Adaptacija stana od poda do plafona

Baš lepo od tebe što si se javila...baš sam se pitala, ide li....
Što se tiče komšiluka, u teoriji (koju ovi novi "građani" retko poštuju), po propisima koji važe u većini gradova, ne sme se lupati od uveče od 22 (leti23), pa do ujutro u 6 (leti u 7), a negde i popodne od 15-17, osim ako nije neka havarija. Pristojno je (ali ne i obavezno) najaviti adaptaciju, a obavezno je najaviti isključenje vode, i koliko će trajati... i to je sve.Ja nešto ne verujem da tvoji majstori stižu pre 6 ujutro, a ni da rade noću - za popodne, neka se komšije malo strpe....Svako čudo za tri dana, zaboraviće, čim završiš, ne brini.
Ako te neko baš smara, pozovi ga da vidi šta rade majstori, pa preporuči i njemu, kad zatreba...:mrgreen: Stanari koji su dugo u zgradi, navikli su se jedni na druge, pa im svaka promena smeta, i plaše se da će im se doseliti neki nesvet (kao nekim njihovim prijateljima), koji će galamiti i prljati hodnik... pa se unapred roguše, bez potrebe, a možda su samo radoznali (ili zavidni)?
Doći će i njima kad tad potreba da nešto popravljaju u stanu, pa ćeš onda videti koliko su oni pažljivi!:lol: :bye:
 
Duzna sam svima vama koji ste mi davali super savete info sta sam uradila.

Najpre hvala vam, puno toga sto sam ovde cula mi je jako posluzilo da znam u kom pravcu da se krecem i da sada kada su radovi poceli pratim da li se sve radi kako treba , bar sto se reda radnji tice.

Posao je preuzeo preduzimac,po preporuci porodicnog prijatelja , proverila sam ga mojim tajnim kanalima ;) i ušli u posao tek kada smo dobili predracun sa kompeltnom specifikacijom radova . Uglavnom to je relativno promenljivo u zavisnosti od toga sta se desava u stanu , tj ako nesto neplanirano iskoci. Ali generealno znamo koliko ce to da košta 20% gore dole.

Isprva mi se cinilo da cu da ubijem preduzimaca, al smo posle nekoliko dana provedenih zajedno uspeli da nadjemo zajednicki jezik, tj da se razumemo. Mislim da je super razumeo moje poruke i da nece biti vecih problema. On je u stanu sa majstorima skoro ceo dan od 7-17 h , ja dolazim i odlazim kako mi se cefne , al još uvek sam vise sa njima u stanu nego napolju.

Imamo dogovor da se ne radi nista dok ja ne aminujem, i to za sad funkcionise.
Za 4 dana koliko rade uspeli su da razbiju kupatila i kuhinju da istemuju zidove i pripreme ih za provlacenje struje, a ja sam uspela da se upoznam sa vise od pola stanara u zgradi koji su naravno dosli da mi se zale na svakojake gluposti.

Sram vas bilo o tome mi nista niste rekli , pa sam bila nespremna :evil:
Za sad i to nekako teče , al ako cujete da je neko ubio komšinicu iz stana ispod znajte da sam to ja :rumenko:

Planiramo da zavrsimo za oko mesec ipo.
Veca mi je muka nabavka sanitarije i tih gluposti nego ovo sa majstorima :roll:

Treba mi vremena da se priviknem na budjenje u 7 :evil: i prljanje voljenih mi čizama i cipelica šutom i prašinom, al stisla sam zube .

Sve mi se cini da ce od svih muka najveca biti ova sa komsijama .
Prosek godina u zgradi je 60 .

Ma samo se ti opusti i lijepo se nasmijesi tim komsijama,i ignorisi!
Posto kazes da je prosijek 60 onda je i normalno sto se tuzakaju,stalno kod kuce pa ne znaju sta da rade!
I nemoj da ubijes komsinicu ispod:sad2:
taman lijepo sredis stan i onda u celiju da trunes u vlazi:sad2:
 
Joj kad bi znali sta sam sve cula od komsija za ova 4 dana.
Al ajd prvo da kazem da radovi počinju oko 9 traju do 2 i prestaje buka ...od 2 do 5 se vrse ciscenja skidanja i sve to tiho, u 5 je kraj radnog dana .

Šut i ostalo unosi/ iznosi se preko terase , tako da nikom ne smeta jer mi smo na 1 spratu .
Sve se u stanu pakuje u dzakovei tako spusta , i isto vece odnosi na deponiju.
Čak ni ulaz nije ni malo prljav jer se radnici ne setaju prljavom obucom nego se presvuku i cisti idu kuci...

