Adaptacija stana od poda do plafona

Da li neko moze da mi odogovori, koliko otprilike kosta skidanje parketa i stavljanje laminata za stan od tridesetak kvadrata?

pa zar je taj parket TOLIKO unisten da ne moze da se sredi? greota da sa parketa predjes na laminat...

cini mi se da sam video po nekim oglasima da su cifre u bgd-u od 3-5 evra za postavljanje. za skidanje nisam siguran ali obrati paznju da je pre postavljanja laminata preporucljivo postavljanje filca ili jos bolje termosajlent-a radi, koliko toliko, smanjivanja pucketanja/skripanja. termosajlent je oko 50-60din/m2 - 5mm debljine i duplo za 1cm debljine.

vidim da je pitanje postavljeno u 22:28 pa pretpostavljam da je nestrpljenje veliko da se racunca stavi na papir. ako ne saznas izguglaj brojeve telefona parketara pa zovi ujutru nekoliko njih i dobices relanu cifru (naravno, ocekuj da je tvoj problem 'narocit i da ce to verovatno skuplje da kosta nego inace' - to ti kazu pre nego sto im se predstavis z:)).

ako parket nije MNOOGO unisten jeftinije ti je da ga izhoblujes, popunis rupe i prelakiras...cene se krecu od 3-4-5 evra bez materijala (lak itd) i ~7-8-9e sa materijalom...naravno po m2...

ne znam da li planiras da zivis u tom stanu ili da ga izdajes, ali ako planiras da zivis, ako je na duze - napravi racunicu i za postavljanje parketa pa razmisli...ako razlika nije ogromna...vodi racuna da dugotrajnost dobro postavljenog parketa razliku u ceni definitivno smanjuje ako cak, i ne daje prednost parketu...naravno, sve u sklopu mogucnosti i planova...

sorry ako sam te smorio popovanjem laminat vs parket...
pozdrav
 
Ljudi moji,

čitam danas ovu temu, i prosto me muka hvata jer me čeka isto što i Mirku, jedino što je meni budžet ograničen dosta, a volela bih da sve bude onako kako valja.

Prosto ne znam odakle da krenem. U stvari, letos je moj brat polupao jedan zid, skinuo je parket, plocice, tj. svu sanitariju i tu smo stali. Stan je sada kao u sivoj fazi. Jedino što sam naručila to su sigurnosna vrata, ostalo nemam ideje, niti boje, niti plocice. Svidja mi se mozaik, ne znam gde da ga stavljam. Nemam majstore. Trebaju mi parketar, gipsar, keramičar.... Svaka informacija gde šta kupiti je dobrodošla: pločice, pvc stolarija, parket, sanitarije....... sobna vrata. Da to bude neki dobar kvalitet. Pomagajte, šaljite kontakte majstora na pp.

Mikra jesi li zadovoljna gipsarom, on mi treba. Da, imam i žardinjere na terasi, prvo sam mislila da ih lupam, brat me ubeđuje da to ostavim za sledeću godinu, ja bih odmah, mada je to dosta nezgodan posao. Ko je tebi to radio.

Btw. preduzimača sam razmišljala da uzmem, ali mi je čovek za sve ovo što mi je brat uradio za dve nedelje tražio 1. 500 eura, pa sam odustala.

Da, inače sam sama, neudata, tako da nemam muške pomoći, brat kada stigne, ali me uglavnom sve čeka samu

Brrrr ježim se od same pomisli, od toga da svaki detalj treba birati, koliko vremena treba za sve


Poz.
 
hm, pa priti mač standardno.

neki preliminarni dogovor je da ne štedimo na spoljnoj stolariji i kupatilu, a sve ostalo - srednja klasa (imamo super stolara koji će nam napraviti kuhinju za 1500, za parket smo računale 40eur/kvm, sobna vrata 300-350, itd.). ne znam, nekako skupljajući informacije o cenama, sa različitih strana, došle smo približno do ove cifre (500 eura gore-dole). a u zavisnosti od prioriteta, negde štrpneš pa dodaš drugde, šta znam... radije bismo da nam ostane dovoljno da se 'raspustimo' kod nameštaja, rasvete, detalja i estetike uopšte, nego kod ovih stvari. ali naravno, nipošto na uštrb kvaliteta...


