Adaptacija stana od poda do plafona

Kompletna stolarija, spoljasnja i unitrasnja moraju da se promene.

Remont i zamena radijatora .
za standardnu izvedbu stolarije potrebno je:
npr jedan dan za tzv vađenje mera i davanje ponude
mali avans u smislu potvrde posla
nekoliko dana za izradu
i jedan dan za ugradnju
računaj na cca 100 Eur/m2 otvora

ne znam šta podrazumevaš pod remontom radijatora
ali okvirno, novu jednocevnu instalaciju sa bakarnim cevima i panel radijatorima uvežbana ekipa će uraditi za jedan dan
 
Poslednja izmena:
Naoruzaj se zivcima: i kad se sve organizuje kako treba, svi radovi se produze na 15 godina...mrzim radove i mrzim majstore.

Ja bih prvo dobro zastitila parket, pa bih krenula po stolariji, moze keramicar za to vreme da razbije postojece i postavi nove plocice, obavezno pre toga proverite instalacije da ne bude kao kod mene - pukla cev mesec dana po postavljanju novih plocica (sta ja znam o majstorima), e onda kad se postavi stolarija i plocice u kupatilu/kuhinji - na krecenje ili sta vec hocete za zidovima da radite. Kad se sve zavrsi na red dolazi parket - ako treba da se ishobluje, prelakira itd.

I ja bih uzela preduzimaca, ali ne mogui preporuciti ni jednog

Uh, drzim ti pesnice
 
To vas ja pitam vec treci x.
Kojim redom se radi???
Sta ide prvo??? Drugo, trece, peto???


Prvo staviš sve na papir - sigurno ćeš nešto prevideti kad počneš sa majstorima!:lol:
Zavivs i da li moraš to da radiš i da živiš u jednom delu (što je horor), ili je objekat prazan i bez nameštaja, što je najbolja varijanta, naravno.
Prvo idu sva moguća rušenja zidova, raskopavanja radi zamene instalacija, ako treba vađenje drvenarije, naravno, skidanje pločica...eventualno lupanje maltera ako je negde oštećen...
Onda ide zidanje nekog novog zida, ako je predviđen...
Onda ide vodovod, pa struja, pa pločice, pa bojler... u međuvremenu mogu da se (ako i to treba), istovremeno izvade stara vrata i prozori i odmah stave nova, i izmalteriše oko njih, kao i sve ostalo što treba da se malteriše - ako treba.
Onda ide struja - jako dobro razmisli gde će šta da ti stoji, da znaš da rasporediš utičnice, i to da imaš dosta slobodnih i lako dostupnih, ovek treba još po neka kasnije... Električaru obavezno reci za šta je koja utičnica, da bi znao na kakve osigurače da spoji.On može i pre malterisanja, može i posle, zavisi od obima posla.
Kad su svi ovi radovi gotovi, ide gletovanje zidova pa krečenje, pa farbanje drvenarije.Dobro je ako je moler ujedno i farbar, a on treba da je sam kad radi, drugi majstori mu smetaju - posle molera treba električar da stavi maske na utičnice, razne prekidače...i da pusti struju. (inače ćeš ribati nove prekidače i utičnice)
Vodoinstalater i električar mogu da se preklapaju - jer, električar ima posla i izvan kupatila ili kuhinje, i mogu da se smenjuju.Radijatori mogu kad i vodoinstalater.
Sasvim na kraju ide hoblovanje i lakiranje parketa... i, kad se dooobro osuši - možete se useljavati.Tu će onda još biti kačenja lustera i plafonjera, ugradnja kuhinjskih elemenata, kačenje garnišni...Kačenje rasvete preporučujem tek kada se unese nameštaj, da ne bi bilo razbijenih lustera..
Neka me neko dopuni, ako sam nešto izostavila, ili pitaj. :bye:
,
 
Poslednja izmena:
1.probijanje zida,lupanje plocica u kupatilima i kuhinji terasa
za to vreme ti se stolarija pravi
2.struja (oni moraju biti sami u stani ,jer menjaju sve i drugi majstori bi im samo smetali)
3.menjanje cevi u kupatilima
(sto se tice 2. i 3. stavke dogovori sa majstorima da oni izmalterisu posle svog dela posla,tj da majstori koji doalze posle njih ne krpe prethodno)
4.postavljanje stolarije ,(ako je drvena onda i prva ruka)
5.radijatori,keramicar i terasa mogu zajedno
6.gletovanje ,krecenje...(ako je drvena stolarija ,onda i druga ruka)
7.postavljanje sanitarija...
8.parket
 
