koliko poslanika moze da stane u skupstinsku salu??

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Negde procitah, da danas skupstina srbije ima vise ili jednako poslanika kao ona stara sfrj, koja je predstavljala 22 miliona dusha............

dvesta i kusur , pretezno ( cast izuzecima ) , likova sa kojima bi , malo od vas ko , verujem sacekao i autobus, a o ispijanju kafe da ne pricamo, sede , ke njaju , pi shaju, zderu i pr de u skupstinskoj zgradi........i to je otprilike sve sto rade , sem sto jos ispijaju tone kafa, ispushavaju tompuse, i gloome boolje, sto im jedino ide od ruke.........

toliki broj poslanika povlaci i petostruko veci broj tehnickog osoblja, vozaca, sekretarica , qraca i palaca..........sto sve placa ono malo ludaka u srbiji , jos voljnih da rade .........

ogromne dnevnice, plate, privilegije, automobili , sluzbeni stanovi, nesluzbene qrve......lap topovi, besplatni mobilini telefoni i impulsi........hrana i pice za dz u restoranu.......pa cak su trazilli svojevremeno dotacije za odela i za aerobik da bi bili u formi..............................

da skratim...................koliko mislite magaraca da je dovoljno da obitava u skupstini ???
 
  • Podržavam
Reactions: DJM
Negde procitah, da danas skupstina srbije ima vise ili jednako poslanika kao ona stara sfrj, koja je predstavljala 22 miliona dusha............

dvesta i kusur , pretezno ( cast izuzecima ) , likova sa kojima bi , malo od vas ko , verujem sacekao i autobus, a o ispijanju kafe da ne pricamo, sede , ke njaju , pi shaju, zderu i pr de u skupstinskoj zgradi........i to je otprilike sve sto rade , sem sto jos ispijaju tone kafa, ispushavaju tompuse, i gloome boolje, sto im jedino ide od ruke.........

toliki broj poslanika povlaci i petostruko veci broj tehnickog osoblja, vozaca, sekretarica , qraca i palaca..........sto sve placa ono malo ludaka u srbiji , jos voljnih da rade .........

ogromne dnevnice, plate, privilegije, automobili , sluzbeni stanovi, nesluzbene qrve......lap topovi, besplatni mobilini telefoni i impulsi........hrana i pice za dz u restoranu.......pa cak su trazilli svojevremeno dotacije za odela i za aerobik da bi bili u formi..............................

da skratim...................koliko mislite magaraca da je dovoljno da obitava u skupstini ???
Може највише жутих магараца, они су најнапреднији.
 
Magarcima nije mesto u Skupštini, a poslanika bi bilo i dovoljno i pola od sadašnjeg broja. Naravno, pod uslovom da nisu magarci, već konstuktivni i sposobni ljudi.

moja bki, pa jel ti po nekad pogledaš ko sedi u toj skupštini
pa sve ljudi koji su profesionalno potpuno promašni
čast izuzecima, ipak ima ljudi koji su nešto i postigli, inače, sve sami satrapi i neradnici, demagozi i mudomrsi...
 
ponovo pausalno izrugivanje
pa mene vise smeta ovakva skupstina, kompromitovana i bez moci, voljom rezima
mozda se nekom cini da bi lakse rezim valdao sa manjim brojem poslanika, grese po obicaju, tesko da ce rezim opstati ako se prilike u srbiji srede, mozda, ali samo mozda, ako nase muke sa zapadom potraju
a koliko ih treba biti? pitanje je teorijsko, zna se prema velicini drzave, teritorije i broju stanovnika.
 
U potpunosti se slažem, sem upotrebe reči "magarac", jer automatski tema gubi na ozbiljnosti, a ovo nije ni malo neozbiljna tema. Stvarno bi morali da imamo skupštinu sa manjim brojem poslanika.

Samo što se tu priča ne završava!!!

Sve važnije institucije u BGu su ostale sa istim brojem ljudi kao iz doba SFRJ, a poneke i sa većim...

Čisto radi upoređenja... NBS imala je do skoro oko 5000 zaposlenih ljudi, pa to možete da uporedite sa brojem zapošljenih u istoj takvoj instituciji bivšeg SSSR koja je imala oko 8000 zaposlenih na 200 miliona zaposlenih.. Bundesbanka nemačke ima trenutno 800 zapošljenih.... Pa vi vidite. NBS je sada smanjila broj zapošljenih, od kad su platni promet preuzele poslovne banke, tko da je broj ljudi prepolovljen, a njih 90% rade u BGu...:neutral:
 
mene nesto i palma asocira na pu, pu, pu mesica.
setimo se `ocu da budem predsednik predsednistva `a onda `ja sam zasluzan za rasturanje sfrj`.

tako i palma sa minornim brojem glasaca letos omoguci izgubljenima da se povampire i evo ih sada jasu galopom u demokratsko evropski mrak.
kada prodje picvajz palme nece biti ni od korova, ali ce steta ostati i bice nemerljivo velika i nepopravljiva

mesic rasturi sfrj, palma rasturice rs
 
elem, nakon celodnevnog jucerasnjeg jurcanja po adi, na svezem vazduhu, pozeleh se zracenja monitora, i krivljenja kichme nad racunarom, pa da dovrsim misao sa pocetka teme..........naime, pored toga sto je skupstinski sastav , definitivno , i bezobrazno preveliki za ovako malu drzavu, i pored toga sto nas njihov evidentan nerad, sa sve vidljivim i nevidljivim troskovima po glavi poslanika, kosta vise nego kajgana svetog petra, tema se moze prosiriti.............

