Adaptacija stana od poda do plafona

Hvala puno! nama se jako svidela Luna, jedino smo se malo razočarali u ponudu materijala :( Juče sam išla sa drugaricom u Alexa Mobili salon i našla dve garniture koje stvarno izgledaju super a za 30-40% su jeftinije od Lagada. I sad sam u nedoumici...:roll:
Lagado garniture su super,ja se kajem sto nismo uzeli,bila je jedna prelepa kozna,ali je jako skupa,oko 180 hiljada...
Jedini savet koji mogu da dam sto se tice garnitura da niko ne kupi Pegasus!!!Imam jako lose iskustvo sa njima...i sa garniturom i sa proizvodjacem....:(
 
evo doslo vreme da se i ja bavim preuredjenjem stana...pocela od kuhinje, pa imam par pitanja ako bi neko mogao da pomogne da ne bih napravila neku skupu ili nepopravljivu gresku...

dakle, htela bih da stavim halogenu rasvetu ugradjenu u dno gornjih kuhinjskih elemenata, ali bih da ona bude duguljasta tj. da ide duzinom tog dna...da li znate gde bih to mogla naci :think: ...sve sto sam vidjala su male kvadrataste i okrugle halogene sijalice, a to vec imam iznad elemenata...

gledala sam sudopere i tu ne znam sta da radim :sad2:...radna ploca je crna granitna i razmisljala sam o granitnoj sudoperi, ali me naplasise da se ona lose odrzava...da li neko ima iskustva sa njom? gde ste vi gledali sudopere i kakve sudopere imate? ja sam za sad u simoni...bilo bi super ako neko ima neki savet gde je dobar izbor...meni su lepe i one od inoksa

Ja imam krem granitnu sudoperu... i ja sam se bojala oko održavanja, međutim pokazala se skroz ok...
Jeste da je koristim tek nedelju dana... ali ja sam zadovoljna...
Mi smo uzeli Blanko, u Hadžiruvimovoj ulici, u NS-u...;)
 
theduduk, drizzt, hvala mnogo na informacijama...znaci, postoji resenje za ono sto hocu :)

Mali Cicak, cestitke za useljenje :super: :klap:
reci molim te, kojim se sredstvom granitne sudopere odrzavaju? meni su rekli da treba da se koristi neko sredstvo samo za njih, inace jako lose izgledaju posle nekog vremena :think:
 
theduduk, drizzt, hvala mnogo na informacijama...znaci, postoji resenje za ono sto hocu :)

Mali Cicak, cestitke za useljenje :super: :klap:
reci molim te, kojim se sredstvom granitne sudopere odrzavaju? meni su rekli da treba da se koristi neko sredstvo samo za njih, inace jako lose izgledaju posle nekog vremena :think:


Zahvaljujuci mojoj gospodji,nerviramo se sa tom budalastinom.Nicim se ne odrzava,samo nervira.INOX je zakon,ako hoces da koristis sudoperu.Ako hoces da se slikas pored nje,onda moze i od kedrovine.:rtfm::lol:
 
theduduk, drizzt, hvala mnogo na informacijama...znaci, postoji resenje za ono sto hocu :)

Mali Cicak, cestitke za useljenje :super: :klap:
reci molim te, kojim se sredstvom granitne sudopere odrzavaju? meni su rekli da treba da se koristi neko sredstvo samo za njih, inace jako lose izgledaju posle nekog vremena :think:

:hvala:

Ja samo oribam posle pranja suđa sunđerom i tečnošću za suđe i isperem vodom(imam onu slavinu sa crevom-skroz je praktična stvar;))...
To je granit, trebalo bi da je otporan na svašta...
:D:bye:;)
 
:hvala:

Ja samo oribam posle pranja suđa sunđerom i tečnošću za suđe i isperem vodom(imam onu slavinu sa crevom-skroz je praktična stvar;))...
To je granit, trebalo bi da je otporan na svašta...
:D:bye:;)

znaci, imas i tu stvarcicu...ja isto to planiram, pa mi drago da cujem da je prakticna...

kad sam kod toga, da li u beogradu (i okolini) ima kada koje imaju integrisan tus u jednom uglu tako da se tus izvlaci iz tog ugla?
al sam jasno objasnila :confused:
dakle, drska od tusa viri "zabodena" u ugao od kade i kad se povuce, izlazi crevo od tusa...kad hoce da se odlozi nazad, crevo se samo uvlaci i ostane da viri samo rucica...slican mehanizam kao na tvojoj slavini...
iz iskustva jako prakticna stvar, ne mota se crevo svuda po kadi, sve je uredno odlozeno, a drska od tusa stoji kao ukras u uglu kade.
gde bih to mogla naci?
 
