Zamena za biljnu,slatku pavlaku

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
U mom mestu se malo teze nalazi...a cuo sam i da nije bas jeftina...
nasao neke recepte preko casopisa Kuhinjica,gde je ona jedan od sastojaka...
Da li postoji neka zamena za nju...??
I sta bi sve bilo? I da li zamena zavisi od recepta do recepta ?
 
Vidim da baš i ne razlikujete neke stvari što se pavlake tiče.Postoje razne vrste:slatka pavlaka na biljnoj bazi i na mlečnoj bazi.Ovu prvu možete koristiti i za posne varijante torti i kolača.U radnjama sada ima veliki izbor:HOPLA,HULALA,BRAVO,DECOR UP,DOLCE FANNY i dr.Cene su od 200 din pa naviše po 1 l.Sve su odlične i kad mutite sve se super umute za razliku od šlaga u prahu koga ima svakakvog.Postoji i neutralna pavlaka koja se koristi za razne sosove.Imlekova pavlaka nije loša, ali je ja ne koristim jer ne može baš dobro da se umuti kao ove navedene.Nju jedino stavljam u neke filove gde nije bitan volumen umućene mase.Nadam se da sam vam pomogla.
 
Draga Koko ja cesto koristim tu biljnu pavlaku, pa je ponekad kombinujem i sa slagom u prahu. Ukus je odlican, i nije tako masna kao prava slatka pavlaka. Uostalom uzmi malo pakovanje pa probaj jer ukusi se razlikuju. Meni se svidja i zbilja se odlicno muti i dugo ostaje cvrsta pogotovu ako se kombinuje sa slagom u prahu. za tu kombinaciju sam cula od zenica kada sam pre dve godine isla na sajam poslasticarstva u Budimpestu i od tada je primenjujem, samo treba paziti na kvalitet slaga u prahu.:bye:
 
Ja nisam probala da kombinujem ovo dvoje.Kako ti to radiš?Ja koristim samu slatku pavlaku i probala sam sve ove gore navedene i sve su super.Koko,probaj recimo za"moskvu"da je staviš i za "švarcvald".Mislim da je razlika stvarno velika.Slatka pavlaka je odličnog ukusa,može i da se zasladi ako voliš slađe,a i da se zamrzne bez ikakvih problema i promene.
 
Probacu, ali za sebe i nesto malo. Plasim se da stavim to musterijama, da se ne razocaraju. Sada sam na dobrom glasu, pa da ne pokvarim;). Ne sumnjam u vas, samo ukusi su razliciti, a ja sam cula da je sasvim drukcijeg ukusa od prave slatke pavlake. Doduse ljudima se stvarno svidjaju drugacije stvari. Pricala sam vec kako je mnogima cheese cake najlepsa torta koju su jeli, a moja bratanica kaze da je odvratan:(
 
Probacu, ali za sebe i nesto malo. Plasim se da stavim to musterijama, da se ne razocaraju. Sada sam na dobrom glasu, pa da ne pokvarim;). Ne sumnjam u vas, samo ukusi su razliciti, a ja sam cula da je sasvim drukcijeg ukusa od prave slatke pavlake. Doduse ljudima se stvarno svidjaju drugacije stvari. Pricala sam vec kako je mnogima cheese cake najlepsa torta koju su jeli, a moja bratanica kaze da je odvratan:(

Probaš, i naglasiš da je biljna, ko zna možda se nekim vegetarijancima i dopadne baš zato, ili nekome ko je alergičan na mleko.... pa ispadneš još i pažjliva prema mušterijama, imaš za svakog...:lol: ako ne bude išlo, ne bude..
 
Vidim da baš i ne razlikujete neke stvari što se pavlake tiče.Postoje razne vrste:slatka pavlaka na biljnoj bazi i na mlečnoj bazi.Ovu prvu možete koristiti i za posne varijante torti i kolača.U radnjama sada ima veliki izbor:HOPLA,HULALA,BRAVO,DECOR UP,DOLCE FANNY i dr.Cene su od 200 din pa naviše po 1 l.Sve su odlične i kad mutite sve se super umute za razliku od šlaga u prahu koga ima svakakvog.Postoji i neutralna pavlaka koja se koristi za razne sosove.Imlekova pavlaka nije loša, ali je ja ne koristim jer ne može baš dobro da se umuti kao ove navedene.Nju jedino stavljam u neke filove gde nije bitan volumen umućene mase.Nadam se da sam vam pomogla.

Vrlo cesto nailazim na neupucenost u vezi pavlaka, vecini je svejedno jeli neutralna, biljna, slatka, za kuvanje, kao da je sve isto.....cak sam par puta nepotrebno usao u raspravu oko toga.
A takodje vecina fali imlekovu slatku pavlaku koju sam ja par puta uzeo i samo se iznervirao....
 

Back
Top