Adaptacija stana od poda do plafona

Javi, molim te! Meni su u jednom kupatilu na braon podnim pločicama- braon fuge. E, sad- dok su pločice mokre (kad zabrišem onom viledom) i fuge su tamno braon. Kad se osuši sve- fuge postanu kao prašnjave. Majstori su još uvek u kući (rade treće kupatilo) i na moju primedbu, nešto sležu ramenima i kažu- do fug mase je!:eek: Na moju opasku da prefuguju ponovo- rekli mi da to ne ide baš tako i da bi trebali da obijaju tu fug masu kako bi postavili novu...Ja čekam da mi reše problem...

Ma kakvi...
Nama su isfugovali pre mesec-dva(više ni ne znam koliko)... i pošto se svašta radilo od tada... i uprljale su se... majstor mi je još tada rekao, da ne brinem, da će oni to osvežiti...
Ako se setim danas ću ga pitati...:bye:
 
Pošto i ja imam stepenište na taj fazon, da je sve iznad dnevnog boravka otvoreno, zanima me, jel imao ko iskustva sa grejanjem?

Sva toplota ide gore, pa se bojim da će nam zimi biti hladno? Ne znam?:zima:


Inače dragi moji ljudi, nama završavaju stavljanje parketa dole... ako nam unutrašnja vrata stignu na vreme(gotova su odavno-samo se čekaju neke šarke)... mi useljavamo za nedelju dana!!!!!!!!!!! Jupiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nek bude i za dve biću srećna!!!))))))))))))):worth::worth::worth:



U kuci ne mogu se pohvaliti da mozemo da ugrejemo za kratke rukave niti da malo placamo grejanje.
To lepo izgleda ali je stvarno nezahvalno za grejanje.
Gledamo kako iskombinovati pa lepo zatvoriti...ali je malo nezgodno....

Srecno za useljaj:)
 
Mali cicak, jeste se to uselili:D
Daj neke slicice, radoznali smo
Nismo još...
Lakira se parket...

Ali smo zato za vikend sredili dvorište... :D
U kuci ne mogu se pohvaliti da mozemo da ugrejemo za kratke rukave niti da malo placamo grejanje.
To lepo izgleda ali je stvarno nezahvalno za grejanje.
Gledamo kako iskombinovati pa lepo zatvoriti...ali je malo nezgodno....

Srecno za useljaj:)
Hvala...:hvala:
 
Cao svima.
Moje opremanje stana je uglavnom zavrseno Ostale su mi jos neke sitnice, ali za to ima vremena.
Vidim da ste vi svi u toku ,zanima me ima li neko ideju ili predlog gde ili kako mogu da zastaklim kadu. U pitanju je obicna, cetvrtasta kada, pa bih htela nekako da na nju nadogradim staklena vrata, kao na tus kabinama. Da li je neko probao ovako nesto? I imate li predstavu koliko bi to moglo da kosta na kraju.

hvala
 
pozdrav svima i hvala na ovoj temi jer sam skapirao da nisam jedini koji se BASH namucio sa radnicima prilikom adaptacije.
u pitanju je zgrada iz 1907-e. visoko potkrovlje (~73m2) sa losom krovnom konstrukcijom (bila je neophodna znacajna izmena konstrukcije, skidanje crepa blah blah), potrebnom nivelacijom poda, na srecu debelim zidovima (~ 70cm), bez struje i vode itd... ono sto je dobro je da su nosece grede zdrave i mnogo deblje od onih koje danas postavljaju i da je lim na krovu bolji i deblji od onih koje stavljaju danasnji limari.
posle godinu ipo jurcanja papirologije dobijena je gradjevinska dozvola itd...

adaptacija je krenula krajem avgusta i posle gomile istrosenih zivaca preostala je poslednja ruka molerima, postavljanje sanitarija, suho prikljucnica i prekidaca. trenutno se ceka da se osusi poslednja ruka laka na brodskom podu da bi moleri mogli da zavrshe posao.

ovo je bio neki intro.

imam par pitanja oko kuhinje za mirku siziku (a i za ostale ako imaju info):

1. primetio sam gorenjev side by side frizider na slici tvoje kuhinje. zanima me kako se pokazao do sada? nisam uspeo da proguglam misljenje 'nasih' ljudi o gorenjevom side by side frizideru (osim tvoje izjave da nema mnogo prostora). ono sto me privlaci je 5 godina garancije. whirlpool -ov ima samo 3 i frontovi deluju jeftini-plasticni.

