PRICA O IVICI I MARICI....

DON

Aktivan član
Poruka
1.451
...Ko veruje u bajke ,mislim......

Prica mi jedan prijatelj.Prica,Bolna,bas ko njegov izraz lica dok mi je pricao.Prica mi o njegovoj ljubavi.
Prica ide otprilike ovako:
Zavoleo je nenormalno osobu daleko od njega.Poveravao joj se.Pricao s njom o svemu i svacemu.Mislio je da je ljubav prava.ON je mislio.Ne jednom,kaze mi,ne jednom sam je uhvatio kako me laze! No,i to sam trpeo.Prelazio preko toga.Pricala mi je kako ce doci,kako me voli,kako samo mene voli,prica to i sad.....
Pa dobro,pitam ga,jel dosla?
Ne,kaze on,nije dosla.Dolazi od Nove godine ali nikako da dodje.Sad je trebalo u Maju mesecu,ali opet je nasla neki razlog da ne dodje.Mozda ce i doci,ali ne verujem da ce se javiti.Ne voli ona mene dragi moj DON,ona se samo igra u trenucima dosade.Ja to znam.Sad su joj i SMS poruke postale preskupe?! A pitam ja tebe druze moj,ima li ljubav cenu?Da ne govorim o tome da se nikako ne javlja telefonom,radije ode da prica sa drugim ljudima.

Gledam ja,nije mi jasno bas,pa upitam:

OK,ako znas,sto onda pijes,zasto i dalje volis?

Moj drug napravi neku tuznu grimasu,podjose mu dve suze,al ipak smognu snage da se nasmesi:
Znas,kaze,kad VOLIS iskreno onda pustis da ti VOLJENA osoba radi sto pozeli.Ja znam,rece on,znam da to ne valja i da to moram preseci...ali...za sad VOLIM!

Da,pitao me je :Sta da radim?

Moram priznati,malo sam se naso u cudu.
Prvo,istinska ljubav NEMA CENU,a drugo....pa sta sam mogo da mu kazem,kad mi je ON u svakom svom pitanju dao i ODGOVOR!!!

Reko sam mu samo:Pusti da vreme kaze svoje,i picem neces nista resiti...batali to.Zivot je lep.....

I da,rekoh sam mu:Secas se bajke o Ivici i Marici,kad su zalutali,pa naisli na kucu od slatkisa,cokolada...ali je unutra zivela VESTICA,koja je htela da ih pojede.Ne grizi,druze moj,slatkise i jabuke,ne jede se bas sve sto je slatko.Sto je slatko,moze gorko biti.Ne gledaj uvek kako kuca izgleda spolja,pogledaj prvo ko zivi u toj kuci.Ne gledaj coveka uvek i iskljucivo samo kako fizicki izgleda,pogledaj mu malo i u dusu.Ako je samo flert,onda ne gledaj dusu,ali ako je LJUBAV....i te kako zaviri u njenu dusu.I onda ces znati,valja li cekati,valja li se nervirati,valja li voleti takvu osobu......

Saslusao me je,potego casu na iskap i reko mi:MA STA TI ZNAS O LJUBAVI....GONI SE ......i otiso.

Tja.....Ljubav.......
 
taja:
kako bese ide ta o lisici i gavranu?



Gavran se docepao pozamasnog parceta sira i odleteo na granu.Lisica koja je tumarala okolo mrtva gladna(to ti je onaj osecaj kad je covek gladan ljubavi) i videla Gavru kako stoji na grani sa sirom u ustima.Trazila mu malo,ovaj ...jok bre,ne da Gavra.Oce samo za sebe. Onda Lisica pocne ovo ono,da ga udobrovolji,ali jok.Ne da se Gavra.E...al Lisica se doseti,te mu rece:CULA SAM DA MNOGO LOSE PEVAS? KO,BRE,DRECNU SE GAVRAN....SAD CES CUTI! Otvori kljun da zapeva....sir ispade dole,Lisac uzme sira i pobeze,a Gavra osta da peva u duduk :lol: :lol: :lol:

E,al Gavran je cudna ptica....vratio je Lisici milo za drago...al o tom nastavku nekom drugom prilikom.....

