Adaptacija stana od poda do plafona

trebalo bi napraviti strategiju rada svakog posla

pa recimo na severne zidove stavljati bar 8cm

sa obaveznim dobrim sastavima stiropora

a gde je los sastav pur pena


radi se lose , sablonski ali i trziste tera na to

lose se uradi pocetak , los zavrsetak sa dosta hladnih mostova

i posle se cude kad im izolacija nije zadovoljavajuca


ne znam za neku tanku izolaciju
 
Da li postoji neka tapeta koja je ujedno i termoizolator. Imam urađen demit na celoj kući, ali mi je severni zid i dalje hladniji od ostalih pa bi tu nešto stavila iznutra. Tečnu tapetu ne bih jer nije ravna nego hrapava. Treba mi nešto poput papirne tapete, ne pluta i stiropor.

da nisi uzimala najeftinije nazovi majstore koji rade bud zasta, mooozda ne bi imala hladne mostove, ali sta ces, stednja je maceha

a gde je los sastav pur pena

pur pena nije izolator, tkd ti ostaje hladni most...
 
PUR pena ima bolja izolaciona svojstva od stiropora. U Americi se kod montaznih kuca unutrasnjost zida puni pur penom, imaju malo vecu masinu, pumpu, crevo i na kraju pistolj i radnik puni prostor izmedju drvene konstrukcije. Sendvic paneli su takodje punjeni penom.

http://www.fao.org/docrep/006/y5013e/y5013e08.htm

5.3.1 Polyurethane foam

One of the best commercially available choices of insulation material for fishing vessels is polyurethane foam. It has good thermal insulating properties, low moisture-vapour permeability, high resistance to water absorption, relatively high mechanical strength and low density. In addition, it is relatively easy and economical to install. The main features of polyurethane foams are shown in Table 5.1.

Polyurethane foam is effective as an insulator because it has a high proportion (90 percent minimum) of non-connected closed microcells, filled with inert gas. Until recently, the inert gas most commonly used in polyurethane foams was R-11 (trichlorofluoromethane). However, the Montreal Protocol on Substances that Deplete the Ozone Layer has called for the phasing out of the use of CFCs such as R-11. Replacement foaming agents are being investigated at the present time, with hydrocarbons, hydrofluorocarbons and inert gases such as carbon dioxide being developed as substitutes.

The main ways polyurethane foams can be applied and used are as rigid boards/ slabs and pre-formed pipes, which can be manufactured in various shapes and sizes. The main applications of these types of foam are in chill rooms, ice stores and cold stores. Structural sandwich panels incorporating slabs of foam can be produced for prefabricated refrigerated stores.

Foam can also be produced in situ by a variety of means, as follows:

It can be poured in place. This involves mixing the chemicals either manually or by mechanical means and pouring in open moulds or spaces where insulation is required. The mixture creates a foam and solidifies. If necessary, the solidified foam can be cut to the required size or shape.

It can be sprayed directly onto a solid surface using guns that mix and atomize the foam as it is being applied. For example, fish holds or tanks can be sprayed directly on the outside surface and inaccessible areas may be sprayed on and built up without the need of moulds. The foam will adhere to itself and most metals, wood and other materials. It can also be injected into a cavity (e.g. it can be used for moulded insulated boxes). Spray and injection techniques are becoming the most widely used for the installation of rigid polyurethane foam in ships and fishing vessels.

In frothing, the mixture of chemicals is dispensed partially pre-expanded, like an aerosol cream. Appropriate equipment, including an extra blowing agent, is required for immediate pre-expansion. The final phase of expansion takes place as the chemical reaction reaches completion. This technique is used when rigid foams/panels with a high strength-weight ratio are required.

Takvo ne znanje ne prilici nekome ko sebe naziva majstorom.
 
kako nije izolator , sta vrsi izolaciju na friziderima


niskoekspandirajuca na nekoliko mesta je svakako bolje nego nista ili lepak


bolje od nista, to si u pravu, ali kada radis fasadu radi izolacije a ne estetike ondak izbegavas da imas te "popunice pur pena" mesta ;)


ako radis izolaciju po propisu nemas te "rupe" koje ce popuniti pur pena i stavljas obavezno izolaciju sa falcem.
sve drugo je samo kao izolacija...

naravno, kako god stavio bice bolje od nista, ali to je ta stvar koja razlikuje molera od majstora za izolaciju :zper:
 
dobro , prelazis u teoriju

dok se u praksi desava los sastav


mozda ne kod tebe

ali kod vecine - da

nisam ni mislio na ko zna kakvu rupu nego na kosinu gde je dole 0

a gore 3 mm

falcovana moze biti i gora

ne vidis je a rupe ima

- - - - - - - - - -

da , nisam majstor za izolaciju
 
Poslednja izmena:
dobro , prelazis u teoriju

dok se u praksi desava los sastav


mozda ne kod tebe

ali kod vecine - da

nisam ni mislio na ko zna kakvu rupu nego na kosinu gde je dole 0

a gore 3 mm

falcovana moze biti i gora

ne vidis je a rupe ima

- - - - - - - - - -

da , nisam majstor za izolaciju

nebih ja palamudio nego sticajem okolnosti sam bio na nekom (nazovi seminaru :hahaha1: ) pa su nam pokazali termo kamerom gde i kako se gubi toplota i kod "molerske izolacije" se jasno vide ivice ploca.
dok kod falcovanih (naravno ako je stavljeno posteno a ne zakamufliranu) nije bilo nikakvih gubitaka toplote.
naravno kada ti majstor dodje i kaze ti: ma bre nije to nista, isto je..pa nije!



i naravno bilo je prikaza delova gde se nabudzilo pur penom.
naravno, postoje pur pene koje su specijalni izolatori ali nz dal kod nas ima i koliko to papreno kosta ali ove "obicne" su los izolator
 
Poslednja izmena:
Moje nove roletne stigle za kuću, alu kutija, alu roletne i novi sistem nema više one raspale trake nego je konopče sa automatom :p
Ovaj put nisam hteo sa motorom jer me mrzi da kopam struju da razvlačim.

WP_20170715_16_34_38_Pro.jpg
 

Back
Top