Adaptacija stana od poda do plafona

vd:
problem sa kondenzacijom se vrlo često javlja u stanovima sa PVC stolarijom
i ma kako to čudno zvučalo, problem uglavnom nije u lošim prozorima već upravo suprotno
savremena stolarija toliko dobro zaptiva da ne dozvoljava propuštanje ni vazduha ali ni vlagekondenzacija nastaje na mestima koja su hladna a u dodiru su sa toplim (i vlažnim) vazduhom
problem je najizraženiji u stanovima sa kotlovima ili šporetima na gas
rešenje je krajnje jednostavno
ugraditi otvore za ventilaciju
ili provetravanje nekoliko puta po par min na dan

Taj je slucaj bio kod mene, a resili smo ga postavljajuci ispod svakog prozora maleno "korito", koje je postavljeno celom duzinom prozora, a siroko je nekih 3 cm, napravljeno od nekih plasticnih letvica. Lepo izgleda, a problem resen.
 
Cicak,nemoj da me razocaras pa da se uselis.:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Izgleda da neću...;):mrgreen:

Juče nam je vodoistalater završio... ostao mi je još jedan umivaonik u malom kupatilu da kupim... ali to ću kasnije-nemam više snage...
Električari su juče takođe završili...:super: ... ali pošto nam one svetiljke iznad slika još nisu stigle, moraće opet dolaziti(nadam se u manjem broju)...:D

Slikala sam ovih dana baš dosta... kačiću... (čim mi mama vrati lap top...)
 
folirantu, htela si da nam pokazes manikir :zper:
Ma kakav manikir ... da mi vidiš nokte zgrozila bi se... od ribanja u kući za majstorima, užasna sam...:confused:
...kuhinja dobra.Skroz suprotno od fazona u kome će biti moja- minimalističko-futuristička...

Kuhinja još nije završena skroz, danas montiraju coklu(ili coknu-ne znam kako se kaže), pa do plafona ukrasnu lajsnu, 5 vratanaca, treba frižider da stigne... pa da naručimo vitražna stakla za neke delove... ima tu još mnogo sitnica... :D

Ako neko zna gde ima tih vitražnih stakala... nek napiše...

I da, planiramo i radijatore oblagati nekim drvetom... to u stvari planira mm, a što se mene tiče može sačekati i sl. godinu...:mrgreen:
 
Problem je da u Srbiji nema majstora kako ih vi zovete, u Srbiji je prije nego sto dodje da radi vec je predvidio kako da prevari, ja sam na zapadu i vodio sam gradjevinske radove na malim i velikim objektima od temelja do krova, kad izvrsim predaju kuce ili stana mozete da unesete stvari i da spavate netreba da nista cistite jer vam je sve cisto i uredno uz garanciju od 5 godina. U Srbiji ima majstora ali su naucili lezi ljebu da te jedem da neradi nista da pametuje i da naplati a u svakom slucaju ce da vas prevari.Otidji te u Vojvodinu i trazite nekag Madjara budite ubjedjeni da ce te proci jevtinije i bitcete mirniji, daleko su posteni od Srba.

Lepo ste nas nahvalili, nema sta. U Srbiji ima majstora ali se oni ne vide od onih sto sami sebe nazivaju majstorima. Ja sam moler-farbar (pola srbin pola madjar), naucio sam da radim i imam mnogo posla ali na zalost ne mogu uvek da naplatim svoj rad zato sto se pojave oni koji su neke druge struke a rade moj posao za malo manje novca a na kraju izadje skuplje. Radio sam u Becu pre 14 god. i nisam radio nista kvalitetnije nego ovde. hocu reci i ovde radim kvalitetno sa skupim i jeftinijim materijalima, ko koliko hoce da ulozi u svoj prostor. Jedina reklama mi je preporuka. Restorani, pekare, poslovni i privatni objekti. Na zalost uglavnom sam radim bas iz razloga koji ste naveli. Pozdrav
 
Cicak,
fotelja i stolica su mi fenomenalne.
Boja fantasticna.
Gde ste nabavljali namestaj?

U Ambijentalu u Beogradu...
Ima i u Novom Sadu salon... na Spensu...:D

Tema:
Danas svečano očekujemo parketare da počnu sa radom tj. lakiranjem...
Kuhinja i dalje nije gotova... u petak krenuli oni da postavljaju ukrasnu lajsnu koja ide do plafona, kad ono 1 cm fali do plafona... skinuli, i sad će da rade novu... ustvari mi smo krivi jer smo rekli da će granit biti 3 cm a stavili smo od 2 cm...
Nisu mi doneli jedan deo cokle, jedan deo će morati da seku, zbog frižidera, nisu mi doneli vrata za mašinu za suđe, pa kvake da namontiraju, pa spavaća soba, garderober, ulazni hodnik... itd itd...