2. da li tvoj farbani medijapan ima bash glatku povrsinu kao ogledalo ili se pri pazljivijem posmatranju vidi 'pomarandzina kora' (na dodir glatko ali se vide nesavrsenosti farbanja kada se uperi svetlost na frontove). to pitam zato sto se dvoumim izmedju farbanog medijapana i presvlacenja medijapana folijom crnog visokog sjaja.

citajuci ovu temu, kao da sam citao svoju realnost u poslednja 4 meseca. lakse mi je da znam da nisam jedini koji je morao da se prepire sa radnicima za skoro SVAKU stavku adaptacije. do sada sam imao 2 otpustanja - otpustio keramicara i majstora koji je trebalo da postavi drvene prozore (na kraju sam postavio pvc jer nisam smeo da gubim vreme rizikujuci sa drvenarijom).
neverovanto je koliko anegdota neko moze da prezivi sa 'nasim' radnicima :)

pozdrav.
 
Sto se tice frizidera , imam zamerku na funkcionalnost.
Po meni suvise je uzak . Nekako se stalno laktam sa vratima :confused: . Tako smo ga pozicionirali da ne mozemo da otvorimo vrata za 180 pa je ulazak u frizider , tj stavljanje stvari nekako uvek igranka .

Navikla sam vremenom al mislim da nikad vise necu kupiti side by side.

Deo koji je zamzivac je mali, police su uske, ne stane tu bog zna sta ...ja sam krenula u kupovinu ovog frizidera sa idejom da tu strpam boga oca a ispalo je da ne staje nista vise nego u standardne firzidere.

E to je jedina mana koju sam mu nasla.
Za sad radi ko sat.
Da ga ne ureknem pu pu pu...
Ledomat je prakticna stvar , hladnu vodu koristili smo celo leto ...

Nas izbor ovog proizvodjaca je bio isti kao tvoj - 5 godina garancije .
Cini mi se da je situacija sa prostorm u svom tm friziderima manje vise ista pa prema tome ....il kupis standardni frizider ...il ako bas zelis side by side ,ova varijanta sa gorenjem je ok.


Sto se tice farbanja medijapana - nemam pomorandzinu koru. Mozda se po nedge pojavljuje neka tackica kao gromuljica al to nije nista sto bi ja uzela kao maler. Ja koja sam picajzla teska. Vece mi je razocarenje front koji sam platila ko da je od dijamanata , visok sjaj ljubicaste boje, koji sad kad ga gledam ima to sto ti pominjes....nesto poput talasa u teksturi. Vec razmisljam kako cu od prvih para da zamenim to ljubicasto sa belim farbanim medijapanom.

Al otom potom, naucila sam zahvaljujuci ovom stanu da nista materijalno nije vredno mog nerviranja.

Ako treba tel zene koja farba - javi se na pp.

Nisam vam pricala kako se zavrsila moja anegdota sa komarnicima.
Dakle sve sam spremila za trzisnu , i dan kad sam trebala da odnesem zovu iu firme koja mi je prodala pvc da dodju. Dosli montirali nove komarnike ( posle 3 meseca ekanja da ih urade tj zamene stare nefunkcionalne i pocepane ) al situacija ista.
Jednostavo se ne vracaju u kutiju nekih 30 cm od vrha i kraj.

Gledamo se , kazu ne moze bolje.
Reko dobro, skinite to sve i vratite mi pare.
Ja da placam nesto sto je skart necu.
Celo leto nisam imala komarnike, i vi mi ih donosite 25 septembra i OPET ne rade.
Vratite mi pare a ja cu za tih 500 evra kupiti tablete za komarce.

Kazu u redu.
Trebalo im je mesec ipo dana da mi se jave posle toga.
Konacno sam svoje pare uzela pre par dana i zavrsila seansu sa komarnicima koja je pocela 12.januara.

Sad imam na spoljnoj strani pvc supljine za komarnike al sta me briga .
Estetika me posle svog vog cimanja najmanje zanima .

