Uhapšen u Prištini zbog ilegalne transplatacije organa

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Kosovska policija je blizu prištinskog aerodroma uhapsila turskog državljanina za koga se sumnja da je učestvovao u ilegalnoj transplataciji organa.


Prve sumnje su bile da je turski državljanin na kliniku "MEDICUS" u Prištini došao ne radi kontrole srca, već radi transplantacije organa (bubreg) kao donator. Prilikom pretresa klinike "MEDICUS" pronađen je još jedan pacijent, državljanin Izraela, za kojeg se sumnja da je primio bubreg od turskog državljanina.

Pod sumnjom za "ilegalnu transplantaciju organa" uhapšeni su dr Ljutfi Derviši, urolog, Arban Derviši, menadžer klinike "MEDICUS" i dr Tun Pervorfaj, urolog, a saslušano je još sedam osoba.

Tokom pretresa je utvrđeno da je većini lekova rok za upotrebu skoro istekao, bilo je doza krvi koje nisu imale oznaku porekla.

Inspektorat za zdravstvo i eksperti sudske medicine podne će specijalni izveštaj na osnovu koga će biti dostupno više informacija o radu ove klinike.



http://www.blic.rs/hronika.php?id=63996


ala se ovim kanibalima osladilo:thumbdown::thumbdown::thumbdown::thumbdown:
 
klinika jeste privatna, dobro opremljena, u njoj rade "vrsni" speicjalisti...
optuzeni su za nelegalno presadjivanje organa,sta ce na kraju sipasti videcemo. ovoje samo jos jedan razlog za prihvatanje EULEX-a na kosovu.
inace licno znam ljude, na zalost. zasto na zalost?? pa pre par godina moj mali je imao nekih problema, uroloske prirode i vodio sam ga na toj klinici, i nakon par meseci, po recima jednog od dvojice uhapsenih, trebalo ga je operisati, ali ja nisam pristao, vec sam uz neke savete nekih mitrovcanaca odlucio da odem preko i da to tamo uradim, verovao sam da je jeftinije, ali i da ce operacija biti profesionalnije uradjena. medutim na srecu, ti doktori tamo su mi rekli da malom nije nista, i da se mogu vratiti za mitrovicu. da bi to ustanovili trebalo im je samo jedno prepodne.zahvalio sam se, platio oko 80 e. za postelju, jedna noc, i te kontrole, i vratio se za mitrovicu.
i samo da kazem, ono boldovano "preko" je institut majka i dete u BG.
ps. hteo sam posle dolaska u mitrovicu da odem kod tog doktora i da mu pokazem lekarsku otpusnu listu, da vidi sta je "imalo" moje dete, ali zena nije pristala.
 
klinika jeste privatna, dobro opremljena, u njoj rade "vrsni" speicjalisti...
optuzeni su za nelegalno presadjivanje organa,sta ce na kraju sipasti videcemo. ovoje samo jos jedan razlog za prihvatanje EULEX-a na kosovu.
inace licno znam ljude, na zalost. zasto na zalost?? pa pre par godina moj mali je imao nekih problema, uroloske prirode i vodio sam ga na toj klinici, i nakon par meseci, po recima jednog od dvojice uhapsenih, trebalo ga je operisati, ali ja nisam pristao, vec sam uz neke savete nekih mitrovcanaca odlucio da odem preko i da to tamo uradim, verovao sam da je jeftinije, ali i da ce operacija biti profesionalnije uradjena. medutim na srecu, ti doktori tamo su mi rekli da malom nije nista, i da se mogu vratiti za mitrovicu. da bi to ustanovili trebalo im je samo jedno prepodne.zahvalio sam se, platio oko 80 e. za postelju, jedna noc, i te kontrole, i vratio se za mitrovicu.
i samo da kazem, ono boldovano "preko" je institut majka i dete u BG.
ps. hteo sam posle dolaska u mitrovicu da odem kod tog doktora i da mu pokazem lekarsku otpusnu listu, da vidi sta je "imalo" moje dete, ali zena nije pristala.

