Kako da naučim kera i mačku da vrše nuždu u WC šolji

delirium tremens

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.285
Mačka moje poznanice vrši nuždu u WC šolji. Ona kaže da se mačka jednostavno sama naučila.

Ranije sam na internetu viđao da ima da se kupi tutorial KAKO NAUČITI PSA ILI MAČKU DA VRŠI NUŽDU U WC ŠOLJI.

Od letnje kuhinje (ne verujem da beograđani znaju šta je to. To je kućica koja se nalazi u dvorištu, gde niko ne boravi, a nekada je služila kao kuhinja u leto) su vrata otvorena, tako da pas i mačka borave i u dvorištu i u letnjoj kuhinji.
E sad, nije baš prijatno čistiti dvorište od psećih izmeta, pa sam mislio da ih naučim da vrše nuždu u WC šolji u letnjoh kuhinji. Pas ima osam meseci, tako da verujem da će brzo naučiti. Mačka ima nešto više od godinu dana.


Pogledajte ovaj youtube video, mačka nuždi u WC šolju (nije odvratno):


Zna li neko kako da ih naučim, i gde ima knjiga ili skripta za dresuru da kupim?
 
Uh, bila je svojevremeno u nekom TV šopu posuda za posip, ustvari komplet, dve posude sa celim dnom i treća kao ono dečije sito za pesak, velike četvrtaste. Staviš tu perforiranu u jednu od te dve čitave, sipaš posip, pa kad se zaprlja, jednostavno proseješ i baciš. Naravno, to se odnosi na one specijalne posipe koji upijaju vlagu i prave grudvice. Ali razumem potpuno, na duže staze je najlakše i najisplativije naučiti ih, naročito psa, da idu na šolju. Samo pustiš vodu za njima i povremeno dezinfikuješ šolju, kao što bi i inače morao.
 
Mačka moje poznanice vrši nuždu u WC šolji. Ona kaže da se mačka jednostavno sama naučila.

Ranije sam na internetu viđao da ima da se kupi tutorial KAKO NAUČITI PSA ILI MAČKU DA VRŠI NUŽDU U WC ŠOLJI.

Od letnje kuhinje (ne verujem da beograđani znaju šta je to. To je kućica koja se nalazi u dvorištu, gde niko ne boravi, a nekada je služila kao kuhinja u leto) su vrata otvorena, tako da pas i mačka borave i u dvorištu i u letnjoj kuhinji.
E sad, nije baš prijatno čistiti dvorište od psećih izmeta, pa sam mislio da ih naučim da vrše nuždu u WC šolji u letnjoh kuhinji. Pas ima osam meseci, tako da verujem da će brzo naučiti. Mačka ima nešto više od godinu dana.


Pogledajte ovaj youtube video, mačka nuždi u WC šolju (nije odvratno):

Zna li neko kako da ih naučim, i gde ima knjiga ili skripta za dresuru da kupim?

:eek: tj. cemu?
nego, sto ne naucis ti da ides na pijesak...lakse ces...+ djeluje zabavno...
cek da pitam macka...

sad ozbiljno;

stalno cistis dvoriste od pseceg i macijeg izmeta..hmmm

znas kako; psi obicno ne vrse nuzdu u prostoru koji smatraju svojim
osim ako nisu prisiljeni...a prisiljeni su ako ih ne izvodimo kako bi obavili svoje fizioloske potrebe...jelte...

macke, s druge strane, imaju potrebu za...privatnoscu + zakopati izmet...dakle, pijesak, zemlja...stva vec imaju na raspolaganju...

naravoucenije; ako vec imas pse i macke neophodno je da izadjes u susret njihovim potrebama i potpuno je nerealno ocekivati da se oni u toj mjeri prilagode tebi da npr. obavljaju nuzdu na wc solji....(pitanje higijene na stranu, mada iskreno sumnjam da vam se sprovodi dehelmetizacija svih ukucana jednom u 3 mjeseca...:lol:)
 
Uh, bila je svojevremeno u nekom TV šopu posuda za posip, ustvari komplet, dve posude sa celim dnom i treća kao ono dečije sito za pesak, velike četvrtaste. Staviš tu perforiranu u jednu od te dve čitave, sipaš posip, pa kad se zaprlja, jednostavno proseješ i baciš. Naravno, to se odnosi na one specijalne posipe koji upijaju vlagu i prave grudvice. Ali razumem potpuno, na duže staze je najlakše i najisplativije naučiti ih, naročito psa, da idu na šolju. Samo pustiš vodu za njima i povremeno dezinfikuješ šolju, kao što bi i inače morao.

Imam ja lopaticu koja je kao sito i sa time pokupiš samo grudvice a čist pesak ispadne! I isplati se posip svaki dinar, nema šanse da osetiš neki neprijatan miris!
Negoooo, zar bi postavljač teme stvarno voleo da mu mačka ovako upadne u wc šolju, pa posle da dođe kod njega da se mazi??? Ja ne bih... :roll:
 
Mačka moje poznanice vrši nuždu u WC šolji. Ona kaže da se mačka jednostavno sama naučila.

Ranije sam na internetu viđao da ima da se kupi tutorial KAKO NAUČITI PSA ILI MAČKU DA VRŠI NUŽDU U WC ŠOLJI.

