Adaptacija stana od poda do plafona

Pravljeni .
Od medijapana koji je farban kao i kuhinja bojama koje mogu da trpe vodu a daju visk sjaj ....sad da me ubijes stao mi mozak kako se zovu al ako budes imala nameru da pravis dacu broj telefona zene koja to radi , i koja cini mi se jedina od tih farbara , farba dvostrano a naplacuje samo jednu stranu.

Cena farbanja tim bojama u visokom sjaju je 50 evra po m2 .
deluje puno ali nije jer svaki kvalitetniji materijal visokog sjaja sam po sebi kosta dosta , tako da se kupovinom medijapana koji je jeftin i farbanjem , na kraju dobija materijal neke prosecne cene oko 50 55 evra sto je ok cena u donosu na kvalitet.
 
Sredstvom za pranje stakala....trenutno mer cini mi se.
Imam magicnu krpu samo za to i ne mesam hemije.
Desi se da ostanu linije al ponovim i onda bude sasvim sjajno i bez šara.

Visoki sjaj ti je ko robovlasnik....uzme te pod svoje i ne pusta ....
Zato ...ko ga uzme kajace se , ko ga ne uzme kajace se....
Al da si rob visokog sjaja- rob si ....
Svaki prstic se vidi, svaka tufnica, svaka fleka od vode , ulja....
Al uzitak je takodje neopisiv kad je cisto ....

( za odrzavanje takve kuhinje preporucujem kucnu pomocnicu ,:lol: )

Deco ....idite spavajte , ja otupe ovde poducavajuci vas ....

Aj sad zatvaramo, dodjite sutra :)
 
Poslednja izmena:
gorenje ima visoki sjaj medijapan koji je veoma lak za odrzavanja- mi smo uzeli sobu, ne znam dali je razlika za kuhinju. prezadovoljni- lepo izgleda :zjelka2:

video sam gorenjeve kuhinje ali nisam imao dovoljno bubrega u familiji za prodaju da bih platio takvu kuhinju...a i ne znam kakav je kvalitet istih zbog vode koju pijemo :) dovoljno smo se izivljavali friziderom/aspiratorom/kadom i nekim drugim stvarima pa smo utanjili sa budzetom (citaj odavno ga presli pa cemo neko vreme da jedemo ovsene pahuljice sa vodom z:mrgreen:)
ja sam se zeznuo i uzeo medijapan presvucen folijom visokog sjaja i nisam dobio kvalitet koji sam platio - treeeebalo je da od mirke uzmem broj telefona njene zene koja farba. cimao sam se do stare pazove po frontove i oni su mi rekli da moze da se desi taj 'efekat pomarandzine kore' ali ovo je bash bash naglaseno ...previse se vidi, jeste povrsina vrlo glatka ali... ne kazem da ne izgleda ok ali nisam platio da dobijem frontove sa glatkim celulitom...sta je tu je - za par godina ce nam verovatno dojaditi to brisanje pa cemo menjati frontove :)
ostalo je da jos ubacimo ugradnu rernu u uglu, da resimo osvetljenje ispod visecih elemenata i da skinem strech foliju sa donjih frontova...
bas me zanima koliko ce aspirator uspesno da usisava miris slaninice u tiganju (a ja je topim dok ne postane crispy) :) i koliko ce isparenja da se lepe za visece elemente z:mrgreen:
 

Prilozi

  • kuhinja1.jpg
    kuhinja1.jpg
    49,3 KB · Pregleda: 244
  • kuhinja2.jpg
    kuhinja2.jpg
    52,5 KB · Pregleda: 234
  • kuhinja3.jpg
    kuhinja3.jpg
    59,6 KB · Pregleda: 224
Poslednja izmena:
Dal sad da ti kazem il da pustim da ispeces slaninu prvi put ???

Nit ce aspirator da pomogne nit ce ta divna ravna ploca koju imamo i ti i ja ikad vise da bude tako cista. :(
E da mi je to neko rekao pre kupovine, kupila bi seljacki sporet majke mi moje.
NIKO al NIKO mi nije rekao da se ravna ploca cisti nikako , il jako tesko. Narocito oko tih prekidaca za struju :evil:

Znaci , ja pizdim kao nikad zivotu jer mi je ploca uvek nedovoljno cista.
Ma nema sanse da je operes ....ribas, cistis struzes al ona uvek muzgava.

