Karcinom besike-molim vas za savet..

besame

Zainteresovan član
Poruka
345
Ni sama vise ne znam odakle pocinje nasa prica koja jos uvek traje..Moj muz je pre nekoliko dana imao krvi u urinu,u konsultaciji sa nasim porodicnim lekarom,stigli smo do privatne poliklinike tj.urologa koji je uradio citoskopiju,i savetovao operaciju za sutradan.Obzirom da sam u potpunom soku,od brige,nespavanja..nisam bas sigurno koji je to dan bio,ali mislim da je sreda..Posetila sam ga cim se probudio iz anestezije,razgovarali smo sa lekarom koji je rekao da je poslat patohistoloski ali da se najvreovatnije radi o malignitetu..U toki popodneva sam primetila dosta sveze krvi u urin kesi..Negde oko 18h muz koji inace ima31 god je bas bio lose..Na poliklinici je bila samo dezurna sestra i ja..Nardenih sat vremena sam prosla kroz agoniju,jer je on kolabirao,pritisak poceo da opada,sestra zbunjena..ja joj govorim sta da radi..Sreca u nesreci sto sam nekada bili zdravstveni radnik..Lekara naravno nema..Zovem hitnu pomoc koja odbija da dodje,jer navodno nisu nadlezni..U medjuvremenu se pojavljuje lekar,koji nekako uspeva da dobije hitnu pomoc..Prebacuju nas da kazem u drzavnu zdravstvenu ustanovu..
U toku noci krvarenje nije stalo,ujutru je ponovo operisan..
Do sada je primio 10 doza krvi..Opste stanje se hvala Bogu popravlja..
Eh,sad samo zelim da odnekle pocne lecenje,kada se stanje stabilizuje,te vas molim ovom prilikom molim da mi pomognete savetom,dok se jos ne uhodamo sa ovom opakom bolesti..sta da radimo,sta da jede,pije,narodna medicina,cajevi..Svaki savet mi je dobro dosao..
 
Gospode Boze, pa gde je to operisan i lezao kad sem sestre nema ni jednog lekara? Boze me sakloni.....Zao mi je sto ste prosli kroz agoniju, ali internet i nije najbolje mesto da trazite savet za ovako ozbiljno stanje - morate komunicirati sa njegovim hirurgom i dobiti adekvatne savete, niti imamo istoriju bolesti niti bi bilo korektno da na nevidjeno dajemo bilo kakav savet ili komentar, posebno se to odnosi na nekakvu alternativu koja moze da ugrozi stanje i zivot pacijenta. Sacekajte histopatoloski nalaz, kao i da se stanje stabilizuje i covek ne bude vise akutno zivotno ugrozen, da se vidi da li ce biti neke postoperativne terapije (zracenje, hemio), rano je da razmisljate o babskim lekovima i sta ce da jede i pije. U medjuvremenu, dok je on u bolnici, najvise sto mozete d auradite za obije jeste da se Vi malo smirite, odmorite i odspavate, uzmite neki sedativ (posetite svog lekara), otvorite bolovanje...dakle, stabilizujte sebe jer jedino ako ste Vi dobro i njemu mozete pomoci. I ne trazite savete na internetu jer je to rizik koji u ovoj situaciji apsolutno ne mozete sebi da dozvolite: niko ovde nema pravo (ni mi zdravstveni radnici a kamoli neko drugi) da Vam da bilo kakav savet na osnovu 10 redova koje ste postavili, bez istorije bolesti, dijagnostike, poznavanja pacijenta: zapamtite da time mozete d augrozite i njegovo lecenje i njegov zivot. Pozdrav i srecno.
 

Back
Top