Od letnje kuhinje (ne verujem da beograđani znaju šta je to. To je kućica koja se nalazi u dvorištu, gde niko ne boravi, a nekada je služila kao kuhinja u leto) su vrata otvorena, tako da pas i mačka borave i u dvorištu i u letnjoj kuhinji.
E sad, nije baš prijatno čistiti dvorište od psećih izmeta, pa sam mislio da ih naučim da vrše nuždu u WC šolji u letnjoh kuhinji. Pas ima osam meseci, tako da verujem da će brzo naučiti. Mačka ima nešto više od godinu dana.


Pogledajte ovaj youtube video, mačka nuždi u WC šolju (nije odvratno):


Zna li neko kako da ih naučim, i gde ima knjiga ili skripta za dresuru da kupim?


I na kraju se oklizne i upadne u g-ovna u WC solji. E j-ebes taj posao. :D:D:D
 
Još da napomenem, kuca koja kaki u šolju je mešanac pekinezera i patuljastog špica. I moja Maza nikad ali nikad nije upala u šolju. Iskreno, i meni je malo gadna pomisao na to. I da, primetila sam i ja da ona maca sa prvog klipa ima tvrdu stolicu, mukica. i znaš šta još, DT?Moj Gizmo ne kaki u dvorištu, za to moram da ga izvedem u parkić i uvek imam neke kesice po džepovima da bih to pokupila. Samo navučem kesicu na ruku, uhvatim kaku i prevrnem kesicu naopako. Nije gadno uopšte.
 
Mačka moje poznanice vrši nuždu u WC šolji. Ona kaže da se mačka jednostavno sama naučila.

Ranije sam na internetu viđao da ima da se kupi tutorial KAKO NAUČITI PSA ILI MAČKU DA VRŠI NUŽDU U WC ŠOLJI.

Od letnje kuhinje (ne verujem da beograđani znaju šta je to. To je kućica koja se nalazi u dvorištu, gde niko ne boravi, a nekada je služila kao kuhinja u leto) su vrata otvorena, tako da pas i mačka borave i u dvorištu i u letnjoj kuhinji.
E sad, nije baš prijatno čistiti dvorište od psećih izmeta, pa sam mislio da ih naučim da vrše nuždu u WC šolji u letnjoh kuhinji. Pas ima osam meseci, tako da verujem da će brzo naučiti. Mačka ima nešto više od godinu dana.
Pogledajte ovaj youtube video, mačka nuždi u WC šolju (nije odvratno):
Zna li neko kako da ih naučim, i gde ima knjiga ili skripta za dresuru da kupim?

Zanimljivo...:think:
Dakle, svi znamo da su macke i psi jako inteligentne zivotinje.. Samim tim, dosadasnja misljenja su da macku i psa mozes nauciti vecinu radnji koje i sam obavljas (tipa donese ti novine, papuche i ostalo), ali da za to isto tako treba i truda a i vremena.
Dakle, macka je naucila a pas jos uvek nije...hmmm:think:
Ovako.. Mnogi naucnici tvrde (a to i jeste istina) da svaki ljubimac sa kojim provodis vecinu svog vremena, moze da te oponasa, tako sto postepeno poprima neke bitnije karakteristike svog vlasnika... npr: miran, poslusan, a ima i onih koji vole da gricnu i napadnu s ledja (znaci podmukao)!! To je to.. Ali da se vratimo na temu..
Postoji nekoliko objasnjenja zasto je macka naucila, a pas jos nije..?
Jedno od objasnjenja moze da bude i sledece: Jako verovatno postoji mogucnost da je macka nekad prisustvovala tvom ritualu u wc-u ( ni pretpostavio nisi tada da te neko posmatra:rumenko:), samim tim, maca kao inteligentna zivotinja je pazljivo odgledala ritual, pa samim tim i naucila... I sam kazes da sada to primenjuje!:ok:
To znaci da si uspeo!:super:
Pokusaj sada da psa povedes sa sobom u wc, kako bi i on pazljivo odgledao ritual i najverovatnije ce i on kasnije isto primenjivati!!!:bye:
 
Poslednja izmena:
Ja imam macku koja ide u WC.
Tako je radila od malena,od kad je dosla kod nas.
Verovatno je nas posmatrala.

Jedna moja maca je piškila na slivnik u kupatilu, sama od sebe... ali ja mislim da to nema veze sa gledanjem (mislim da bi morala 100x da gleda da bi tako naučila, zna se po kom modelu uče životinje) nego sa mirisom...
Al nije bilo prijatno grebanje i škripanje po pločicama sa namerom da zakopa :)
 
Ne znaju da vrse nuzdu u toaletu ?!?
To je nedopustivo.
Ozbiljno popricaj sa njima.
Neka posmatraju kako ti radis i neka vedzbaju.
Izmet po dvoristu ostavljaju ?!? Pa to je za svaku osudu.
Klecanje na kukuruzu prvenstveno za tebe jer im nisi bio svetli primer :D.
Da nisu od tebe videli kako ostavljas izmet po dvoristu pa ti sad vracaju istom merom jer im se smucilo da ciste iza tebe :think: :lol:?
 

Back
Top