Sad slusam pesmu:ZNATE L' PRICU O VASI LADACKOM...... :twisted:
 
"Dušu sam potrošio,
zbog toga ne žalim.
Sve sam svoje prošao
bezbroj prečica do sna, bezbroj slepih ulica.
Srce se umorilo
i ne znam šta ću s' njim.
U šta sam se pretvorio?!
Sretan ili nesretan
ja samo jedno znam:
Ljubav sam želio,
ne bih tako uvenuo.
Starim ja, a u ljubav vjere nemam.
Svoju decu sam sanjao,
njenim ih imenom nazvao.
Starim ja, a u ljubav vjere nemam!"
 
DON:
taja:
kako bese ide ta o lisici i gavranu?



Gavran se docepao pozamasnog parceta sira i odleteo na granu.Lisica koja je tumarala okolo mrtva gladna(to ti je onaj osecaj kad je covek gladan ljubavi) i videla Gavru kako stoji na grani sa sirom u ustima.Trazila mu malo,ovaj ...jok bre,ne da Gavra.Oce samo za sebe. Onda Lisica pocne ovo ono,da ga udobrovolji,ali jok.Ne da se Gavra.E...al Lisica se doseti,te mu rece:CULA SAM DA MNOGO LOSE PEVAS? KO,BRE,DRECNU SE GAVRAN....SAD CES CUTI! Otvori kljun da zapeva....sir ispade dole,Lisac uzme sira i pobeze,a Gavra osta da peva u duduk :lol: :lol: :lol:

E,al Gavran je cudna ptica....vratio je Lisici milo za drago...al o tom nastavku nekom drugom prilikom.....

Sad slusam pesmu:ZNATE L' PRICU O VASI LADACKOM...... :twisted:


Retard od nije_lako teško može pratiti basnu...
ili je smisao stvarno ovaj: Lisica bila gladna nečeg što bi trebalo da liči na ljubav, tražila je od Gavre egoiste, ovaj je "ispalio", ona je ipak iznudila ali umesto njoj komad je upao LISCU :?: :shock:

Tako joj i treba... baš volem! (jel bila silikonka sponzoruša ili obična Lisica u krizi?) :mrgreen:

A i Vasi Ladačkom, i onom Saletu što je umro u snu, a i onom što je osto momak do sad... i Stevi Čenejcu da ga slučajno ne izostavim! :twisted:
 
Retard od nije_lako teško može pratiti basnu...
ili je smisao stvarno ovaj: Lisica bila gladna nečeg što bi trebalo da liči na ljubav, tražila je od Gavre egoiste, ovaj je "ispalio", ona je ipak iznudila ali umesto njoj komad je upao LISCU :?: :shock:

Tako joj i treba... baš volem! (jel bila silikonka sponzoruša ili obična Lisica u krizi?) :mrgreen:

Sta bi reko Ezop na ovakvo tumacenje basne,a 8)
Zasto govoris u PROSLOM vremenu.Ta ljubav kolko ja znam,traje.....Video sam njegovu ljubav,dosla je napokon....nema silikone,nije da vidis ni sponzorusa...a Lisica?Hm....zar nismo svi pomalo Lisice i Gavrani?

Gledam ja i pratim tog mog druga....juce je pevao pesme ljubavne,pune emocija...........Opet mi cvrkuta,opet je razdragan...ljubav je cudo...cudo.....
 
Sta bi reko Ezop na ovakvo tumacenje basne,a 8)

Čika Ezop bi danas najverovatnije napisao basnu sa takvim zapletom...

Zasto govoris u PROSLOM vremenu.Ta ljubav kolko ja znam,traje.....

Izvinjavam se...nisam znala da se i basna odnosi na aktere sa početka teme...

Video sam njegovu ljubav,dosla je napokon....nema silikone,nije da vidis ni sponzorusa...a Lisica?

Ko joj ne veruje: ti ili prijatelj? :wink:

Hm....zar nismo svi pomalo Lisice i Gavrani?
U muško-ženskim odnosima? Kako ko... imaš i vukova, i golubova, i lavova i magaraca... prošvercuje se i po koji medved...

Gledam ja i pratim tog mog druga....juce je pevao pesme ljubavne,pune emocija...........Opet mi cvrkuta,opet je razdragan...ljubav je cudo...cudo.....

Ljubav jeste čudo... ali faza zaljubljenosti je ... :roll: "niti šta vidim, niti šta čujem, niti šta jedem, niti spavam - samo na nju/njega mislim" ... "ona je tako divna, krasna, osećajna,nepogrešiva, intuitivna, pametna, mila... kako se samo slatko smeje, a tek rupice na obrazima!... tako je fina, gadljiva..." ... 8)
Dok ne ustanovite da je taj rajski primerak u stvari starija sestra zmije zvečarke ... prođe nekoliko godina života, stvori se par malih života ... i onda ... :shock: ...
Malobrojni su oni koji su umeli da zaljubljenost održe i pretvore je u postojanu ljubav.
 
