mentalitet nasih ljudi

metalitet-ponasanje/psiha/odnosenje prema drugim ljudima
Šta,da generalizujemo....?
'ajte molim vas
wcsmiley-1.gif
 
apsolutno nemoguce definisati... izmedju ostalog zato sto odredjene regije u Srbiji sa sobom nose i razlike u mentalitetu, tako da "NAS MENTALITET" ne postoji.

Ono sto sam primetio jeste da u prisustvu spoljnog faktora iliti stranaca cak i najpristojniji primerci NASIH su u stanju da zanemare osnovne principe uljudnog ponasanja kako bi opravdali "NAS MENTALITET" nepopravljivih budaletina i vaskolike malogradjanstine koje ovde svakako ne manjka ali ne mora nuzno biti preovladjujuci cinilac...

Za sve je kriva scena iz "Munja" kada Z.Cvijanovic izbacuje bulju kroz prozor automobila, a crnja koji ga gleda preko satelita izgovara legendarnu recenicu: "Crazy Serbs again!" :lol:
 
  • Podržavam
Reactions: Iw@
apsolutno nemoguce definisati... izmedju ostalog zato sto odredjene regije u Srbiji sa sobom nose i razlike u mentalitetu, tako da "NAS MENTALITET" ne postoji.

Ono sto sam primetio jeste da u prisustvu spoljnog faktora iliti stranaca cak i najpristojniji primerci NASIH su u stanju da zanemare osnovne principe uljudnog ponasanja kako bi opravdali "NAS MENTALITET" nepopravljivih budaletina i vaskolike malogradjanstine koje ovde svakako ne manjka ali ne mora nuzno biti preovladjujuci cinilac...

Za sve je kriva scena iz "Munja" kada Z.Cvijanovic izbacuje bulju kroz prozor automobila, a crnja koji ga gleda preko satelita izgovara legendarnu recenicu: "Crazy Serbs again!" :lol:

:hahaha::rotf:
 
Apsloutno.
Ne postoji mentalitet jednog naroda.

Koliko je uopste taj 'mentalitet' zaista primenljiv na sve u odnosu na to koliko mi sami zelimo da zaista budemo takvi.
Naprimer : Srbi su ponosan narod.
Ok, ponosan u kom smislu? 80% ljudi koje znam zaista jesu vrlo ponosni ali to ne zavisi od nacije vec od vaspitanja. Ne radjamo se sa mentalitetom, radjamo se u okruzenju koje ima tendenciju da nas vaspitava u tom maniru.Ne radjas se sa ljubavlju prema naciji, toleranciji prema odredjenim stvarima vec ih usvajas tokom zivota I postajes savrsena kopija tipicnog Srbina/Engleza/ Nemca or whatever.
 
Bash htedoh napisati da je rech o stereotipima, ali me Mima preteche.

Bosanci su glupi, Crnogorci su lenji, Hrvati su prevrtljivi, Nemci su pedantni, Japanci su vredni, Francuzi su dzentlmeni, Holandjani su krakati, Jamajchani su narkomani, Amerikanci su glupi, Arapi su zatucani, Rusi su pijandure, Negroidi su kurati, Mongoloidi su suprotno, Albanci se razmnozhavaju deobom... Tu spada i "nash mentalitet".

Sve su to stereotipi. Ne postoje kolektivni mentaliteti. To mu dodje praktichno oximoron.
 
Mi smo glup,zao,pokvaren i grozan narod...Ili lakse reci uklet narod koji je osudjen na propast,tj. samoistrebljenje...

:roll:

Jeste, jeste, nema sta.

Mi nismo glupi, zli i pokvareni, a kamoli ukleti pa da nam je sudjeno da budemo izbrisani sa lica zemlje.

Jedino je sto smo mi nepismeni, (i kuca nam je "nasred puta" pa svako malo neko dodje da "svrati") jos uvek smo seljaci, pa velike sile hoce sa nama kako im se digne.
Mislim hoce. :mrgreen:

Ali ja sam sigurna da ce i nase vreme jednom doci. :p
 
jao jao jao Lolz
opet sitnicarite sa tim imenima :mrgreen:

tema glasi, postoji li nesto sto nas srbe razlikuje, ili bar sto je vise generano nasa osobina
u odnosu na ostakak sveta?

znaci Srbi vs. Ceo Svet
(gde je Mile Srbin?!:mrgreen:)

ja mislim da ima dosta stvari *(i nemoj sad da je neko poceo sad sa tim kako nismo svi isti.. ozbiljno cu da se iznerviram X)

:bye:
 

Back
Top