Problem posle zamene baterije na matičnoj

Da pojasnim - komp sam isključio , izvadio staru bateriju na kojoj sam izmerio napon od 0,7V . Jedini mogući problem je to što je matična bila bez baterije par sati pošto sam je poneo kao uzorak za kupovinu nove .Kupio sam bateriju Varta "CR2032 " ( oznaka koja je bila i na staroj bateriji ) na njoj je izmeren napon od 3,5V i montirana je na matičnu i tada počinju gore navedeni problemi.
 
Svaka čast na dijagnozi ! To je i bilo u pitanju ali je komp popravljen pre par sati . Ortak koji servisira računare je to isto odradio što si ti predložio ( izvadio jednu RAM Memoriju, podigao sistem i kasnije ubacio drugu ) sad sve šljaka kako treba.....Zahvaljujem svima na trudu i na korisnim savetima . Pozdrav...
 
Nemam pojma u čemu je bio problem . Komp je bio mrtav (radili susamo kuleri ) , na monitoru nije bilo slike. Kada je izvadjena 1 ram memorija i upaljen komp pojavila se slika na racunaru i sistem se počeo dizati , ugasili smo komp ubacili i drugu RAM memoriju i sve je radilo kako treba. Ortak koji je to radio a inače je serviser računara kaže da mu se to već dešavalo u praksi.

-Konfiguracija je sledeća :
GIGABYTE GA-M59SLI-S4
AMD 64x2 5000+ 2.6ghz
nforce 5 sli
2X2GIGA TRANCEND 800MHZ DDR2
GForce 8800GT Palit 512ddr3
250giga SATA2 HDD
DWD-RW Pionir 111
450W trust

Kupio sam je pre par dana i platio 270 EUR - Sve je još pod garancijom 1 god . , jedino za matičnu ne posedujem garanciju .
 
Molio bih te da objasniš šta nije bilo OK pošto se vidi da si znao rešenje problema!

Problem je bio u tome sto ta ploca moze da radi samo sa jednom ram memorijom na 800MHz!! Ako postavis dve bios se izgubi pokusavajuci da uskladi obe memorije da bi radilo!!! Kada izvadis jednu on odradi test kompletne masine (brzinu procesora, magistrale,rama) i podigne sistem ali to traje bar 30-45 sec.Kada vratis drugi ram, a posto je vec sve istestirano, bios automatski smanji brzinu rada oba slota ram memorije!Necu da te lazem kako se tacno zove to deljenje brzine rada ram memorije, ali je to problem kod gigabyte-ovih ploca!!! Pozzz
Ako imate hardverske probleme slobodno pitajte!!!
 
Poslednja izmena:
Tacnije, navedena ploca se ne budi sa dve memorije u dual channell-u kada ucitava bios default sto je i normalno posto se posle vadjenja baterije on i vraca na duall channell.
Ta ploca mora da radi sa ddr2 800 memorijama u dual channell-u i provereno radi . Nema govora o nekakvom deljenju brzine memorije koja radi na 800 jer bi onda u stavri imao brzinu ddr1 memorije koja je bila na 400.
I to nije samo problem sa gigabyte plocam-a.
 
ovo je novo pitanje
ploča asus m3n78 pro
posle zamene cmos baterije prilikom podizana os
racunar se zaistavi u bios setup sa porukom
system intruded shassis opened or tempered before
sve postavke biosa sam namestio prema uputstvu za mb (mislim da nije bilo nikakvih izmena)
pritisnem f10 (save & exit) pocne ponovo bootovanje i opet isto
resetujem cmos pomoći jumpera i gle cuda izadje crni ekran sa podatcima o biosu
i porukom cmos shechsum error defolts loaded
press f1 to continue
pritisnem f1 sve ok ali kad iskljucim racunar sve po starom pa opet reset jumer itd
molim za savet
 

Back
Top