ne bi bilo lose da vec sad razmislis gde ce ti stajati tv,sporet.....kao sto rece taote uticnica nikad dosta,a kad vec sve radis,trudi se da zaobiđes kasnije gomilu kablova po stanu ,to vazi i npr i za kabal od kablovske tv,ukopaj ga u zid,ili ga postavi IZA lajsne parketa....(bar se ja grozim tih kablova po stanu pa sam se trudila da to svedem na najmanju mogucu meru)
sto se tice kuhilje najbitnije ti je da predvidis gde ce ti stajati sudopera i predvidi odmah pored i masinu za sudove (ovo je jako vazno za vodoinstalatera) kao i sporet (trofazna ,zbog elektricara) i npr interfon....
isto vazi i za kupatilo,buduci raspored ves masina,kada ili tus kabina(i koja,jer se ne pravi odvod za svaku isto)....
ne mogu sad svega da se setim i ne znam da li sam ti u pp vec napomenula,jako je vazno da dogovoris da svako za sobom ostavi situaciju spremnu za sledeceg majstora,
ako je zgrada starija ,pa su zidovi na nekim mestima malo kao popucali,pre gletovanja na tim mestima bi valjalo staviti mrezicu
ako nemas prirodnu ventilaciju u savkoj prostoriji ,predvidi na vreme i ventilatore,aspiratore i sl...
 
vd:
za standardnu izvedbu stolarije potrebno je:
npr jedan dan za tzv vađenje mera i davanje ponude
mali avans u smislu potvrde posla
nekoliko dana za izradu
i jedan dan za ugradnju
računaj na cca 100 Eur/m2 otvora

ne znam šta podrazumevaš pod remontom radijatora
ali okvirno, novu jednocevnu instalaciju sa bakarnim cevima i panel radijatorima uvežbana ekipa će uraditi za jedan dan

pazi izvedbu...ko da će mokranjčeve rookoveti da joj izvedu..zzam se..nego, daj ti mirki kontakt za te tvoje majstore, to je najpametnije....ovde će svi da se izređaju i gde ima mažetne za rookave da koopi, pa će žena da padne u depresiju, kritpodepresiju...bojim se...
 
Prvo staviš sve na papir - sigurno ćeš nešto prevideti kad počneš sa majstorima!:lol:
Zavivi i da li moraš to da radiš i da živiš u jednom delu (što je horor), ili je objekat prazan i bez nameštaja, što je najbolja varijanta, naravno.
Prvo idu sva moguća rušenja zidova, raskopavanja radi zamene instalacija, ako treba vađenje drvenarije, naravno, skidanje pločica...eventualno lupanje maltera ako je negde oštećen...
Onda ide zidanje nekog novog zida, ako je predviđen...
Onda ide vodovod, pa struja, pa pločice, pa bojler... u međuvremenu mogu da se (ako i to treba), istovremeno izvade stara vrata i prozori i odmah stave nova, i izmalteriše oko njih, kao i sve ostalo što treba da se malteriše - ako treba.
Onda ide struja - jako dobro razmisli gde će šta da ti stoji, da znaš da rasporediš utičnice, i to da imaš dosta slobodnih i lako dostupnih, ovek treba još po neka kasnije... Električaru obavezno reci za šta je koja utičnica, da bi znao na kakve osigurače da spoji.On može i pre malterisanja, može i posle, zavisi od obima posla.
Kad su svi ovi radovi gotovi, ide gletovanje zidova pa krečenje, pa farbanje drvenarije.Dobro je ako je moler ujedno i farbar, a on treba da je sam kad radi, drugi majstori mu smetaju - posle molera treba električar da stavi maske na utičnice, razne prekidače...i da pusti struju. (inače ćeš ribati nove prekidače i utičnice)
Vodoinstalater i električar mogu da se preklapaju - jer, električar ima posla i izvan kupatila ili kuhinje, i mogu da se smenjuju.Radijatori mogu kad i vodoinstalater.
Sasvim na kraju ide hoblovanje i lakiranje parketa... i, kad se dooobro osuši - možete se useljavati.Tu će onda još biti kačenja lustera i plafonjera, ugradnja kuhinjskih elemanata, kačenje garnišni...Kačenje rasvete preporučujem tek kada se unese nameštaj, da ne bi bilo razbijenih lustera..
Neka me neko dopuni, ako sam nešto izostavila, ili pitaj. :bye:
,

:klap::klap::klap:taote,napisala si sve ono sto je mene mrzelo da detaljisem...:)
 
Kompletna stolarija, spoljasnja i unitrasnja moraju da se promene.

Stan ima dva kupatila znači bar 70.tak kvadrata. Recimo pet prozora 1,7x1,4 sa ugradnjom ako ćeš PVC cirka oko 1500e. Vađenje starih obično ide posebno. (200e)

Treba izbiti jedan zid i na njemu napraviti vrata.

Izbijanje, umještanje štoka i vrata - ajd da kažemo jedno 400e.

Treba kompletno promeniti dva kupatila, znaci cevi, plocice, sanitarija.

Po kupatilu ugrubo po 2000 znači 4000e.

Treba to isto i u kuhinji .

Kuhinja- ajd recimo 500-600 e.

Zamena kompletne instalacije u stanu, spustanje plafona za rasvetu.

Struja - zamjena razvodne table i osigurača, zamjena kablova, utičnica, prekidača, tv-računarska instalacija, štemanje, rigips 1500e


Remont i zamena radijatora .

5 panel radijatora + instalacija ajd da kažemo 1500e

Hoblovanje , gletovanje i krečenje.

Gletovanje i krečenje jedno 400e.

Sredjivanje terase , sto podrazumeva skidanje žardinjere od pola metra širine, zamena ploćica i gelender.

Terasa - 300e.

Znači ja procjenjujem na: 10.000e.
 
Kada je moja mama kupila stan moj ex a njen zet cim je usao prokomentarisao je:Nista bez konja.:roll:..i bio je u pravu.
Ali ja sam isto u fazonu da bih kupila stari stan pa sredjivala nego novogradnju(jer trenutno zivim u njoj,stara je tri godine a zidovi pucaju kako oces..)
Novogradnja mi je macka u dzaku!A i ja volim to da se bakcem po sutu i pesku...;)
 
To vas ja pitam vec treci x.
Kojim redom se radi???
Sta ide prvo??? Drugo, trece, peto???

Ide ovako: pošto nećete da dirate parket, njega dobro zaštititi (kartoni, najloni, široki selotejp itd) zatim štemanje - pločice, vađenje instalacija (voda, struja, skidanje radijatora - to će moći samo ako imaš poseban ventil za svoj stan) vađenje kade, i sanitarija, rušenje zida, terasa i iznošenje šuta. Zatim ide polaganje instalacija, malterisanje. Dok se ovo suši može da se radi grijanje, zamjena stolarije sa dodatnim malterisanjem, pa onda spušteni plafoni, povezivanje izvoda. Pa onda ljepljenje pločica, krečenje i umještanje sanitarija.
 
Ja imam neku kalkulaciju na 20-25.000
Al volim da cujem vise majstora i mišljenja.
A i vaša iskustava su od velike pomoći.

Za sad imam jasno definisano samo pitanje radijatora.
Za to mi traze 800 evra.
U to je usao remont postojećih , dodavanje još nekih rebara i zamena jednog radijatora aluminijumskim uspravnim .

Samo materijal je oko 550 , ruke 250. Prijateljski!
Ostaje još da se vidi kako iskljuciti grejanje na jedan dan a da me komšije ne roknu i pre nego sto sam se uselila.
 
Mirka...ja ti neću davati savete tipa majstora i cena jer zaista nisam
upućena u tu problematiku.

Ali ću ti zato reći ovo...BUDI SREĆNA IMAĆEŠ SVOJ DOM:heart:

Nemoj da te demorališu majstori i sve vezano za njih, koliko sam pročitala
predhodne postove, to je velika borba, još veći troškovi...ali neka ti to ne
kvari sreću...već prioni...pokušaj da nađeš najbolje i uradiš onako kako
želiš.....SRETNO!!!


p.s. meni pada jedna varijanta na pamet. ima mnogo građevinskih firmi koji
rade slabo ili nikako pritom imaju dobrih majstora koji bi verovatno neke
poslove prihvatili za manji novac, nego ovi po oglasima...eto probaj raspotaj
se pa vidi....ništa te ne košta, a možda ipak budeš u dobitku par hiljadarki:heart:
 
Ja imam neku kalkulaciju na 20-25.000
Al volim da cujem vise majstora i mišljenja.
A i vaša iskustava su od velike pomoći.

Za sad imam jasno definisano samo pitanje radijatora.
Za to mi traze 800 evra.
U to je usao remont postojećih , dodavanje još nekih rebara i zamena jednog radijatora aluminijumskim uspravnim .

Samo materijal je oko 550 , ruke 250. Prijateljski!
Ostaje još da se vidi kako iskljuciti grejanje na jedan dan a da me komšije ne roknu i pre nego sto sam se uselila.


do 20. novembra su najavili uglavnom lepo vreme ,pa ti probaj da uglavis majstore kad bude neki bas topao dan :)
 
Ajd da definišem zahteve...da bude jasnije koji je obim posla.

