Adaptacija stana od poda do plafona

Maaaa, kad bi verovali svemu što se plasira u medije.... :roll: Ali svakako mi u Srbiji ne treba da brinemo o odlaganju štedljivih sijalica pošto još nismo rešili neke jednostavnije probleme.... mislim, koliko nas baca prazne baterije u kantu za đubre? :roll:

Slazem se da ima i jednostavnih stvari koje nismo u stanju da sprovedemo (npr kontejneri za papir su puni drugog djubreta) ali ne mislim da ne treba da brinemo i o odlaganju sijalica, jel se verovatno tom mislju vode i ljudi kojima su papir, staklo, aluminium i ostali reciklazni materijal "stvari o kojima ne treba brinuti, jel ima i vaznijih"...
Izvinjavam se, otisli smo van teme:rumenko:
 
Slazem se da ima i jednostavnih stvari koje nismo u stanju da sprovedemo (npr kontejneri za papir su puni drugog djubreta) ali ne mislim da ne treba da brinemo i o odlaganju sijalica, jel se verovatno tom mislju vode i ljudi kojima su papir, staklo, aluminium i ostali reciklazni materijal "stvari o kojima ne treba brinuti, jel ima i vaznijih"...
Izvinjavam se, otisli smo van teme:rumenko:

Ne, ne, nisam na to mislila... uvek ima važnijih stvari... Nego sam mislila šta ti vredi ti da odložiš negde kad sve završava na istoj deponiji.
E, da, izvinjavamo se ostalim forumašima :rumenko:
 
Hvala Daisy,dala si mi upravo odgovor kakav sam trazila,a to je razlika u ceni klasicno/podno grejanje.Ja uopste nemam dilemu koje je grejanje bolje tj. mislim da je podno u velikoj prednosti, a za tu podlogu cu se jos raspitati da li se ona postavlja u svakom slucaju.Mada mi je cifra od 6000e velika,jer smo mi sada pri uvodjenju etaznog centralnog grejanja sa radijatorima i sa plinskim bojlerom i to ce za 100m2 izneti oko 1500e (doduse ne placamo ruke majstora).

Nemam pojma da li smo mi predplatili ali uzeli smo tri ponude i sve su bile tu negdje, u cijenu je isto uracunat kotao na struju.
Mozda su nama tako puno trazili za klasicno grijanje jer bi islo jako puno rebara ali je bilo neizvodljivo da sve to negdje smjestimo a kucu nikada ne bi zagrijali jer samo u dnevnoj sobi je visina plafona 5 m, u pitanju je galerija sto znaci da je prema gore sve otvoreno i isto tako sve je povezano, hodnik, kuhinja, trpezarija i dnevna, nigdje izmedju prostorija nema vrata.
I ima puno staklenih povrsina, samo u dnevnoj imamo staklo preko cijelog zida tj. 4m duzine.

Nadam se da ce se podno grijanje dobro pokazati da ne bi bilo brrrrrr :zima::zima2::zima::zima2:z:cry:
 
Nemam pojma da li smo mi predplatili ali uzeli smo tri ponude i sve su bile tu negdje, u cijenu je isto uracunat kotao na struju.
Mozda su nama tako puno trazili za klasicno grijanje jer bi islo jako puno rebara ali je bilo neizvodljivo da sve to negdje smjestimo a kucu nikada ne bi zagrijali jer samo u dnevnoj sobi je visina plafona 5 m, u pitanju je galerija sto znaci da je prema gore sve otvoreno i isto tako sve je povezano, hodnik, kuhinja, trpezarija i dnevna, nigdje izmedju prostorija nema vrata.
I ima puno staklenih povrsina, samo u dnevnoj imamo staklo preko cijelog zida tj. 4m duzine.


Nadam se da ce se podno grijanje dobro pokazati da ne bi bilo brrrrrr :zima::zima2::zima::zima2:z:cry:

:super::super::super: kako to super zvuci:super: Tako nesto nam je dugogodisnji san...a mi u stanu:(
Da nisi negde na forumu mozda stavljala slicice pa da uzivamo u njima?
 