Gledam kuhinju , divnaaaaa je .
I vidi ti se na crnom isto sto i meni na ljubicastom , koji je izgleda bas to sto ti imas, sa fotijom prevucen.
Al isto istacko.
Ne smem ni da ti kazem da vec sada 6 meseci kasnije vise nije ni tako sjajno :(
Spremam pare za zamenu tih ljubicastih frontova, pricali smo o tome.
Al sad se mislim dal ce dve boje belog da se pogode...
Pa cu mozda sivkasto da farbam kad dodje vreme ...otom potom.

Al da vam kazem....sve sto mi je preduzimac govorio dok smo radili i sve sto sam se najvise nervirala sad ne vidim ...Istina su njegove reci , da samo dok je stan prazan vidimo sve to sto nas nervira. Kad se uselis , jos mesec dva trazis mane a onda sve to nestane u svakodnevnici .

Zato budite mudriji od mene , ne nervirajte se zbog pomorandine kore, zbog zida krivog 2 mm, zbo plocice koja je ispala iz reda u mozaiku nista se to na kraju ne vidi .

A sacuvacete zivce prilicno.
 
Poslednja izmena:
mi uzeli zutu mat gorenje kuhinju, vec sam postavila slike- nije problem odrzavanja iako je svetla boja, samo prebrises mada je neravna struktura.
imamo svetlo ispod gornjih elemenata :zskace:
komode beli sjaj stoje u hodniku, prebrises samo magicnom krpom- bozanstveno :sanke:


jedino nisam zadovoljna smradom koji dolazi od komsija iz aspiratora- htela sam da stavim rernu ispod prozora al mi tipus iz gorenja rece kako su dobri aspiratori. ma, taj smrad je ne zaustavljiv z:mrgreen:

e, mirka- pa ko je ovde zivce sacuvao ,)
 
Poslednja izmena:
Al da vam kazem....sve sto mi je preduzimac govorio dok smo radili i sve sto sam se najvise nervirala sad ne vidim ...Istina su njegove reci , da samo dok je stan prazan vidimo sve to sto nas nervira. Kad se uselis , jos mesec dva trazis mane a onda sve to nestane u svakodnevnici .

Zato budite mudriji od mene , ne nervirajte se zbog pomorandine kore, zbog zida krivog 2 mm, zbo plocice koja je ispala iz reda u mozaiku nista se to na kraju ne vidi .

A sacuvacete zivce prilicno.

ma znam da te sitnice necu primecivati, ali, i ti i ja znamo, da nismo radnicima skakali za vrat to ne bi bilo 2mm nego 20cm (nije isto kada rade za sebe i za tamo nekog)...naš arhitekta (koji je ujedno i organizator radova), je vrlo smiren (bar kadrazgovara sa nama :)) i reagovao je na sva nasa nezadovoljstva (u smislu, prepravki gresaka) - preko nekih stvari smo i mi presli...najveca zamerka mi je prekoracenje roka...

i da, hvala najiskrenije na savetu za cuvanje zivaca...majke mi, trudio sam se da ih sacuvam ali...ako naletis na nekog ko je prosao kroz tu pricu bez zivciranja, vodi ga na pice i ispostavi mi racun :D
 
posto me je vise ljudi pitalo preko pp i ovde na temi o hidromasaznoj kadi
u pitanju je domaca proizvodnja, marconio
uzela sam elektroniku, sa hidro+aero mlaznicama i kompresorom za smanjenje buke i prilicno se cuje
zavisi sta ocekujete i koliki vam je prag tolerancije za zvukove pri opustanju u kadi :)
lako se odrzava, zadovoljna sam, za sada nemam nikakvih zamerki
za vise informacija pogledajte sajt http://pregled.info/marconio/index.php
 
