koliko je 33.333 din...po osobi

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
meni je ovo najblaze receno, sumnivo. koga interesuje neka procita ceo tekst. ja sam izdvojio par delova

Pola milijarde evra isplaćuje se preko fiktivnih žiro-računa, bez ikakvog nadzora
Nema kontrole za novac na KiM
Autor: N. Z. - I. R. | 02.11.2008. - 00:02

Nijedna državna institucija u Srbiji ne kontroliše kako se troši pola milijarde evra, koliko se godišnje izdvaja za KiM. Izvesno je samo da novac odlazi na račune državnih institucija i da se dalje raspoređuje bez ikakvog nadzora. U ministarstvima koja deluju na KiM rečeno nam je da interne kontrole ili ne postoje ili ne nadziru raspoređivanje novca. S druge strane, u budžetskoj inspekciji Ministarstva finansija koja bi prema zakonu to morala da čini nisu našli vremena ni da odgovore na pitanja novinara „Blica nedelje“ o kontroli tih sredstava.
..................
– Ako na Kosovo odlazi oko 40 milijardi dinara godišnje, a tamo živi samo 120.000 ljudi, opravdano postoji sumnja u malverzacije.
.....................
nije ni čudo zašto uz sumu od 500 miliona evra i dalje ima gladnih na KiM.
............................

http://www.blic.co.yu/politika.php?id=63558
 
Srbin je čudo.

liquid nitrogen is a miracle
images
 
Pa šta će čovek kad je dobronameran. A i mora da brine kad već ne brinu Srbi.

Naravno. Siptari su poznati po toleranciji i zelji za suzivotom.

http://www.radiokim.net/Pec-Djakovica-Zadusnice-uz-provokacije-i-bacanje-flasa--3598-vest.htm

Peć-Đakovica: Zadušnice uz provokacije i bacanje flaša
01.11.2008 15:11

Uz verbalne pretnje, provokacije i nekoliko bačenih flaša, raseljeni Srbi iz Dečana, Đakovice i Peći posetili su danas, na zadušnice, groblja u ovim metohijskim gradovima. “Teško mi je, treba da molim da dođem do groba svog sina” , kaže Milica Laban iz Peći, jedna od 150 Srba koji su uz pratnju KPS-a i obezbeđenje italijanskog KFOR-a posetili pećko groblje. “Nisam našla grob svojih prijatelja, sve je zapušteno. Sad sam tu videla i neke grobnice koje su otvarane” , kaže Olivera Stijović. Većina spomenika na pećkom gradskom groblju je demolirana, a rastinje i korov čiste meštani srpskog povratničkog sela Belo Polje koje se nalazi u neposrednoj blizini. Potpuno drugačija slika je u Đakovici gde je sve zaraslo u korov i rastinje i gde je danas bilo teško pronaći grobna mesta. Dragana Zarić je prvi put u Đakovici, koju je napustila 1999. godine kada je imala tri godine. Došla je na grob svom dedi i mnogo toga joj ovde nije jasno: “Ne mogu da verujem da su nas malo pre gađali flašom i jabukama, malo sam uplašena i nije mi jasno zašto to ljudi rade, kaže ova trinaestogodišnjakinja koja sada živi u Kragujevcu. “Ja sam u Đakovici provela čitav svoj život, ostavila kuću, a od svega mi je teže što sam ostavila grobove braće i svog oca koje sam danas jedva našla. Izvela sam dvadeset članova svoje porodice i svi smo sada raseljeni na raznim stranama, kaže Rada Rašović iz Đakovice i dodaje da se od 1999. godine nije nasmejala i razveselila. Novinar Branislav Krstić smatra da je za ovakvo stanje delom odgovorna i međunarodna zajednica. “Oni su morali preduzeti mere da se ljudi vrate, to je osnovno pravo a ne da posle deset godina imamo pravljenje parka u centru grada na temeljima crkve. Da ironija bude veća park se zove “Sloboda” , kaže Krstić. Parastos na temeljima srušene crkve Svetog Ilije u Đakovici služio je dečanski jeromonah Ilarion Lupulović, a raseljeni nisu mogli posetiti svoje domove u ovom gradu. Nakon obilaska groblja, tri autobusa sa raseljenima otišli su u Dečane gde ih je dočekalo i ugostilo bratstvo manastira Visoki Dečani.
 
http://www.radiokim.net/Za-premijera-i-Vladu-Kosova-Srbi-ne-postoje--3594-vest.htm