mogu li dobiti kontakt tog tvog stolara na pp

Elem, pokazala sam bratu forum, a on se smeje i pita, da li sam ja u stvari Mirka, i da li sam se lazno predstavila, jer kada je citao neke njene odgovore, kaze kao da sam ih ja pisala
 
Da li neko moze da mi odogovori, koliko otprilike kosta skidanje parketa i stavljanje laminata za stan od tridesetak kvadrata?

e pa ovako

mi u kući imamo parket
hrastov
stajao nekih 15 god pre no što je postavljen
pa postavljen stajao još 10
pa se pojavili sipci
ne svuda, u dve sobe u prizemlju (u kojima inače nikog nema, samo odložena sezonska obuća, stari udžbenici i sl)

svašta se tu pokušavalo, od ubijanja istih agresivnim hemikalijama putem šprica u rupice, do prelaženja vremom peglom
i ništa

onda Alfa kupi paket novog parketa da zameni tih par napadnutih parketa

i šlogira
kad je počeo da ih vadi vidi da su i okolni koji su delovali zdravo (mislim bez rupa) ustvari prosto pojedeni odozdo

i dohvati motiku
pa udri
pa udri
i soba od 12 kvadrata za nepun sat oslobođena parketa
isti korišćen kao čvrsto gorivo u kotlu

soba mesec dana luftirana pa stavljen stirodur od 2 ili 3cm pa laminat.
Laminat postavljao naravno on uz moju pomoć - inače on nije majstor, a ja od majstorice par svetlosnih godina udaljena) Postavljen laminat za par sati.

Dtuga soba sređena na isti način samo što su akteri skidanja parketa bili ćerka (Naročito ona) i sin, a laminat za jedno veče postavili ćera i muž.

Naravoučenije -probaj sam nije komplikovano ili vidi sa nekim prijateljem koji je možda to nekad radio.

Pre postavljanja tog laminata Alfa je pomagao jednom takođe samoukom prijatelju i video kako se to radi.

Nije velika nauka, u životu ima mnooogo komplikovanijih stvari - sviranje po notama naprimer
 
e pa ovako

mi u kući imamo parket
hrastov
stajao nekih 15 god pre no što je postavljen
pa postavljen stajao još 10
pa se pojavili sipci
ne svuda, u dve sobe u prizemlju (u kojima inače nikog nema, samo odložena sezonska obuća, stari udžbenici i sl)

svašta se tu pokušavalo, od ubijanja istih agresivnim hemikalijama putem šprica u rupice, do prelaženja vremom peglom
i ništa

onda Alfa kupi paket novog parketa da zameni tih par napadnutih parketa

i šlogira
kad je počeo da ih vadi vidi da su i okolni koji su delovali zdravo (mislim bez rupa) ustvari prosto pojedeni odozdo

i dohvati motiku
pa udri
pa udri
i soba od 12 kvadrata za nepun sat oslobođena parketa
isti korišćen kao čvrsto gorivo u kotlu

soba mesec dana luftirana pa stavljen stirodur od 2 ili 3cm pa laminat.
Laminat postavljao naravno on uz moju pomoć - inače on nije majstor, a ja od majstorice par svetlosnih godina udaljena) Postavljen laminat za par sati.

Dtuga soba sređena na isti način samo što su akteri skidanja parketa bili ćerka (Naročito ona) i sin, a laminat za jedno veče postavili ćera i muž.

Naravoučenije -probaj sam nije komplikovano ili vidi sa nekim prijateljem koji je možda to nekad radio.

Pre postavljanja tog laminata Alfa je pomagao jednom takođe samoukom prijatelju i video kako se to radi.

