Koliko je teško biti policajac?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ili u prevodu kako narod uterati u red, a da narod ne utera tebi?

Ili deformisana savremena misao kako se ovo gore izdeformisalo ....kako narodu uterati , a da se narod ne doseti da mu je u.....

Ovo je filozofska tema , a motiv je da pomogne nekim filozofskim poletarcima (ne po godinama, već po filozofskoj higijeni....) u skupljanju svojih stavova o vlasti, odnosima i društvu, pa samim tim i pomoć temi kako ga unaprediti.....

Primer 1.....Čovek parkira kamion ispred nepregledne krivine na pola puta, da bi otišao do dragstora i tamo ispijao pivo.....


Primer 2.....Ako svakome naplatiš kaznu za očigledan prekršaj koji nosi opasnost, da li će te ceo kraj voleti ili gledati da ti dodje glave?

Primer 3 ....Beogradski bulevar revolucije i ulični prodavci....iliti ne možeš ti biti uporan toliko koliko ja mogu vatati krivine.....

Kako se ljudi u Srbiji odnose prema pokušajima da im se uvede normalan red, a kako kad im se uvodi neko pravilo koje je smišljeno i gde im poenta zabrane nije baš jasna....a obično je poenta da pravilo ima rupe koje će samo izabrani iskoristiti....

Temu sagledajte iz ugla da ste vi policajac, a ne kao gradjanin koji je dobronameran prema redu i tolerantnom i urednom ponašanju....
 
Nešto što je u vezi sa temom.....

Ako ljubav počiva na laži , da li je to čini lažnom?
Ova rečenica je uzrok lavine koja jača subjektivni deo, svrhu istine.....
Upravo ta posledica više puteva koji mogu dovesti do istog zaključka, posledice ili odnosa čini da se ljudima učini da je to isto kao i detaljno tumačenje i proučavanje...."sve mu to dodje na isto" (onaj završio pet godina fakulteta , a ja to naučio za mesec dana, a ništa nisam pametniji od njega , pa ti vidi).....

Tema policajac je vezana za istinu i vidjenje šta je istina i kako do istine, i kome je korisna istina u objektivnom obliku , a koliko je svima važnija u subjektivnom , smisaonom obliku.....
Ta osobenost degradira ili postavlja zahtev za degradacijom profesije policajca , jer se od njega traži da razume , ali i da ne bude naivan da ga voze na isti štos i oni koji nisu u takvoj izmišljenoj situaciji....

Čuveni vic je kad se seljak došetao do veterinarske ambulante u gradu i kaže veterinaru da mu je krava bolesna.....
a)Poveze ga veterinar i kad su došli do kuće , seljak izadje i kaže veterinaru, hvala majstore , trebao mi je prevoz , krava mi je zdrava i živa.....malo sam se našalio....ko koga prevari....znaš ti kako idu te stvari....
b)Poveze se veterinar i kaže seljaku idi ti kući , eto mene za tobom......dodje do kuće i vidi nema još seljaka, bilo ga sramota , pa je ostao još u gradu, a članovi domaćinstva mu kažu da je sva stoka zdrava...
c)Veterinar uzme i naplati dolazak i tek onda poveze seljaka da mu pokaže koja je kuća i da izleči stoku.....
 
Ide policajac ulicom, spadne mu kapa, on se sagne, uzme je, stavi je na glavu i veli - nabijem te na pimpek. Salu na stranu, mnogo je jak zanat nositi palicu i istuci nekoga... Osetio sam na svojoj kozi 90-tih kao otporas...

Policajac je simbol drzave. napad na policajca je napad na drzavu. Oni svoj posao (nekad vrlo vrlo rizican, pr. inspektori na krvnim deliktima) rade za 30-tak hiljada dinara. Najveci broj njih izuzetno casno! Iskreno, iz ove vizure, prema otporasima su bili izuzetno nezni. S obzirom na zlo koje je stiglo u Srbiju.
 
Policajac je simbol drzave. napad na policajca je napad na drzavu. Oni svoj posao (nekad vrlo vrlo rizican, pr. inspektori na krvnim deliktima) rade za 30-tak hiljada dinara. Najveci broj njih izuzetno casno! Iskreno, iz ove vizure, prema otporasima su bili izuzetno nezni. S obzirom na zlo koje je stiglo u Srbiju.
---------------------------------------------
ako su nezadovoljni neka napuste policiju i idu nešto drugo da rade...nema frke....
 