Za premijera i Vladu Kosova Srbi ne postoje
30.10.2008 13:17

Na konferenciji za novinare održanoj u Medija centru u Čaglavici, posvećenoj razmatranju uloge opozicije u integrisanju etničkih zajednica na Kosovu, učestvovali su predstavnici nekoliko opozicionih partija iz Skupštine Kosova. Naser Rugova je ispred Lige demokrata Dardanije, istakao da se njegova stranka zalaže za integraciju svih zajednica u najmlađu državu regiona, naglašavajući da su svi ravnopravni građani Kosova sa pravima i obavezama prema Ustavu Kosova. “Srbi bi trebalo da budi aktivni deo države Kosova, da misle pre svega o svom potomstvu i boljoj zajedničkoj budućnosti”, rekao je Rugova. Predsednik kosovske Stranke demokratske akcije Numan Balić, naglasio je da se zbog usmerenosti međunarodne zajednice pre svega na položaj srpske zajednice, koji je po njegovom mišljenju zaista najproblematičniji, zanemaruje položaj ostalih etničkih zajednica koji je veoma loš, da one nisu ravnopravne ni sa Albanicima, ni sa Srbima u sredinama gde Srbi čine većinu. Govoreći o položaju Bošnjaka na Kosovu, Balić je napomenuo da je od nekadašnjih 90 hiljada koliko ih je živelo pre rata, sada ostalo svega 30 hiljada i da se ne rešavaju njihove osnovne životne potrebe vezane za lokalnu samoupravu, povratak, zapošljavanje, obrazovanje i informisanje.”Posebno je težak položaj ljudi na Gori, koji su nekada bili izloženi manipulacijama Beograda, a sada Prištine, ponekad i Beograda i Prištine zajedno”, naveo je Balić. Slaviša Petković je u ime Srpske demokratske stranke Kosova i Metohije, istakao kao poseban problem to što, po njegovom mišljenju, opozicija praktično i ne postoji u kosovskom parlamentu, gde se i o najvažnijim pitanjima kao što je Ustav ne vodi rasprava, već se ona izglasavaju po direktivi. “Sa punom odgovornošću mogu da kažem da za ovu vladu i premijera srpska zajednica i ne postoji, osim par marioneta koji mu kao navodni predstavnici Srba sede u vladi, da nisu učinili ništa na pospešivanju dijaloga i smanjivanju tenzija”, rekao je Petković. Sa Petkovićem se nije složio potpredsednik Alijanse za novo Kosovo Ibrahim Gaši, koji je napomenuo da su mnoga pitanja bila potisnuta zbog rešavanja statusa Kosova, a da je “potpuni suverenitet preduslov da nezavisna država sa punim kapacitetima ispuni svoje obaveze i zadatke.” Numan Balić je na kraju iskazao sumnju da će Evropska unija i SAD uspeti na ovakav način da pomire posvađane balkanske narode koji su nekada živeli u slozi i koji su za to i sami sposobni.
 
http://www.radiokim.net/Za-Srbe-u-Pristini-ne-vaze-ljudska-prava-3588-vest.htm

Za Srbe u Prištini ne važe ljudska prava
27.10.2008 17:26

Snežana Borzanović, jedna od malog broja preostalih Srba u Prištini, ovih dana nailazi na još jedan problem. Prodavci u obližnjim prodavnicama u koje je ranije odlazila i gde je stalno kupovala, sada od nje traže da im se obraća na albanskom jeziku. “Moje pravo je da koristim svoj jezik, meni su ovde ugrožena sva ostala ljudska prava, pa evo sad i to. Do juče su sa mnom razgovarali na srpskom, a sad odjednom niko od njih ne govori srpski. I ustavom je zagarantovano pravo korišćenja maternjeg jezika, ali za mene izgleda ne važe ljudska prava.” Borzanoviceva kaže da je o svemu obavestila Fond za humanitarno pravo, kao i policiju. Borzanović Snežana nije napustala Prištinu. U ovom gradu trenutno živi pedesetak Srba.
 
http://www.radiokim.net/U-dvoriste-Dragana-Antica-bacena-tri-molotovljeva-koktela-3582-vest.htm

U dvorište Dragana Antića bačena tri molotovljeva koktela
24.10.2008 16:46

Tri molotovljeva koktela bačena su jutros u dvorište Dragana Antića u selu Berivojce kod Kosovske Kamenice. Zapaljive naprave bacile su nepoznate osobe jutros oko pet časova. U kući Antića u to vreme spavalo je šestoro članova porodice. “Najpre sam video neko polomljeno staklo pored svojih kola, a odmah zatim sam primetio i na još dva mesta u dvorištu. Video sam flaše i krpe natopljene benzinom. Pozvao sam policiju, došli su izvršili uviđaj, sve to pokupili i odneli u labaratoriju.” Kuća Antića nalazi se na samom kraju Berivojca prema Koretinu koji je nastanjen Albancima. Kfor i pripadnici kosovske policije su tokom uviđaja otkrili da je jedna zapaljiva naprava pala na automobil, druga pored zida dvorišta a treća među pomoćne objekte. Portparol policije za ovaj region Ismet Hašani kaže da policija na osnovu prvih rezultata predpostavlja da su molotovljevi kokteli bačeni iz pravca njive koja se nalazi iza Antićeve kuće. Hašani je dodao da je istraga o ovom slučaju u toku i da u incidentu niko nije povređen. Berivojce je mešovito selo.
 