Nije velika nauka, u životu ima mnooogo komplikovanijih stvari - sviranje po notama naprimer

Nemam ništa protiv laminata, sad već ima veoma lepih boja i dezena, čak sam neko vreme jako želela da menjam parket za laminat, ali me mm ipak odgovorio.
U našoj kući, u svim sobama je parket, već 45.g. kada smo se uselili pre više od 20.g. bio je veoma ružan, taman, izgreban, flekav. Iznajmili smo mašinu za hoblovanje, sami to odradili, zazore popunili tutkalom i prašinom od hoblovanja, prelakirali i proveli sledećih 15.g. bez većih problema, posle smo ponovo uradili isto. I sad izleda predivno.
Inače, parket kao i svako drvo, treba da se koristi, tebi je verovatno zato i propao jer je kako kažeš bio u prostorijama koje se ni ne koriste, možda nije bilo dovoljno svežeg vazduha ili nešto slično.
Sad u svim farbarama ima da se kupi lak za parket u raznim bojama tako da se dobije određena boja, a sve one šare i čvorići koje parket poseduje ostaju vidljivi i i dalje veoma lepi. A, da, htedoh reći, glasam za parket, protiv laminata. z:)
 
e pa ovako

mi u kući imamo parket
hrastov
stajao nekih 15 god pre no što je postavljen
pa postavljen stajao još 10
pa se pojavili sipci
ne svuda, u dve sobe u prizemlju (u kojima inače nikog nema, samo odložena sezonska obuća, stari udžbenici i sl)

svašta se tu pokušavalo, od ubijanja istih agresivnim hemikalijama putem šprica u rupice, do prelaženja vremom peglom
i ništa

onda Alfa kupi paket novog parketa da zameni tih par napadnutih parketa

i šlogira
kad je počeo da ih vadi vidi da su i okolni koji su delovali zdravo (mislim bez rupa) ustvari prosto pojedeni odozdo

i dohvati motiku
pa udri
pa udri
i soba od 12 kvadrata za nepun sat oslobođena parketa
isti korišćen kao čvrsto gorivo u kotlu

soba mesec dana luftirana pa stavljen stirodur od 2 ili 3cm pa laminat.
Laminat postavljao naravno on uz moju pomoć - inače on nije majstor, a ja od majstorice par svetlosnih godina udaljena) Postavljen laminat za par sati.

Dtuga soba sređena na isti način samo što su akteri skidanja parketa bili ćerka (Naročito ona) i sin, a laminat za jedno veče postavili ćera i muž.

Naravoučenije -probaj sam nije komplikovano ili vidi sa nekim prijateljem koji je možda to nekad radio.

Pre postavljanja tog laminata Alfa je pomagao jednom takođe samoukom prijatelju i video kako se to radi.

Nije velika nauka, u životu ima mnooogo komplikovanijih stvari - sviranje po notama naprimer

I mi smo sami postavljali laminat u jednoj sobi, no malo više smo majstoričavi pa je bilo jednostavno. Planiramo da postavljamo brodski pod u nekoj budućnosti, naravno sami. Od ova dva majstora u kući nijedan više mi ne treba.
Koliko si u toku sa kotlovima za cg po Nišu, kada ih već pominješ?
Juće smo išli da gledamo nešto, ali gori dan nisam mogla da izaberem. Po onoj mećavi više smo čistili auto no što smo mogli da idemo od radnje do radnje. Koji kotao imaš i za koju kvadraturu?
 
Super. Bitno da je ljubimac a dali je retriver ili doga nebitno..

