Slike koje cine da vam stane dah

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Edgar Degas - Ballet dancers
degas-1.jpg

 
Goscice,super je ova igrica.Pritiskaš dugmiće i ništa ne radiš,a ono samo sve odradjuje.Izlaze slike...onaj,koji je postavio se raduje...i ja se isto radujem,sve bolje i bolje ide...nikog da bar iznerviram,što stalno nešto dobacujem,sem što ti odreaguješ...da ne bude da nije za forum...mada ne znam,možda sam već stavljao...
 
Ima puno toga, ali se malo moze naci na netu.Evo malog kolaza od onog sto se naslo iako nisu reprezentativni radovi umetnika koje volim
Inv%20br%2049%20Sremski%20Karlovci%20oko%201950.jpg

LJUBICA SOKIĆ

Obozavam nase srednjevekovno slikarstvo, evo malo Nerezi, mada nije bas "nase", hehe

21a2ew.jpg



01.jpg



N.Gvozdenovic
gvozden4.jpg


Itd, itd...
 
Ova Cuca je iz muzeja Pavla Beljanskog.Ostavio sam link malo ranije u nekoj poruci,pa pogledajte.Vrhunske stvari.A što se tiče Nadežde,radila je još 1906 jedan psihološki portret.Takodje vrhunska stvar.Slika se nalazi i u katalogu Katarine Ambrozić i u monografiji MSU,a zove se "Dečak".Čist fovizam,a u oba kataloga je objavljena u crno-beloj tehnici.Oksimoron.Jedna interesantna stvar oko toga je da je radila fovivistički,pre nego što je fovizam zvanično objavljen.Interesantno!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top