Na vratima stoji najava radova uz sva detaljan obavestenja, gde , ko, kad koliko zasto ...

E na sve to prvog dana dosle su dve zene i jedan covek. Traze da se svako vece opere CEO ulaz .:roll:
Drugi dan je jedan deda trazio da se sklone dzakovi jer iz njih izlazi sut na travu ( a dzakovi zatvoreni)
Treci dan je došla komšinica iznad da nam kaze da ce da nas prijavi deda inspekciji
Danas je došla komšinica ispod da kaze da su joj od hiltija ispucale prlocice u da ce da padnu kuhinski elementi . Pri tom nam pokazuje plocicu u ciju pukotinu je i prljavstina stigla da udje od 8-11 :roll: Valjda se dosetila zena kako da joj mi adaptiramo kupatilo.

Pri tom ni ja a ni izvodajc radova se ne svadjamo , samo osmeh i fino, al ne vredi .
Rekli smo ako odpadnu plocice saniracemo .

Imala je zamerku i na prasinu u njenom stanu , jer je zaboravila da zatvori prozor kad se busilo , iako sam je ja vece uoci pocetka posetila i najavila to i skrenula joj paznju da je najvise na udaru.

Al sve to bi i nekako podnela kaze , samo jedva ceka da opere prozore od prasine :roll:
Eto ...a tek je 4 dan :dash:
 
Samo hrabro Mirka sve je to normalno :).
Ja sam imala plejadu onih koji su dok ja nisam bila u stanu dolazili da zaviruju kroz odskrinuta vrata ili kad se nesto unosi i iznosi i vrlo aktivno ucestvovali sa pitanjima sta ja to u stvari u kuci radim?!
Jedna komsinica me je pitala da li bi moj majstor mogao, naravno bez dodatnog placanja sa njene strane da dodje i nesto joj ``sitno`` popravi u kupatilu.
Takodje je jedan spijun iz ulaza uredno pratio svaku isporuku bele tehnike, namestaja i sl. ispracajuci ljude u lift i prateci ih do vrata mog stana a onda gvireci unutra da vidi sta je to novo stiglo?!
Ehhh, tada me je nerviralo i samo sam gledala da im sto pre zatvorim vrata ispred nosa. Prosto takva skupina ljudi u mom ulazu i tu se nista ne moze. Da ne pominjem da se ni sa kim iz ulaza ne druzim ni onako ``komsijski``...
 
Joj kad bi znali sta sam sve cula od komsija za ova 4 dana.
Al ajd prvo da kazem da radovi počinju oko 9 traju do 2 i prestaje buka ...od 2 do 5 se vrse ciscenja skidanja i sve to tiho, u 5 je kraj radnog dana .

Šut i ostalo unosi/ iznosi se preko terase , tako da nikom ne smeta jer mi smo na 1 spratu .
Sve se u stanu pakuje u dzakovei tako spusta , i isto vece odnosi na deponiju.
Čak ni ulaz nije ni malo prljav jer se radnici ne setaju prljavom obucom nego se presvuku i cisti idu kuci...


Na vratima stoji najava radova uz sva detaljan obavestenja, gde , ko, kad koliko zasto ...

E na sve to prvog dana dosle su dve zene i jedan covek. Traze da se svako vece opere CEO ulaz .:roll:
Drugi dan je jedan deda trazio da se sklone dzakovi jer iz njih izlazi sut na travu ( a dzakovi zatvoreni)
Treci dan je došla komšinica iznad da nam kaze da ce da nas prijavi deda inspekciji
Danas je došla komšinica ispod da kaze da su joj od hiltija ispucale prlocice u da ce da padnu kuhinski elementi . Pri tom nam pokazuje plocicu u ciju pukotinu je i prljavstina stigla da udje od 8-11 :roll: Valjda se dosetila zena kako da joj mi adaptiramo kupatilo.

Pri tom ni ja a ni izvodajc radova se ne svadjamo , samo osmeh i fino, al ne vredi .
Rekli smo ako odpadnu plocice saniracemo .

Imala je zamerku i na prasinu u njenom stanu , jer je zaboravila da zatvori prozor kad se busilo , iako sam je ja vece uoci pocetka posetila i najavila to i skrenula joj paznju da je najvise na udaru.