P.S. Bitno da je meni sve povezano na struju i vodu... sinoć sam išla da odnesem neke sitnice u kuhinju, da mogu skuvati kafu... a i kupatilo da se može koristiti...

:D
 
U Ambijentalu u Beogradu...
Ima i u Novom Sadu salon... na Spensu...:D

Tema:
Danas svečano očekujemo parketare da počnu sa radom tj. lakiranjem...
Kuhinja i dalje nije gotova... u petak krenuli oni da postavljaju ukrasnu lajsnu koja ide do plafona, kad ono 1 cm fali do plafona... skinuli, i sad će da rade novu... ustvari mi smo krivi jer smo rekli da će granit biti 3 cm a stavili smo od 2 cm...
Nisu mi doneli jedan deo cokle, jedan deo će morati da seku, zbog frižidera, nisu mi doneli vrata za mašinu za suđe, pa kvake da namontiraju, pa spavaća soba, garderober, ulazni hodnik... itd itd...

P.S. Bitno da je meni sve povezano na struju i vodu... sinoć sam išla da odnesem neke sitnice u kuhinju, da mogu skuvati kafu... a i kupatilo da se može koristiti...

:D


Cicak..pa nisi se valjda uselila,ne mogu da verujem?!:zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
U Ambijentalu u Beogradu...
Ima i u Novom Sadu salon... na Spensu...:D

Tema:
Danas svečano očekujemo parketare da počnu sa radom tj. lakiranjem...
Kuhinja i dalje nije gotova... u petak krenuli oni da postavljaju ukrasnu lajsnu koja ide do plafona, kad ono 1 cm fali do plafona... skinuli, i sad će da rade novu... ustvari mi smo krivi jer smo rekli da će granit biti 3 cm a stavili smo od 2 cm...
Nisu mi doneli jedan deo cokle, jedan deo će morati da seku, zbog frižidera, nisu mi doneli vrata za mašinu za suđe, pa kvake da namontiraju, pa spavaća soba, garderober, ulazni hodnik... itd itd...

P.S. Bitno da je meni sve povezano na struju i vodu... sinoć sam išla da odnesem neke sitnice u kuhinju, da mogu skuvati kafu... a i kupatilo da se može koristiti...

:D
Jao sto je to slatkooooooo.
A kad svi odu, ti napravis sebi kaficu, popalis rasvetu i sedis i gledas kako je oko tebe sve novo i lepo :D i zamisljas kako i sta da rasporedis.
 
evo doslo vreme da se i ja bavim preuredjenjem stana...pocela od kuhinje, pa imam par pitanja ako bi neko mogao da pomogne da ne bih napravila neku skupu ili nepopravljivu gresku...

dakle, htela bih da stavim halogenu rasvetu ugradjenu u dno gornjih kuhinjskih elemenata, ali bih da ona bude duguljasta tj. da ide duzinom tog dna...da li znate gde bih to mogla naci :think: ...sve sto sam vidjala su male kvadrataste i okrugle halogene sijalice, a to vec imam iznad elemenata...

gledala sam sudopere i tu ne znam sta da radim :sad2:...radna ploca je crna granitna i razmisljala sam o granitnoj sudoperi, ali me naplasise da se ona lose odrzava...da li neko ima iskustva sa njom? gde ste vi gledali sudopere i kakve sudopere imate? ja sam za sad u simoni...bilo bi super ako neko ima neki savet gde je dobar izbor...meni su lepe i one od inoksa
 
...

dakle, htela bih da stavim halogenu rasvetu ugradjenu u dno gornjih kuhinjskih elemenata, ali bih da ona bude duguljasta tj. da ide duzinom tog dna...da li znate gde bih to mogla naci :think: ...sve sto sam vidjala su male kvadrataste i okrugle halogene sijalice, a to vec imam iznad elemenata...

svuda gde se prodaje rasveta, sijalice ces naci... ja sam kupovala ranije na sajmu te duguljaste, sada ne znam...
 
