Ново ценкање с Русима

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Српска страна тражи од „Гаспромњефта” да, поред 51 одсто, откупи још 19,5 одсто акција НИС-а и за то плати додатних 500 милиона евра

Када ће бити продат: НИС

Уместо да се ових дана приводе крају разговори са руским „Гаспромњефтом” о потписивању купопродајног уговора за НИС, српска страна испоставља нове захтеве будућем стратешком партнеру, сазнаје „Политика” из извора блиских преговарачком тиму. Од Руса се тражи да, поред 400 милиона евра у готовини за 51 одсто капитала и најмање 500 милиона за модернизацију компаније, уложе још 500 милиона евра за откуп додатних 19,5 одсто акција НИС-а (15 одсто оних који припадају грађанима који су поднели захтев за поделу бесплатних акција и 4,5 одсто акција запослених у српској нафтној компанији).

Тиме се оправдава процена вредности НИС-а коју је урадио „Дилоjт и Туш Србије”, а по којој укупан капитал ове компаније вреди 2,2 милијарде евра, али и обезбеђује новац за исплату бесплатних акција за око 5,2 милиона грађана који су за то конкурисали, а којима је министар економије Млађан Динкић обећао по 1.000 евра.

У НИС-у „Политици” потврђују да су упознати с оваквим предлогом српских преговарача, али не очекују да ће га руски „Гаспромњефт” прихватити и да све личи на наставак рушења гасно-нафтног аранжмана с Русијом и поред тога што је ратификован у српској скупштини.

Упитан да објасни по којем основу српска страна тражи од Руса да за 19,5 одсто акција плати 500 милиона евра, када се 51 одсто НИС-а продаје за 400 милиона, овај извор каже да је то само доказ да држава нема пара да „покрије“ бесплатне акције, поготово не по цени од 1.000 евра.

На констатацију да је мало чудно да држава продаје радничке акције, јер вероватно има оних који би да сачекају боље време и понуде их на берзи, исти извор додаје да је НИС још затворено акционарско друштво и своје акције не може да износи на берзу. То ће, објашњавају у НИС-у, моћи тек кад се заврши инвестициони циклус од предвиђених 500 милиона евра. Управо ће то поједини министри у преговарачком тиму искористити као главни аргумент зашто би било добро да „Гаспромњефт” откупи и њихове акције. Без обзира на то што би за две или три године, када се НИС модернизује, акције биле много вредније него сада.

Контрапредлог и позив за преговоре „Гаспромњефту” потписали су пре неколико дана премијер Мирко Цветковић и потпредседник владе и министар економије Млађан Динкић и послали га у Москву, подсећа овај извор, додајући да су Руси више пута поновили да не желе промену онога што је договорено и потписано 25. јануара.

Разлог што се додатни новац потражује од „Гаспромњефта”, процењује се, јесте што је 400 милиона евра од продаје НИС-апланирано за улагање са „Фијатом” у Фабрику аутомобила у Крагујевцу.

У НИС-у кажу да српска страна не би требало никако да пристане на захтев да НИС буде зајмопримац за предвиђених 500 милиона евра које Руси треба да уложе у модернизацију, већ да то учини „Гаспромњефт” из својих средстава. Претпоставља се да је тај захтев руске стране последица сазнања да је влада „Фијату” дала значајне повластице за његов улазак у „Заставу”.
 
Тиме се оправдава процена вредности НИС-а коју је урадио „Дилоjт и Туш Србије”, а по којој укупан капитал ове компаније вреди 2,2 милијарде евра...

Za toliko mogu da kupe ceo General Motors, sa svih 270 hiljada radnika :rotf:
 
Poslednja izmena:
Imovina Naftne industrije Srbije
- Zgrada NIS u Beogradu
- Zgrada NIS u Novom Sadu
- Rafinerija u Pančevu
- Rafinerija u Novom Sadu
- Rafinerija gasa u Elemiru kod Zrenjanina
- Benzinske stanice 497
- Interne benzinske stanice 1.600

- Stovarišta za snabdevanje kerozinom 44
- Cisterne za prevoz tečnih goriva ukupnog kapaciteta 18.250 tona
- Oko 10.000 kvadratnih metara prodajnog prostora za motorna ulja i masti, auto-delove
- Fabrika vode "Jazak"
- Akcije u drugim kompanijama, kao što su "Petrohemija", "Politika", "Karbondioksid", "Jugovoće"..
- Nalazišta nafte u Vojvodini i Angoli
-11 hotela, motela i odmarališta
 