Kompletna stolarija, spoljasnja i unitrasnja moraju da se promene.
Treba izbiti jedan zid i na njemu napraviti vrata.
Treba kompletno promeniti dva kupatila, znaci cevi, plocice, sanitarija.
Treba to isto i u kuhinji .
Zamena kompletne instalacije u stanu, spustanje plafona za rasvetu.
Remont i zamena radijatora .
Hoblovanje , gletovanje i krečenje.
Sredjivanje terase , sto podrazumeva skidanje žardinjere od pola metra širine, zamena ploćica i gelender.

:think: Dal sam sve nabrojala ???

moje iskustvo sa postavljanjem krovnog prozora-jednog (otvaranje rupe i montiranje) gotovo za jedan dan, popodne - ali smo posteno nalivali majstora domacom visnjevacom :lol: sto ga je za divno cudo izgleda ubrzalo... nasli ga prevrtanjem halo oglasa...

izmeris, ako su ti dimenzije prozora standardne, odlucis se kakve prozore hoces drvo, aluminijum, pvc, sta vec sad sve ima... pozoves dogovoris se i zavrsis za koji dan... ne znam koliko prozora imas?

zid- otvaranje vrata i zidanje drugog zida od siporeks blokova- zavrseno za dan, to moze da ti uradi bilo koji fizikalac, a ne majstor, jest da ga je malo nakrivio, ali ne bitno, ostalo smo sve uradi sami...
 
Ja imam neku kalkulaciju na 20-25.000
Al volim da cujem vise majstora i mišljenja.
A i vaša iskustava su od velike pomoći.

Za sad imam jasno definisano samo pitanje radijatora.
Za to mi traze 800 evra.
U to je usao remont postojećih , dodavanje još nekih rebara i zamena jednog radijatora aluminijumskim uspravnim .

Samo materijal je oko 550 , ruke 250. Prijateljski!
Ostaje još da se vidi kako iskljuciti grejanje na jedan dan a da me komšije ne roknu i pre nego sto sam se uselila.

moj deda (onaj što nije pčelar) ima firmu za centralno grejanje, ako ti nije konačno to - pozovi ga pa proveri cene - ako ti treba broj reci
 
Duzna sam svima vama koji ste mi davali super savete info sta sam uradila.

Najpre hvala vam, puno toga sto sam ovde cula mi je jako posluzilo da znam u kom pravcu da se krecem i da sada kada su radovi poceli pratim da li se sve radi kako treba , bar sto se reda radnji tice.

Posao je preuzeo preduzimac,po preporuci porodicnog prijatelja , proverila sam ga mojim tajnim kanalima ;) i ušli u posao tek kada smo dobili predracun sa kompeltnom specifikacijom radova . Uglavnom to je relativno promenljivo u zavisnosti od toga sta se desava u stanu , tj ako nesto neplanirano iskoci. Ali generealno znamo koliko ce to da košta 20% gore dole.

Isprva mi se cinilo da cu da ubijem preduzimaca, al smo posle nekoliko dana provedenih zajedno uspeli da nadjemo zajednicki jezik, tj da se razumemo. Mislim da je super razumeo moje poruke i da nece biti vecih problema. On je u stanu sa majstorima skoro ceo dan od 7-17 h , ja dolazim i odlazim kako mi se cefne , al još uvek sam vise sa njima u stanu nego napolju.

Imamo dogovor da se ne radi nista dok ja ne aminujem, i to za sad funkcionise.
Za 4 dana koliko rade uspeli su da razbiju kupatila i kuhinju da istemuju zidove i pripreme ih za provlacenje struje, a ja sam uspela da se upoznam sa vise od pola stanara u zgradi koji su naravno dosli da mi se zale na svakojake gluposti.

Sram vas bilo o tome mi nista niste rekli , pa sam bila nespremna :evil:
Za sad i to nekako teče , al ako cujete da je neko ubio komšinicu iz stana ispod znajte da sam to ja :rumenko:

Planiramo da zavrsimo za oko mesec ipo.
Veca mi je muka nabavka sanitarije i tih gluposti nego ovo sa majstorima :roll:

Treba mi vremena da se priviknem na budjenje u 7 :evil: i prljanje voljenih mi čizama i cipelica šutom i prašinom, al stisla sam zube .

Sve mi se cini da ce od svih muka najveca biti ova sa komsijama .
Prosek godina u zgradi je 60 .
 
Poslednja izmena:

Back
Top