Da li neko ima iskustva sa Lagado garniturama? Model Luna nam se svideo :) želimo garnituru od štofa, veliku, da ima lenjivca, modernu...pa ako neko ima preporuku, dobro došla je :)

Mi imamo Lagado garnituru i prezadovoljni smo sa štofom i udobnošću :ok:
Naša je Matrix, konbinacija štof i koža. Široke stranice su tamno smeđa koža (nešto kao boja čokolade) a štof je neka krem nijansa i ekstra se slaže (nemam sad foto aparat da slikam :( ). Još jedna od stvari zbog kojih smo se odlučili za taj model je što se sa svih jastuka navlaka skida i može da se pere u mašini (znači i sa naslona, i sa dijela za sjedenje i sa jastučića) što je meni jako bitno kada je štof u pitanju ali za ove 3 godine još ni jednom nismo skidali jer se prljavština u opšte ne primjećuje,znači materijal je odličan :ok:

Imam zamjerku na mehanizam za spavanje a i već sam čula i od drugih ljudi da su im dušeci jako loši :confused: . Mi često razvlačimo taj trosjed i prvi mehanizam je jako brzo otišao tj. nešto je zaglavio, poslali su nam drugi ali on ima krive letvice i škripi kad se razvlači :(

Sve u svemu ako će gosti jednom godišnje da prespavaju i nije neka mana, ali ako stanari planiraju da ga koriste umjesto francuskog ležaja onda ne znam šta bi rekla, ali to je naše iskustvo.

Nadam se da sam ti pomogla i moram priznati da je ta garnitura koju vi želite :ok:
 
dakle, htela bih da stavim halogenu rasvetu ugradjenu u dno gornjih kuhinjskih elemenata, ali bih da ona bude duguljasta tj. da ide duzinom tog dna...da li znate gde bih to mogla naci :think: ...sve sto sam vidjala su male kvadrataste i okrugle halogene sijalice, a to vec imam iznad elemenata...

Danas sam u merkuru u prolazu video te 'kuhinjske halogenke'. Inace ne obracam paznju na njih ali sam ovog puta bacio pogled posto i ja treba da 'resim' osvetljene ispod viseceg elementa. Ipak razmisljam o okruglim ugradnim. Ove koje ti pominjes, nije bilo nekog izbora - i nisu bash nesto elegantne (ok, nisu po mom ukusu :)) ali vredi 'baciti pogled'.

U homecentru (pre sajma) imash i zanimljivih varijatni sijalica koje idu sa gornje strane visecih elemenata. Jedino treba resiti dovod struje.

I samo da napomenem, neke halogenke u homecentru kostaju i preko 60% vishe nego ISTE takve na buvljaku. Ja sam jednu plafonjerku u homecentru platio oko ~4000 da bih je dan kasnije video na buvljaku za 2500. Slicna je stvar i sa inox sudoperama. Ista sudopera u jednoj radnji (ne bih da je navodim) je kostala oko 12000 - na buvljaku oko 7000.
 
Mi imamo Lagado garnituru i prezadovoljni smo sa štofom i udobnošću :ok:
Naša je Matrix, konbinacija štof i koža. Široke stranice su tamno smeđa koža (nešto kao boja čokolade) a štof je neka krem nijansa i ekstra se slaže (nemam sad foto aparat da slikam :( ). Još jedna od stvari zbog kojih smo se odlučili za taj model je što se sa svih jastuka navlaka skida i može da se pere u mašini (znači i sa naslona, i sa dijela za sjedenje i sa jastučića) što je meni jako bitno kada je štof u pitanju ali za ove 3 godine još ni jednom nismo skidali jer se prljavština u opšte ne primjećuje,znači materijal je odličan :ok:

Imam zamjerku na mehanizam za spavanje a i već sam čula i od drugih ljudi da su im dušeci jako loši :confused: . Mi često razvlačimo taj trosjed i prvi mehanizam je jako brzo otišao tj. nešto je zaglavio, poslali su nam drugi ali on ima krive letvice i škripi kad se razvlači :(

Sve u svemu ako će gosti jednom godišnje da prespavaju i nije neka mana, ali ako stanari planiraju da ga koriste umjesto francuskog ležaja onda ne znam šta bi rekla, ali to je naše iskustvo.

Nadam se da sam ti pomogla i moram priznati da je ta garnitura koju vi želite :ok:

Hvala puno! nama se jako svidela Luna, jedino smo se malo razočarali u ponudu materijala :( Juče sam išla sa drugaricom u Alexa Mobili salon i našla dve garniture koje stvarno izgledaju super a za 30-40% su jeftinije od Lagada. I sad sam u nedoumici...:roll:
 

Back
Top