Adaptacija stana od poda do plafona

Bravo Mirče....sve ti možeš i znaš kad hoćeš....i svaka od nas samo kad se mora,
mada mnoge od nas misle da ne bi mogle mnogo toga...samo ih situacije demantuju:heart:

Dnevni boravak pun svetlosti...velika balkonska vrata koliko mi se čini....kad ih otvoriš
imaš još veću povezanu sa terasom....divno će biti tu piti kaficu čim prođe zima:super:

A to za garderober, ja mislim da svaka žena sanja tako nešto.....i sve tako sa prozorom,
da može da izluftira, a ne iznosi napolje...:klap::klap::klap:
 
Neko vec napisao, a ja cu da ponovim.
Bilo bi dobro da se pomenu sve te firme i likovi, koji su vas svojevremeno ojadili, a koje ste angazovali da vam odrade neki posao, cisto da im ne pruzimo drugu priliku.
Moze i nova tema, bitno je da se razmeni sto vise informacija.
 
Deki takva tema vec postoji, ja sam je davno otvorila, al nije zazivela.

Ja ne pominjem ime firme jer nisam ljuta na firmu nego iskljucivo na montazera koji se pravi pametan , firma je sve uradila da ja budem zadovoljna.

Sa firmom imam vrlo korektan odnos i mislim da rade odlicno to sto rade .
Ni na jednu moju zamerku nisu rekli da nije, nego izasli pogledali konstatovali sta je u pitanju , mirno mi objasnili....moglo je to i drugacije u srbiji , al eto bar taj segment je bio ok.
 
Mirka, u istoj smo prici, zbog deficita vremena tek sad vidim ovu temu.
Mi renoviramo sve, jedino parket necemo menjati i prethodni vlasnik je dosta ulozio u stan, hvala mu na aluminijumskim prozorima i mermernim plocama ispod prozora, da bar taj trosak nemamo. :)
Mi smo porusili sve zidove, od 4 sobe napravili 3 pristojne spavace, prosirivali oba kupatila i dodali garderober, sve vodovodne i elektro instalacije promenili, ovih dana nam ulazi keramicar, a uskoro i moler.
Sto se tice odnosa prema majstorima, samo ostro, drugacije bacas novac da bi njima udovoljila ili olaksala, a poenta nije u tome, vec da se odradi posao onako kako ti zelis i za sta ih placas! Ali to si vidim, vec sredila.
Sibnucu neke fotke iz raznih faza. Ako imas nekih prakticnih pitanja, izvoli. Gipsara za spustanje plafona imam odlicnog, to je jedini majstor sa kojim do sada nismo imali problema, a spustali smo na dosta mesta, u dnevnom delu, kuhinji, jednoj sobi i u oba kupatila, on nam je inace radio i pregradne zidove i police u kupatilima koje ce biti oblozene keramikom. Sto se mene tice, mozes doci i pogledati uzivo, mozda pokupis neku ideju ili nekog majstora. Nadam se da ce nasi radovi biti gotovi za mesec dana jer nam je zelja da slavu (prvu od kad su je suprug i brat "podelili" i preuzeli) 14.01. slavimo u novom stanu.
Javi i kako napredujes a nerviranje iskljuci, jeste moguce je, veruj mi :)
Navezbala sam specijalne tehnike prebacivanja u razne modove i iskljucenja kidanja zivaca. :)
 
video sam da si imala neku dimenziju od 140 X 220
u toj dimenziji sa roletnom i komarnikom = PVC sa 6 komora je oko 500 eura

ako uzmes u obzir da su prozori verovatno manji i da jos nemas komarnike na njima ( a i ako imas, nije bitno)
da si se raspitala, mogla si na prvu loptu da prodjes jeftinije za 300 eura, a gde jos sa popustom ili razlikom u dimenziji
:)
 
Veljko ja se jesam raspitala i to jako dobro.
To mi je u krvi , pobogu novinar sam :)
Znas kako kazu, svaku informaciju treba proveriti iz vise od 3 izvora .
Uzela sam 4 ponude, i sve su bile jako blizu, gore dole 100 evra.
Najveca razlika je koliko vidim u roletnama , aluminijumske il ne , punjene il ne :roll:

Gledala sam i te prozore od 6 komora , i ja ne vide razliku u odnosu na 5 . I sami prodavci se slazu da to vise nema veze sa pamecu i da je toliko mala razlika da je zanemarljivo. A cena ista .

Moj je izbor posle 4 ponude pao na Rehau profile i na prijateljsku firmu.
Vrlo dobro znam zasto.

Hvala ti sto brines o mom kucnom budzetu al odavno vec nista nisam ustedela ....
Tu reč na š sam zaboravila kad sam krenula u adaptaciju.

Popust ...da cula sam za njega , prica se da to pominju kad hoce da bas kod njih kupiš pvc, a onda se nekako ta magična i meni lično omiljena reč - izgubi.

