SRS može bankrotirati

**********

Početnik
Banovan
Poruka
43
Bankrot?
Odlaskom Tomislava Nikolića iz SRS ova stranka izgubila sve značajnije finansijere, pare se troše jedino na odbranu Vojislava Šešelja, plate i partijski bilten Velika Srbija

BEOGRAD - Posle odlaska dvojice najistaknutijih članova Tomislava Nikolića i Aleksandra Vučića, Srpska radikalna stranka suočava se s novim problemom. Naime, kako Kurir saznaje, do juče najveća partija u Srbiji na ivici je bankrota! Svi važni finansijeri stranke su se povukli i uglavnom priklonili Nikolićevim "naprednjacima". U isto vreme, iako dobija pozamašna sredstva od države kao stranka koja je na poslednjim izborima osvojila veliki broj glasova, SRS je u dugovima i kreditima koji mogu narušiti postojanje do juče neprikosnovenih i moćnih radikala.

Koliko je situacija među Šešeljevim saborcima kritična, govori i podatak da su na sve strane morali da zavrnu slavine, ali i da se na razne načine dovijaju kako da dođu do ekstraprihoda.

- Radikali svakog meseca iz budžeta dobijaju 12 miliona dinara, ali to nije dovoljno da se finansira velika stranka poput SRS. Zato su se poslanici radikala dosetili da u danima kada nema sednica parlamenta ipak dolaze u Skupštinu Srbije na zakazane sastanke poslaničke grupe i tako uzimaju dodatne dnevnice. Na ime tog "dopunskog" rada mesečno inkasiraju između 500.000 i milion dinara - otkriva sagovornik Kurira blizak SRS. Takođe, dodaje on, lokalni funkcioneri radikala koji drže opštinske i mesne odbore dobili su nalog iz centrale da prikupljaju pare, a onima koji podbace preti se isključenjem iz stranke.

- Jedino na šta se troše stranačke pare, osim na odbranu Vojislava Šešelja i plate istaknutijih funkcionera, jeste stranački bilten Velika Srbija - prenosi izvor Kurira.

Iako ne spori da su se našli u težoj finansijskoj krizi, šef poslanika radikala Dragan Todorović tvrdi da SRS nikada nije imao značajnije donatore, mada ne isključuje mogućnost da su ih pojedinci imali.

- Problem u kome se našao SRS izazvan je neovlašćenim zaključivanjem ugovora s Bankom Inteza. Nikolić je prvo uzeo pozajmicu i onda ju je pretvorio u dugoročni kredit, s kamatom od 18 odsto, dok je ukupna suma koju moramo da vratimo 70 miliona dinara. Takođe, jednom dnevnom listu dugujemo 33.571.000 dinara - ističe Todorović. On dodaje da na stranački račun SRS umesto 12 leže devet miliona dinara, i to kao odbitak jer im je zbog greške ranije više uplaćivano. To će, nastavlja Todorović, potrajati sve do januara.

S druge strane, lider SNS Tomislav Nikolić u izjavi za Kurir kaže da su radikali sami krivi što su ostali bez sponzora.

- Kažu, ja sam im povukao sve finansijere. Dobro, a što su me onda isterali ako su pred bankrotom? Ko tera dobrog direktora? Bio sam im dobar i za kampanje, i za organizovanje, i za finansiranje 50 plata u stranci, i za odbranu Šešelja. Trudio sam se da ne zaostanemo za onima koji troše mnogo državnog novca za finansiranje stranke. Danas se ispostavlja da oni za tako nešto nisu sposobni. Od poslednjih izbora njima ostaje mesečna nadoknada od 12 miliona dinara, koja će nakon rebalansa budžeta biti 15. Od toga imaju 1,3 miliona kredita, oko koga žele da naprave frku, a sve ostalo im je na raspolaganju - zaključuje Nikolić.

NE PLJAČKAMO SKUPŠTINU

Dragan Todorović oštro negira optužbe da zakazivanjem sastanaka poslanika SRS "pljačka" skupštinsku blagajnu.
- SRS nijednu sednicu poslaničkog kluba nije zakazao formalno, već su zakazivane sednice i održavane. To sve može da se proveri, pošto se potpisuju svi koji prisustvuju. Očito je da na svaki mogući način neko pokušava da nanese štetu SRS, ali će sve to brzo izaći na čistinu - najavljuje Todorović.

http://www.kurir-info.rs/clanak/politika/kurir-03-11-2008/bankrot
 
cujem pre neki dan da je diplomirao........ne znam tacno na kom fakultetu:hahaha:

yebote, bolje da je ostao dosledan srednjoj grobarskoj.......ovako se brooka pod stare dane, kao , shatro ........ucio je:hahaha:

izjavanedelje-1.jpg
 
puste zelje rezimske
mada, onaj na prozoru rece ` ucinicemo sve... `(da ostanemo na vlasti nad vama)
kako, bre, da ideja slobode bankrotira

Ideja slobode neće umreti nikad. Ideja ruskog guzolizja i pljačke svog naroda već umire. Ali najvažnije je da stranka koja svoje birače više od decenije pravi budalama - više ne postoji.
 
Kao prvo digli su frku zbog Tome,da ga malo oljagaju.
Drugo,tih 70.000.000 dinara su pola poslanicke plate, za jedan mesec mogu da se vrate.
Trece,SRS ne moze da bankrotira.
Posmatrajuci iz neutralnog ugla,zasto je doslo rascepa i ko je presao kod Tome,dosao sam do zakljucka da je Toma resio da uzme lovu zajedno sa otpadnicima,jer nema vise sta da trazi na politickoj sceni ni on ni ovi sto su kod njega,sve su to istroseni likovi,koji misle da ce moci da prosperiraju kao osnivaci nove stranke???
Raskol se dugo pripremao u SRS,a raskol su vodili Toma i Aca,jer je sve bilo u njihovim rukama.
Todorovic se nije mnogo mesao,kao ni ostali.
Otpadnici su mislili da ce mnogo vecu grupu da povuku za sobom,ali im to nije poslo za rukom.
Vreme ce pokazati da sam bio u pravu kao i za mnoge druge stvari...
 
Otpadnici su mislili da ce mnogo vecu grupu da povuku za sobom,ali im to nije poslo za rukom.
Vreme ce pokazati da sam bio u pravu kao i za mnoge druge stvari...

Njemu ne treba više poslanika nego što je odvukao jer mu to, u ovom trenutku, ništa ne znači. Bitno mu je koliko će dobijati glasova ubuduće. Samo to i ništa drugo.

A kad je to vreme i za šta pokazalo da si ti u pravu?
Jel onda kad si rekao da će Velja biti preCednik?:mrgreen::hahaha:
 
Njemu ne treba više poslanika nego što je odvukao jer mu to, u ovom trenutku, ništa ne znači. Bitno mu je koliko će dobijati glasova ubuduće. Samo to i ništa drugo.

A kad je to vreme i za šta pokazalo da si ti u pravu?
Jel onda kad si rekao da će Velja biti preCednik?:mrgreen::hahaha:

Da je Velja poslusao moju ideju bio bi,ali nije i desilo mu se to sto mu se desilo....:whistling:
sam je kriv...:whistling:a i onaj ko mu je bio zaduzen za kampanju B....:whistling:
 

Back
Top