Zamena za biljnu,slatku pavlaku
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Zamena za biljnu,slatku pavlaku

Zainteresovan član red boy (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Podrazumevano Zamena za biljnu,slatku pavlaku

U mom mestu se malo teze nalazi...a cuo sam i da nije bas jeftina...
    nasao neke recepte preko casopisa Kuhinjica,gde je ona jedan od sastojaka...
    Da li postoji neka zamena za nju...??
    I sta bi sve bilo? I da li zamena zavisi od recepta do recepta ?

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zamena za biljnu,slatku pavlaku

pa stavi obicnu slatku pavlaku jbte...
    nego sve one Hopel & HUle (neke madjarske, talijanske "slatke pavlake"...su "biljne")
    ja koristim obicnu Imlekovu (mlijecnu...) i sasvim je ok : )

Ističe se zlatna koka (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    61

Tu biljnu, ja nisam probala, ali cula sam da je "fuj". Stavi pravu slatku pavlaku. I to sto je toliko pominju po casopisima, je zbor reklame....A ima je u C marketu, maxiju i svim vecim marketima, sto rece vragana, to ti je ona HOLE slatka pavlaka
    Daca Mastaonica

Zainteresovan član red boy (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Hvala vam na savetima...
    Znao sam da cu saznati nesto korisno.

Zainteresovan član Svetlana 015 (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Vidim da baš i ne razlikujete neke stvari što se pavlake tiče.Postoje razne vrste:slatka pavlaka na biljnoj bazi i na mlečnoj bazi.Ovu prvu možete koristiti i za posne varijante torti i kolača.U radnjama sada ima veliki izbor:HOPLA,HULALA,BRAVO,DECOR UP,DOLCE FANNY i dr.Cene su od 200 din pa naviše po 1 l.Sve su odlične i kad mutite sve se super umute za razliku od šlaga u prahu koga ima svakakvog.Postoji i neutralna pavlaka koja se koristi za razne sosove.Imlekova pavlaka nije loša, ali je ja ne koristim jer ne može baš dobro da se umuti kao ove navedene.Nju jedino stavljam u neke filove gde nije bitan volumen umućene mase.Nadam se da sam vam pomogla.

Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    61

A kakav je ukus tandara? Ja je nisam dosad koristila i kada sam pitala, rekli su mi da je odvratnog ukusa, mozda zato sto se ocekuje jedno a dobije drugo! Moram ja to da kupim pa da sama probam, a ne ovako napamet
    Daca Mastaonica

Teta Ira nije na forumu
    sred bure oluje i nedaca svih biti vedar nasmejan i tih najveca je umetnost na svetu
    Domaćin Teta Ira (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    77

Draga Koko ja cesto koristim tu biljnu pavlaku, pa je ponekad kombinujem i sa slagom u prahu. Ukus je odlican, i nije tako masna kao prava slatka pavlaka. Uostalom uzmi malo pakovanje pa probaj jer ukusi se razlikuju. Meni se svidja i zbilja se odlicno muti i dugo ostaje cvrsta pogotovu ako se kombinuje sa slagom u prahu. za tu kombinaciju sam cula od zenica kada sam pre dve godine isla na sajam poslasticarstva u Budimpestu i od tada je primenjujem, samo treba paziti na kvalitet slaga u prahu.

Zainteresovan član Svetlana 015 (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    37

Ja nisam probala da kombinujem ovo dvoje.Kako ti to radiš?Ja koristim samu slatku pavlaku i probala sam sve ove gore navedene i sve su super.Koko,probaj recimo za"moskvu"da je staviš i za "švarcvald".Mislim da je razlika stvarno velika.Slatka pavlaka je odličnog ukusa,može i da se zasladi ako voliš slađe,a i da se zamrzne bez ikakvih problema i promene.

Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    61

Probacu, ali za sebe i nesto malo. Plasim se da stavim to musterijama, da se ne razocaraju. Sada sam na dobrom glasu, pa da ne pokvarim. Ne sumnjam u vas, samo ukusi su razliciti, a ja sam cula da je sasvim drukcijeg ukusa od prave slatke pavlake. Doduse ljudima se stvarno svidjaju drugacije stvari. Pricala sam vec kako je mnogima cheese cake najlepsa torta koju su jeli, a moja bratanica kaze da je odvratan
    Daca Mastaonica

Ističe se K aja (avatar)
    Učlanjen
    15.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    86

Meni se biljna pavlaka sviđa, više nikada neću koristiti običan šlag. Ovo je mnogo ukusnije i čvršće. Najbolja mi je Holy.

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Citat Original postavio zlatna koka Pogledaj poruku
    Probacu, ali za sebe i nesto malo. Plasim se da stavim to musterijama, da se ne razocaraju. Sada sam na dobrom glasu, pa da ne pokvarim. Ne sumnjam u vas, samo ukusi su razliciti, a ja sam cula da je sasvim drukcijeg ukusa od prave slatke pavlake. Doduse ljudima se stvarno svidjaju drugacije stvari. Pricala sam vec kako je mnogima cheese cake najlepsa torta koju su jeli, a moja bratanica kaze da je odvratan
    Probaš, i naglasiš da je biljna, ko zna možda se nekim vegetarijancima i dopadne baš zato, ili nekome ko je alergičan na mleko.... pa ispadneš još i pažjliva prema mušterijama, imaš za svakog... ako ne bude išlo, ne bude..
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Učlanjen
    02.10.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    61

Dogovoreno
    Daca Mastaonica

Nov član
    Učlanjen
    25.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Svetlana 015 Pogledaj poruku
    Vidim da baš i ne razlikujete neke stvari što se pavlake tiče.Postoje razne vrste:slatka pavlaka na biljnoj bazi i na mlečnoj bazi.Ovu prvu možete koristiti i za posne varijante torti i kolača.U radnjama sada ima veliki izbor:HOPLA,HULALA,BRAVO,DECOR UP,DOLCE FANNY i dr.Cene su od 200 din pa naviše po 1 l.Sve su odlične i kad mutite sve se super umute za razliku od šlaga u prahu koga ima svakakvog.Postoji i neutralna pavlaka koja se koristi za razne sosove.Imlekova pavlaka nije loša, ali je ja ne koristim jer ne može baš dobro da se umuti kao ove navedene.Nju jedino stavljam u neke filove gde nije bitan volumen umućene mase.Nadam se da sam vam pomogla.
    Vrlo cesto nailazim na neupucenost u vezi pavlaka, vecini je svejedno jeli neutralna, biljna, slatka, za kuvanje, kao da je sve isto.....cak sam par puta nepotrebno usao u raspravu oko toga.
    A takodje vecina fali imlekovu slatku pavlaku koju sam ja par puta uzeo i samo se iznervirao....

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •