Adaptacija stana od poda do plafona

Poruka
20.421
Ljudi, trebaju mi vasa iskustva.

Kupili smo stan u kome bukvalno sve treba da se menja.
Osim parketa koji je nekim cudom dobar , sve ostalo mora novo.

Nemam puno vremena , mozda nekih 2 meseca a treba sve to obaviti, plus ide zima.
A nemam ni iskustva sa majstorima , niti sa tim sta ide kad i kako i koliko to košta . :dash:

Zanima me kakva su vasa iskustva , da li zvati jednog tzv gradjevinca da obavi kompletno sredjivanje, il se muciti sa majstorima , onako jedan po jedan ?

Pošto ja pojma nemam kakve su cene i koji je red velicina za npr adaptaciju kupatila, keramicara, hoblovanje, zidanje , rasvetu, gipsane radove...trebaju mi vase informacije.
I preporuke ako ih ima .

Sugestije su takodje dobrodošle :)
 
jel krecete mirka?

moja iskustva su svakakva..vezana i za adaptaciju gyma i za adaptaciju stana..

ranije sam angazovala majstore sama ..svakog posebno..na preporuku..

poslednji put pre dve godine, kada sam adaptirala stan, angazovala sam preduzimaca..

veruj mi da je za pojedine radove, majstore (usled zauzetosti njegovih) angazovao tako sto predamnom otvori halo oglase i krece u potraznju za profilom..

nikad vise preduzimac!

sve njihove propuste sam morala da platim iz svog dzepa..

posle svega odradjenog za preporuku imam odlicnog keramicara i kvalitetnog molera..a oni ostali - ne zelim nikad vise ni da ih vidim, a kamo li preporucim..

sta da ti kazem - naoruzaj se zivcima..
 
Zovi preduzimaca, ne drndaj se sa majstorima.
To jeste skuplje ali bar imas jednog coveka sa kojim ugovaras, kome placas i koga drzis za vrat da sve bude na vreme i kvalitetno.
Cena za takvo sredjivanje bi mozda bila oko 100-150-200 eur/kvm, obzirom da je to kompletno sredjivanje kao da je stan maltene u sivoj fazi, sve zavisi sta hocete, kakvim materijalima u kom roku, koliko je to komplikovano itd.
 
Ahaha zivci, to je tačno ono što nemam :dash:

Pored toga što nemam ni iskustva , a ni nameru da dam 50.000 za adaptaciju...
A preduzimači sabiraju po sistemu, plus po plus , dok ja ne odem u minus.
Bilo njih nekoliko do sad, izasli trljajuci ruke.
:mad:

A realno nemamo mi nekih prevelikih zahteva , samo da se stan dovede u red.
 
Zovi preduzimaca, ne drndaj se sa majstorima.
To jeste skuplje ali bar imas jednog coveka sa kojim ugovaras, kome placas i koga drzis za vrat da sve bude na vreme i kvalitetno.
Cena za takvo sredjivanje bi mozda bila oko 100-150-200 eur/kvm, obzirom da je to kompletno sredjivanje kao da je stan maltene u sivoj fazi, sve zavisi sta hocete, kakvim materijalima u kom roku, koliko je to komplikovano itd.

Imas nekog da preporucis?
Kako se zastititi od njihovih propusta?
 
Imas nekog da preporucis?
Kako se zastititi od njihovih propusta?

Poslacu ti na pp nekoga ko je meni preporucen ali ga nisam angazovao, objasnicu zasto.
Zastiti se tako sto das avans (50-60% to je da kupi materijal i da pokrije osnovne troskove, dok mu je ostatak para prakticno zarada )a ostatak po izvedenim radovima i ne platis ostatak sve dok se eventualni nedostaci ne otklone.
Naravno, ne treba biti djubre pa coveku nalaziti milion mana, ali ako nesto zaista nije dobro i kako je dogovoreno, ostatak para dobije tek kad ispravi.
Znaci, on nije na gubitku ali nema ni zaradu ako posao ne uradi/dok ga ne uradi kako je dogovoreno
 
Ja sam pričala sa vlasnikom stana koji je uložio 60.000-70.000 EUR za adaptaciju stana od 150m2. Kao što si i sama videla, stan je savršeno urađen, ali on je rekao da nikada više neće uzimati preduzimača jer su ga odrali maksimalno, a na kraju kad su probili sve rokove i podigli sumu po treći put, on ih je otpustio i na kraju plaćao majstora po majstora da mu završi.
Ne znam šta je bolje, iskustva su različita. Mogu da ti dam njegovu preporuku za krečenje i spuštanje plafona, kao i izradu plakara. ja planiram da angažujem iste za moj stan jer mi se mnogo sviđa kakosu uradili taj stan
 
Mogu da ti dam njegovu preporuku za krečenje i spuštanje plafona, kao i izradu plakara. ja planiram da angažujem iste za moj stan jer mi se mnogo sviđa kakosu uradili taj stan


Daj, tamo su savrseno uradili spustanje plafona, ja hocu isto tako .
Pokazala sam sliku tog plafona coveku koji je bio...to mi je model :lol:
Svaki kontakt je dobrodošao...sad skupljam iskustva i preporuke pa cu da odlucim.
 
Nemam puno vremena , mozda nekih 2 meseca a treba sve to obaviti, plus ide zima.
A nemam ni iskustva sa majstorima , niti sa tim sta ide kad i kako i koliko to košta . :dash:

Zanima me kakva su vasa iskustva , da li zvati jednog tzv gradjevinca da obavi kompletno sredjivanje, il se muciti sa majstorima , onako jedan po jedan ?

nema sanse da prodjes jeftino (ne mislim samo na pare, nego na trud)... moras da se informises i udjes u taj svet (i da naucis koliko kosta kvadratni metar plocica, raspon od-do, kakve cevi idu u kupatilo npr i slicne gluposti pa puta milion), i moj savet ti je jedan po jedan majstor... najbolje je ako imas prilike da negde vidis npr dobro uradjenu drvenariju, pa onda trazis tog majstora... druga stvar - odlicni majstori su unapred zauzeti po par meseci uvek... i treca stvar - oni "all inclusive" sredjivaci stanova su derikoze i na kraju ti pola stvari ne urade dobro...
dva meseca je malo za ceo stan... plus, vec je novembar...
 
nema sanse da prodjes jeftino (ne mislim samo na pare, nego na trud)... moras da se informises i udjes u taj svet (i da naucis koliko kosta kvadratni metar plocica, raspon od-do, kakve cevi idu u kupatilo npr i slicne gluposti pa puta milion), i moj savet ti je jedan po jedan majstor... najbolje je ako imas prilike da negde vidis npr dobro uradjenu drvenariju, pa onda trazis tog majstora... druga stvar - odlicni majstori su unapred zauzeti po par meseci uvek... i treca stvar - oni "all inclusive" sredjivaci stanova su derikoze i na kraju ti pola stvari ne urade dobro...
dva meseca je malo za ceo stan... plus, vec je novembar...

Sve mi je to jasno.
Neke stvari sam vec savladala, sto se onog sto je do mene tice - vec sam zavrsila, tipa odabrala plocice, vrata , prozore...

Arhitekta mi u ovom stanu nije neophodan jer je sve jasno kao dan.
Nema pregradjivanja ni izmeštanja , sve ostaje kao sto je sad , bar sto se rasporeda tiče.

Al me muči pitanje majstora, jer vidim da ce to biti najkritičnije od svega .
 
Ja nikad ne bih uzimala arhitektu.
Kao prvo, jako su sujetni, na kraju ispadne - ti kažeš neću ovako, ne sviđa mi se, ili sviđa mi se ovo, a on ti kaže - šta ti znaš :roll:
I svi se u nekim dilovima sa dobavljačima, i sve će te izaći još za neki procenat skuplje...
O ceni da ne pričam - samo za njihove usluge

Ja mislim da je definitivno najbolje imati nekog preduzimača, ali definitivno da kao prvo ti znaš šta hoćeš, a i da je on neki proveren
 
kod nas je sve uradi sam i majstor ulazi samo kad bas ne moze drugacije. sto se tice preduzimaca, meni licno je to bacanje para (sem ako ih nemas viska ;)). ako si vec sve sama odabrala (plocice, vrata prozore...) onda lepo uzmes i sama organizujes posao. posto nista ne rusis ne vidim zasto za dva meseca ne bi sve bilo gotovo...

btw zasto spustas plafone? mislim koliki su kad moras da ih spustas?
 