Al sve to bi i nekako podnela kaze , samo jedva ceka da opere prozore od prasine :roll:
Eto ...a tek je 4 dan :dash:
za boldovano svaka cast!

inace da znate to za buku, jeste od 3-5 i od 22-8 ili 9 kucni red, ali to vazi za buku na nivou stana, ne za renoviranje i sl, sem ako nije havarija kao sto neko rece. u sustini ako je neko dokon moze da te drnda jer se svi ti ozbiljniji i duzi radovi moraju valjda prijaviti ili tako nesto. kad je dozvoljeno da drndas misli se na standardno lupanje po stanu, usisavanje, ves masinu, zakucavanje eksera, sitne popreavke i tako to...
 
Mirka, na komsije se ne obaziri preterano, budi malko ljubazna prema njima, imaj na umu da se oni zale samo da bi dosli da vide sta se tu radi, nema smisla da im promakne.

Sanitarije - postoje radnje u kojima ima sve redom, od cevi do sitnica, pa zavrsavas posao za pola dana. Znam da ti je daleko, i ne znam da li ima nesto slicno u tvojoj blizini, ali na uglu Maksima Gorkog i Petrogradske je jedna bas takva radnja
 
Slike iz mog rudnika , miljama sam daleko od uselenja, al kad dodje dotle pozvani ste :)







Bila sam u "doors &floors"...svuda podji kod njih dodji- i to ce biti na kraju, al mi zao da tresnem 30 000 din za vrata pa to ti je .

A sigurnosna cu verovatno Bosal.
Iskustva neka , neko ?

Šta ste se ućutali baš kad mi trebaju saveti.
 
Al ih zato koristi pola Beograda. Sto se tice bezbednosti nemoj da se razmisljas, stavi jedan alarm, to bar danas nije skupo (oko100e). Znam da na celu cifru renoviranja, jos samo 100 pa jos samo 50, pa jos samo 20.. nakupi se ohoho al za taj alarm nemoj da stedis. Zena i ja smo renovirali tri stana komplet, znam kakva je to muka a i sam sam se bavio adaptacijom stanova, tako da ako nesto zapne slobodno pitaj.
I nemoj da se nerviras to je veoma stresna situacija :ok:

O daaaaaaa.
Ali ....
Kako izbeci nerviranje?
Da se nadrogiram svako jutro pred ulazak u stan il da se nakljukam bensedinima?

Vec dva dana šizim zbog pvc-a , komarnici mi ne rade na novim prozorima, glupan montazer kaze pa ne mogu ni da rade kad su 140x220 cm :eek:

Pitam ga ja jel lud, pa nisam ja jedina u bg koja ima tolike komarnike a on mi mrtav ladan saopštava da to ne moze da radi i gotovo.

Pitam ga a što ste mi prodali to ako znate da ne moze on me gleda bledo :evil:

Pošto sam digla frku nevidjenu rekose mi da to sto covek prica nema veze sa mozgom i da ce da rese, al onda se pojavila nova zezancija.

Postvaio mi taj mudri montazer prozor ...evo kako je ispalo


To sto zvrji dole je rupa od 17 cm.
Danas došao njihov merač da vidi o čemu ja to pričam pošto sam mu urlala u telefon i zakljucio da je montazer kreten .

Rezime celog slučaja PVC : Komarnike treba neko da dodje da namesti :evil: :roll: , a prozor treba da se spusti citavis 9 cm. Imam još jedan koji ce da spuštaju 2 cm...:evil:
Juce montiralni sutra skidaju i spustaju :evil:

I posle KAKO da se ne nerviraš???:dash:
 
Poslednja izmena:
Kako li prođe još jedan dan.....čekam izveštaj i navijam da se što menje nerviraš...ajde gledaj to
sa lepše strane...zamisli kako ćeš uživati kad sve središ i kako ćeš se dugo sećati tih nekih
"sitinica" koje su te izbacivale iz takta i slatko se smejati....izdrži Mirče....i da poslušaj Mačku
vidiš da ima iskustva sa drnadnjem komšiluka...:):):)
 
O daaaaaaa.
Ali ....
Kako izbeci nerviranje?
Da se nadrogiram svako jutro pred ulazak u stan il da se nakljukam bensedinima?

Vec dva dana šizim zbog pvc-a , komarnici mi ne rade na novim prozorima, glupan montazer kaze pa ne mogu ni da rade kad su 140x220 cm :eek:

Pitam ga ja jel lud, pa nisam ja jedina u bg koja ima tolike komarnike a on mi mrtav ladan saopštava da to ne moze da radi i gotovo.

Pitam ga a što ste mi prodali to ako znate da ne moze on me gleda bledo :evil:

Pošto sam digla frku nevidjenu rekose mi da to sto covek prica nema veze sa mozgom i da ce da rese, al onda se pojavila nova zezancija.