Imovina Naftne industrije Srbije
- Zgrada NIS u Beogradu
- Zgrada NIS u Novom Sadu
- Rafinerija u Pančevu
- Rafinerija u Novom Sadu
- Rafinerija gasa u Elemiru kod Zrenjanina
- Benzinske stanice 497
- Interne benzinske stanice 1.600

- Stovarišta za snabdevanje kerozinom 44
- Cisterne za prevoz tečnih goriva ukupnog kapaciteta 18.250 tona
- Oko 10.000 kvadratnih metara prodajnog prostora za motorna ulja i masti, auto-delove
- Fabrika vode "Jazak"
- Akcije u drugim kompanijama, kao što su "Petrohemija", "Politika", "Karbondioksid", "Jugovoće"..
- Nalazišta nafte u Vojvodini i Angoli
-11 hotela, motela i odmarališta

Sve skupa mozda nekih 300 miliona.............nikako vise.......
 
Imovina Naftne industrije Srbije
- Zgrada NIS u Beogradu
- Zgrada NIS u Novom Sadu
- Rafinerija u Pančevu
- Rafinerija u Novom Sadu
- Rafinerija gasa u Elemiru kod Zrenjanina
- Benzinske stanice 497
- Interne benzinske stanice 1.600

- Stovarišta za snabdevanje kerozinom 44
- Cisterne za prevoz tečnih goriva ukupnog kapaciteta 18.250 tona
- Oko 10.000 kvadratnih metara prodajnog prostora za motorna ulja i masti, auto-delove
- Fabrika vode "Jazak"
- Akcije u drugim kompanijama, kao što su "Petrohemija", "Politika", "Karbondioksid", "Jugovoće"..
- Nalazišta nafte u Vojvodini i Angoli
-11 hotela, motela i odmarališta
A šta misliš sa koliko prostora raspolaže tek General Motors? :rotf:
Samo njihova fabrika u Saragosi je nekoliko puta veća od svih Nisovih objekata zajedno.
 
pa da , zato za 51% treba da daju bar 1,2 :D

Не него 1.1, а дају 900 милиона. То значи да ми за 200 милиона добијамо гасовод кроз нашу земљу што је 100-300 милиона годишње само за транзит плус редовно снабдевање гасом плус складиште у нашој земљи, плус лобирање за Космет. Мени је овај уговор премија.
 
Не него 1.1, а дају 900 милиона. То значи да ми за 200 милиона добијамо гасовод кроз нашу земљу што је 100-300 милиона годишње само за транзит плус редовно снабдевање гасом плус складиште у нашој земљи, плус лобирање за Космет. Мени је овај уговор премија.

ne kupuju ga za 400 miliona a posle ulazu jos 500 mozda .u svoju firmu posto ce oni biti vlasnici , a od gasovoda za sada nema nista i ko zna da li ce ga i biti posto sami Rusi nisu jos sigurni u to
 
Prvo, ja se malo šalim, jer mi tema više nije ni tužna, već samo smešna. Dinkić i njegove ideje.

Vrednost GM-a na berzi je trenutno manja od 2,5 milijarde evra. Malo više, nego što je "Dilojt i Tuš" procenio NIS.

pa eto nek kupe onda GMS ako im je NIS skup :ok:
Pa ja to i pričam!

Nego neće da me slušaju. Kažu slađe im da shebu budalu Dinkića, pa nek košta kolko košta.

:rotf:
 
ne kupuju ga za 400 miliona a posle ulazu jos 500 mozda .u svoju firmu posto ce oni biti vlasnici , a od gasovoda za sada nema nista i ko zna da li ce ga i biti posto sami Rusi nisu jos sigurni u to

Значи 900... Јесу сигрурни, али весели банкар гитариста би и јаре и паре. Ја мислио да је 2.2 процењена половина НИСа... Сада ми стварно нисте јасни ви европејци што се буните, само безвезе ударате контру по принипу куд мали мујо(идибредебил) ту и сви дебили(ти, делбој, раленце и екипица).
 

Back
Top