posto me je vise ljudi pitalo preko pp i ovde na temi o hidromasaznoj kadi
u pitanju je domaca proizvodnja, marconio
uzela sam elektroniku, sa hidro+aero mlaznicama i kompresorom za smanjenje buke i prilicno se cuje
zavisi sta ocekujete i koliki vam je prag tolerancije za zvukove pri opustanju u kadi :)
lako se odrzava, zadovoljna sam, za sada nemam nikakvih zamerki
za vise informacija pogledajte sajt http://pregled.info/marconio/index.php

da..uzeli smo od istih...iskreno, da sam pre kupovine cuo kolika je buka (kao spoljna jedinica klime 24-ke i JACE) sa tim 'niskosumnim kompresorom', ne bih kupio...stalno pominjem da nisam dobio ni gratis cepice za uci uz taj 'niskosumni'...
inace, ta niskosumnost (ne)utice samo na aero mlaznice...
javno bih pohvalio njihovog servisera (cini mi se da se zove Bane) koji je u istom danu kada sam prijavio, otklonio curenje pri ispustanju vode (prilikom postavljanja nisu mogli da otpuste vodu po isprobavanju zbog zapusene kanalizacije - nedelo mojih vodoinstalatera)
 
pa nema baš precizno
zapišem stanje pa gledam dok se ne primaknemo crvenoj....
inače kotao je od 24 kw
nekad je uključem 1o sati a nekad i više
no ne vuče struju baš svih 12 sati...

Hvala.

[/B]

Jeste da nisam Mileva,ali da kažem za kotao.

Mi imamo "Termomont" 65 000 cal,na čvrsto gorivo + 24kW na struju.Ovo na struju nismo nikada koristili,to je čekalo neka bolja vremena,i još ih nije dočekalo.Grejemo se na čvrsto gorivo (ugalj + drva),ovo je 13 zima.Grejemo 200 m[SUP]2[/SUP],potrošimo poprilično ogreva (zavisi od spoljne temperature,naravno),ali nam je toplo kao u raju.

Pre desetak dana nam je kotao procurio,pa smo mislili da će nam Deda Mraz doneti novi,ali on je samo poslao majstora koji je ovaj postojeći zakrpio.U međuvremenu smo se raspitivali za cene,i kreću se od 1000 - 1500 evra,u zavisnosti od proizvođača.

Koliko sam ušla u problematiku sa kotlovima i kvadraturama mislim da ti je kotao predimenzionisan. Mada ne znam da li imaš izolaciju kuće, kakva ti je stolarija i dr. opet mi se čini da je mogao i manji, manje bi i drva išlo.

z:) Molila bih za iskustva sa kotlovima na čvrsto gorivo. Mogu ja da izvodim silne teorije ali praksa je drugo.
 
Kotao je,istina,mogao biti manji,ali u momentu kada je trebalo da ga nameste,nisu imali manjih,pa su nam dali taj veći,po ceni manjeg,jer su nam oni uvodili grejanje sa njihovim materijalom.

Kuća je građena pre 30 -ak godina,nema izolaciju,sa drvenom je stolarijom sa roletnama,tako da vetar pronađe svaku rupicu.Tako da je i u našem dvorištu toplije nego u komšijinom.z:( Radićemo nešto po tom pitanju,čim bude para.

Kada budemo menjali kotao,verovatno ćemo uzeti isti,jer ne mora tako često da se loži,a ogreva mora da se potroši,ako hoćemo da nam bude toplo.
 
nš kotao je ceo liven (ne samo cevi) to je kao mnogo dobro svi kažu, Italijanski je (mada postoji od skoro i Češka verzija) marke SIME od 32 000cl. greje tih 90 kvadrata li može celih 180 (bar nam tako rekli)

inače staro pravilo- kotao greje onoliko dobro koliko ga dobro ložiš
 
Sredstvom za pranje stakala....trenutno mer cini mi se.
Imam magicnu krpu samo za to i ne mesam hemije.
Desi se da ostanu linije al ponovim i onda bude sasvim sjajno i bez šara.

Visoki sjaj ti je ko robovlasnik....uzme te pod svoje i ne pusta ....
Zato ...ko ga uzme kajace se , ko ga ne uzme kajace se....
Al da si rob visokog sjaja- rob si ....
Svaki prstic se vidi, svaka tufnica, svaka fleka od vode , ulja....
Al uzitak je takodje neopisiv kad je cisto ....

