Adaptacija stana od poda do plafona

Ma briskam je bre svaki cas...i posle kuvanja vode je muzgava , ne zahebavaj.
I kad povucem krpom ono sve ostaje trag.
A imam i frosh i neko austrisko cudo i svasta sam sve kupila za ravne ploce al ne vredi ...MU- ZGA- VA!

Nikad idealno cista kao sto bi ja htela.

huh....znaci nije samo kod mene tako...
izlude vise cisteci...:dash:
samo moja ploca nije sa 4 vec sa 2 ringle...i druga plin sa dva gorionika...
znaci 2 posebne ugradne ploce...
 
I meni preporučivali da stavim taj dozer... ali ja rešila da ga ne stavljam...
Imam mašinu za suđe, i tečnost mi skoro ni ne treba... a i nervira me to, odvrni zavrni... imam to u wc-u...

Tako da, ja ti preporučujem da batališ tečnost za suđe i sve krkneš u mašinu za suđe... jer niko tvoje ruke neće sačuvati, sem tebe same...
:D

Naravno, bez mašine za sudove (velike) ne ulazim u kuhinju:-)
A dozer bih čisto estetke radi, nekako mi je lepše bez flaša i flašica za tečnost za sudove.
 
I meni preporučivali da stavim taj dozer... ali ja rešila da ga ne stavljam...
Imam mašinu za suđe, i tečnost mi skoro ni ne treba... a i nervira me to, odvrni zavrni... imam to u wc-u...

Tako da, ja ti preporučujem da batališ tečnost za suđe i sve krkneš u mašinu za suđe... jer niko tvoje ruke neće sačuvati, sem tebe same...
:D

pa samo se jednom zavrne flasica dozera ispod radne ploce/sudopere i to je to....posle se samo dosipa tecnost tako sto se samo izvadi poklopac - povuce se - nista se ne zavrce - eventualno ako ti bas 1X godisnje dune da operes tu flasicu dozera pa da moras da je odrnes :).
mnogo je smornije dohvatati klasicnu flasicu sa deterdzentom pa joj povuci poklopac pa okreci i sipaj - sve to zamenis jednim pritiskom na dozer ... :D

a tecnost uvek zatreba - primer:
bio sam kod drugara - zivi solo pa ne pusta masinu za sudove svaki dan...pita me moze li espreso - moze...
i sledi pitanje - "moze li espreso za pola sata da pustim masinu da opere, nemam nijednu cistu solju" . :mrgreen: ipak smo pili espreso za par minuta - ah ta tecnost za sudove i sundjeri ;)
 
Granitne sudopere ste spominjali,a nikako da napisem:)
Koliko sam ja videla,jedino moze da se opere sa praskom za ves.Iskreno,nisam ni znala da imamo granitnu sudoperu,znala sam da me mnogo nervira i da ne moze NISTA da je opere lepo. Ribala sam sa raznim domestosima,brifovima,cifovima...sve zivo...
i onda je moj decko sipao ariel prasak za ves i sudopere se skorz oprala. napunimo je vodom i sipamo prasak,malo odstoji...
ova je inace bela,sve ostaju zute fleke po njoj...

Trojanka, hvala mnogo, ja sam pitala za tu informaciju :)...jeste da je sad kasno posto sam granitnu sudoperu vec kupila...ali olaksavajuca okolnost je da se uskoro selimo, pa se nece mnogo koristiti :neutral:

Kvinsi, cini mi se da ja imam zid u hodniku od istog kamena...ima vise tipova, rekla bih da je tvoj Highland ili Ardennes...jako lepo izgleda i u kuhinji :ok:

Mali Cicak, ja sam videla slike i mogu da ti kazem da je ono FANTASTICNO...steta sto si ih sklonila...moj stil kuce je vise moderan, ali ono kod tebe je tip top od glave do pete :klap:
 
Nego Kvinsi, kako se ciste te plocice posto su neravne?

ja ih iznad sporeta poprskam onom penom za odmascivanje i izribam plasticnom cetkicom (ona sto se inace kosriti za ves, ne znam kako da objasnim:p). nije tesko za odrzavanje, pod mi je veci problem, jer je isto tako reljefast i ponekad se zalepe mrvice, pa ne mogu sve dzogerom lepo d aobrisem i pokupim, neko moram da klecim i ribam :mrgreen: (srecom, nije velika kuhinja, kolena bih oderala:mrgreen:)
 
Trojanka, hvala mnogo, ja sam pitala za tu informaciju :)...jeste da je sad kasno posto sam granitnu sudoperu vec kupila...ali olaksavajuca okolnost je da se uskoro selimo, pa se nece mnogo koristiti :neutral:

Kvinsi, cini mi se da ja imam zid u hodniku od istog kamena...ima vise tipova, rekla bih da je tvoj Highland ili Ardennes...jako lepo izgleda i u kuhinji :ok:

Mali Cicak, ja sam videla slike i mogu da ti kazem da je ono FANTASTICNO...steta sto si ih sklonila...moj stil kuce je vise moderan, ali ono kod tebe je tip top od glave do pete :klap:

Hvala...:hvala:
Baš mi je drago da vam se sviđa...:D
 

Back
Top