znaci, imas i tu stvarcicu...ja isto to planiram, pa mi drago da cujem da je prakticna...

kad sam kod toga, da li u beogradu (i okolini) ima kada koje imaju integrisan tus u jednom uglu tako da se tus izvlaci iz tog ugla?
al sam jasno objasnila :confused:
dakle, drska od tusa viri "zabodena" u ugao od kade i kad se povuce, izlazi crevo od tusa...kad hoce da se odlozi nazad, crevo se samo uvlaci i ostane da viri samo rucica...slican mehanizam kao na tvojoj slavini...
iz iskustva jako prakticna stvar, ne mota se crevo svuda po kadi, sve je uredno odlozeno, a drska od tusa stoji kao ukras u uglu kade.
gde bih to mogla naci?

Vidiš o tome nisam razmišljala...:think:
Mada mislim da sam nešto takvo videla u Novoj keramici na Veterničkom putu u Novom sadu...
Tih radnji ima i u BG-u...

Javi ako nađeš...:D

Ali tu moraš da imaš rupu na kadi za tuš... a to sumnjam da ima...
Ne znam...
 
znaci, imas i tu stvarcicu...ja isto to planiram, pa mi drago da cujem da je prakticna...

kad sam kod toga, da li u beogradu (i okolini) ima kada koje imaju integrisan tus u jednom uglu tako da se tus izvlaci iz tog ugla?
al sam jasno objasnila :confused:
dakle, drska od tusa viri "zabodena" u ugao od kade i kad se povuce, izlazi crevo od tusa...kad hoce da se odlozi nazad, crevo se samo uvlaci i ostane da viri samo rucica...slican mehanizam kao na tvojoj slavini...
iz iskustva jako prakticna stvar, ne mota se crevo svuda po kadi, sve je uredno odlozeno, a drska od tusa stoji kao ukras u uglu kade.
gde bih to mogla naci?

to je jedna od opcija kod hidromasaznih kada. pretpostavljam da moze i kod obicne. samo dovod vode mora da bude ispod nivoa kade da bi to lepo izgledalo iance nema bash nekog smisla. mislim da se na hidromasaznim kadama to zove 'slap slavina'.

pogledaj na sajtu:

http://pregled.info/marconio/index.php

oni imaju i obicne kade pa pitaj za tu kombinaciju.

kod njih opcija slap slavine kosta nesto preko 16000 dinara.
ja sam kupio od njih hidromasaznu kadu (ali preko beokeramike i izvodjaca radova blah blah) i prekosutra treba da mi je ugrade pa za sada ne mogu da komentarishem kvalitet itd...

uvek mozes da pozoves nekog iskusnog vodoinstalatera sa iskustvom da ga pitas za misljenje.
 
to je jedna od opcija kod hidromasaznih kada. pretpostavljam da moze i kod obicne. samo dovod vode mora da bude ispod nivoa kade da bi to lepo izgledalo iance nema bash nekog smisla. mislim da se na hidromasaznim kadama to zove 'slap slavina'.

pogledaj na sajtu:

http://pregled.info/marconio/index.php
kod njih opcija slap slavine kosta nesto preko 16000 dinara.
ja sam kupio od njih hidromasaznu kadu (ali preko beokeramike i izvodjaca radova blah blah) i prekosutra treba da mi je ugrade pa za sada ne mogu da komentarishem kvalitet itd...

uvek mozes da pozoves nekog iskusnog vodoinstalatera sa iskustvom da ga pitas za misljenje.
Ja imam tu u dečijem kupatilu ali sam ubeđena da nema nikakve rupe, tj. da nema ostavljeno za taj slap sistem...
Baš ću pogledati...
To zvuči praktično
...:D
 
Ja imam tu u dečijem kupatilu ali sam ubeđena da nema nikakve rupe, tj. da nema ostavljeno za taj slap sistem...
Baš ću pogledati...
To zvuči praktično
...:D

Te rupe se buse samo ako odaberes opciju slap slavine inace rupa nema. Ne znam da li je izvodljivo naknadno ubacivanje slap slavine (uslov je da imas dovod vode ispod novoa kade). pretpostavljam da za odgovarajuci iznos - jeste :)
 
to je jedna od opcija kod hidromasaznih kada. pretpostavljam da moze i kod obicne. samo dovod vode mora da bude ispod nivoa kade da bi to lepo izgledalo iance nema bash nekog smisla. mislim da se na hidromasaznim kadama to zove 'slap slavina'.

pogledaj na sajtu:

http://pregled.info/marconio/index.php

oni imaju i obicne kade pa pitaj za tu kombinaciju.