Zato ...spremiš pare, stisneš zube i moliš boga da sve prodje kako treba .
 
prijateljska firma ti je diskutabilan pojam

to ti je ovakva situacija

kad nekom radis "prijateljski"
jedan se nada da ce biti povoljno, a drugi se nada da ce biti cascen dodatno


sad je vec reseno, ali razlike postoje, a kakve,

ovisi samo o kolicini bezobrazluka

eto, ona dimenzija kosta u proizvodnji oko 350 eura+ ugradnja
ostatak je - ...
 
Mesec dana kasnije ...kod mene nema mnogo promena .
Ubise me slave , Nove Godine a evo i Božic.

Komsije smaraju nesmanjenim intezitetom ako vas zanima , još nikog nisam ubila.
Drzim se ko velika, nisam ni nervozna cak .

A stvari stoje ovako trenutno...sveze od danas ...fale neke prostorije al u njima i nema većeg pomaka :)

Krenuli smo sa pločicama i danas zalepili ovoliko :


Ovaj deo se nesto malo izmenio al jednako je "čaroban " kao i do sad ....


Dnevna soba iz svih uglova ...gipsani radovi su gotovi.




 
:lol: E bre kakvi ste vi muškarci..
Umesto da kazete bravo Mirka , sama si u borbi protiv brojnijeg neprijatelja naoruzanog bušilicama i macolama , vi se tu zezate ...

U tom takmičenju duhovitosti koje ste od jutros sproveli pobedio je INTRA!!!!
Barvo intro šteta što nema neka nagrada ...al samo tako nastavi - biće !

Dakle moonjo nije odzak , nije žardinjera nego "luster" - kad turimo rasvetu ima da sija ko božićna jelkica :lol:
 
:lol: E bre kakvi ste vi muškarci..
Umesto da kazete bravo Mirka , sama si u borbi protiv brojnijeg neprijatelja naoruzanog bušilicama i macolama , vi se tu zezate ...

U tom takmičenju duhovitosti koje ste od jutros sproveli pobedio je INTRA!!!!
Barvo intro šteta što nema neka nagrada ...al samo tako nastavi - biće !

Dakle moonjo nije odzak , nije žardinjera nego "luster" - kad turimo rasvetu ima da sija ko božićna jelkica :lol:
Evo ja ti kazem bravo Mirka,i odajem ti priznanje al da pamtis pa kad ovijeh dana krenem u renoviranje kuhinje da me bodris i kurazis isto 'vako...z:kiss:
 
:lol: E bre kakvi ste vi muškarci..
Umesto da kazete bravo Mirka , sama si u borbi protiv brojnijeg neprijatelja naoruzanog bušilicama i macolama , vi se tu zezate ...

U tom takmičenju duhovitosti koje ste od jutros sproveli pobedio je INTRA!!!!
Barvo intro šteta što nema neka nagrada ...al samo tako nastavi - biće !

Dakle moonjo nije odzak , nije žardinjera nego "luster" - kad turimo rasvetu ima da sija ko božićna jelkica :lol:

Vidiš, da bi porazila neprijatelja moraš ga bolje upoznati. Znači, po pivicu - dvije, a može recimo i vruća pita i onda obavještajni rad, ne boj se da će nešto da zayebu. Muškarci i kad su mortus pijani potrudiće se da nešto urade korektno, jer reputacija "mogu da popijem i da mi nije ništa" se ne smije izgubiti ni po koju cijenu.
Nemoj samo da pomisliš da se ovdje borim za prava muškaraca ;)

NVO Muškarci sa bušilicama

PS dobar izbor pločica, za ugradni vodokotlić već nisam siguran, jeste fensi, ali kad se pokvari...
 
Danas stanu dajemo 2 meseca. z:mrgreen:
Pop nije uspeo da dodje , pa smo mi umesto svetom coskove zalivali vatrenom vodicom z:mrgreen: Sve umereno jerbo je lepljenje keramike u toku a to treba da bude precizno do bola.

Mislim da sporijeg i stalozenijeg keramicara ovaj grad video nije. Kud meni da se zalomi ovako zivcanoj. Gledam ga danas , dosao u 8 , pio kafu do 9 citao nam Kurir naglas do 10, izlepio jedan red plocica do 11, doručkovao do 12, onda još jedan red do 13, prepricavao mi replike iz domacih filmova do 14 , onda sam pobegla da ga ne bi ubila , vratim se u 15 on još jedan red zalepio , popravljali smo greske do pola 16 a onda se brzinom svetlosti presvukao i kibnuo po decu u vrtic.

Obrni okreni , zalepismo skoro pa ceo mozaik danas, sutra cemo da popravimo sta danas nismo i nadam se da cu uskoro da mu vidim ledja , ne bi li dosao konacno parketar.

Sve se nadam kad udje parketar blizi je kraj , al onda mi ovaj moj preduzimac rece koliko toga me još ceka i slosilo mi se. :dash:

Daleko smo odmakli al još kraju prišli nismo.

Evo slike da potkrepimo tekst , ovo mi dodje ko dnevnik jednog renoviranja :)

Stigla su nam nova vrata


Mali wc


Veliko kupatilo


Deo sobe za velike ljude




Danas




Korekcija gipsanih radova na plafonu , mom oku nije mogla da promakne kriva ivica z:mrgreen:

 

Back
Top