2 fakulteta u isto vreme

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
bas gloopo narod oce da se skoluje za dobrobit drzave a ona nece da placa!!sram ih bilo!!a ja se bas ponadao da moze oba na budzet!!otkud meni pare da placam 2 fakulteta!!!a kakve su olaksice!kako neko stigne na predavanja i za jedan i za drugi!?
 
Ja idem na DIF i na Pravni... Samofinansiranje na oba. Ne zanima me pomoć države.
Osim stizanja na fax, stižem i da radim da bih takav život finansirao...
Bar mi država daje platu, ako već nisam na budžetu.
 
mislim da se osad po novoj Bolonji to nije moguce jer ti prisustvo na predavajima donosi odrden broj poena koji uylaze u zaklucnu ocenu, tako da ne mozesh da prisustvujesh na svemu, pogotovo ne mozesh da ne idesh na predavanja iz prirodnih nauka i tehnickih takode. Studiranja na daljinu je moguce samo na ekonomiji koliko znam.
 
Pravni sam po 'bolonji'. Samo na vežbama je obavezno prisustvo, a BODOVI se ne dobijaju na prisustvo. POENE profesori daju na seminare i kolokvijume, i to se gleda na samom ispitu kako bi ti to uračunali u ocenu. BODOVE dobijaš tek kada položiš ispit.
Kriterijum je znanje, a ne aktivnost. Aktivnost može samo da olakša polaganje ispita.
 
Bitno ti je samo da se raspitaš kakva je situacija sa obavezama po pitanju prisustvovanja... ali ako ti to ide, zašto da ne. Naročito sada po 'bolonji' ti je lakše jer ne moraš ispite nagurati u ispitni rok nego se rasteretiš preko semestra, a u roku ono što baš moraš da polažeš na taj način.
Ako ti je do toga stalo i redovno možeš da učiš, to ti ne dođe ništa teže nego osnovcu koji uporedo ide u muzičku školu.
 
Pravni sam po 'bolonji'. Samo na vežbama je obavezno prisustvo, a BODOVI se ne dobijaju na prisustvo. POENE profesori daju na seminare i kolokvijume, i to se gleda na samom ispitu kako bi ti to uračunali u ocenu. BODOVE dobijaš tek kada položiš ispit.
Kriterijum je znanje, a ne aktivnost. Aktivnost može samo da olakša polaganje ispita.

hm hm, nije bash tako barem ne na svim. Znam da se na hemijskom i bioloskom barem ocenjuje dolazak na predavanja, tj. boduje se odredenim brojom bodova sto mozesh i da vidish i na njihovim internet stranicama. Mislim da je isto i na fonu, skoro svim umetnickim smerovima, ali na medicini gde ih se upisuje 600 sigurno ne vode evidenciju ili na pravnom i ekonomiji koje upisuje valjda oko 650 i 700 studenata.

Elem, mislim da zaista morash biti genije u matematici pa da ne pohadash predavanja i briljirash na ispitima barem za 8. Znam ljude koji su tako olako shvatili matematiku, pa su na kraju totalno poludeli jer se na matematickom ne radi ona standardna skolska matematika vec mnogo sire gradivo, predavanja su velika vezbe josh vece zadaci se mere u hiljadama itd. Mislim da je najbolje da upishesh jedan fakultet i na njemu budesh izvanredan nego 2 pa da ih zavrshish traljavo.

Na kraju krajeva matematika je i sporedna na hemiji, imash ako nisi video odabrana poglavlja u matematici kao izborni predmet u 1. godini pored obavezne matematike, statistiku u 2. cini mi se, i racunarsku hemiju koja ukljucuje veliko znanje iz matisha i programiranja.Naravno sekundarnost matematike ne umanjuje njenu vaznost kao mentalnog konstrukta u SVIM naukama i logici.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top