Jedino sto su videli ti doktori kod tvoga deteta jeste da ima vishak organa xD:mrgreen::hahaha:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

p.s-koju si srecu imao,mislim nije smesno :rtfm:
 
klinika jeste privatna, dobro opremljena, u njoj rade "vrsni" speicjalisti...
optuzeni su za nelegalno presadjivanje organa,sta ce na kraju sipasti videcemo. ovoje samo jos jedan razlog za prihvatanje EULEX-a na kosovu.
inace licno znam ljude, na zalost. zasto na zalost?? pa pre par godina moj mali je imao nekih problema, uroloske prirode i vodio sam ga na toj klinici, i nakon par meseci, po recima jednog od dvojice uhapsenih, trebalo ga je operisati, ali ja nisam pristao, vec sam uz neke savete nekih mitrovcanaca odlucio da odem preko i da to tamo uradim, verovao sam da je jeftinije, ali i da ce operacija biti profesionalnije uradjena. medutim na srecu, ti doktori tamo su mi rekli da malom nije nista, i da se mogu vratiti za mitrovicu. da bi to ustanovili trebalo im je samo jedno prepodne.zahvalio sam se, platio oko 80 e. za postelju, jedna noc, i te kontrole, i vratio se za mitrovicu.
i samo da kazem, ono boldovano "preko" je institut majka i dete u BG.
ps. hteo sam posle dolaska u mitrovicu da odem kod tog doktora i da mu pokazem lekarsku otpusnu listu, da vidi sta je "imalo" moje dete, ali zena nije pristala.

Hmm...Operacija....:eek:
 
PRIŠTINA – Kosovska policija uhapsila je u Prištini urologa Ljutvija Dervišija zbog sumnje da je obavljao ilegalne transplantacije bubrega. Kako „Blic” saznaje, ime tog lekara izgovorio je i jedan svedok u istrazi trgovine organima zarobljenih Srba sa Kosova i Metohije 1998. godine.

- Svedok je dao izjavu srpskim tužiocima za ratne zločine da je lekara Ljutvija Dervišija video na mestima gde se sumnja da su vađeni organi zarobljenim civilima radi prodaje. On je sada uhapšen sa skalpelom u ruci i očito je da su ono što su započeli 1998. nad zarobljenicima nastavili da rade - kaže izvor „Blica”.
Pored Ljutivija Dervišija su uhapšeni i njegov brat Arban Derviši, menadžer privatne ambulante „Medikus” u kojoj je obavljena transplantacija i urolog Tun Pervorfaj. Oni se terete da su organizovali i obavili ilegalnu transplantaciju bubrega, koji je prodao jedan turski državljanin jednom muškarcu iz Izraela.
Turski državljanin je smešten u zatvorsku bolnicu, dok su dvojica lekara i izraelski državljanin i dalje u ambulanti „Medikus” pod nadzorom policije, jer je primalac bubrega još u teškom stanju, ali je stabilno.
Klinika je otkrivena nakon što je kosovska policija saslušala jednog turskog državljanina koji im je bio sumnjiv jer je tvrdio da je došao na Kosovo da bi se lečio.
- Došao je 31. oktobra na Kosovo sa papirom od lekara da bi trebalo da se na Kosovu leči zbog srčanih problema.
Rutinskom kontrolom na aerodromu „Slatina” utvrđeno je da on nema novca, što je izazvalo sumnju policije. Imao je samo taj uput i bio je sumnjiv. Policija ga je sačekala na aerodromu kada je krenuo kući - kazao je portparol KPS.
On naglašava da se osumnjičeni „vidno iscrpljen” pojavio na aerodromu „Slatina” pokušavajući da uhvati let za Istanbul. Osumnjičeni je priveden i potom ga je pregledao lekar koji je utvrdio da mu je izvađen bubreg.
 

Back
Top