He.....
Vidim da ti Filozofija nije strana.
MALOBROJNI...da...ali ih ima.Prema tome......
Pisao sam ja to na Forumu,ne znam vise gde.Evo,sutra ce Godisnjica Foruma,ko ce sve pomatiti.Tek....sta je ljubav? I kako cemo prepoznati ljubav?

Ljubav je decji san.Svi smo bili deca,svi smo zeleli da kad porastemo budemo,kaubojci,pevaci,fudbaleri,glumci,indijanci...pa onda devojcice....doktorke,glumice,pevacice,princeze.....
Dete raste.Poraste.Dodje u nekim godinama kad pocnu da ga interesuju druge stvari.Dete vremenom prelazi u fazu ozbiljnog coveka("i zena ti je ka covijek"...Njegos)...zenidba,udaja,NASA deca...poso...A gde se izgubila ona DECJA LJUBAV o kojoj smo nekad sanjali? Izgubila se pod pritiskom svakodnevnice.Pod pritiskom zivota.Onaj ko uspe,onaj ko je uspeo da sacuva ONO DETE u sebi uprkos svim izazovima sto nam ih zivot svakodnevno postavlja,takav covek je SRECAN COVEK,jer ce uvek nositi sebe i svoju mladost.Jos je srecniji onaj covek,koji je zadrzao decje snove i u zivotu uspeo da ih i ispuni.OVO DETE koje pise sada ove redove,je uspelo to.kako? Veoma prosto...OVO dete je samo LJUBAV zelelo i prirodu.Divljinu.Priroda jedino ne laze.Divljina jedino ima svu moc tisine.Tisinu valja znati ljubiti.Valja je znati ispostovati.

Cika Ezop bi danas pisao basne o nekim drugim stvarima.Mozda bi pisao Basne o MIKI i ZIKI a Lisica i Gavran bi ih citali?

Mozda.......
 
Ja, opet, poznajem par odraslih dečaka koji pevaju sonete i ode svojim Ljubavima... slušam njihove ljubavne elegije i tako... nakon par meseci, kada sastavim njihove tužne životne priče koje potapaju u vino, pivo i žestinu ... kad mi vrat pomodri od razumevanja i saosećanja ... saberem sve i kažem :
"Odlično si s...redio svoj život, ali prijatelju... to što sebe ubrajaš u Boeme iz moje perspektive se drugačije zove... Možda si imao mnogo ljubavi, možda je svaka bila neponovljiva na svoj način, možda si im pevao pesme, slavio ih, patio zbog njih i za njima, bio voljen i odbacivan. Možda... ali ovo je već ko zna koja ONA PRAVA o kojoj slušam...
Ti ni jednu od njih nisi istinski voleo. Ceo život ti se opijaš (osim pićem) zanosom i ljubavlju, dobijaš i gubiš - da bi se posle svojom plemenitošću i ljubavlju naslađivao, veličao osećanja do nebesa, pretakao ih u pesme, plakao nad sudbom, pominjao Dunav ... Jesenjina, Majakovskog... pravdao se predamnom - koja ti nisam ništa do obični prolaznik, neko ko ume da te sasluša i kaže ti: Ne s.eri više... majke ti! Ti ni jednu nisi istinski voleo, voliš samo osećaj ljubavi u sebi. Prvu si poklonio nesposoban da se suočiš sa odgovornošću, druga ti je data da shvatiš koliko je ljubav dragocena i Bog je uzeo ka sebi, čuvari treće su ti dali adrenalin i postao si heroj koji se rizikuje, sa četvrtom si delio zanos i prva oluja vas je rastavila, peta... i koja je po redu ova sad koju u stopu pratiš i kuješ je u zvezde? Zar još ništa o ljubavi prema ženi nisi naučio? Ne. Ti definitivno ne voliš ništa drugo osim osećanja ljubavi i zanosa u sebi, tugom ga samo neguješ i zalivaš dok ne iskrsne neka nova nada u obliku tamnog sjajnog oka, nestašnog pramena kose, boje glasa, pregiba vrata, pokreta usana, ruku i tela. Taj Boem je običan provincijalac koji će završiti u nekoj kafani moleći za čašicu loze, prezren od svih ... platiće je svojom jadnom životnom pričom pažljivom slušaocu i žedno očekivati novog."
Nema priče o Lisici i Gavranu... Gavran je možda malo više obuzet sobom... a i glas mu nije ono što je nekad bio..."šrafe" ga godine... rekapitulacija tek sledi...
 
