slazete s tim na koji nacin ga shvatate i kako bi ta sloboda izgledala.Mislim da smo ovim malo dotakli i Froydova misljenja.

Aktivan član
    Učlanjen
    15.02.2004.
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

Citat Original postavio mile kuronjic
    Citat Original postavio Bustura
    Ne bih se slozio s tvojom konstatacijom.Sex moze biti lep i ruzan; ako ti nije jasno sex se uporedjuje sa umetnoscu.A zivotinjski sex je samo jedan obican nagon bez primesa i bez niceg privlacnog u njemu.
    A sto se tice tvoje konstatacije da mi ljudi imamo seksualne blokade to si potpuno u pravu. Po tome se i razlikujemo od zivotinje .Salim se... hm.. hm... Mislim da su uzroci tih blokada prirodne i drustvene norme koje su ljude pratili kroz vekove.Ako pogledamo unazad kroz historiju videcemo da su vecinom ljudi bili seksualno ogranicavani od strane; da ne nabrajam dosta je samo da spomenem Inkviziciju koja je svima zadala toliko muke i unazadila ljudski rod, pa ja mislim za jedno pet vekova.
    Nego moje pitanje se odnosi na ovo: mozemo li mi sada u modernom dobu odstraniti sve granice (tabue) u sexu i da damo nama samima vec jednom tako zeljenu seksualnu slobodu? Ako se slazete s tim na koji nacin ga shvatate i kako bi ta sloboda izgledala.Mislim da smo ovim malo dotakli i Froydova misljenja.
    Ma nemam pojma vise.
    Kada pogledam unazad svoj seksualni zivot Cudo.
    ja sam zaista sebi priustio mnogo slobode.mozda cak i vise nego sto je drugim ljudima normalno.
    sta reci lepo je kada te nista u zivotu nesputava.Zivis slobodno i odvojeno od drugih ljudi.samim tim nemas onaj libido koji kvari slobodu i uzitak.
    Ali nije sve uvek u otvorenim kartama.I nazalost nije sve samo u sexu.Mada je sigurno veliki procenat.Ipak uvek fali ono samo malo pa da budemo presrecni i ograniceni samo zadovoljstvom.
    Kocega znati zasto sam ja ovakav.Uvek nezadovoljan i pored sve srece.Zalosno je kada imas sve a osecas se kao da nista nemas.
    Tada utehu pronadjes u sexu.U nekim zivotinjskim porivima.Bez ogranicenja.
    ali kada sve to pürodje i kada umoran palis pljugu.Zapitas se zar je moralo tako biti.

Slične teme

1. Poremećaj sna i zdravlje
    Autor Kopakabana u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.10.2009., 21:55
  2. poremećaj ličnosti
    Autor Plav u forumu Jezik
    Odgovora: 322
    Poslednja poruka: 24.08.2009., 18:05
  3. POREMECAJ SNA??
    Autor studentkinja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 18