Inače ja sam moler po struci pa ako nekome mogu biti od pomoci, rado cu pomoci...
Ево, мени треба савет.
У купатилу имам плочице до плафона, купатило се не греје, има само један мали спољни зид и на њему мали прозор.
На плафону су се појавиле флеке свих димензија и боја. z:(
Прошле зиме је био један малецни конденз у углу, а сада се он мало и проширио.
Изнад бојлера су неке жуте флеке, у једном делу изгледа да је плафон напукао, а и на осталим местима се ту и тамо појави понека флека која ми не делује да је од комшије. z:(
 
Ево, мени треба савет.
У купатилу имам плочице до плафона, купатило се не греје, има само један мали спољни зид и на њему мали прозор.
На плафону су се појавиле флеке свих димензија и боја. z:(
Прошле зиме је био један малецни конденз у углу, а сада се он мало и проширио.
Изнад бојлера су неке жуте флеке, у једном делу изгледа да је плафон напукао, а и на осталим местима се ту и тамо појави понека флека која ми не делује да је од комшије. z:(

Iz iskustva znam, da ako se kupatilo ne greje, mora veoma često da se provetrava. Tebi su se izgleda pojavile fleke od pare, a verovatno je i buđ krenula. Buđ se lako uklanja rastvorom od tople vode i sirćeta, ali kao što rekoh, mora se često provetravati.
 
Мени су врата од купатила отворена увек а прозор повремено.
Да ли има нешто... нека ефикасна изолација за плафон?
Нисам споменула да је монта 9 сантиметара, ако то уопште има неке везе.
 
Мени су врата од купатила отворена увек а прозор повремено.
Да ли има нешто... нека ефикасна изолација за плафон?
Нисам споменула да је монта 9 сантиметара, ако то уопште има неке везе.

meni su keramicar i gipsari rekli da postoji nesto cime se namaze plafon i to kao sprecava stvaranja budji - ta zastita bi trebaloda traje 2-3 godine...e sad, ja slepac nisam zapisao kako se to tacno zove... proguglacu cim skinem 13 i 14 epizodu heroja...
 
e, izguglah i setih se... u pitanju je Perma White farba... nisam siguran oko detalja nanosenja itd...to bi morala da se posavetujes sa nekim...po netu mozes da vidis 'iskustva' ljudi sa tom farbom...srecno...
inace mnogi savetuju da se odozgo stavi stirodur pa gipsana ploca+gletovanje pa mazanje tom farbom...raspitaj se oko detalja..pozdrav...
 
I mi smo sami postavljali laminat u jednoj sobi, no malo više smo majstoričavi pa je bilo jednostavno. Planiramo da postavljamo brodski pod u nekoj budućnosti, naravno sami. Od ova dva majstora u kući nijedan više mi ne treba.
Koliko si u toku sa kotlovima za cg po Nišu, kada ih već pominješ?
Juće smo išli da gledamo nešto, ali gori dan nisam mogla da izaberem. Po onoj mećavi više smo čistili auto no što smo mogli da idemo od radnje do radnje. Koji kotao imaš i za koju kvadraturu?

imamo kotao nastruju - koristimo dok se ne primaknemo crvenoj tarifi jer su to obda troškovi od kojih boli glava, i kotao na drva italijanski (pogledaću mu posle marku)
Smešteni su u garaži i greju jedan sprat kuće )oko 90 kvadrata, mada je moguće da greju još jedan, ali otom potom
 
imamo kotao nastruju - koristimo dok se ne primaknemo crvenoj tarifi jer su to obda troškovi od kojih boli glava, i kotao na drva italijanski (pogledaću mu posle marku)
Smešteni su u garaži i greju jedan sprat kuće )oko 90 kvadrata, mada je moguće da greju još jedan, ali otom potom

koliko dana mesecno (prosek, sati dnevno, neki pokazatelj) koristite elektricni kotao da biste izbegli crvenu zonu? i na koliko kilovata?
ja sam se bas dvoumio izmedju elektricnog kolta i cini grejaca u radijatorima. odlucio sam se za ove cini (mek) grejace ali jos nisam poceo da ih koristim jer se jos nisam preselio...
ostavio sam mogucnost kacenja el. kotla ako ovi grejaci ne budu zadovoljili...
 