Daisy,opis kuće je fantastičan,volela bih da sam na tvom mestu.Zato je cifra tako velika.Podno grejanje je pravo rešenje za takav stambeni prostor,moja sestra ga ima baš u kući sa galerijom i velikim staklenim površinama (ali nije oko njegovog uvodjenja mogla ništa da mi kaže,jer se udala na već gotovu kuću),ali je račun za gas br...mnooogo veliki.
 
Daisy,volela bih da sam na tvom mestu,opis kuće je fantastičan,zato je cifra tako velika.Podno grejanje je pravo rešenje za takav stambeni prostor ,moja sestra ga ima baš u kući sa galerijom i velikim staklenim površinama (ali nije mogla ništa da mi kaže oko njegovog uvodjenja,jer se uselila u gotovu kuću).Zadovoljni su ,ali je račun za gas brr...mnoogo veliki.
 
Potreban savjet u vezi gradnje kamina u potkrovlju.Napominjem da nemamo ni dimnjak u kuci.Razmisljamo o kaminu za parno grijanje.Povrsina stana u kuci je oko 80 kvadrata,ali planiramo i izgradnju jos jedne sobe.Sta mislite,da li je to pametno resenje i kako napraviti najefikasnije komin.Svaka prostorija u stanu ima po 2 spoljasnja zida i stan je dosta hladan.Izolacija je samo ispod krova.Ako neko ima iskustva...molim za pomoc
 
:super::super::super: kako to super zvuci:super: Tako nesto nam je dugogodisnji san...a mi u stanu:(
Da nisi negde na forumu mozda stavljala slicice pa da uzivamo u njima?

Nisam jos stavljala slike prostorija ali postavicu kada pocnemo da opremamo, ima samo slika stepenica na nekoj od predhodnih strana.
Ma nije to nista luksuzno samo je po meni funkcionalno, jednostavno volim otvoren prostor sa puno svjetlosti a vidjecemo kako ce na kraju da ispadne :)
 
Nisam jos stavljala slike prostorija ali postavicu kada pocnemo da opremamo, ima samo slika stepenica na nekoj od predhodnih strana.
Ma nije to nista luksuzno samo je po meni funkcionalno, jednostavno volim otvoren prostor sa puno svjetlosti a vidjecemo kako ce na kraju da ispadne :)

Videla sam slike stepenista.:)
Ne mora da bude luksuzno, bitno je da je sve lepo uklopljeno i da ima "dusu":heart:
Obavestavaj nas o promenama da se radujemo zajedno:D
 
Nisam jos stavljala slike prostorija ali postavicu kada pocnemo da opremamo, ima samo slika stepenica na nekoj od predhodnih strana.
Ma nije to nista luksuzno samo je po meni funkcionalno, jednostavno volim otvoren prostor sa puno svjetlosti a vidjecemo kako ce na kraju da ispadne :)

Pošto i ja imam stepenište na taj fazon, da je sve iznad dnevnog boravka otvoreno, zanima me, jel imao ko iskustva sa grejanjem?

Sva toplota ide gore, pa se bojim da će nam zimi biti hladno? Ne znam?:zima:


Inače dragi moji ljudi, nama završavaju stavljanje parketa dole... ako nam unutrašnja vrata stignu na vreme(gotova su odavno-samo se čekaju neke šarke)... mi useljavamo za nedelju dana!!!!!!!!!!! Jupiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nek bude i za dve biću srećna!!!))))))))))))):worth::worth::worth:
 
Pošto i ja imam stepenište na taj fazon, da je sve iznad dnevnog boravka otvoreno, zanima me, jel imao ko iskustva sa grejanjem?

Sva toplota ide gore, pa se bojim da će nam zimi biti hladno? Ne znam?:zima:


Inače dragi moji ljudi, nama završavaju stavljanje parketa dole... ako nam unutrašnja vrata stignu na vreme(gotova su odavno-samo se čekaju neke šarke)... mi useljavamo za nedelju dana!!!!!!!!!!! Jupiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (nek bude i za dve biću srećna!!!))))))))))))):worth::worth::worth:

moja koleginica ima kuću sa otvorenim unutrašnjim stepeništem
Imaju svoje parno grejanje, greju nekih 150 kvadrata što nije velika površina, ali greju ogromnu zapreminu tako da bez 40 kubika drva zimu i ne čekaju i kad je ono baš hladno kaže da nije najprijatnije....
sve je otvoreno tako da nema ušuškavanja...
 
