Biopsija

  • Začetnik teme nema_imena
  • Datum pokretanja
N

nema_imena

Gost
Papa test mi je u redu, II grupa, ali grlic ne izgleda sjajno pa je radjena biopsija. Cekam rezultate i nerviram se. Kolika je mogucnost da je nalaz los ako je Papa bio u redu?
 
nema_imena:
Papa test mi je u redu, II grupa, ali grlic ne izgleda sjajno pa je radjena biopsija. Cekam rezultate i nerviram se. Kolika je mogucnost da je nalaz los ako je Papa bio u redu?
Moja sestra je nedavno imala slicnu sitaciju i sve je bilo u redu. Nadam se da je isti slucaj.
 
nema_imena:
Papa test mi je u redu, II grupa, ali grlic ne izgleda sjajno pa je radjena biopsija. Cekam rezultate i nerviram se. Kolika je mogucnost da je nalaz los ako je Papa bio u redu?
Mala je verovatnoca,moguce je da postoji promena koja ukazuje na hronicni cervicitis(hronicna iritacija usled pojacanog sekreta)pa je to dovelo do izmene epitela koja se vidi kao ranica,bez obzira na nalaz pape sasvim je ok uraditi biopsiju kako bi bili sigurni da se nista lose ne krije iza te promene.
 
Pa sto ne kazete koliko imate godina?! :evil:(dzaba moja prica koliko je podatak o godinama bitan!!!)
U tom slucaju situacija nije bas tako jednostavna.To znaci da ispod mozaicne promene moze postojati neoplazija,kazem moze ali ne mora ,moze biti u pitanju i zapaljenje.Zato papa moze biti II grupa jer bris se uzima samo sa povrsine,i biopsija je tu presudna za pravu dijagnozu.
 
Da li se uvek radi biopsija ako ne valja papa test?
Radila sam papa nije dobar rezultat i rekli mi da treba da se uradi biopsija.Hvata me panika...:sad2:Zasto?Radjena mi je i kolposkopija i sve je ok.
 
Uskoro treba da idem na biopsiju. Preplasena sam. Od kada mi je doktor rekao da mora da se uradi biopsija samo placem, ne spavam, ne jedem... Strah me je od samog odlaska na istu i od rezultata. Bas sam kukavica...
 

Back
Top