Postvaio mi taj mudri montazer prozor ...evo kako je ispalo


To sto zvrji dole je rupa od 17 cm.
Danas došao njihov merač da vidi o čemu ja to pričam pošto sam mu urlala u telefon i zakljucio da je montazer kreten .

Rezime celog slučaja PVC : Komarnike treba neko da dodje da namesti :evil: :roll: , a prozor treba da se spusti citavis 9 cm. Imam još jedan koji ce da spuštaju 2 cm...:evil:
Juce montiralni sutra skidaju i spustaju :evil:

I posle KAKO da se ne nerviraš???:dash:

Neverovatno za prozor, ocigledno da su ti majstori teski amateri kad nisu znali da uzmu mere za prozor kako treba.
Znas sta ne bi bilo lose, da napises sve te firme koje su nesto zeznule da bi ljudi znali iz tvog (na zalost) loseg iskustva kojih firmi da se klone kad oni budu renovirali stan.

Zlatno pravilo kako da umanjis potencijalne nezgode sa majstorima je da nikad ne placas u napred i da im, ako nesto ne valja, slobodno kazes da ti to neces da platis a ako imaju neki problem da ces da pozoves inspekciju. Verovatno ce biti negodovanja ali ce posao biti korektno zavrsen. To kazem iz iskustva.

A jos jednu stvar, ako ti treba jos neki majstor za nesto posalji mi poruku da ti preporucim proverene majstore. Znam da je tesko ne nervirati se ali probaj da se suzdrzis jer nervozom nista neces resiti moze samo da bude jos gore.

Em platis em ti ne naprave kako treba :dash::dash::dash:
 
Prošao još jedan dan :)

Bili frajeri za pvc, ušli djonom , dobili djonom.
Meni našli da povisuju ton, kakva bahatost.

Imaju zamerki na moje zamerke, rekla sam im skidaj to i nameštaj kako ja kažem.
Uradili nevoljno al uradili.

Fora sa pvc nije u lošoj dimenziji prilikom merenja nego u lošoj montazi.
Montazer je od gazde dobio svoje, al dzabe kad mi je digao pritisak.
Danas nakon ugradnje , tj reugradnje , prozor koji je bio dignut pod oblake je spusten i sad je savrseno. Evo fotke


Ostale stvari nekako i teku.
Al nisam ni sanjala da pored zivog preduzimaca ja treba da sedim 12 h u stanu.
Danas sam poginula.

Al sam zato fotkala...:)

"Dnevna soba" :roll: koja na sve liči sem na dnevni boravak :(





Ovo je deo mog velikog kupatila, ne mogu ni da zamislim da ce to ikada biti drugacije

 
Mirka, ti si moj idol!:worth: Iskreno, po malo sam se pribojavala da ćeš da poklekneš, ako ništa, bar kod trećeg kiksa tvojih majstora, ali ti se ne daš!:klap:
A to da moraš biti prisutna u svakom "ključnom" momentu - moraš. Ni jednom preduzimaču, da radnike i ne spominjem, nije tako važno kako će ispasti na kraju, kao tebi - ti u tome treba da živiš - oni će, čim počnu sledeći posao, zaboraviti na tebe, a ti ćeš njihove propuste gledati godinama...

Samo ti teraj svoje, i ne posustaj, jer ako samo malo popustiš, npr. od umora nerava, kad malo zaboraviš muke, pitaćeš se što ih nisi naterala...:)

A biće to lep dnevni boravak, videćeš. Već mi se sviđa - ja znam kako može da izgleda...:)
:zag::bye:
 
I samu sam sebe iznenadila.
Mislila sam da ja to ne mogu , al kad moraš onda valja nadješ način.

Nisam ni znala koju količinu živaca imam , koliku odlučnost i doslednost pa cak i volju da iz dana po više sati provedem tamo, bez obrzira na prasinu, štroku, nervozu.
Danas su ukljucili mesalicu dok sam stajala uz nju i ja sam udahnula sve ono iz nje, kad se nisam slogirala.

Svoj bunt protiv svega izrazavam tako sto u cizmama na stiklu setam kroz sut kao knez mihajlovom :) na opšte cudjenje majstora .

Komšije sam prebacila na svoju vodenicu, kazu da sam slatka ( a vi me necete odati :) )

Sve u svemu, kako sam se nadala , dobro je.
Nekako teče.

Do nekog novog problema, kad cu opet da kukam ko damjanov zelenko :lol:
 

Back
Top