Vlast (titula, uniforma) bez ovlascenja ne vredi nista.
Sa druge strane, ne mozete dati veca ovlascenja nekome ko ima dvocifreni iq.
Pre onog rata u zandarmeriju se prijavljivalo 20x vise ljudi nego sto je bilo primljeno. To je bila elita sa autoritetom.
Mi smo rasli u senci zikice spanca, koji je pistoljom ubio dva srpska pandura na biciklovima.
Kako sejes tako zanjes.
 
Ili u prevodu kako narod uterati u red, a da narod ne utera tebi?

Ili deformisana savremena misao kako se ovo gore izdeformisalo ....kako narodu uterati , a da se narod ne doseti da mu je u.....

Ovo je filozofska tema , a motiv je da pomogne nekim filozofskim poletarcima (ne po godinama, već po filozofskoj higijeni....) u skupljanju svojih stavova o vlasti, odnosima i društvu, pa samim tim i pomoć temi kako ga unaprediti.....

Primer 1.....Čovek parkira kamion ispred nepregledne krivine na pola puta, da bi otišao do dragstora i tamo ispijao pivo.....


Primer 2.....Ako svakome naplatiš kaznu za očigledan prekršaj koji nosi opasnost, da li će te ceo kraj voleti ili gledati da ti dodje glave?

Primer 3 ....Beogradski bulevar revolucije i ulični prodavci....iliti ne možeš ti biti uporan toliko koliko ja mogu vatati krivine.....

Kako se ljudi u Srbiji odnose prema pokušajima da im se uvede normalan red, a kako kad im se uvodi neko pravilo koje je smišljeno i gde im poenta zabrane nije baš jasna....a obično je poenta da pravilo ima rupe koje će samo izabrani iskoristiti....

Temu sagledajte iz ugla da ste vi policajac, a ne kao gradjanin koji je dobronameran prema redu i tolerantnom i urednom ponašanju....

1. Ispendreciti
2. Ispendreciti
3. Ispendreciti
Kapiras?
 
Da li neko razume temu?
Ovo nije politika pa da pricamo kako treba definisati poslovne obaveze policije, a nije ni svastara da se ovde analizira kakav je covek policajac....

A u vezi pendrecenja....
Vracam se jednom u pola dvanaest nocu sa faxa i bila neka racija u nekom kaficu , naletim na dvojicu pandura....licnu kartu molim......nemam, na faxu je u biblioteci.....pendrek po glavi.....odakle se vracas u pola dvanaest......sa faxa sa predavanja (jos pobegao sa zadnjeg casa, jer mi se smrzli prsti)....ma nemoj.....

Dakle , nemam licnu kartu , pendrek po glavi.....a to nije ni malo prijatno.....iako me pandur samo dodirnuo pendrekom boli vas koren dlake bar jos pola sata........a postavlja se pitanje procene kazne.....

Ja ovde pricam o sprovodjenju zakona onako kako je napisan.....bukvalno kako je napisan.....
jer tek onda bi se ljudi bunili sto im politicari donose takve nebulozne i sebi skrojene zakone....
Ovako se slobodno moze reci da politicka elita gaji idiote, koji treba da ostanu idioti, tj ni da se politicki angazuju , niti da smetaju politicarima , niti da razmisljaju o tome kako bi sami sebi ugodili.....
 
Da li neko razume temu?
Ovo nije politika pa da pricamo kako treba definisati poslovne obaveze policije, a nije ni svastara da se ovde analizira kakav je covek policajac....

A u vezi pendrecenja....
Vracam se jednom u pola dvanaest nocu sa faxa i bila neka racija u nekom kaficu , naletim na dvojicu pandura....licnu kartu molim......nemam, na faxu je u biblioteci.....pendrek po glavi.....odakle se vracas u pola dvanaest......sa faxa sa predavanja (jos pobegao sa zadnjeg casa, jer mi se smrzli prsti)....ma nemoj.....

Dakle , nemam licnu kartu , pendrek po glavi.....a to nije ni malo prijatno.....iako me pandur samo dodirnuo pendrekom boli vas koren dlake bar jos pola sata........a postavlja se pitanje procene kazne.....

патак, помешао си вечерњу школу са факултетом.
 