Napokon kupila tepihe: ljubicasti za spavacu, bez hodnik, a plavo- braonkasti za dnevni deo. Kazite mi dali sam potrefila za dnevni deo- stavila sam da se vidi i zuta kuhinja...

uzela tanke viskozne, lepse mi se uklopili od debelih vunenih( 5 puta nosila tepihe u stan i nazad:mrgreen:)
 
Napokon kupila tepihe: ljubicasti za spavacu, bez hodnik, a plavo- braonkasti za dnevni deo. Kazite mi dali sam potrefila za dnevni deo- stavila sam da se vidi i zuta kuhinja...

uzela tanke viskozne, lepse mi se uklopili od debelih vunenih( 5 puta nosila tepihe u stan i nazad:mrgreen:)

Prvi mi je najlepši...
Drugi je lep, boja je super...

Dok treći mi se lično ne sviđa, jer je siv... ali svako ima različit ukus...:D
 
i meni je prvi ljibicanstven :D
treci je plavo- braon( ja volim tamne boje) i jutros kada sam usla u sobu- uklopio se:zurka:

evo, da se vidi

To je najvaznije, da se sve fino uklopilo :ok:
Meni svi lijepo izgledaju :super:



Nego Cicak pomenu da treba da se useli i iskreno se nadam da se to do sada desilo, pa hajde sapni mi :tajna: kakva je situVacija sa grijanjem kada ga testirate posto je i mene malo strah da cemo se smrzavati :zima::zima:
 
To je najvaznije, da se sve fino uklopilo :ok:
Meni svi lijepo izgledaju :super:



Nego Cicak pomenu da treba da se useli i iskreno se nadam da se to do sada desilo, pa hajde sapni mi :tajna: kakva je situVacija sa grijanjem kada ga testirate posto je i mene malo strah da cemo se smrzavati :zima::zima:

Nismo još uselili...:(
Hobluju gornji sprat... dole je stavljen parket... baš ću posle posla otići da vidim šta su danas radili...
Ma neće to tako brzo kao što sam ja mislila...

Treba da izlakiraju dva puta, pa završna ruka krečenja, i još jedno lakiranje parketa... pa postavljanje radijatora, vrata, ograde, gazišta, rasveta... osvežavanje fugne po kupatilima i montiranje sanitarija...
E kad se sve to sredi useljujemo... naravno ako nam stigne nameštaj... :roll: ne pitaj... već 4 meseca ga čekamo...

Kuhinja je gotova, nju donosimo kad se sve završi...

Spolja nam završavaju pikovanje, i betoniranje oko kuće... i da, postavili smo mermerne ploče na prozore sa spoljne strane...

Ma ima tu još posla... mm je iskopao i sproveo struju napred, pored prilaza kući... pa treba i kanderlabe kupiti i namontirati...

Sve u svemu, biće posla...

A čim uselimo i počnemo da se grejemo, javljam kakvo je grejanje...:bye:
 
Šalim se...;)

Pa iskreno ne znam tačno...:rumenko: ali pretpostavljam da još jednom pređu sa tankim slojom fug mase...
Ti majstori su nam odlični, tako da sam opuštena, znam da će biti dobro... pedantni su jako...
Kad ih osvežimo, javljam tačno... :D

Javi, molim te! Meni su u jednom kupatilu na braon podnim pločicama- braon fuge. E, sad- dok su pločice mokre (kad zabrišem onom viledom) i fuge su tamno braon. Kad se osuši sve- fuge postanu kao prašnjave. Majstori su još uvek u kući (rade treće kupatilo) i na moju primedbu, nešto sležu ramenima i kažu- do fug mase je!:eek: Na moju opasku da prefuguju ponovo- rekli mi da to ne ide baš tako i da bi trebali da obijaju tu fug masu kako bi postavili novu...Ja čekam da mi reše problem...
 

Back
Top