kod njih opcija slap slavine kosta nesto preko 16000 dinara.
ja sam kupio od njih hidromasaznu kadu (ali preko beokeramike i izvodjaca radova blah blah) i prekosutra treba da mi je ugrade pa za sada ne mogu da komentarishem kvalitet itd...

uvek mozes da pozoves nekog iskusnog vodoinstalatera sa iskustvom da ga pitas za misljenje.

hvala mnogo drizzt :hvala:
pogledacu ja kod ovih da li imaju to sto trazim
tebi srecno uzivanje u hidromasaznoj kadi kad stigne...javi utiske kad isprobas, mozda se predomislim pa uzmem i ja takvu :think:
 
hvala mnogo drizzt :hvala:
pogledacu ja kod ovih da li imaju to sto trazim
tebi srecno uzivanje u hidromasaznoj kadi kad stigne...javi utiske kad isprobas, mozda se predomislim pa uzmem i ja takvu :think:

Iskreno, to je bila veeeelika zelja moje lepse polovine pa nisam imao srca da se ne slozim (iako mi je to bacanje para :)). Ono o cemu sam razmisljao je garancija i servis i dovoljna duzina kade da mogu da se smestim (kada je 180cm ja sam ~190cm - snaci cu ce).
Kod pomenutog proizvidjaca (ili je bolje reci sklapaca kada) je garancija na hidromasazni sistem 2 godine dok kod svih ostalih (svih koje sam izguglao, a guglao sam) godinu dana. Ove kade se sklapaju u Srbiji i imaju servis koji moze i u vangarantnom roku da 'resava' probleme. Na samu kadu je garancija 10 godina. Ovo nije nikakvo reklamiranje nego pojasnjavanje mog izbora kade/prodavca.
Sto se kineskih kada tice, jeste, imaju sve i svasta za isti kes ali kad rikne - pozdrav, cak ni sami prodavci cesto nisu znali da mi kazu ima li servisa, ko to servisira, ima li rezervnih delova...Nismo imali TOLIKO kesha da rizikujemo sa kineskim kadama :)

PS: Sad vidim da na sajtu koji sam ti poslao nema slika regularnih kada. Sajt su izgleda promenili u medjuvremenu. Na prethodnom su imali slicice i ponudu kada bezhidromasaznog sistema.
 
bar se neko uselio - uzivaj...
ja cu morati da cekam zbog nepromisljenosti vodoinstalatera. videli ljudi kanalizacionu cev i dogradili moj odvod na istu bez prethodne provere da li je ova ispravna/nezapusena itd itd... pustali oni vodu malo po malo i to je islo.
onda ja pustim istovremeno vodu iz 2 kotlica i 2 lavaboa i pocelo stvaranje bazena u kupatilu.
dolazili danas sa kamerom da traze problem - ali kamera je bez svetla. mozgovi probali da rade 'kolonoskopiju' kanalizacionih creva kamerom bez svetla a uz to i bez dovoljno dugacke sajle...
urghhhh...
poludeo sam!!!
 
Ufffffffffffffffff...drzi se ...
Zivci nemaju cenu .
To ja sad znam.
Da je neko imao da mi kaze onda ...

Hvala Mirka na podrsci :)
Meni su mnogi pricali i upozoravali me ali i ja imam radno vreme i nisam mogao svaki minut da provodim sa hm...NJIMA...Skakao sam IM za vrat za sve sto sam mogao, izlazio sa posla (nadredjeni na poslu imaju OGROMNO razumevanje) da ONI ne bi donosili odluke bez mene.

Jedino stolara koji mi je sklapao kuhinju mogu da preporucim i pohvalim, svi ostali su radili na zestoku gurku, da ne kazem bicevanje...

Neke od 'situacija':

Lik koji je sklapao brodski pod ga je stvarno odlicno postavio a onda ga je lakirao bez da prethodno obrise svu prljavstinu od gazenja po podu pa mi tako tetovirao brodski pod. Naravno rekao sam im da se pojave sa hoblericom, da ociste i ponovo lakiraju (srecom sam uzeo brodski pod od 25mm debljine a ne od 19mm) ...
Molere sam vracao jedno 3 puta da poprave propuste i neka ostecena nastala nakon moleraja...
Otpustio lika koji je probao da postavi prozore sa mehanizmima iz doba jure i koji ne dihtuju kao i keramicara koji je granitne plocice hteo da sece masinom za keramicke plocice.

I nesto pozitivno, sutra napokon dolaze serviseri da povezu side by side :D pa ce kuhinja dobiti svoj konacan izgled...Hidromasazna kada je ugradjena i fenomenalno se uklopila ali nismo smeli skroz da ispraznimo vodu nakon probe da ne bismo imali bazen u kupatilu.

Bar sam se ovim postom ja ispraznio...sad mi je lakse :)

Pozdrav
 

Back
Top