naime, jedan od glavnih uzroka naseg bednog stanja, je i nenormalno glomazan , neefikasan, trosadjijski, drzavni aparat............odnosno, javna potrosnja, kako su alave goozice iz birokratskog miljea sebi nadenule , je izgleda ,neizleciva rak rana na ionako slabasnom organizmu srbije...........desetine hiljada zaposlenih , od opstina, do republickih organa, koji ne rade nista produktivno, sem sto proizvode tone nepotrebne papirologije koja nikome ne treba.........sede jedni drugima u krilu, jer su kancelarije odavno premalene da prime toliko sitnih partijskih aparatchika , svih mogucih i nemogucih stranaka i koalicija...........slicno je i u javnim preduzecima, gde se zaposljava sve do treceg kolena svakom partijskom aktivisti.................

U srbiji je oduvek drzavna sisa bila najsladja, i najizdasnija, ali sada, kada je presusila, prasci se i dalje guraju oko nje, i jos zesce navaljuju ne bi li iscedili zadnju kap iz nje............

Plate u upravnim odborima su bolesno visoke, a predsednici istih, iako potpuni laici i nestrucnjaci za te poslove dobijaju i do pola miliona dinara mesecno.........kako rece onaj nesrecnik Bajatovic, koji je , ni kriv ni duzan postao predsednik upravnog odbora da li NISa ili Jugopetrola, bem li ga..............plata mi je "bezobrazno visoka", a da pri tom ne trepnu, ili ne pomenu mogucnost da pola te "bezobrazno visoke " plate da u humanitarne svrhe..............

elem, gospodo poslanici , sto opstinski , lokalni , republicki, pokrajinski, sa sve sekretaricama, soferima, asistentima , pomocnicima, zamenicima.........svima bi vam ja , onako narodski yebao kevu alavu...........a narod neka vas trpi na grbi i dalje , kada je glup.......jer glupe treba qarati, da se razmnozavaju, i da im to armija birokrata , lepo uvede u delovodnik....."uplatite 200 dinara na salteru ,za pavlovicevu mast.........da manje boli":evil:
 
juce mislim , gledao sam neku emisiju na rts , o skupstini..........kao, ono......da li je preglomazna, da li su poslanici preplaceni, da li ista rade za te pare.............

neverovatno mi je bilo, prvo smesno, a posle odvratno, da gledam kako se odjednom svi ucesnici emisije, a bilo ih je iz dssa , dsa, g17 i naravno pichkousti aca napredni..........slazu u odbrani broja poslanika , koji prilici vise kini ili indiji , nego ovom chmaru evrope i sveta................

te, treba toliko poslanika, te nije to neka plata, te ubise se radeci..........svi grakcu kao jedan mamu im ***** bezobraznu............pa koga oni zayebavaju???:evil:
 
juce mislim , gledao sam neku emisiju na rts , o skupstini..........kao, ono......da li je preglomazna, da li su poslanici preplaceni, da li ista rade za te pare.............

neverovatno mi je bilo, prvo smesno, a posle odvratno, da gledam kako se odjednom svi ucesnici emisije, a bilo ih je iz dssa , dsa, g17 i naravno pichkousti aca napredni..........slazu u odbrani broja poslanika , koji prilici vise kini ili indiji , nego ovom chmaru evrope i sveta................

te, treba toliko poslanika, te nije to neka plata, te ubise se radeci..........svi grakcu kao jedan mamu im ***** bezobraznu............pa koga oni zayebavaju???:evil:

:confused:
Slično, pre neku noć, (kad me tuče nesanica, popusti mi opreznost) gledam neku emisiju isto na RTS, gosti Nikolić, Grubješić, Samardžić i ona iritantna plavuša iz DS-a, nikako ime da joj upamtim....uglavnom, puste komentare gledalaca o poverenju skupštini, gde svi jednoglasno i najcrnje napljuju cirkus koji se tamo odvija, uz sve ono "sramota me i da gledam-oni se svađaju oko gluposti, a problemi naroda ih ne zanimaju-nit većeg nerada, nit većih plata...." gore i od Dade u najjačoj inspiraciji.
NIKO OD NJIH TREPNUO NIJE!!!!
Svi uglas, manje više isto: Pa znate, istina je, ali mi smo takvo društvo....pa znate, to je Srbija u malom, ima nas i ovakvih i onakvih....pa znate, da postavite bilo koju instituciju na živi prenos (ovde se užasnuh na samu pomisao, mnogo mi je i skupština) smanjilo bi se poverenje građana u tu instituciju....pa koleginice, nije valjda da predlažete ukidanje prenosa? Ne, ne, nikako, kolega! Hahaha.....

Sve su objasnili, saglasni i složni kao u slučaju skupštinskih kolača, samo niko da pruži makar izgovor za one bezobrazne plate i beneficije, kad su već, jelte, Srbija u malom.....:evil:
 
Realno, ne treba ih vise od 100.
Ali se onda postavlja problem uhlebljenja za stranacke vojnike.:think:
Ne bih se slozila, jer onda ne bi svi krajevi bili jednako zastupljeni. Uzevsi u obzir staru podelu na regione to bi bilo 4 po regionu, ali moramo imati na umu da recimo Podunavski ima svega 5-6 gradova, odnosno opstina, a nasuprot njemu imamo Sumadijski sa daleko vecim brojem i slicno. 150 bi recimo bio neki realan broj.
 

Back
Top