Ako ti tako kazes.......... :lol: :lol: :lol:


Price o Lisici i Gavranu i te kako ima,no izgleda da ti nisi shvatila.O ljubavi mi nemoj pricati,mnogo je toga u meni.Dajem puno,puno i trazim.Takvih osoba je veoma malo. Mozda ih i nema,ko to zna.....Sexa ima,dao Bog,ima se,zna se,moze se,ali sex je emotivno praznjenje.Iskonski nagon.Zadnju casu cu popiti kad ja hocu,glas ne do Bog da mi otkaze,jer to bi bila katastrofa.Rekapitualciju cu dati samo onom ko je i zasluzio.BOGU.....
Mnogo cinizma,ne znam zasto.Ili je ogledalo jutarnje za sve krivo?
 
Razumela sam Done :wink: ... ova priča je istinita i ne govori o tebi (vidim da si pokušao da izvršiš identifikaciju...) ... da upitaš Gavrana iz moje priče, rekao bi ti da je imao posla sa Lisicama (izuzev jedne u koju nije stigao da se razočara). No, postoje Gavranovi raznih "fela". Neki ne graknu Liji da pokažu glas... ali se posle živi pojedu što nisu... Imaš i one koji, (poznavajući ćud lisičju ili znaju Basnu) čvrsto stisnu kljunom sir i preseku ga... Lija dobija veći deo...a Gavra se teši da bar ima zalogaj koji mu je ostao u kljunu... :lol:

I? Hoćemo li konačno čuti kako se Gavra revanširao Liji?

Ja pevam svoj bluz bez namere bitne
i najveće ribe za mene su siiiitne...
ja sa strane samo posmatram taj sveeeeet... 8)
 
Ivica-obod, kraj, rub (histerije,(ne)strpljenja, ponora, ambisa...)
Marica-naziv za policijski automobil za prevoz zatvorenika (lopova, kriminalaca, nesrecnika...)

"Mila zvezdo na letnjem nebu. Kako je dobro i istinito to sto si mi pisala, i kako bolno odjekuje tvoja ljubav, poput vecitog jada, poput vecitog prekora. Ali, ti si na dobrom putu kada meni, a i samoj sebi, priznajes svako osecanje svog srca. Ali, nemoj nijedno osecanje nazvati malim, ne nazivaj nijedno nedostojnim. Dobro je, veoma dobro, svako, pa i mrznja i zavist i ljubomora i svirepost.Ne zivimo ni od cega drugog doli od nasih bednih, lepih, predivnih osecanja, i ako bilo kome medju njima nanosimo nepravdu, to je zvezda koju smo ugasili."
"Prvih dana maja(...) kukavica je kraljica sume, bilo gde da ste, u tihoj osamljenosti dolina ili na sumovitim vrhovima obasjanim suncem, svuda se cuje njen duboki glas...
...Iz godine u godinu kukavica zove i niko ne zna da li je to ona ista koju je cuo prosle godine i sta je bilo sa kukavicama koje smo nekada culi kao deca i kasnije kao mladi...
...Ovih dana uspeo sam ponovo da vidim kukavicu, i to ne samo jednu, nego par, nju i njega. Video sam ih sa dna jednog klanca u kome sam brao majske cvetove;neko vreme ostao sam nepomican kao osuseno drvo i oni me nisu primetili. Radosno su lovili jedno drugo izmedju visokih krosnji (u kestenovoj sumi ima i visokih jasenova), likujuci opisivali vence u svom razdraganom i veselom letu;protezuci se celom svojom duzinom, velike tamne ptice skakutale su s drveta na drvo u iznenadjujucim skokovima, divljim i neocekivanim, prema zemlji, pa opet u visinu poput raketa i svaki cas bi nakratko sletale ispustajuci prodorne, uzbudljive krike."

"U mog babe para mlogo, ej,
(da izbrojis ne bi mog'o sve),
pa se selom pripoveda da smo prave lole;
ma, zavidi nam neki sitan svet,
jer, ume zivot biti tmuran,
kad gledas odole...."
 

Back
Top