( za odrzavanje takve kuhinje preporucujem kucnu pomocnicu ,:lol: )

Deco ....idite spavajte , ja otupe ovde poducavajuci vas ....

Aj sad zatvaramo, dodjite sutra :)

jao, kao da citam/slusam sebez:mrgreen:
ja svoju kuhinju brisem prontom antistatic, to je ona gusca masa, nije sredstvo ya pranje stakla i sjaji se fantasticno dok je ne pipnesz:mrgreen:
znači, postala sam rob, javno priznajem. mm rekao da će da mi zaveže taj pronto i ajax za staklo oko vrata da se ne mučim i ne nosim u rukama stalnoz:lol:
meni je i dnevna soba u visokom sjaju, trpezarijski sto presvučen staklom, surround u nekom sjaju koji skuplja prašinu brzinom svetlosti, tačno ne stignem ni da ga prebrišem, prašina je ponovo pala. i kupatilo u visokom sjaju, moram generalku da radim posle umivanja i pranja zubaz:mrgreen:
ali, zato je neopisivo lepo kad je čisto(mada nikako da se opustim, samo okrećem i krivim glavu pod različitim uglovima da proverim da nema negde neka flekaz:lol:) i mislim da bih opet izabrala visoki sjaj kad bih opremala stan.
i ja isto mrzim ravnu ploču i nema šanse da bude čista, jer kad staviš šerpu prvi put, ona je izgrebe i" ošteti" i onda tako bude puna crticaz:cry:. ja to nisam znala, mislila sam da ploča ima neki zaštitni sloj i da ostaje glatka.
napokon imam internet u stanu, postaviću fotke ovih dana kad smognem vremena (odnosno, kad okačim pronto i ajax o klin na 5 minutaz:mrgreen:), za razliku od maricez:p
 
...hmhmhm...moja kuhinja planirana za medijapan-crno-visok sjaj (donji elementi) i medijapan visok sjaj-šampanj(gornji) ...Da li da prepravljam(dok još nismo pustili da se radi)...??!:think:


P.S. Pod u kihinji je od granitnih crnih ploča...Iako me je prodavačica "molila" da razmislim da li baš mora crna- ja svoje isterala...Još se nismo uselili, al i sa papučama (najfinijim) svaki korak se (čini mi se) poznaje...Već mi je muka...Jedno je dok gledaš slike u časopisu, drugo je kad živiš u takvom stanu...O deci a bogami i mužiću ( u tom istom okuženju) i njihovim nonšalantnim baškarenjima i da ne pričam...:rida:
 
...hmhmhm...moja kuhinja planirana za medijapan-crno-visok sjaj (donji elementi) i medijapan visok sjaj-šampanj(gornji) ...Da li da prepravljam(dok još nismo pustili da se radi)...??!:think:


P.S. Pod u kihinji je od granitnih crnih ploča...Iako me je prodavačica "molila" da razmislim da li baš mora crna- ja svoje isterala...Još se nismo uselili, al i sa papučama (najfinijim) svaki korak se (čini mi se) poznaje...Već mi je muka...Jedno je dok gledaš slike u časopisu, drugo je kad živiš u takvom stanu...O deci a bogami i mužiću ( u tom istom okuženju) i njihovim nonšalantnim baškarenjima i da ne pričam...:rida:


Vi zene niste normalne.pa treba u svom stanu,gde treba da se opustim,budem pod stresom gde cu da gazim i kako da se kupam.Izbacio bih zenu iz stana.
 
e zato je kod mene sve mat od plocica u kuhinji i kupatilu, preko parketa, do kuhinjskih elemenata i nemam problema sa glancanjem istih

za staklenu plocu koristim plavi frosch(valjda se tako pise) i posle samo prebrisem krpom za staklo
a dugmice, mirka, vadim i kad ocistim, vratim
 
...hmhmhm...moja kuhinja planirana za medijapan-crno-visok sjaj (donji elementi) i medijapan visok sjaj-šampanj(gornji) ...Da li da prepravljam(dok još nismo pustili da se radi)...??!:think:


P.S. Pod u kihinji je od granitnih crnih ploča...Iako me je prodavačica "molila" da razmislim da li baš mora crna - ja svoje isterala...Još se nismo uselili, al i sa papučama (najfinijim) svaki korak se (čini mi se) poznaje...Već mi je muka...Jedno je dok gledaš slike u časopisu, drugo je kad živiš u takvom stanu...O deci a bogami i mužiću ( u tom istom okuženju) i njihovim nonšalantnim baškarenjima i da ne pričam...:rida:

ehehehe, za te crne plocice sam znao pa zato nisam hteo takve da stavljam :) to bi mi previshe ucrnilo kuhinju (ako je ikako moguce previse ucrniti - bar kad je moj ukus u pitanju) pa smo i tu stavili brodski pod.

za ove frontove - smo se definitivno zeznuli jer posle samo par brisanja smo skapirali KOLIKO je to prokletstvo - jeeeeeste izgleda super, ali nekako osecam da cemo prestati da se 'odusevljavamo' crnim sjajnim frontovima i da cemo i mi 'traziti fleke pod uglom ko neki'. nisu blesavi ti sto ti kazu da razmislis pa - ajde da se i ja pridruzim tome - RAZMISLI :D

da li ces razmisliti, pretpostavljam da hoces, da li ces se predomisliti - tesko. i nama su isto tako skretali paznju ali u 'tim prokletim casopisima' izgleda previse dobro da bismo se predomislili ;)

kod tebe je olaksavajuca okolnost sto su ti crni frotnovi dole pa se svetlo nece prelamati kao na gornjim elementima pa mooozda neces fleke i linijice i zaostale pokrete od prethodnog brisanja tako lako uocavati kao neki ovde z:mrgreen:

sta god odlucis - pogresices i sta god odlucis neces - pogresiti z:mrgreen:z:mrgreen:
 
e zato je kod mene sve mat od plocica u kuhinji i kupatilu, preko parketa, do kuhinjskih elemenata i nemam problema sa glancanjem istih

za staklenu plocu koristim plavi frosch(valjda se tako pise) i posle samo prebrisem krpom za staklo
a dugmice, mirka, vadim i kad ocistim, vratim

:eek: Vade se ????

Kako nauci me please.
Al nemoj da bude da nemas istu plocu pa da pocupam dugmice , kosu cu ti posle pocupati z:((
 
...čitam vas i drago mi je što imate svoje stanove, mogućnost da ih sredite
po svojoj želji...ali me zanima jedna stvar....
...da li vi kad birate nameštaj, kompletan, od predsoblja do spavaće sobe,
razmišljate da tru treba da živite XY godina..i da će vam jednog dana na
nos izaći toliko glancanje tog visokog sjaja....to je bre robija ljudi moji....
....mi smo nekad u našem stanu (roditeljski) imali skoro svud taj visoki
sjaj..i još tad sam se kao klinka, koju nije bilo briga da li je uglancano ili
ne.....sve radila mama naravno....zaklela da nikad, ali nikad neću to
čudo uneti u svoju kuću.....i nisam.......
....uvek sam želela da bude lepo i čisto, ali da po celi dan gledam gde
je čiji prst, i gde je ko kad zgazio..pa da li je slučajno neko stavio čašu
na sto bez podmetača..i ostao onaj krug.......ajte bre...ne razumem to...
...jedno su žurnali za uređenje prostora, a drugo je život...pa u tim istim
žurnalima, su spavaće sobe, crvene, zelene, čak crne (mislim na zidove),
zar ćete tako nešto uraditi sebi........
...za mene je životni prostor nešto gde se odmara, opušta, uživa....ne
radite to sebi dok ikako možete.....
...i sretno vam bilo usleljene u nove lepe stanove, uživajte u njima što duže
i lepše........
 
@affrodiita

ispucamo zelju i zamenimo frontove kad se smorimo - toliko. kod mene su samo frontovi problematicni. sto se radne ploce tice - uglavnom cemo da koristimo plin a i necemo se cimati da li je izgrebana ili nije. fleke na frontovima mnogo vise upadaju u oci.
dok predstavlja estetsko zadovoljstvo ok - kad smori - leti. to je to.
znam da bismo sigurno zazalili da ih nismo uzeli.
objasnjenje je bilo jednostavno. z:poz:
 

Back
Top