Eto...
 
hvala ti za info oko frizidera. znam da nema bash mnogo prostora ali ni moja marija ni ja ne pravimo dzambo torte a moji matorci imaju 2 zamrzivaca na nbgd-u pa ako zatreba .. :)
srecom nemam nista u blizini frizidera sto bi moglo da ga osteti a reci cu majstoru za kuhinju da OBRATI paznju. znam da ni gorenjevi frontovi frizidera nisu jaki ali bar su u inoxu (i slaze se sa candy-jevom masinom za sudove i gorenjevom rernom) dok su kod whirpoola plastificirani i nekako - ruzni. posle dosta dvoumljenja sam se ipak odlucio za gorenje (jedino mi smetaju plastificirane bocne strane ali cemo i njih da utopimo u kuhinju). i samo jos jedno pitanje u vezi sa friziderom. u specifikaciji pise da mu je nivo buke 50dB. da li je po tvom misljenju frizider bucan ili je ta buka zanemarljiva? kuhinja, trpezarija i dnevna soba su mi jedna veca prostorija pa mi je frka zbog te buke... (i dalje pamtim jedan gorenjev stari frizider kod pokojne babe koji je bio glasniji od gsp-ovih autobusa).

ja medijapan frontove sa crnom folijom visokog sjaja placam oko 55e/m2 (to rade u staroj pazovi jer u bgd-u ista firma naplacuje ZNACAJNO vishe). ako nam dojade zbog brisanja itd, stavicemo druge kad prodje finansijska kriza otplacivanja kucne tehnike :)
za kuhinju su mi u raznim radnjama trazili od 2000e (iverica) do 2500e(medijapan). na kraju sam angazovao majstora po preporuci koji uzima 45% od cene materijala i zajedno za pultom/ormaricem za 2 nadgradna lavaboa za kupatilo me je kostalo oko 120000 din (zajedno sa majstorom koji je spustio ruke na 400e kad smo sveli racunicu). nije se ugradio u gasne amortizere i rucice za frontove dok je uzeo neki mali procenat za slowmotion fioke i zicani dzambo. sklapanje pocinje sutra pa javljam utiske i eventualne preporuke ako odradi sve kao po dogovoru.

PS: za 500 evra sigurno mozes da unajmis nekog da ti mlati komarce po gajbi nekoliko sezona (ukljucujuci i skidanje krvavih fleka sa zidova) :)
 
Iskreno ne cuje se frizider uopste.
Nama je ta prostorija takodje otvorena.
Znas sta se cuje?
Spustanje kockica u ledomat i ulazak vode za pravljenje leda.
Al to je toliko kratko i retko da se ne treba uzimati kao mana.
Vremenom se naviknes i ne cujem vise to sve.

Savet - redovno rpaznite ledomat.
Kad kazem redovno mislim bar 1x nedeljno.
Mi nismo sve nam se zalepilo i jedva izbacismo led .
A puna kuca gostiju :(
Izdade nas kad je najvaznije.

Sto se farbanja tice nama su naplacivali 50 evra m2 ali su farbali obe strane a napalcivali jednu.
Stolari su nam uzeli 40% od vrednosti materijala ne racunajuci cini mi se one klizace , amortizere i cuda. Za to nisam sigurna al provericu ako ti je jako bitno.
 
Cao svima.
Moje opremanje stana je uglavnom zavrseno Ostale su mi jos neke sitnice, ali za to ima vremena.
Vidim da ste vi svi u toku ,zanima me ima li neko ideju ili predlog gde ili kako mogu da zastaklim kadu. U pitanju je obicna, cetvrtasta kada, pa bih htela nekako da na nju nadogradim staklena vrata, kao na tus kabinama. Da li je neko probao ovako nesto? I imate li predstavu koliko bi to moglo da kosta na kraju.

hvala

Staklo za tus kabine po meri,
http://www.staklozoric.com/
http://www.konkav-konveks.com/

Ako je kada standardnih dimenzija 80x80, 90x90 i sl. jeftine gotove tus kabine imas u skoro svakom salonu keramike npr. Diplon, enmon i sl.
 
Cao svima.
Moje opremanje stana je uglavnom zavrseno Ostale su mi jos neke sitnice, ali za to ima vremena.
Vidim da ste vi svi u toku ,zanima me ima li neko ideju ili predlog gde ili kako mogu da zastaklim kadu. U pitanju je obicna, cetvrtasta kada, pa bih htela nekako da na nju nadogradim staklena vrata, kao na tus kabinama. Da li je neko probao ovako nesto? I imate li predstavu koliko bi to moglo da kosta na kraju.

hvala

imas i varijantu samo jednog stakla sa metalnim okovom sa jedne strane i drzacem za ruke. nisam siguran za sirinu (mislim da je uzi od 1m). to sam video u Kleku (BGD) u ul. Tosin bunar (na raskrsnici sa ul. Pariske komune) i kosta oko 5000-6000 dinara koliko se secam. Sa jedne strane je bilo ravno dok je sa druge bilo reljefasto i relativno ok izgleda. Napominjem da to sto sam video nisu vrata nego paravan koji je bio jeftin u odnosu na druga resenja.
 

Back
Top