http://www.radiokim.net/Olevic-Sari...-vrata-i-pored-napravljen-lokal-3574-vest.htm

Olević Sariti iz Prištine na stanu zazidana vrata i pored napravljen lokal
22.10.2008 12:38

Stan u Prištini Sarita Olević sa svojom porodicom napustila je 1999. godine, kaže da bi se vratili da tu žive, ali im uzurpatori to ne dozvoljavaju. Ona je došla do svog stana u ovom gradu, ali nije mogla ući u njega, jer su uzurpatori zazidali ulazna vrata. “Rođena sam ovde, građanin sam Prištine, veći deo svog života sam provela ovde. Ovde sam provela svoje najlepše trenutke, najlepše dane svoje mladosti,” kaze ona. U međuvremenu od njenog stana napravljena je kafana, a Sarita da bi ušla u njega mora da prođe kroz baštu kafića Montana, napravljenu na pločniku ispred zgrade. “Ja sada ulazna vrata nemam, tu su sada postavljene tende, jer je tu napravljen lokal, dograđen je još jedan deo i to me sprečava da nesmetano ulazim u svoj stan.” Sarita ima svu potrebnu dokumentaciju da je stan u vlasništvu njene porodice, a međunarodne organizacije i lokalne vlasti su uzurpatora Šukri Rafunu, bivšeg veterana UĆK odavno izbacile iz stana. Proteklih dana Olevićevoj su upućene otvorene pretnje da se u stan ne vraća. “Pre nekih dvadesetak dana ja sam bila ovde, tada je došao i čovek koji zastupa Šukri Rafuna, rekao mi je da je Rafuna ulagao ovde i da mi moramo da platimo njemu sav taj novac koji je uložio, a ako ne bude tako imaćemo probleme i nećemo moći da se vratimo u stan, jer je moguće da i krv padne,” kaže Sarita. Šukri Rafuna je zaposlen u Kosovskoj policijskoj službi. Retki slučajevi povratka imovine u Prištini, njihovim pravim vlasnicima često ostanu samo mrtvo slovo na papiru.
 
http://www.radiokim.net/Suva-Reka-U...-Srba-dok-su-obilazili-groblje--3564-vest.htm

Suva Reka: U selu Dvorane pucano na šestoro Srba dok su obilazili groblje
16.10.2008 17:52

Nepoznate osobe pucale su danas, oko 11 časova na šestoro Srba koji su u okviru UNHCR-ove “Idi, vidi posete”, obilazili groblje u selu Dvorane, u opšini Suva Reka, saznaje KIM radio. Portparol KPS-a za region Prizrena Hazir Beriša,potvrdio je da se incident dogodio ” Na njih je pucano iz neposredne blizine, ispaljena su četiri hica, ali povređenih nema. Šestoro Srba otišlo je da poseti groblje, a sa njima su u pratnji bili pripadnici KPS-a iz Suve Reke, KFOR-a i radnici UNHCR-a”, rekao je Haziri. Policajci KPS-a i patrola KFOR-a odmah su prekinuli "Idi, vidi posetu", a potom su otpratili vozilo UNHCR-a u kojem su se nalazili raseljeni Srbi, do Prizrena
 

Vidim da i Srbi ovakvim postupcima mnogo pomažu da se ono malo mučenika koji su ostali na Kosovu, tamo zadrže.

A ti sledeći put kad budeš hteo da braniš Srbe, nemoj da napadaš Albance, nego daj konkretan primer o tome kako Srbi iz Srbije pomažu Srbima na Kosovu, kako nema krađe državnih para koje se šalju na Kosovo kao pomoć ondašnjem stanovništvu. Ili su i za tu krađu krivi Albanci? U stvari, verovatno jesu. Srbin - lopov, to ne postoji, jel da?

Da rezimiramo: Srbi potkradaju druge Srbe zato što ih Albanci maltretiraju na Zadušnice.
 
http://www.radiokim.net/U-blizini-Maliseva-kamenovan-autobus-sa-srpskim-putnicima-3540-vest.htm

U blizini Mališeva kamenovan autobus sa srpskim putnicima
10.10.2008 12:43

Autobus sa srpskim putnicima kamenovan je danas u mestu Orlate u blizini Mališeva ali povređenih nije bilo, preneo je Fokus radio iz Orahovca. “Beli autobus” kako je u narodu Metohije poznat prevozio je putnike iz Orahovca i Velike Hoče do Kosovske Mitrovice. Prema saznanjima Fokus radija povređenih nije bilo ali su na autobusu od siline udarca polomljena zaštitna stakla koja su upravo I postavljana iz bezbenosnih razloga s obzirom da su se i ranije dešavale slične situacije. U trenutku napada u autobusu je bilo dosta žena i dece a incident je prijavljan KPS policiji. Ovaj autobus već duže vreme saobraća dva puta nedeljno na relaciji Orahovac-Kosovska Mitrovica bez policijske pratnje. Poslednji u nizu napada dodatno je uznemirio metohijske Srbe.
 

Back
Top