Ja nikad ne bih uzimala arhitektu.
Kao prvo, jako su sujetni, na kraju ispadne - ti kažeš neću ovako, ne sviđa mi se, ili sviđa mi se ovo, a on ti kaže - šta ti znaš :roll:
I svi se u nekim dilovima sa dobavljačima, i sve će te izaći još za neki procenat skuplje...
O ceni da ne pričam - samo za njihove usluge

Ja mislim da je definitivno najbolje imati nekog preduzimača, ali definitivno da kao prvo ti znaš šta hoćeš, a i da je on neki proveren

:lol:pa zato i znaju sta rade..nadji nekog poznanika..rekoh za maximalno iskoriscavanje prostora..nece ti on odluciti koje ces zavese staviti;)
 
jao jao jao jaooooo
prosla sam kroz isto pre 3 godine
hteli smo da uzmemo preduzimaca
trazio nam je 4 evra po kvadratu samo za krecenje :lol:
tada su cene bile izmedju 0,5 i 1,5 evra, naravno da smo ga otkacili
udahni duboko, pa polako.
tako sam ja-neke majstore sam nasla po preporuci, neke preko oglasa.
vazno je da znas sta hoces i da pokusas da to uklopis, kod nas je to islo kao na traci, zavrsava jedan, drugi se vec mota, gleda, uzima mere.
i relativno smo brzo zavrsili, za mesec dana, a nesto smo rusili, skidali, celu kuhinju menjali, stemovali, stavljali plocice, par pregradnih zidova smo stavili, krecili, hoblovali, lakirali...
jedino je malo sporije islo sa stolarom, ali to nam i nije bilo hitno, vazna nam je bila kuhinja, a plakare i police smo polako pravili.
tvoja prednost je sto je stan prazan. nemoj da pristajes na ucene, i nemoj da podlezes njihovim glupavim sugestijama. preduzimac ni u ludilu, osim ako nemas viska para, par desetina hiljada evra.
jos nisam srela postenog majstora. :lol: dobro sve isplaniraj i svaki detalj dogovori. znam da sve to vec znas, ali cisto da te podsetim. :)
sad lepo otvoris na netu halo oglase, pa krenes (ako nemas preporuke).
ja mogu da ti preporucim gipsara, vidim da pominjes spustene plafone, eventualno parketara, ako te to zanima.
najgori haos je ostao posle elektricara-stemovanja zidova i gipsara, jao kuku lele koliko prasine ostaje posle tih pregradnih zidova.
go girl go. :super:
 
Ja nemam ništa protiv preduzimača ..... Zašto se baktati sa majstorima redom, kad možeš da imaš jednog čoveka koji će to raditi umesto tebe ..... E sad, lova koju oni traže je različita i niko te ne bije po ušima da angažuješ tj. ne angažuješ nekog od njih ako ti ne odgovara.

Pre 8 godina sam ja svoju kuću tako renovirala, ali smo mama i ja morale da se dogovaramo sa majstorima ... to je bilo smešno ... mi im pričamo šta želimo, a oni nas gledaju u fazonu ''ma vi nemate pojma, to tako ne može'' a ja znam da može .... I onda se svadjaj, ganjaj, juri ....

Ma, preduzimača platiš, ali bar se ne drndaš sa majstorima.
 
aaaa :lol:

ma uzmi pare namenjene preduzimacu sama organizuj radove a onda sve sto ostane spucaj na cipele ;)

Sve ostalo cu da spucam na orman za cipele , jer u ovaj vise ne staju :lol:

Čitam vas i razmišljam ...
Pazi to čišćenje posle štemovanja :evil: ma idi lepota božija !

A gde cu ja plavojka da se preganjam sa majstorom??

Sreca nema kuhinje u stanu tako da bar kafe necu morati da kuvam :roll:

Al sama pomisao na majstora mi je brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
 

Back
Top