Da li neko razume temu?
:lol: Misliš da l' je neko bar pročitao?) :lol: Uvek ga zakukuljiš, pa još u kilometarskom postu. :P Valja se, za Vilozofiju... ;)
...Ovo nije politika pa da pricamo kako treba definisati poslovne obaveze policije, a nije ni svastara da se ovde analizira kakav je covek policajac....
...
Ja ovde pricam o sprovodjenju zakona onako kako je napisan.....bukvalno kako je napisan.....
jer tek onda bi se ljudi bunili sto im politicari donose takve nebulozne i sebi skrojene zakone....
Dovoljno za postavku teme, zar ne? :D
Ovako se slobodno moze reci da politicka elita gaji idiote, koji treba da ostanu idioti, tj ni da se politicki angazuju , niti da smetaju politicarima , niti da razmisljaju o tome kako bi sami sebi ugodili.....
A i sam si ga odgovorio! :p


... Pitanje autoriteta? Treba li poštovati autoritet, sam po sebi?
Ko je veći autoritet - Pravilo (Zakon, koji mogu da kršim jer me ne vidi :super: ...mrtvo slovo na papiru?) ili Osoba koja kontroliše sprovođenje tog Pravila (Policajac koji meni traži saobraćajnu, a drugi... prolaze kroz crveno?)

Srž (pravog) autoriteta je opravdana doslednost.
Daklem... teško je biti narod ovde i sada.
Nije teško biti policajac ovde i sada. Lakše je sakriti se iza autoriteta.



...
 
Lako je biti i narod i lako je biti i policajac, sve moze da se radi sa lakocom....
Laki policajac ce se sakriti iza autoriteta....
Laki narod ce izvoljevati svasta, dobri ce cutati kad se treba obracunati sa losima, pustace da lazovi testiraju inteligenciju i promocurnost onih koji odlucuju.....krice se iza svoje anonimnosti....

I sta je gore?
Narod koji ne zeli da postoji, a buni se kad oni koji zele da postoje ugrabe sve....
Ili policajac, vlast, sprovodilac ideje, pravde zna sa kakvim narodom radi i ne zeli da se zameri nikom....a onda se ne moze mnogo odraditi, moze se samo puno opravdavati....
 
Ispostavi se ,kad si u ulozi nekog ko treba da sprovodi neki zakon u smislu kažnjavanja , da ,pošto ima prostora za neke dileme, ipak treba da budeš dovoljno širokouman ,pa da donosiš iole razumne odluke- ne znam da l mogu da nađem primer kada je u pianju policajac ,al mislim da to i nije bitno-tj.tema....tj možda su neke odredbe nekih zakona toliko glupe ,da to svi vide ,a npr. oni koji bi trebalo da ih srovode baš zbog toga izbeavaju da ih sprovode -i narod će naravno mrzeti onog koji takve odredbe počne da sprovodi...jedino ako mora da ih sprovodi , to je onda drugo ... al eto konkretno policajca šta briga ko će ga mrzeti , ili ...mislim ja mrzim uskoumne ljude , koji zloupotrebe neka formalna prava ( tj te loše napisane zakone ) (dakle ne upotrebe ,nego baš zloupotrebe,jer ih ne upotrebljavaju prema svima i uvek) da bi postupili onako kako to odgovara njihovom ukusu (ili da bi uzeli više para) - što je opet subjektivnost , a ja na početku rekoh da treba da postoji širokoumnost -a to je isto subjektivnost , ali subjektivnost širokoumnog i "dobrog" čoveka ... "Dobrog" čoveka niko ne mrzi...
 
Tesko je biti policajac jer te nigde, niko ne voli,ni u jednoj zemlji na svetu.
Ali,bato,ti ne radis da bi te neko voleo ,nego za platu.Razgranici to.Ne mozes naterati ljude da promene misljenje.Ako ti se ne svidja ti napusti.
Ako je to tema,i ako ti to (cini mi se) jedino smeta.Ovako izgleda da ti i nemas problema sa time sto si policajac,-nego,zaime Boga ,sto su ljudi tako zli prema tebi,a ti si dobar covek,kako to ne vide??? E,pa ne vide,generalni je stav da vas nikad niko nece voleti.To je tradicija.Nazalost.Stvarno.


Pa to se da videti i po svakom vicu o policiji.

npr.
- Kakva je razlika izmedju prostitutke i policajca?
- Nikakva.Oboje stoje na cosku i brukaju svoju familiju.
 
Prema psiholoskim istrazivanjima da bi uopste neko mogao da postane policajac mora da ima IQ 70 inace ne moze da se bavi ovim poslom jer samo takav covek moze da radi posao bez da se pobuni ili upita sta to radi. Tako da je moj zakljucak da i nije tesko biti policajac, koliko je teze da zivis sa tolikim IQ
 

Back
Top