E ima neki stop kondenz il kako vec ,al me jedan moler naucio da delove sa flekama treba zamazati masnom farbom, znate onom teskom sto krece domove zdravlja i skole , il farbom za radijatore i da onda tu fleka vise nikad nece da se vrati.

Isprobala sam sa farbom za radijator na jednom zidu gde se provlacila vlaga kroz fasadu i NIKADA vise se fleka nije vratila.
Od tad ima 4 godine.

Pa eto probaj i taj metod Kvin....kupi farbu za radijator ima mala kanica ....cetkom premazi flekavi deo zida i posle prekreci ....
 
E ima neki stop kondenz il kako vec ,al me jedan moler naucio da delove sa flekama treba zamazati masnom farbom, znate onom teskom sto krece domove zdravlja i skole , il farbom za radijatore i da onda tu fleka vise nikad nece da se vrati.

Isprobala sam sa farbom za radijator na jednom zidu gde se provlacila vlaga kroz fasadu i NIKADA vise se fleka nije vratila.
Od tad ima 4 godine.

Pa eto probaj i taj metod Kvin....kupi farbu za radijator ima mala kanica ....cetkom premazi flekavi deo zida i posle prekreci ....
Видиш... Тога се не бих сетила. А то могу да пробам и сама. z:kiss:
 
Stani na kadu ako je imas.
Il nabavi one merdevine sto koriste na selu ko precaga...
Il brate nabavi nekog dvometrasa i pravi se naivna ....
Dokle vise da budemo emancipovane ....
I ja debil sta vas ucim ...same da farbate.
To je pogresno - sasvim pogresno.
Mene su na faksu ucili- ako vi ne znate nadjite nekog ko zna ...

E pa u tom duhu ...ako vi ne mozete ( a ne mozete jer "ne mozete" , jel tako ? - tako je , nemoj da bi neka sad pisnula da moze !!!!! ) NADJITE NEKOGA KO MOŽE.

Hvala na paznji i dovidjenja :lol:
 
Poslednja izmena:
I mi smo sami postavljali laminat u jednoj sobi, no malo više smo majstoričavi pa je bilo jednostavno. Planiramo da postavljamo brodski pod u nekoj budućnosti, naravno sami. Od ova dva majstora u kući nijedan više mi ne treba.
Koliko si u toku sa kotlovima za cg po Nišu, kada ih već pominješ?
Juće smo išli da gledamo nešto, ali gori dan nisam mogla da izaberem. Po onoj mećavi više smo čistili auto no što smo mogli da idemo od radnje do radnje. Koji kotao imaš i za koju kvadraturu?


Jeste da nisam Mileva,ali da kažem za kotao.

Mi imamo "Termomont" 65 000 cal,na čvrsto gorivo + 24kW na struju.Ovo na struju nismo nikada koristili,to je čekalo neka bolja vremena,i još ih nije dočekalo.Grejemo se na čvrsto gorivo (ugalj + drva),ovo je 13 zima.Grejemo 200 m[SUP]2[/SUP],potrošimo poprilično ogreva (zavisi od spoljne temperature,naravno),ali nam je toplo kao u raju.

Pre desetak dana nam je kotao procurio,pa smo mislili da će nam Deda Mraz doneti novi,ali on je samo poslao majstora koji je ovaj postojeći zakrpio.U međuvremenu smo se raspitivali za cene,i kreću se od 1000 - 1500 evra,u zavisnosti od proizvođača.
 
Eh i moje kupatilo je zvanicno gotovo...jos samo da ga sredim da sija sija.




1zlrl2c.jpg


Danas bio majstor za bojler :roll: jer nov bojler pisti i zavija.
Fabricki je ventil bio malo stegnutiji pa zato.
Odpustio ga majstor i sad je super .
Dakle jos jedan dokaz da nista ne mozes da kupis da bude dobro.


Mirka, ovi ormarici ispod lavaboa, jesu li pravljeni ili kupljeni?
 

Back
Top